Toneelgroep „GR0ET0N (E^uweliex (^p}oot Kinderspeelplaats. Hu JiTit Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Peuterspeelgelegenheid ,DE WOELWATERS' Overblijfgelegenheid ,'T TWAALFUURTJE' Tien jaren voor de buis Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Het is altijd weer jammer dat Uw Groenoord-Akkoorden maar een veertiendagertje is. We kunnen daarom practisch nooit alert reageren. Dat moeten we daarom aan de experts van de pers overlaten en wij amateurtjes, klungelen er maar eens per veertien dagen op los. Maar wat niet is, kan nog komen. Je weet maar nooit. e o o s= <u o a Kinderspeelplaats. Andere kinderspeelplaats. VOOR: voor Chemisch Reinigen Nappa en Su&de h.fenmodes De Schiedamse Gemeenschap. En Schiedam nou. ,,'f CENTRUM" Hopelijk zult U zich de laatste uitpoering van de toneelgroep Groetonin „De Rank" nog herinneren. In het gebrachte spel ..Gevaarlijk snoepgoed" hebt U de groep bezig gezien in een klucht, waarin wij ons lekker konden uitleven en het die avond gestelde doel bereikten, n.l. een voile zaal met gezellige mensen een vrolijke avond bezorgen. Momenteel genieten de spelers van "Groeton" van een welverdiende rust, na een meer dan overladen seizoen, maarhet nieuwe seizoen begint al weer met rasse schreden te nade- ren. Een seizoen waarin wij ons voor- stellen weer betere prestaties te le- veren. Wij verwachten bijvoor.beeld van een opleving van intensievere samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap en de overige Schie damse toneelgroepen, zeer veel. In het najaar van 1972 willen wij om te beginnen starten met een thriller, een heel goed detectivestuk, waarin weer de uiterste inzet van alle mede- werkenden zal worden gevraagd, zo- wel van de spelers als van de mensen achter de coulisen, zoals inspecienten, kleedsters, electrobedieners etc. Graag doen wij dan ook hierbij nog- maals een verzoek aan diegenen, die zich voelen aangetrokken tot toneel het zij om zelf te spelen of om zich dienstig te maken in een van de an dere bovengenoemde functies, schroom niet maar kom naar ons toe. Op maandag 21 augustus 1972 starten wij weer in de hobbyzaal van boer- derij „Landvreugd" om 20.00 uur. Denk niet, dat kan ik niet, voor dat U het weet staat U nooitverwachte dingen te doen. Tenslotte willen wij niet nalaten U mee te delen, dat wij het nieuwe sei zoen gaan starten met een nieuwe en jonge regisseur afkomstig uit de Haagse school, een enthousiaste man waar wij veel van verwachten. Toch willen wij niet vergeten de man te bedanken die Groeton de laatste twee jaar op uitstekende wijze heeft geregisseerd, Chris Dessilng, onder wiens leiding de volgende stukken werden gebracht: Kinderen van onze tijd. Het geheim van Dr Spencer. Een engel kwam voorbij. Het huis van ons leven. Gevaarlijk snoepgoed. Onze dank aan Chris en tevens een hartelijk welkom aan hem als lid en medespeler binnen onze groep. Als U ook wilt komen, iedere maan dag vanaf 21 augustus 1972 zijn wij in de boerderij. U kunt ook van te voren een telefonische afspraak ma ken, bel even met: Loes Bonneur Tel. 70 40 34 Paul Segaar Tel. 37 27 09 Karel Prins Tel. 35 88 96 oj -o Ul O 0 J* 1 T3 Alhoewel schrijver dezes tot zijn grote spijt binnenkort zal moeten deserteren en het allemaal niet meer mee kan maken. Maar een blad als Groenoord- Akkoorden wens ik het aller beste toe en dit vanwege de zo belangrijke taak die een dergelijk blad kan hebben. En het in Schiedam-Noord dacht ik, die belangrijke taak ook wel volbrengt. De taak nl. om de bewoners van een wijk bewust te maken en te houden van hun omgeving. De mogeliikheden te wijzen, samen te zoeken en daarbij de mogelijkheid te bieden aan ccn 'ieder die maar wil, zijn mening naar voren te brengen, nieuwe ddeeen naar voren te brengen of zo maar eens een aardigheidje te brengen. Dit verihaal ontsproot ons toen wij ge- durende de warme dagen, vele, vele kinderen een heerlijke verkoeling zagen vinden op de speelplaats voor hit Griegplein. Als je op andere dagen het betreffende speelplaatsje ziet, dan denk je dat het ook niet iets bijzonders is Gewoon een paar stalen speelties, denkt men dan, zoals er zoveel in Schiedam en in den lande staan, en waarvan de deskundigen na voormalige twijfels nu weer zeggen dat het zuike uitstekende speeltjes zijn voor de kin deren. Maar deze speeltuigen verber- gen een onverwacht en groot plezier. Uit allerhande openingen kan men er nl. water uit laten spuiten, wat dan via de kinderlijven op de grond van een groot basin plenst, niet zo snel wegstroomt en daar weer voor de nodige pret zorgt. Gedurende warme dagen weet de jeugd daarom drze plaats te vinden en wij dachten dat we onze vriend de Schiedamse Plant- soenendienst wel weer eens een pluim in het groene hoedje mochten steken Dank U, vriend. Vooral ook bedankt voor het reageren op een vorig artikeltje over de kale omheinde speelplaats vlak in de buurt van de waterspeelplaats. U plaatste aldaar enkele leuke houten speeltjes, welke naar we daohten, nog wel zuilen worden aangevuld. Mocht het groen ter plaatse wat meewerken, dan heeft U van de strook grond tussen de hoge flats en de toekomstige een waarlijk fraaie strook grond gemaakt. U bent daarom onze vriend, plantsoenendienst we mochten al veel van Uw werk in Schiedam waarderen. Ware Schiedam- Noord wat beter gefoouwd, U zou er ongetwijfeld een lustoord van hebben gemaakt. J.F. onder auspicien van: Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Bij de opening van het neuiwe seizoen op 14 augustus 1972 van "De Woelwaters" en "Twaalf-uurtje" is het nodig U de volgende inlichtingen te verstrekken. De peuterspeelgelegenheid is in 't Trefcentrum", (naast de St. Martinus- kerk) Willem Andriessenlaan 65. De peuters moeten 3 jaar zijn en door de ouders zelf gebracht en gehaald wor den. Onder leiding van itwee leidsters kunnen ze spelen en met allerlei mate- riaal creatief bezig zijn. De peuter speelgelegenheid is elke schooldag ge opend, ook de woensdagmorgen van 9.00 uur tot 11.45 uur. De overblijfgelegenheid .is eveneens in 't Trefcentrum" en geopend op de schooldagen, behalve de woensdag. De kinderen brengen zelf hun brood mee, voor drinken wordt gezorgd. Kinderen van de kleuterschool kunnen op verzoek worden afgehaald. De over blijfgelegenheid is geopend van: 10.30 tot 13.30 uur. Inschrijfgeld: per seizoen - per gezin voor zowel de woelwaters als twaalf-uurtje 3, Dagprys woelwaters f 3, Dagprijs woelwaters zonder inschrijfgeld 4, Overblijfgelegenheid: lange periode 10.30-13.30 uur f 2, - zonder inschrijving 2,50 korte periode 12.00-13.30 uur f 1,25 zonder inschrijving 2, Leidsters "Woelwaters": Mevr. C. van Slobbe, telefoon 70 08 13; Mevr. C. Veldboer. Leidsters "Twaalf-uurtje": Mevr. E. Essens, telefoon 70 60 05; Mevr. O. Wissenburg. Bankrelatie: Boerenleenbank Schiedam Kerhel, Rekeningnummer: 12.54.86.669 Girorekening Boerenleenbank: 38 26 23 t.n.v. Penningmeester Stichting Samen levingsopbouw, Schiedam-Noord. PASFOTO'S gelijk klaar Ontwikkelen, afdrukken en vergroten van zwart/wit- en kleurenfilms. GRATIS verzenden van dia- en su per 8 film, mits bij Huize Brabant gekocht. Bachplein 598 - tel. 70 42 75 Tuinlaan 98 - tel. 26 74 64 Mgr. Nolenslaan 688 - tel. 70 21 31 ook voor Uw lepenlaan 51 - Tulndorp Telefoon 70 50 83 De stichting Schiedamse Gemeenschap afgekort S.G. (dit voor de velen die nooit van de stichting hoorden) heeft enige tijd geleden aan haar donateurs een schrijven gericht. Dit schrijven was bedoeld om de donateurs attent te maken op het Iboekje "OOg en OOr" om seizoenabonnementen te bestellen op voorstellingen in de Doelen, de Schouwburg e.d. alles te Rotterdam. Bijgaand was de folder "Welkom-uit in Rotterdam". Een loffelijk streven van de S.G. Daar in Schiedam eigenlijk op cultureel ge- bied niet veel te doen valt, (het cul- turele leven te Schiedam te doen op- bloeien is de hoofdtaak van de S.G.) zorgt men, ter compensatie, dat de Sohiedammers hun schade in Rotter dam kunnen inhalen. Voor de snood- aards die steeds maar weer zeggen, dat de S.G. zo weinig doet, is hier toch maar weer duidelij.k aangetoond. Rijwiel- en Bromfiefshandel Noordeinde 2, tel. 7068 74, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen. dat de S.G. wel wat doet. Zij verzorgt dat de Schiedammer zijn geld uitgeeft in Rotterdam, dat hij daar prettig uit kan gaan. Zo hoef je dan uiteraard in Schiedam zelf weinig te doen. Rot terdam is toch zo eigengereid om al die ontspanningsgelegenheden neer te zetten. Rotterdam voerde zelfs een 65 4-tarief in bij het openibaar vervoer. Dat is wel jammer, want dit gaat Schiedam weer een paar centjes kos- ten. Zal men bij de bestuurderen on getwijfeld zeggen (zie ons betreffende artikel). Maar verder hebben ze daar in Rotterdam een heldboel leuke ding- en voor ons Sohiedammers. Leuk, lek ker gemakkelijk en echt Schiedams. J. F. Amerikaanse kinderen zitten tot ze veertien jaar worden 64 pet van de tijd dat ze wakker zijn voor de beeldbuis. Als ze de leeftijd van veertien jaar bereiken hebben ze al kijkende ruim 18.000 mensen zien vermoorden - in westerns en thrillers. Als ze van de high school afkomen hebben ze 350.000 reclamefilmpjes op het scherm be- keken. En wanneer de Amerikaanse kindertjes groot zijn en tenslotte als volwassenen overtijden, hebben ze ge- middeld - niet iedereen wordt even oud - tien jaar herhaal tien jaar van hun leven besteed aan het kijken naar televisieprogaamma's.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 11