t. WEER EENS OVER Wiekomi HET JJ* TARIEF. UW er in m'n huisje voorAL BANKZAKEN .JASMIN" ENKABE mmarkt 5e jaargang no. 109 2 augustus 1972 Uitgave en advertentie-exploitatie. Het artikel in Groenoord-Akkoorden van 5 juli 1972 over ons openbaar vervoer, lieeft heel wat losgeslagen en daar zijn wij blij om. In dit artikel stelden wij dat wij het ten zeerste be- treuren dat in Schiedam nog steeds niet het zgn. 65 tarief gerealiseerd is. Door dit artikel kreeg men bij de Schiedamse Courant het goede idee eens bij wethouder Bolmers te infos- meren naar de gedachten welke bij B W omtrent deze zaak mochten leven. Deze wethouder gaf een dermate ontwijkend en vaag antwoord, dat er wel artikelen vol vragen in de Schie damse Courant en Uw Groenoord-Akkoorden moesten komen. Deze inspireerden dan weer het raadslid Verhulsdonk tot het stellen van vragen. Grappig is in dit verband altijd de veel voor- komende aanhef: ,,Heeft het college kennis genomen van het artikel in de krant etc. Je moet daarbij altijd denken: komen ze nou zelf niet eens op het idee? Reeds te lang opgehouden. En waarom nu dan weer? BiJL SUPER- En ook weer te duur. Te duur? Te duur! Ja, te duur Dure flats in Groenoord. Nog meer flats? Moet het zo duur zijn? de bank vaor; iedereen UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. Wijkvereniging organiseert weer Handbal- en Voetbalfoernooi. Schoolhandbaltoernooi. Voetbaltoernooi. VERZEKERINGEN GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Gorresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwariaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 708518 B. D. Roza, telef. 70 82 47; J. Foppen, telef. 70 96 75 „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281. Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 76 Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. Want in veler ogen, zeker in alle be- jaarde ogen, is de zaak van het 65 tarief een treurige zaak, die reeds te lang is opgehouden. Dat gebeurd wel meer hier in Schiedam. De taktiek die hierbij wordt toegepast heeft men wel eens „SaIami-taktiek" genoemd. Een taktiek van een beetje toegeven, een beetje terugtrekken, nog een heel klein stukje toegeven, een beetje meer terugtrekken. Zo komt de zaak op de lange baan, de vragenstellers vergeten de zaak of vinden zichzelf vervelend worden steeds weer dezelfde dingen te moeten vragen, of wat dan ook. En de zaak is voor de bestuurderen- van de baan. Of, wat oak dikwjls gebeurd, na een lange tijd liggen de dingen soms weer anders. Andere tijden, andere wensen. En slaat de b> stuurder zich op de borst, zegt dat hij dat altijd wel heeft geweten, het toen toch maar weer bij het rechte eindje heeft gehad, hij de zaak toch maar weer prachtig bestuurd heeft enz. Waarom wordt deze zaak van het ge- reduceerde tarief nu weer zo lang opgehouden? Omdat, naar het inzicht van onze bestuurderen, de bejaarden van Sohiedam, wegens de betrekkelijk weinige vervoerslijnen in deze ge- meentj, minder mogelijkheden hebben dan de bejaarden in Rotterdam, waar een zcer groot aantal lijnen is, om van een eventueel 65+ tarief te pro- fiteren. Dit wordt door de bestuur deren gesteld zonder een enkel onder- zoek, zoals ze zelf zeggen. Dus zomaar. Alsof het aantal lijnen in Schiedam wat dit betreft zo belangrijk zou zijn. zie advt rtentie ACBTERPA El A A Een bejaarde van Schiedam zal ook naar de diergaarde, de Lijnbaan. de Bijenkorf, musea, bioscoop, en wat dies meer zij in Rotterdam willen. Want het meeste heb je nou eenmaal in Schiedam niet. Verder stellen orize bestuurderen dat ze aan Rotterdam te veel moeten be- talen. Een verkapte subsidie, zegt de wethouder Bolmers. Schiedam zou per bejaarde 10.- moeten betalen. Bij 9000 bejaarden dus 90.000,-. En dat doen we niet, zegt B&W van Schie dam, want niet alle bejaarden stappen in de tram of de bus. Wij dachten, zeggen ze, van zo'n pakweg 4000, dus we willen gaan tot 40.000.-. En daar wordt de zaak dan weer door opge houden. Want bij de RET in Rotter dam staat Schiedam er toch al met zo goed in, dachten we. Ze willen daar in Sohiedam van alles, zullen ze in Rotterdam wel zeggen, van alles voor een koopje. Nooit eens en ner- gens voor betalen, maar wel willen hebben. We hebben hier de zaak weergegeven zoals ze Iigt. We hoeven er verder niet zoveel aan toe te voegen. Want de zaak is duidelijk. De wethouder en later B&W gaven een zwak ant woord. Want ze zitten met de zaak in de maag. Rotterdam wist het tarief wel voor elkaar te brengen, de buur- man met hetzelfde openbaar vervoer zou dan eigenlijk moeten volgen, leuk of niet. Liefst zag men Rotterdam alles betalen. Zo zijn ze wel. Maar toch, je kan nooit weten. Door ons artikeltje van toen is nu misschien wel wat losgemaakt. Wij zijn, wat dat be treft, al uiterst dankbaar dat Uw wijk- blad zo goed door de overige pers gelezen en geciteerd wordt. Laten we hier eindigen met de opwekking: be jaarden van Schiedam, verenigt U. Vooral nu zo spoedig al de verkiezin- gen zullen komen, weet je tenslotte nooit wat er voor U wat dit betreft uit te slepen valt! J. F. In een landelyk ochtendblad zagen we vorige week een advertentie van onge- veer pagina, waarin de Gemeente Schiedam de flats aan het Beethoven- plein aan de man tracht te brengen. Om een en ander zo aantrekkelijk mogelijk te maken, werd in deze dure annonce de aandacht gevestigd op de nabij zijnde winkels, Bad Groen oord, Rijksweg 20 en de "op loopaf- stand gelegen Winkelcentrum „De Ketel" en "Prelude". (Voor trimmers natuurlijk niet te versmaden) En dat allemaal tegen de spotprijs van "voor- lopig" 358 guldentjes per maand voor de tweekamerflat en 375 gld. voor de driekamerflat, die niet eens zo royaal van afmetingen zijn en waar de keuken ook niet bepaald tot de nieuw- ste uitvinding behoort. Gezien het feit dat een dergelijk flat aan het Baohplein zijn voltooiing na- dert, begrijpen we in onze onnozelheid niet, waarom dergelijke woningen wor den gehouwd waaraan zo weinig be- hoefte is. De 5.(XX) ingeschreven wo- ningzoekenden in Schiedam zullen er waarschijnlijk niet gelukkig mee ge- maakt worden. Zoals ook hier het geval is staan de beste stuurlui aan de wal en we heb ben zeker niet de pretentie het alweer beter te weten dan het College) van B&W. Maar het blijkt toch in andere gemeenten mogelijk te zijn flats te bouwen, die aan redelijke eisen vol- doen en die voor redelijke prijs wor den verhuurd. Wij zouden zo graag willen zien, dat mede-Schiedammers, die niet in staat zijn een hoge huur te betalen of een huis te kopen, ook eens aan de beurt kwamen. We houden ons verre van politick (want daar snappen we helemaal niets van!) en zo is dit artikeltje ook geens- zins bedoeld. Het moest er doodge- woon alleen even uit. J. v. S. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 Dan naar BOVAG-ryschool V.A.M.O.R., BOVAG en N.B.A. ge- diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 of 70 70 87 Evenals. dat voorafgaande jaren het geval was, organiseert de Wijkvereni ging weer Schooltoernooien, De eerste wedstrijden beginnen over enkele we- ken en de eerste ontmoetingen laten wij hieronder volgen. Vrijdag 18 augustus a.s. - Dr. v. d. Kuyschool - Mgr. Bekkerssohool om 18.30 uur. Op dezelfde tijd Dr. Sauer- school tegen St. Jacobussohool en om 19.05 uur Kon. Julianaschool - Notem kraker. Donderdag 24 augustus a.s. om 18.30 Dr. v. d. Kuyschool - Mgr. Bekkers sohool en om 19.05 uur Dr. Sauer- school - St. Jacobussohool. De wedstrijden worden gehouden op het Sportterrein Ghurchilllaan hoek Laan van Bol'Es. Een wisselbeker en een le, 2e en 3e prijs zijn beschikbaar gesteld. Gaarne hopen wij weer op grote be- langstelling van ouders en een ieder die van sport houdt. De verdere te houden programma's later in de maand augustus zullen wij in ons volgend nummer bekend maken. J. v. S. (Advertentie) Auto-verzekering Nieuwe stijl. Reeds vanaf 100,- per jaar is uw auto W.A. verzekerd. No-claim korting tot 40 10 aanvangs no-claim voor hen die pas gaan rijden. H.H. ambtenaren speciaal tarief. Elders verdiende no-claim wordt direct overgenomen. Tevens verzorgen wij voor U persoonlijke leningen. 2e hypo- theken en auto-financieringen. Uw auto-premie is per maand betaalbaar. Assurantie-kantoor S. J. Kuipers N.V. Sibeliusplein 172 Schiedam Tel. 710824

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1