g Juweliex oot Sporthuis Hitman INGEZONDEN Orienterend gesprek met nieuwe bestuursleden s Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Voefbal Zaalsporten voor a! uw sporfartlkelen Hockey Badminton Naschrift redactie. "5 9 9 C s. 9 9 9 9 9 S. »Breng eens een Zonnetje!« „'t CENTRUM" Openbaar vervoer. Bouw aan brug hervaf. Up dinsdag 25 juli j.l. vond ten huize van de voorzitter der wijkvereniging dhr. J. J. Levens jr. een orienterend ge sprek plaats tussen een 6-tal hoofdbestuursleden der wijk vereniging en een 3-tal aspi rant bestuursleden. Vertrekkende bestuursleden. Uitvoerig overzicht. Vakanfie-krant van de SRJJ Veel succes. Langs Berg en Dal Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Dames let op Oranjeitraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Geachte Redaktie. Met zeer veel ergenis heb ik Uw ar- tikel (Rommelige aanblik in Groen- oord) gelezen. Ik vind het laf om de jeugd van onze wijk min of meer de schuld van deze troep in de schoenen te schuiven. Op het Joh. Straussplein worden vuilniszakken te pas en te on- pas buiten gezet, waardoor ze vaak dagen achtereen blyven staan met alle gevolgen van dien. Dan zijn er de brievenbussen, alles wat niet door sommigen mensen gelezen wenst te worden, wordt dan ook in de hal ach- tesgelaten, of nog erger men laat het achteloos vallen in het trappenhuis. Verschillende huis aan huis kranten worden bij bosen op de brievenbussen neergegooid, waarschijnlijk om gauw van het vrachtje veriest te zijn, ze waaien dan wel over de pleinen en door de trappenhuizen. Waar zyn op de dinsdagmarkt de vuilcontainers ge- bleven, de troep waait nu weer vrolijk over de pleinen. En zo zou ik nog wel een tydje door kunnen gaan, o.a. over- dag touivtjes uit de brievenbussen op het Bachplein, kijkt U maar naar het eerste flat. U ziet wel dit alle feiten zyn die niet door kinderen gepleegd worden maar wel door ons groteren. Ik wil hiermee maar zeggen ook hier geld weer het oude spreekwoord WIE HET ON- KRU1T IN ZIJN E1GEN TUINTJE W1ED, ZIET HET Bl] EEN ANDER NIET. F. H. F. Uw over het algemeen niet zo vrien- delijke brief hebben wij in ongewij- zigde vorm bovenstaand geplatst. De inhoud daanvan noopt ons toch tot een wederwoord, dat wij zo kort mo- gelijk zullen houden.Wanneer U heel kalmpjes het gewraakte artikel nog eens doorleest, bemerkt U dat er o.m. letterlijk staat; "We hebben het over de verregaande vervuiling van de stra- ten en pleinen. Niet alleen dat er van alles wordt neergegooid, we doelen ditmaal op de schrijfwoede van onze kinderen".Hieruit moet U ,toch zon- neklaar blijken, dat wij deze keer al leen de schrijfwoede van onze kin deren onder de loupe hebben genomen en hen zeker niet van andere zaken betichten. De andere door U geme- moreerde ellende is ons uiteraard bekend. De troep op de pleinen wordt echter regelmatig door de gemeente verwijderd, ikapotte kelderruiten en volgekalkte muren BLIJVEN zo! Ten slotte moet U uit onze pulblicaties zo langzamerhand wel blijken, dat wij regelmatig "in andermans tuintje wie- den". Overigens onze dank voor Uw spon- tane reactie. J. v. S. Per giro mocht ik van een bewoner van het Henr. Bosmansplein een be- drag ontvangen van f 10.-. de penningmeester. Rijwiel- en Bromflefshandel Noordeinde 2, tel. 706874, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen. Inderdaad hoor je niet zo veel meer over openbaar vervoer in Schiedam, zoals U in "Groenoord Akkoorden" van 5 juli 1972 schrijft. Niet van het bedryf dat zich met de uitvoering belast heeft en niet van de concessie- gever. Schiedam meebetalenNatuur- lijk is het de eenvoudigste oplossing. Maar mogen wij dan a.u.b. weten waaraan we gaan meebetalen. We gaan geld stoppen in een bedryf dat, wanneer ik goed ben ingelicht, eIke WEEK een millioen gulden verlies lijdt. Dat zou dan 50.000.000,- gtd. per jaar zyn. Het is duidelijk dat, als de gemeente Schiedam, uit de algehele middelen en dus uit de zakken van de burger, geld gaat stoppen in een bedryf met zulke slechte resultaten, er toch eerst wel enig inzicht mag komen in de gang van zaken in dat bedryf. OPENBAAR VERVOER ook UW BE- LANG spreekt my niet aan als ik vraag wie dan wel, zeker niet de mensen die eerst een kwartier moeten gaan lopen om dan op hun belong te gaan staan wachten. Ook de melkkoeien van deze maatschappyde autobezitters, die zakken vol belasting moeten betalen om met hun auto te kunnen rijden, niet. Goed openbaar vervoer, ja na- tuurlijk, maar dan wel de nadruk op GOED. En wat is goedWil men er geen schatten geld aan besteden, even- tueel weggooien, dan zal het toch altyd massavervoer moeten zyn. Of moeten we ritten in stand houden die te weinig passagiers opleveren? Woonwijken bouwen met voor elke woning een parkeerplaatsGratis o- penbaar vervoer? Of misschien toch wat meer zakelykheid? En waarom onderscheid in behandeling van 65 sers? Ach via z'n Rotterdammer zyn betaald die misschien mee*in het ver lies en dat doen Schiedamse 65 sers niet. Zegt U het maar. Het Col lege van Burgemeester en Wethuders van schiedam is in ieder geval nog niet in staat gebleken, Poot een zinnig antwoord te geven op z'n vragen, die hij in decemder 1970 at gesteld heeft. Vragen inzake openbaar vervoer in Groenoord. P. Poot. De bouw van de ibrug over de singel achter het Griegplein is na ongeveer een maand te hebben stilgelegen, di- rekt na de bouwvakantie weer hervat. Twee weken voor de bouwvakvakantie was de bouw in een zodanig stadium gekomen dat ca. 2 weken moest wor den gewacht om de landhoofden te laten inzakken. De aannemer besloot toen maar wijselijk al zijn materiaal en zijn werkketen etc. af te voeren. Dit om de jeugd geen kans te geven nog meer te vernielen dan zij norma- liter al doet. Nu is dus alles weer terug aan het werk en schiet goed op. Men hoopt de brug eind augustus, begin September op te leveren. Het waren de dames A. van Kan, T. Verheystraat 55, E. Wark, Schubert- plein 49 en I. Eerdewijk, Sibelius- plein 125, die hadden gereageerd op noodkreten van de wijkvereniging in Groenoord-Akkoorden om meer achieve bestuursleden. Een vierde reflectante, Mevr. Winkelman, C. v. Zantenplein 23 kon helaas niet aanwezig zijn. Dhr. Levens, die de avond opende, wees allereerst op de grote noodzaak van bestuursuitbreiding i.v.m. het ver- trek van de secretaris dhr. Foppen ped 1 augustus naar Zwijndreoht, het vertrek van de voorzitter zelf om- streeks maart volgend jaar naar Nu- mansdorp, het wegens studieredenen opzeggen van het 2e penningmeester- schap van dhr. Steenoven en last but not least een noodzakelijke verminde- r-ing van het werk van onze penning meester dhr. de Jager. Hij sprak de hoop uit in de aanwezige dames ac- tieve bestuursleden te zullen vinden. Vervolgens werd door dhr. Levens, aangevuld door de andere bestuurs leden, een uitvoerig overzicht gegeven van de werkzaamheden die de wijk vereniging verricht heeft en nog onder handen heeft. Ook de nauwe samen- werking met de Stichting Samenle- vingsopbouw kwam ter sprake, ats- mede die met Beheerscommissie Boer- derij ,,Landvreugd", V.N .E.G. Bulder- baancomite enz. enz. De aanwezige candidaat bestuursleden werden uitgenodigd voor de eerst- volgende bestuursvergadering in Boer- dery „Landvreugd" op woensdag 16 augustus a.s. De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren (SRJJ) deelt bij het bad Groenoord en andere plaatsen haar vakantiekrant uit. Het is een eerste schuchter pogen. In de krant wordt de jeugd van 8 tot 18 jaar gewezen op allerhande mogelijkheden in Sohie- dam en omgeving om prettige vakan- tiedagen te kunnen hebben. Veel tips en in het midden een leuk vakantie- spel. Een leuk idee. Wij wensten de SRJJ al meerdere ma- len succes met hun ideeen. De coor dinator met zijn mensen heeft het hier in Schiedam niet al te gemakkelijk, is ons diverse keren opgevallen. We kunnen slechts zeggen: stug volhou- den. Wie weet wanneer het tij eens keert. J. F. U kent het liedje nog wel uit Uw schooltijd; „Langs Berg en Dal klinkt hoorngeschal". Hoorngeschal horen we in Groenoord niet, doch over Berg en Dal hebben we niet te klagen. In de E. van Beinumlaan, Mozartlaan en Zwaluwlaan zitten wel zo ontzettend veel hobbels en bobbels, dat je bij w'yze van spreken een voorliggende auto of fietser er door uit het oog verliest. En toen de Gemeente 2 weken geleden bovengenoemde straten voorzag van een asfalt sproeilaag met klein split was het hoorn geschal vervangen door splitgeritsel. De eerste dagen was het rijden op die ,,gerenoveerde" wegen een vreselijke ergernis. De steentjes vlogen teg en de onderzyde van de auto's met een vreselijk lawaai en je moest drommels uitkijken je voorruit niet te verspelen. Op de trottoirs, en op alle wegen, ja zelfs in de winkels en in de trappenhuizen, overal kwam je die nare zwarte steentjes teg en. We dachten zo dat er wel wat erg fors was gestrooid en dat de bloedhete dag waarop het werd gedaan nou ook niet zo gunstig was. Nee, het was een smeerboel van jewelste langs Berg en Dal. En we zullen nog wel een tydje met deze provisorisch geasfalteerde bergen en dalen moeten doen, want pas als alle werkzaamheden aan het hoofdriool zyn afgesloten en de grond boven het riool weer gezet is, kan men de definitieve vorm van v. Beinumlaan, Mozartlaan en Zwaluwlaan gaan beginnen. Wat zullen we vreselijk blij zyn, als Groenoord na meer dan 7 jaar eindelijk eens normale wegen heeft, met oversteekpaden en stop- lichten, zoals overal elders in andere nieuwbouwwijken. Bij het verdwijnen van Berg en Dal zorgen wij voor hoorngeschal B.R. Geen geleur aan de deur Maar even bellen 70 50 83 en Uw sloomgoed wordt eventueel gehaald. lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9