Kethel heeft nu zijn eigen chinees Brab/nJm r i Het fust van Salari. mi If AL Alle verzekeriugeu Hf potheken Financfertng-eii Sinds enkele weken beschikken we in Kethel en Groenoord over een eigen Chinees-Indisch Restaurant, Het draagt de fraaie naam ..LOTUS" en is gevestigd in het voormalige gebouw van de Boerenleenbank op de hoek van de Schiedamseweg en de Zwaluwlaan. Het nieuwe restaurant beschikt over rnaar liefst ruiin 225 zitplaatsen Dit lijkt voorlopig wel wat veel, doch LOTUS mikt op de toekomst en als de omringende bebou- wing, de wijken Woudhoek en Spaland en vooral het winkel- centrum aan de Zwaluwlaan klaar zijn, zal men die capaciteit beslist wel nodig hebben. Het gebouw zal dan ook zijn opge- nomen in een wat meer aatieengesloten bebouwing dan op dit moment. ASSURANTIEKANTOOR A. IViialPfVljll Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58 Nieuwsgierig boertje. BACHPLEINI598 Telefoon 7042 75 TUINLAAN 98 Telefoon 26 74 64 MGR. NOLENSLAAN 688 Telefoon 70 2131 Cenfraalcomite Anti-Bulderbaan schrijft brief. Superieure kwaliteit. f Is de hitte die hei m doet. 1 voor I B UW DRUKWERK Hoe hoger, hoe meer centjes. Vragen aan de gemeente. Gemeentegrond. voor Chemisch Reinigen Nappa en Su&de Vo<§ herenmodes WORDT LID van Wijkvereniging Groenoord" e.o. aanmeldingen Posfbus 410, Schiedam BLIJ MET GROEN. brand - inbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeic - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - eaz. Alle vormen van levensverzekeringen. studie- en pensioenverzekeringen, Het oude gebouw van de bank (nou ja, oud werd zo drastisch ver- anderd, dat het nog nauwelijks te herkennen is. Er werd een verdieping opgebouwd en wie er binnen komt, kijkt zijn ogen uit. Schitterende be- timmering, prachtige groene vloerbe- dekking, witte stoeltjes. Boven een aparte afhaalbar is een zeer originele flessenversiering aangebracht. Het ge- hele interieur doet bijzonder luxueus aan en doet eigenlijk in niets aan de traditionele Chinese restaurants den- ken. Het nieuwe restaurant iheeft nog volop de aandacht van de Kethelaars, want wie had ooit aan zoiets gedacht in deze omgeving? Tekenend voor deze nieuwsgierigheid vonden wij het oude boertje, dat toen we er aten, op z'n oude fiets kwam aanrijden. Zwarte pet, oud versleten pak en witte klom- pen. Hij zette behoedzaam z'n fietsie tegen een paal, liep een paar maai om het hele restaurant been, gulzig alles in zich opnemend. Tenslotte stapte hij de tuin in, drukte z'n neus Het Centraal comite anti-bulderbaan schreef op 14 juli j.l. een brief aap de Gedeputeerde Staten van Zuid Hol land in den Haag. In dit schrijven wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat de luchthaven Schiphol voor straalvliegtuigen vanaf 1 november a.s. van s'avonds 23.30 tot s'morgens 6.00 uur gesloten zal zijn. Toestellen die wel mogen landen mogen slechts ge- bruik maken van een wat afgelegen baan, zodat hiermede kennelijk aan de bevolking weinig overlast zal wor- den berokkend.Met nadruk wordt nu aande geadresseerden verzocht een dergelij-ke maatregel ook voor Zestien- hoven te treffen. Een soortgelijk sohrij- ven werd verzonden aan het college van B W te Ratterdam. J. v. S. tegen de ruiten en keek daarna Iange tijd, met de handen om z'n ogen naar binnen. Daar hadden de bezoekers de grootste lol om de goedmoedige gluur- der, die z'n dnspectie buiten nog ge- ruime tijd voortzette om daarna hoofd- schuddend weer weg te rijden. De kwaliteit van de spyzen die LO TUS" V voor zet is van werkelyk superieure kwaliteit. De pryslijst om- vat maar liefst 80 gerechten, waarvan ons speciaal de Bami Rames speciaal bijzonder goed beviel. Alle gerechten kunnen ook worden afgehaald. Zoals al gezegd is daarvoor een speciale afhaalbar, die U vindt direct'tegenover de ingang. Voor de afhaalspyzen geldt een aanzienlijk verlaagde pryslijst. U kunt er van een Nasi Goreng van f 3.- tot een rijsttafel voor 2 personen van f 18.- in moderne verpakkingen mee naar huis nemen. „LOTUS" is geopend elke dag van 12.00 tot 22.30 uur en is voor reservering en bestellingen telefonisch bereikbaar onder nummer 70 33 98. Stellen wij er altijd prijs op een zo goed verzorgd mogelijk wijkblad uit te geven, het drukfoutenduiveltje loert immer op zijn kans. Die gelegenheid kreeg hij zeker bij onze vorige uitgave, helaas waren enkele zinnen uit z'n ver- band gerukt en waren daardoor enige artikeltjes wat moeilijk leesbaar. Zetter en corrector buigen deemoedig het hoofd. Maar ja, 't was ook zo benauwd! Redactie ■de magneet1 IRotterdamsedijk 279 m Telefoon 26 86 66 ^chiedam De Heer Salari, eigenaar van de Cash en Carry te Kethel heeft ons verdriet gedaan, Reeds enige tijd geleden maakten wij deze heer attent op de overlast die by de bewoners van Oud Kethel en de passanten aldaar aandoet door het plaatsen van grote stapels ledig fust voor zijn deur. Wij dachten eerst dat de heer Salari zich missohien niet bewust was van het feit dat zijn fust ter plaatse een rommelige indruk maakt. Want uiter- aard, voor de heer Salari zal gelden, hoe hoger de stapels, hoe mooier. Want dan is er des te meer verkocht. Daarom wezen wij hem al eens in een artikeltje losjes op de overlast die hij toch wel velen aandoet, in de hoop, zelfs overtuiging, dat dit de heer Salari wel zou aanspreken. Want de heer Salari speelt met het idee in de ge- meenteraad van Schiedam te stappen om daar eens orde op zaken te stellen, zoals hij voortdurend schrijft. Wij dachten daarom, en spraken dit ook uit, dat de heer Salari iemand zou zijn met open oog voor de gemeeH- schap. Want dit moet men toch wel kunnen verwachten van demand die zegt orde op zaken te stellen in Schie dam. En daarom doet het ons verdriet, dat dit niet zo blijkt te zijn. Het fust staat nog steeds in grote stapels langs de weg, alhoewel de heer Salari ons artikeltje wel gelezen moet hebben, want het is door de Schiedamse pers overgenomen. Daarom voor ons maar niet een dergelijke ordehersteller in de Schiedamse Raad. Jammer, want dat is daar ook wel weer hard nodig. het oude dorp kan men des te beter zien hoe lelijk flatibouw ook van verre aandoet. Juist omdat wij de aanblik van Oud-Ket'hel zo waarderen, ergert ons zo dat fust van Salari. Dit fust staat opgestapeld op een vlonder, die ten eerste aan een zijde op gemeente- grond rust, en ten tweede een stuk over gemeentegrond reikt. Want de helft van de sloot behoort tot de erf- pacht van de heer Salari, de andere helft is van de gemeente. Evenals de grond aan de kant van de weg en daar rust de vlonder op. Wij zouden daarom de gemeente wil- len vragen: waarom laat U zoiets toe op Uw grond? U gaf de heer Salari een tijdelijke toestemming voor die vlonder. Wij vragen: wat is tijdelijk? Want betreffende heer Salari, die U misschien binnenkort als gemeente- raadslid zult kunnen ontmoeten, heeft naar wij hoorden U wel eens enkele malen toegezegd, zijn leven wat be- treft het fust te zullen beteren, maar is toch voortdurend weer teruggeval- len in de oude fust-zonde. Waarom staat U, gemeente toe, dat deze zonde bedreven wordt op Uw grond? J.F. Nu is voor ons het verwonderlijke dat de gemeente deze ergelijke zaak zo maar laat gebeuren. In allerhande ge- schriften van de gemeente kan men steeds weer lezen dat Oud-Kethel zoveel mogelijk bewaard zal blijven, vanwege de aanblik. Wij zijn het daarmee altijd van harte eens geweest, de sfeer, de aanblik van Oud-Kethel is ons altijd lief geweest, we kunnen er nog altijd van genieten, ondanks de hoge flats op de achtergrond. Maar juist door de aanwezigheid van ook voor Uw binnen 1 dag gereed lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 Na een mooie lange vakantie beginnen wij weer met frisse moed. Ik hoop dat iedereen, zoals wij, gedurende zijn vakantie genoten heeft. Het valt welis-. waar niet mee na een vakantie weer te beginnen, maar voor deze goede zaak gaan wij ons volledig inzetten. Van onderstaande adressen kregen wij een hoeveelheid centen, waarvoor onze dank. Inmiddels hebben zij persdonlijk een bedankje ontvangen. Gedurende mijn afwezigheid is er in „Groenoord-Akkoorden" van 5 juli melding gemaakt van binnengekomen centen en wel een hoeveelheid van 1156 centen Een famiiie van de Mozartlaan gaf 359 Een famiiie van het Bachplein 152 Een famiiie van het Sem Dresdenplein 476 Een famiiie van het Louis Zimmermannplein 78 Een famiiie van het Henr. Bosmansplein .104 2325 centen Mocht U centen gespaard hebben, een telefoontje graag aan de bekende adressen en ze worden opgehaald. Bij voorbaat mijn dank. Mevr. de J. We brachten onze vakantie door in de prachtige bossen bij Ede, dus we waren in 2 weken wel wat gewend op het gebied van groen. En toch, toen we weer thuis- kwamen en Groenoord weer bin nen reden, vonden we alles z6 ontzettend groen; veel groener dan toen we weg gingen dachten we. En we waren - ondanks onze 14 dagen in de mooiste bossen - toch weer heel erg bly met wat onze wijk op groengebied te bie- den heeft. En toen we een dag daarna van een boodschap in een zeer oude Rotterdamse binnen- stadswijk terugkeerden in Groen oord, waren we helemaal de Ho ning te rijk met al onze groen- en speelvoorzieningenl if. R.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5