Openbaar vervoer in Schiedam-Noord beter? Jeugd Festijn. PRELUDE ri uw Afscheid van Mevr. Foppen hde magneet1 I AL I CKleine akkoordjes A lie verzekei'iiigen Hypothekeii Finaiicieringreii voor I Wij wisten reeds dat bij "de gemeente" Groenoord Akkoorden graag en veel gelezen werd. Wij zijn daar uiteraard altijd dank- baar en blij om geweest, vooral als er door onze opmerkingen weer eens een ressultaatje werd geboekt. Maar dat wij met onze artikelen over het zo slechte openbaar vervoer in Schiedam Noord al zo gauw een groot succes zouden hebben, overblufte ons wel eenbeetje. Schiedamse courant In augustus rapport over buslijn om de Noord ASSURANTIEKANTOOR A. Yl 51it It'11 lj II Verkeerscommissie Problemen Hoopvolle ontwikkeling Allerhande zaken Teveel Winkelcenfrum a II in zandstorm. Van vakantie terug alles schoon in de kast Chemisch reinigen Nappa, Suede en Leer. Iepenlaan 51 - Tuindorp - Telefoon 70 50 83 Voile maag DRUKWERK In de Schiedamse Courant, welke wij U reeds meerdere malen aanbevolen als een krant welke voor een inwoner van Sohiedam, die met Schiedam wil meeleven en wil weten wat alzo ge- beurt, echt nodig is, haalden wij een hoopvol artikel over de toekomstige ontwikkeling van het openbaar ver voer in Schiedam Noord. Als trouw lezer van de Schiedamse Courant halen wij veel nieuws uit dit dlad, geluikkig is het genoegen weder- zijds. Wij prijzen ons gelukkig dat de SCbidamse Courant ons en Uw blad, Groenoord Akkoorden, eveneens voort- durend citeert. Zo stond het als kop in de Schiedamse Courant. Waarop volgde, dat Schie dam en Vlaardingen misschien nog dit jaar onderling verbonden zouden wor den door een burverbinding via de wijken Holy en Groenoord. Ww moshten U dit vroegen al eens maiden, wij haalden het fijt in ons vorige artikel in de Iaatste G. A. weer eens aan, maar we wisten niet, dat het al zo gauw zijn beslag zou hebben. Daarom moet U de aanvang van dit artikel maar als een grapje zien. U zult het wel al gedaan hebben. Maar maken ons wel sterk, dat door ons voortdurend schrijven wel wat meer haast achter de zaak is gezet. Ons schrijven komt voort uit, Uw wensen, klachten, meningen, lofuitingen en wat dies meer zij. U als bewoner van sChiedam noord en wij, hebben tot klachten over het openbaar vervoer in SChiedam Noord. Vanzelfsprekend wordt in Groenoord- Atkkoorden maar ook in de Schiedam se dag- en weekbladpers aandacht ge- wijd aan het vertrek uit Schiedam van de heer Foppen en daarbij wordt, evenzo vanzelfsprekend, in deze arti kelen eveneens afscheid genomen van Mevrouw Foppen en de kinderen. De werkgroep Schiedam van de Con- sumentenbond echter wil graag ge- bruik maken van de door Groenoord- Akkoorden geboden gelegenheid mid- dels dit ingezonden stuk, de schijn- werper speciaal te richten op Mevrouw Foppen:- Immers, hoewel niet zo spectaculair, naar buiten tredend als haar echtge- noot, heeft ook zij zich op velerlei ter- rein zeer aktief getoond, waar het de intermenselijke verhoudingen van de inwoners van Schiedam betrof, waar- bijvooral de ontwikkelingen en mo- gelijkheden van de Wijkverenigingen haar bijzondere interesse hadden. De sub-groep Overhead en Wijkbelan- gen van de Consumentenbond waarin Mevrouw Foppen vanaf de oprichting, nu bijna vier jaar geleden, zich vooral heeft toegelegd op de wijkbelangen be- treurt het vertrek van haar dan ook in hoge mate. Juist nu de sug-groep de balans van mogelijkheden intern had opgemaakt en contacten naar bui ten is gaan leggen, dienen wij ons neer te leggen bij het vertrek van Mevrouw Foppen, die veel heeft bij- gedragen tot het uitzetten van het be- stek van deze groep. Wij wensen Me vrouw Foppen graag een bijzonder goede toekomst in Zwijndrecht toe en zijn ervan overtuigd, dat wij de inwo ners van Zwijndrecht geluk kunnen wensen dat de famiilie Foppen c'aar gaat wonen. In ieder geval zal het ver trek voor Schiedam een gemis bete- kenen. brand - inbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeit - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - enz. -- Alle vormen van levensverzekeringen, studie- en pensioenverzekeringen. Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58 Alweer een poosje geleden werd het plan van de nieuwe buslijnen in de verkeerscommissie door de wethouder Bolmers en zijn directeur gemeente- werken, Ir. de Block naar voren ge- bracht. De grondgedaShte was om het ziekenhuis Holy normaal bereik- baar te maken voor Schiedam Noord. Verder om de bus een wat vloeiendere en logischere ruote door Sohiedam Noord te geven. Het Schubert- en liszt-plein b.v. met haar vele, vele bewoners moeten het b.v. nu zonder bus stellen. Dat zal dan straks kun nen worden opgeheven. De frequentie zou door een soort ringlijn in te voe- ren wat verbeterd kunnen worden. De Schiedamse Courant weet nog te melden dat aan de uitvoeringen van de aartbevelingen in het rapport nog enkele verkeerstechnische bezwaren kleven, die eerst nog moeten worden opgelost. Uiteraard, een rapport is een rapport en dan begint het pas. Wij zijn er nog niet. Maar we zijn wel hoopvol. Want als een rapport eenmaal zover is dat het in de open- baarheid is gebracht, dan gaat het verder wel lekker. Wij hopen dus dat, samengevat, Schie dam Noord nog voor het einde van het jaar een busverbinding met het Holy- ziekenhuis heeft, dat diezelfde bus ons met een grotere frequentie naar "dode hoeken" door die bus nu be- Schiedam zal brengen en dat de grote streken zullen worden. J. F. Van maandagmargen 17 juli t.m. vrijdag 21 juli 16.00 uur en dezelfde tijden van 24 juli t.m. 28 juli kan de jeugd hun hart weer ophaJen in de sporthal. Het jaarlijiks weerkerende festijn der jeugd. En van de moeders, want die zijn de hele dad het kind fijn eens kwijt. Dat is ook wel eens rustig. En is de 1,25 hetwelk het festijn kost voor de hele dag, wel waard. Het kan zelfs nog goed- koper met een weekkaart, waarop 5 knippen, voor 5 gulden. De meesten Uwer zullen inmiddels wel weten dat dit festijn heel wat aan Uw kinderen te bieden heeft, ze zullen zich zeker de eerste dagen niet vervelen. Om het geheugen wat op te frissen: SIO houtmontage, waar van alles mee te bouwen valt, Echte naaimaohines, leuk vaar de poppen- moedertjes. Wafels bakken, timmeren, figuurzagen, boetseren, verven teke- nen, kleuren, bloemen maken van crepepapier, emailleren, po,ppenkop- pen maken etc. etc. Het is teveel om op te noemen. Stuurt U daarom Uw kind er maar eens been De sub-groep moet, niet alleen af scheid nemen van Mevrouw Foppen, maar Iijdt een dubbel verlies door het vertrek naar Groningen van Drs. H. P. Brouwer, woonachtig in Kethel en -voorzitter van de groep. Noodzakelij- kerwijze verliezen wij twee zeer ge- waardeerde kraohten doch beide waren woonachtig in de nieuwe wijken van Schiedam. Opvulling van hun plaat- sen, juist daardoor, is op korte ter- mijn noodzakelijk. Mochten onder uw lezers, woonachtig in Groenoord en/ of Kethel en lid van de Consumenten bond, mensen zijn, welke onze gele- deren zouden willen komen verstercen, dan zal ondergetekende graag een af- spraak maken en hen nadere inlich- tingen komen verschaffen. Met dank voor de verstrekte plaa.s- ruimte tekent, J. van der Most, Voorzitter werkgroep Schiedam Consumentenbond Burg. Knappertlaan 272b telefoon 26 59 44. Wanneer we - aangelokt door het rnooie weer - 's avonds een „ommetje" maken, komen we ook terecht bij het daarvoor liggend plantsoentje wel aar- dig; wanneer men dat aan de andere zijde gaat beschouwen, breng je het niet verder dan een treurig hoofd- schudden. We weten uiteraard dat ook het plantsoentje maar een noodvoor- ziening is, doch naar onze mening heeft men zidh er flier wel h6el snel vliegensvlug met zand en moppen van afgemaakt. Men heeft blijkbaar aarde een hoge berg bijelkaar gescho- ven, diit bovenop gelardeerd met boompjes en struikjes en daar was dan de beloofde groenvoorzieninig. Hebben we over het algemeen bijzon dere waardering voor onze plantsoe- nendienst, hiervoor kunnen we helaas ons derfkbeeldig petje niet afnemen. Natuurlijk zijn we niet kortziohtig, we weten dat alles maar tijdelijk is, maar waarom blijft de erfenis van de rioolbouwers in de vorrn van zand, ihout, stenen en rioolbuissoherven maar gewoon liggen? We begrijpen nu ook de klachten over zandoverlast van de winkeliers van Prelude. Kom, Heren van de Plantsoenendienst, maakt daar eens van de nood een deugd. J. v. S. tussen de vele zaken is allicht iets waar hij of zij misschien dagen mee zoet is. Uw kinderen zullen ook niet van de honger omkomen. Voor slechts 1.25 kunnen ze aan de kassa een Iunchkaart kopen. Die kaart levert dan op: 2 krentebollen, 1 koek, 1 zakje chips, 1 appel en 1 ijsje. En dan nog om alles weg te spoelen 1 flesje coca cola. War krijg je het? J. F. IRotterdamsedijk 279 b Telefoon 26 86 66 Schiedam m Tarief: Ieder woord of leesteken f 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Tevens bij fa. J. Hipke, huishoudelijke- luxe artikelen en speel- goed in winkelcentrum „DE KETEL". Bij alle. bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. TE KOOP beklede rotanwieg (4 mod) te bevragen Schiibertplein 180 Pop ziek? Alle poppenreparaties. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10, Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28. TE KOO'P diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Grote sortering TUINMEUBELEN. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Dames wist u dat u uw wimpers en wenikbrauwen kunt laten verven; ge- garandeerd 1 maand houdbaar en dat voor f 5,-. Rijksgediplomeerd schoon- heidsspecialiste ANS BAKKER-SMIT, Lisztplein 161, afspraken per tele foon 70 84 94.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5