(^)uweliet In Schiedam geen tarief lngezonden "QPkfu B Nog een paar vakantietips Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Wij hebben lie: te doen met de Schiedamse Raad van Jeugd en Jongeren (SRJJ). En met de heer Adriaanse.Want er is in Schiedam nog steeds geen jeugddorp U heeft de lijdensweg kunnen volgen in de Schiedamse pers. Wij willen deze nog even memoreren. De heer Adriaanse lanceerde, alweer enige cijd geleden. een plan voor een jeugddorp Dit zag hij verschij- nen bij Blijdorp Van allerlei zijden werden bezwaren geopperd, met als twee belangrijkste: de zaak zou aldaar niet centraal liggen en de plaats werd te zeer omringd door druk verkeer, als autowegen en spoorbaan. De wijkvereniging Blijdorp had eveneens bezwaren, Dus af en niks. Andere plaats. Andere plaats. Vakantie voorbij. Wij hebben die ervaring ook. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Zo is het, zo zij het En dat was het f. foto film BACHPLEIN 598 Telefoon 7042 75 TUINLAAN 98 Telefoon 26 74 64 MGR. NOLENSLAAN 688 Telefoon 70 2131 Moei dat nou?" Naschrift redactie „'t CENTRUM" ^Heeft U de advertenties^ op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! j De SRJJ hoorde hiervan en zocht en vond een plaats aan het Schut- tersveld in Nieuwland. De wijkvere niging Nieuwland werd benaderd en wat tebegrijpen valt, deze was direkt gevangen voor het plan. Met de voort- varendheid en het enthousiastme de jeugd eigen, werd door de SRJJ een paar centjes beloofd, er werden vast allerlei plannen gemaaikt en toen kwamen natuurlijk weer de moeilijk- beden. Op het Schuttersveld waren door de gemeente sportvelden ge dacht, de SRJJ had het recht niet centjes te beloven. er waren nog an- deren en ga maar door. Dus Schut tersveld af. Weer een andere plaats. Die werd gezooht en gevonden dicht in de buurt. Waar vroeger hotel Beij- ersbergen heeft gestaan. Daar is men nu aan het praten. Volgens de Schie damse Courant heeft de wijkvereni ging Nieuwland nu geen interesse meer, want de plaats ligt buiten de wijk. Ter plaatse is geen andere wijk vereniging. En zo gaat dan de grote vakantie voorbij en is er niets gekomen. Zelfs geen klein bouwspeelplaatsje. Alleen weer een heleboel gepraat, vragen, moeilijkheden. Het kan nou nooit eens lekker gaan. Wij weten we, dat je als gewone burger niet veel weet. Maar als je eens een ideetje krijgt, zomaar, waarom kan dan de alweten- de gemeente niet direkt zeggen: zoet maar, wij weten het alleen. Nu wordt een zaak als een jeugddorp door de gehele stad gestuurd en het eind van het Liedje is dat er nog niets is. En dat zal wel de bedoeling zijn. Uw wijkvereniging heeft reeds lang allerlei plannen naar voren gebracht m.b.t. de speelgelegenheid in Groen- oord. O.a. een bouwspeelplaats. Een brief, die wij hieramtrent eens scitre- ven werd nooit beantwoord. Na stug na-vragen bleek deze brief gewoon weg te zijn. Wij zijn, schreven wij echter al eens eerder, alhoewel met van de Raad van Jeugd en Jongeren, in ons hart even jong als zij. En daar- om blijvend enthousiast en voortva- rend, evenals de SRJJ ongetwijfeld zal moeten zijn. Zij hebben nu hun frustrerende ervaringen, wij hadden ze en bereiiken op onze manier nu soms tooh wel bepaalde dingetjes voor Schiedam-Noord. De aanhouder wint, vooral als men met logische zaken komt. J. F. Ook in Schiedam worden we ouder. Evenals in Rotterdam warden we hier ook ouder dan 65. En dan maken we ook, evenals "die daar" in Rotterdam, gebruik van het openbaar vervoer. Zelfs hetzelfde openbaar vervoer. En evenals "die daar" betalen we dan voor het openbaar vervoer. Met dit verschil, dat een Rotterdamse 65 plusser voor diezelfde bus minder heeft te betalen. Wij schreven reeds in de vorige Groenoord Akkoorden; alleen venwege het feit dat "die andere" toevallig in Rotterdam woont. Vanwege ons artikeltje zijn aan de wethouder Bolmers vragen gesteld. En wat zegt de wethouder? Dat het eigenlijk maar heel erg sneu is voor al onze Schiedamse bejaarden? Dat hij er eigenlijk nooit aan gedacht heeft, mar nu men het tooh zegt en hij er over na gedacht heeft, steeds meet tot de bevinding is gekomen dat men wel erg veel gelijk heeft? Nee, dat zegt de wethouder niet. Hij zegt: "het zou een verkapte subsidie zijn voor de RET. Hier rijdt in verhouding maar een enkele bus en ik geloof niet, dat de bejaarden uit Schiedam nu eigen lijk in verhouding zovool gebruik ma ken van het hele lij.nen.net van de RET" De titel welke de heer Bolmers draagt, zegt het al; hij houdt de wet, wat hij zegt dat is wet, dat is het. Maar tooh wagen wij het te twijfelen. Heeft de wethouder al eens gevraagd aan de RET wat de gemeente Schiedam zou moeten betalen bij invoering van het bejaardentarief in Schiedam? Heeft de wethouder zioh al eens helemaal verdiept in de zaak? Wij dachten ge- zien zijn opmerkingen, uiet. En daar- om vragen wij de wethouder, doe het eens. Probeer er eens uit te halen wat er in zit. Alle Schiedamse ouderen zullen zijn naam dan prijzen, zoals eens de naam Drees. Geachte redaktie Ook dit keer hebben we het nummer van Groenoord-Akkoorden weer in dank ontvangen. Op een van de pagi- na's las ik. dat door my een font n gemaakt in het interview dat ik met de heer J. Foppen heb gehad. Ik wil yvat dat betreft graag het boetekleed aantrekken en U toegeven dat de in- druk is gewekt dat beide andere te- dakteuren minder belangrijk zouden zijn voor dit blad. Dat heb ik er echter niet mse be- doeld. Vodrdat de heer Foppen zijn pennevruchten in het wijkblad Het ver- schijnen waren inderdaad anderen in staat om iedere veertien dagen weer een goed leesbaar wijkblad met veel informatie uit te geven. Vandaar nogmaals: lk trek het boete kleed graag aan en zal de door U ge- constateerde fout niet nog eens ma ken. Hoogachtend, Ton Huijssoon red. Schiedamsche Courant Gaven wij U reeds in ons vorig num mer enige welgemeende goede raad over veilig rijden naar uw vakantie- oord en uw gezondheid tijdens uw verdiende vakantie, we vinden het nodig U nog eens ergens op te wijzen. Gaat U dus nog met vakantie, leest U dit kleine artikeltje dan eens aan- dachtig, wellioht brachten we U op een idee. Want zoals U weet in het inbrekers- gilde juist in die tijd bijzonder aktief en het zou een zeer onprettig einde van uw vakantie zijn te ontdekiken "dat ongewenste bezoekers Uw mooie schilderij of de kostbaarheden van Mevrouw meegenotnen hebben. Wan- neer U alle gordijnen van Uw huis sluit, snappen de Heren al dat U in Spanje in de zon ligt te bakken. Een briefje op uw raatn of deur dat U tot afwezig bent, vraagt helemaal om een inbraak. Laat U dus rustig ergens een gordijn open, houd zoveel mogelijk uw ramen didht. Heeft U in uw deur een brievenbus, doe dan zeker uw deur op het naohtslot. An ders is met een haakje uw deur ge- maikkelijk open te maken. Vergeet ook niet een adres achter te laten bij uw buren of bij uw huismeester. In geval van nood bent U dan altijd bereikbaar. Prettige vakantie. J. v. S. We hebben een vereniging in Kethel, die slechts 1 veld bezit Deze voetbal- en honkbalvereniging D.R.Z. heeft zo veel leden. dat nieuwere leden haast niet kunnen spelen. terwijl wij nieuwe leden niet meer kunnen inschrijven. Groenoord wordt nu z6 groot, dat er zeker wel tientallen mensen zijn die willen sporten in de buurt van hun woonwjjk. Dit is zoals omschreven in ons geval onmogelyk. Waar blijven de sportvelden waar deze bewoners toch in feite recht op hebben. Moeten ze dan lid van een vereniging worden waar ze dan de kans niet krijgen cm te sporten! Wij hebben de beschikking over 1 veld dat ieder jaar voor ik weet niet hoeveel geld moet worden opgeknapt. Nu worden naar het Bea- trixpark in gestuurd om daar geza- menlijk te gaan trainen tot ergernis van vele hengelaars en wandelaars. Die suizen soms de ballen om de oren. omdat onze vereniging niet uit de voeten kan en in het park maar honk- baltraining houdt. Waarom kan dat nu in Vlaardingen (Holy) wel, daar wordt wel getraind op sportvelden. Naast nieuwe woonwijken kwamen daar ook gelijk de sportvelden. Met vriendelijke groeten, een sportvriend. R.A.C. In verband met de uitgave datum van ons blad en gezien het feit, dat wij Uw interessante brief onmiddellijk wilden plaatsen, hebben wij maar zeer weinig tijd gehad d.e door U aan- gesneden kwestie te onderzoeken. Ge zien onze informaties tot op heden is ons gebleken, dat Uw brief hoofdza- kelijik handelt over het feit dat de z.g.n. "Sportraad" in Schiedam de ter- reinen (en blijkbaar ook die van Uw vereniging) gedurende de zomer en kele maanden/weken sluit en dat hierdoor de training van Uw spelers noodgedwongen in het Beatrixpark moet geschieden. Diit is inderdaad een wat vreemde zaak, temeer daar - dit denlken wij tenminste - bij politie- verordening dit verboden is. De ,n het Beatrixpark aanwezige velden zijn o.i. uitsluitend bestemd voor dag- recreatie e.d. Wanneer verenigingen daar wedstrijden of oefeningen gaan bouden is natuurlijk het eind zoek. Dat Uw vereniging zich toch moet voorbereiden op de komende wedstrij den is natuurlijk een duidelijke zaak. Waarom in Vlaardingen (en wellicht in andere gemeenten) de velden nor- maal voor training openhlijven, be- grijpen we op dit ogenhlik niet hele maal. Dat er in heel Groenoord nog geen sportveld is bijgekomen in inder daad droevig. Wanneer wij 's zomers een tournooi organiseren, hebben wij hiervan ook zeer veel moeite en last. Wij vinden het door U aangesneden probleem bijzonder belangrijk en wij zullen ons zeker hierover nader ver- diepen. We hopen daaram hierop zo vlug mogelijk nog terug te komen. J. v. S. Rijwiel- en Bromfiefshandel Noordelnde 2, tel. 70 68 74, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9