t Oud-Kethel krijgt gas en riolering. Rommelige aanblik in Groenoord UW JASMIN" voorAL BANKZAKEN Lang gewacht en toch gekregen J. M. v. d. BOSCH 5e jaargang no. 108 19 juli 19^2 Uitgave en advertentie-exploitatie. Wij lazen in de Schiedamse courant dat het eindelijk zover is: Kethel-oud krijgt gas en riolering. Over een weekje zal men aan het werk gaan, dit duurt dan een half jaartje en dan zal de zaak rond zijn. Open-Dicht. Om de voetgangers- en bedienend verkeer een beetje gaande te houden in de wat erg smalle straatjes, zal men wat men noemt een open-dicht systeem gaan volgen. De naam zegt het al, dezelfde gegraven sleuf zal enkele malen open en dicht gaan, voor diverse werkzaamheden. Want niet alle diensten van de gemeente kunnen op dezelfde plaats, tijd en straat werken. Aandringen. Bus 53. Troep. De toevallige bezoeker die snel - soms te snel - door de Groenoordse straten rijdt, heeft er wellicht niet zo n erg in. Hij ziet een wat chaotisch gebouwde wijk en kan met moeite de weg vinden in de wat verscholen pleinwoningen. Is hij een- maal op het goede adres, dan zal hij in de meeste gevallen een prettige woning vinden. Ondanks deze goede woningen heerst er onder de Groenoordse bewoners een toenemende mate van onvrede. De dagelijks af en aanrijdende verhuiswagens, die druk werk hebben aan de - dikwijls weer vlug - verhuizende inwoners, maken van bovenstaande bewering een vaststaand feit. J. v. S. VERZEKERINGEN de bank voor iedereen UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. BtJL SIJPER- ENKABE MARKT GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkvei Groenoord e.o, te Schiedam Vetschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp adres Wijkver. Groenoord Postbus 410, Schiedam - Betalingen Wijkver 4 50 per kwaratal; f 18.00 per jaar, r.nv. Penningmeester Wijkverenigmg Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. RedaktieJ. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 B D. Roza, celef. 70 82 47, J. Fop pen, relet. 70 96 75 „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam Tel (010) 26 86 66 - 26 66 70. Na 18.00 uur j. J. Levens jr., Joh Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. De Schiedamse Courant gaat nog even in op de recente voor-geschiedenis 25 oktober 1971 werd door de ge- meenteraad van Schiedam een kre- diet goedgekeurd voor de aanleg van gasleidingen in de dorpskern van Kethel. De heer Lansbergen sprak hier toen nog een dankwoord uit. 24 januari 1972 weer een krediet voor de aanleg van een riolering met de volgende herbestrating in die- zelfde dorpskern. De betreffende wethouder Bolmers heeft bij de "voogd" van de gemen- te, Gedepu-teerde Staten versoheidene malen moeten aandringen om biede werken als 66n geheel te zien wat betreft de uitvoering. Toen men dat bij G.S. ook vond, werden beide kre- dieten goedgekeurd. Gedurende al het werk zal de dorps kern praktisch afgesloten zijn. Bus- lijn 53 zal worden omgelegd. Men zal echter in het oude Kethel alle troap wel voor lief nemen, men heeft er lang genoeg om moeten vragen. De werkzaamheden uiteraard heel wat het leggen van de riolering, het ver- laggen en zonodig vernieuwen van de waterleiding, het leggen van een gas- leiding en het leggen en verleggen van elektriciteits- en telefoonkabels. Het werk strekt zich uit tot het Noordeinde, de Vlaardingseweg (ge- deeltelijk), de Schiedamseweg (tot Dr. Sauerstraat) de Kerklaan (tot Meeuwensingel) en de Dorpsstraat. De grond van Schiedam-Noord wordt wel omgeploegd. Groenoord heeft z'n troep met het leggen van het ihoofdriool, nu krijgt Kethel de beurt. Als leek vraag je je wel eens af: hoe komt dit zo ineens? We ne men het, want het is voor een goed en broodnodig doel. Maar het lijkt ons wel, dat de zaken bij gemeente werken sinds kort uiterst grondig en stevig worden aangepakt. Wij werken niet bij gemeentewerken van Schie dam, dus wij weten niet waarom-dit zo is. Wat wij wel weten is, dat nog niet zo lang geleden gemeentewerken een nieuwe direkteur kreeg. J. F. Op donderdagavond 6 juli j.l. overfeed door moordenaarshand de Heer J. M. v. d. Bosch, eigenaar van de supermarkt aan het Bach- pldin. Door zijn regehnatig adverteren in ons blad, hadden wij taliloze malen contact met hem. Zijn blijmoedige persoonlijkheid kennende, vemamen wij het gebeurde met grote ontsteltenis. Dat op deze diep-tragische wijze aan het werkzame leven op 32 jarige leeftijd een einde moest komen, treft ons zeer. Nog maar pas in onze wijik gevestigd, gaf hij blijk uit het goede zakenhout gesneden te zijn, hij was altijd aanwezig en stond voor elke klant klaar. Steeds was hij bezig nog meer vernieuwingen aan te brengen en wij waren er van overtuigd, dat hij aan het begin van een succes- volle carriere stond. Wij zullen ons hem blijven herinneren als een hardwerkend, be- miinnelijk mens. Wij hopen dat zijn echtgenote en kinderen de kracht zullen vinden dit grote verlies te dragen en onze beste wensen vergeze'llen hen in deze ongetwijfeld zo moeilijke dagen. Redaktie. Wat is hiervan de oorzaak, vragen wij ons wel af. Is het het saaie ge- zicht van kolossale menselijke opberg- hokken? Is het de anonimiteit die men krijgt en heeft in te grote flat- gebouwen? Ach, we schreven er al eerder over en we hebben er geen diepgaande studie van gemaakt. We hebben te maken met een architec- tonisch gezien niet zo'n fraaie wijk, waar men blijkbaar zo snel moge'.xjk zoveel mogelijk huizen voor zoveel mogelijk mensen heeft gelbouwd. We wonen er in en we trachten zo geluk- kig mogelijik te zijn. We proberen de televisie, de schemerlamp nu eens niet in dezelfde hoek als de buren te zetten. We proberen er binnen een ei- gen gezidht aan te geven. Maar pro beren we BUITEN wel eens iets? Wie zijn ogen de kost geeft en de stra ten eens goed bekijkt, komt tot een ontstellende ontdekking. Nee, we neb- ben het niet over de straten die blijk baar nooit klaar zijn. We hebben het -niet over de vel-e kuilen en bulten die gewoon in de straat blijven zitten. We wonen nu eenmaal in een compo- ■nistenwijk en vele componisten heb ben een "onvoltooide" gemaakt, dus misschien hoort 't er bij. We hebben het over de verregaande vervuiling van de straten en plei-nen. Niet alleen dat er van alles wordt neergegooid, we doelen ditmaal op de schrijfwoede van onze kinderen. Bekijkt U de zwarte onderzijden van de flatgebouwen aan het Bach- en Straussplein eens. Let eens op de vele ingegooide (en over het algemeen reeds wekenlang kapotte) kelderrui- ten. Dat alles maakt o.i. de aanblik van e entoch al niet te vrolijke wijk nog troostelozer. Praat eens met Uw kinderen, ze zullen d'r best begtip voor hebben. Praat ook eens met de kinderen van Uw buren als U ziet dat er meppen klei (zie het eerste flat op het Bachplein!) tegen de muur wordt gesmeten. Vindt U het niet zo erg, of kan net U weinig schelen, jammer dan heb ben we dit artikeltje voor niets ge- schreven. (Advert«ntie) Auto-verzekering Nieuwe stijl. Reeds vanaf 100,- per jaar is uw auto W.A. verzekerd. No-claim korting tot 40 10 aanvangs no-claim voor hen die pas gaan rijden. H.H. ambtenaren speciaal tarief. Elders verdiende no-claim wordt direct overgenomen. Tevens verzorgen wij voor U persoonlijke leningen. 2e hypo- theken en auto-financieringen. Uw auto-premie is per maand betaalbaar. Assurantie-kantoor S. J. Kuipers N.V. Sibeliusplein 172 Schiedam Tel. 710824 Dan naar BOVAG-ryschool V.A.M.O.R., BOVAG en N.B.A. ge- diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 of 70 70 87 Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaari 54 - Telef. 26 21 60 zim advertentie ACMTERPA GIA A

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1