Kerkweg krijgi ook GAS. ANWB I 9 9 SPAARBANK ANNO 1820 Regenjas verwisseld. s fc. 9 9 S 9 9 V Wij hoorden van geruchten in Kethel, dat de huizen aan de Kerkweg niet aangesloten zouden worden op het aan te leggen gas in Kethel-dorp. Informatie bij Technische Bedrijven van Schiedam leeide ons anders: de Kerkweg krijgt wel gas, defini- tief, Dus de bewoners aldaar kunnen gerust zijn, Boerderij van Lansbergen echter niet, OOK HIJ. Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en coulant verstrekt door de Ziekenfonds-loongrens naar Fl. 20.700 Het kerkdorp helemaal te duur. Parkeerruimte fe over. Nu ook een klok in Kethel. Sinds enkele weken prijkt er een fraaie klok op de Schie- damseweg in Kethel op het pleintje voor de winkels al daar. De klok is van hetzelfde type' als geruime tijd geleden werden geplaatst aan de Laan van Bol'Es, op het Bachplein en in het winkelcentrum ,,De Ketel". Juiste tijd. h t Zal je maar even geze§d worden I" Cel nu met boek. Modernisering in Kethel brengt niet alleen vreugde! Autorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Hoe zit het met het Melkverbruik? Heeft U de advertenties op de andere pagina's I al gezien het is de moeite waard! j Wat wij echter wel heel erg sneu vinden, is dat de boerderij van de heer Lansbergen geen gas aansluiting zal krijgen. Vooral daarom ook sneu, om- dat de heer Lansbergen bij het aan- nemen van het krediet voor de aanleg van het gas, zich als lid van de Schie- damse gemeenteraad zich terecht ver- heugd toonde dat er voor Oud-Kethel eindelijk gerechtigheid was gekomen in de vorrn van het gas. Hij bedankte daarom B W in hartelijke bewoor- dingen, namens geheel Oud-Kethel, met naar we nu ontdekten, de weten- schap dat hij het zelf niet zou krijgen. Dit nu mogen wij in de heer Lans bergen waarderen. Niet vechten voor alleen maar eigen zaak, het zelfs niet eens leuk te vinden dat het feit dat hijzelf niet meedeelt in de koek in de openbaarheid komt, zoals nu. Wij schrijven er tooh over, want waar- om zou de heer Lansbergen ook geen gas kunnen krijgen? Vlak voor zijn Naar het A.N.P. meldde, verwadhten de ziekenfondsen, dat de loongrens voor de verplichte ziekenfondsverzeke- ring minstens 20.700 in 1973 zal worden. Op dit ogenblik ligt die grens bij een jaarinkomen van 18.800. De nieuw vast te stellen loongrens wordt gebaseerd op de loonstijging met 12 procent. 6.885.646 Nederlanders vielen op 1 januari j.l. onder de verplichte zieken- fondsverzekering en 896.960 hadden een z.g.n. bejaardenverzekering. deur worden de zgn. Colle-huizen ge- bouwd, die ook hun gasje zullen krijgen. Oat kleine stukje buis zal de zaak nu ook weer niet zo duur maken. Vooral nu het toch wel zeker lijkt te zijn dat de boerderij blijft bestaan in de vorrn van een kinderboerderij of dergelijke. De heer Lansbergen blijft er dan wonen, en waarom dan zoider de zegeningen van bet Groningse gas? Wij zouden daarom dan hier de wens uit willen spreken, dat de heer Lans bergen ook spoedig zijn gasje zal hebben. Om het zogenoemde Kerkdorp van gas te voorzien wordt voor de gemeente helemaal te duur. Ze krijgen het daar om dan ook niet. Misschien later nog eens, later Het is in deze vakantiemaanden op de altijd bomvolle parkeertereinen heer- lijk parkeren. Is er normaal na 6 uur praktisch geen plaats meer vrij, nu kunt u om die tijd en zelfs de gehele avond te kust en te keur je auto par keren. Bleef dat maar zomaar ja, binnenkort is iedereen weer terug van vakantie en dan wordt het weer iknokken om een plaatsje! ILR. De wijkvereniging is er trots op, aan de plaatsing van deze Kethelse klok ook het hare te hebben bijgedragen. Toen n.l. de grokken in groenoord geplaatst waren, vonden we dat ook de bewoners van Kethel recht hadden op een klok. Tenslotte beijvert de Wijkvereniging zich ook voor hun be- langen. Er ging een brief van de Wijk vereniging naar het Gemeentebestuur en voilade klok in Kethel kwam er, spoediger dan we verwacht hadden. Nu de Kethelaars de juiste tijd hebben, is het daohten we ook de juiste tijd om lid te worden van de Wijkvereni ging. Met nog meer Ieden in Kethel kunnen we nog meer voor dit stads- deel bereiken dan we in korte tijd al bereikten!!! Schrijft U even een briefje aan post- bus 410 in Schiedam? B. R. Alsof de weergoden eindelijk een-, luisterden het was - na veel gemopper eindelijk zomer Om de schade in te halen begon 'ie oak gehjk overdadig goed en in de bijna tropische hitte bleek zelfs de ..yskoud de zachtste" nog zachter te worden En wat doe je dan als je vakantiekoek op is en je nu eens met recht in net zweet des aanschijns je brood tnoet verdienen? Je krijgt hevige vtsioenen van lekker, schuimend koel biervisioenen die je na een paar dagen op het werk niet meer uit je gedachten krijgt Zo verging het mij tenminste en ik ging er op de zaak snel even tussenuit Vlakby op de hoek is het kroegje van Dolle Dries, die toen ik bmnenkwam zeker zijn naam geen eer aandeed. Hij hing namelyk zeer bouuwallig en zeer roodhoofdig tegen de tapkist daarbij zn handen in de met water gevulde spoelbak houdend lk wurmde me op de wat te hoge barkruk en zei: „Heeft U voor mij een lekker koud pilsje?" Dolle Dries keek me aan en zei onvrien- delyk: „kWeet best dat je geen erwtensoep moet hebben!" Zwij- gend en blazend als een oude stoomloc tapte hij een Madurodam- pilsje (ik had een gro6t glas bedoeld) en kwakte het voor me neer. .Je zit ook niet bepaald op je praatstoel" zei ik vinnigjes waarob Dries antwoordde, „Dat kan ook niet" en hjj wees achteloos op een barkruk die net als zn baas scheef tegen de kist aanleunde ..Foot gebroken verduidelijkte Dries, ..Doorgelazerd" zei 'ie d'r voor de zekerheid zeer duidelyk achter. Ik knikte, want wanneer iemand geen zin heeft om te praten hoeft t voor my al niet meer. Intussen was naast my een volvette man gearriveerd, die kwiek °L- f- schooj en tegen een jongetje dat achter 'm Hep zei ,,Blyf jy maar effe naast me staan Zo, ik kom even binnen wippen" baste de dikke vroljjk tot de kastelem, die onmiddellijk pareerde ,,'t is zeker buiten te warm om te wippen? De man naast me kreeg - potdoosje - wel een groot glas bier, maar misschien was teen vaste klant. „]e ziet er goed uit zei m n buurman tegen Dolle Dries die terugbromde Dat ken, ik heb net een ei op". Het jongettje dat wat zieligjes naast me stond trok aan 't jasie van zn vader. Pa, drukdoende in een paar teugen het met vak- manschap gebrouwen gerstenat naar binnen te werken reageerde met. Het ventje (misschien een jaar of negen) bleef aan de bel ic de fas, trekken tot de vader eindelijk uitviel: „Wat is t'r nou joh?" ,,Pa, makkenjssiezei de jongen hoopvol. „Ze hebben hier geen Vs fas tantwoord. Weer trok het kereltje vasthoudend aan de fas, terwyl te met zn vinger naar buiten wees: „Daar om t hoekkie, kosse guide „Ja, ik ben gek, ik ga je 'n beetje een gulden geven" bitste de vader. Zoonlief keek wat beledigd omhoog en zei droefgeestig Kinderen willen ze wel hebben, maar 't mag geen geld kosten." JAVAS. De telefooncel aan de P. v. Anrooylaan heeft nu, nadat wij er de P.T.T. mid- dels een artikeltje enkele malen om vroegen, eindelijk een telefoonboeken- rek gekregen. Op 1 boek na zijn alle kaften nog leeg. We hopen dat die ook spoedig gevuld zullen wordenl B. R. Voor een goede verantwoorde opleidin R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd insfrucfeur Wij schreven in ons vorig nummer en ook nu elders in dit blad over de voorzieningen die in Kethel getroffen worden in verband met de riolering en gastoevoer. Het is in deze tijd bij na ondenkbaar dat in een grote ge meente dergelijke toch alledaagse dingen nog op ouderwetse wijze moes- ten gesdhieden. Wij vinden het natuur- lijk noodzakelijk dat B W van Schie dam hier verandering in brengt. On- vermijdelijk is daarbij dat -mede door wegwijziging e.d. - huizen moeten verdwijnen en onteigend worden. Dat dit voor de bewoners een veelal min der prettige zaak is, laat zich begrij- pen. Mensen die al heel lang in zo'n huis wonen, proberen zich daartegen te verzetten. Zelfs eigenaars van hui zen die indertijd hun huurders toezeg- den dat die daar hun hele leven mooh- ten iblijven wonen staan in deze kwes- tie geheel machteloos. Er zijn Kethelse bewoners bij die de leeftijd der sterken reeds lang bereikt hebben en het is in feite tragisch deze mensen nood- gedwongen te verplaatsen. "Een oude boom moet men niet verplaatsen" zegt een spreekwoord en hoe waar dat is ziet men aan de populieren die enkele maanden geleden naar Groenoord ver- huisden. Wij hopen van ganser harte dat B W er in zal slagen om voor deze oudere medeburgers een passende behuizing te vinden. Wij zijn er van overtuigd dat onze gemeente hiertoe alles in het werk zal stellen. J. v. S. Wie heeft op de autotocht van 1.1. 29 mei per aibuis een verkeerde beige regenjes aangetrokken? In de linker- zak zit een glace herenhandschoen. Wilt U zich a.u.b. in verbinding stellen met de heer W Verhoeckx, telef. 70 44 71, Henr. Bosmansplein 16. Hadden we het in ons vorig nummer over het kaasverbruik, in een uitgave van het voorlichtingsbureau voor de Voeding te den Haag, lazen we dit maal iets over "melk". Hieruit blijkt dat 70% van de jongeren dagelijks melk gebruikt. Bij de volwassenen is dit 50%, terwijl 5% geen melk nut- tigt. Deze laatsten zijn waarschijnlijk diegenen die alleen melkproducten ge- foruiken. In het westen van het land vindt men de grootste melkverbruikers Ook de welstand heeft blijkbaar enige invloed op melkgebruik. In de hogere welstandsgroepen wordt globaal ge- zien wat meer melk gebruikt. Wat be- treft de koffiemelk blijkt dat 24% van de geenqueteerden dit product dage lijks gebruikt en 60% dit product in het geheel niet in huis haalt. Kinder- en gebruiken zeer weinig koffiemelk. J. v. S.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3