En daar ga je dan Bij het afscheid van de Heer J. Foppen. ANWB Ox voormeubelen SPAARBANK ANNO 1820 Oldlll PARKWEG 201 SCHIEDAM Weekmarkf verplaatst naar Bachplein GEVONDEN! e u Rommelig. Woudhoek Spaland? Don Camillo. Poldervaart. Plantsoenendienst. De Brabander. Voorzitter Levens. Bestuurslid van de wijkvereniging. Wijkvereniging. Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en coulant verstrekt door de Misschien nog wel eens terug? De groetjes. Zoals reeds eerder in ons blad vermeld is heeft de Heer J. Foppen door vestiging elders de wijk Groenoord (en daardoor ook de wijkvereniging) enkele dagen geleden verlaten. WORDT LID van Wijkvereniging Groenoorde.o. Autorijschool;G R0EN00RD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 u T3 >H O O JX -X T3 hi O 0 s 01 o l- vertolg pag. 1 oord is gebeurd, dat flikt men hem overal. Terwijl het toch niet zo erg inoeilijk is om het wat beter te doen. Zoals de deskundigen zich b.v. vroeger ergerden aan de gordijnen van „hun" flats, die het functionele aspect te met deden, zoals ons vroeger het ruimtelijk effect werd aangeprezen van grote kale muurvlakken in de kamers, ging de gewone man toch weer spijkertjes in diezelfde muren slaan, om er wat aan op te hangen wat hem mooi en gezellig lijkt. Zoals het speelse effect der flats in afwisselende hoogten werd bejubeld, maar dit de gewone man ook volledig ontgaat. Men zou weer eens bij die gewone man ten rade moeten gaan, want die gaat zo'n wijk tenslotte bewonen. En bevalt het hem niet, dan trekt die gewone man weg en laat de deskundige achter, die gauw weer wat anders op de tekentafel creeert, dat dan later weer even theoretisch blijkt te zijn. Wat de gewone mens wil, is een ge- zellige wijk. Daardoor wat rommelig, zelfs niet esthetisch verantwoord, zoals hij ook gewoon zijn huiskamer in zal richten. Gewoon gezellig. Een wijk zal zo een duidelijk, intdem centrum moeten hebben met winkels, een cafe, terrasjes. Veel groen met allerha'nde aankleding en vooral afwisselend. Zeker niet alles op een rij, alles netjes, zo van het tekenbord, duidelijk voor- geschreven. Wie weet, wordt Woudhoek Spaland wel wat. En wordt het te bouwen winkelcentrum aan de Zwaluwlaan, welke wij al eens voor U mochten bespreken en het toen voorbarig „Hof van Spaland" noemden, wel een prettig centrum voor Schiedam-Noord. Mis schien wordt de leefbaarheid van Schiedam-Noord verder wat vergroot door het samengaan van Uw wijkver- eniging met de Ver. Gezondheidszorg Kethel en de Stichting Samenlevings- opbouw Schiedam-Noord. Wij hebben daar steeds hard voor geijverd. Mis- schien krijgt Schiedam-Noord haar op- bouwwerker. Dit werd reeds weer enige tijd geleden in de Schiedamse gemeen- teraad gebracht als prae-advies en ik dacht, dat als het over een poosje weer op de agenda zal komen, er wel een meerderheid voor te vinden was. Laten we hopen dat ik gelijk heb. Misschien wordt de Harreweg nog wel eens een fietspad, hetwelk zal leiden naar een prachtig recreatieoord: Mid den Delfland. Misschien wordt bad Groenoord wel zo groot dat je er in de vakantieweken ook in zwemmen kunt. Misschien krijgt Schiedam eens haar 65+ tarief en misschien is bin- nen korte tijd de S.G. gereed gekomen met reorganiseren en komt er weer leven in de Schiedamse brouwerij. Misschien, misschien. Het waren alle- maal zaken waar ik steeds weer over geschreven heb en steeds weer ach- teraan gedraafd heb. Misschien lukt het ook wel als ik weg ben, misschien juist wel eerder. Mijn schrijven over deze zaken was echter niet bedoeld om te protesteren vanwege het protest. Dit schrijven was bedoeld onder het motto, hetwelk Don Camillo eens ge- bruikte toen hij van Christus een ver- wijt kreeg: U moet niet vergeten dat in veel koppen de gedachten niet slecht zijn, ze hangen alleen maar verkeerd in elkaar en vaak is het juist vol- doende om er eens op te timmeren om ze weer op de juiste plaats te krijgen. Met als achtergrond het ge- zegde van de dichter Bloem: alles is veel voor wie niet veel verwacht. Daarom waren wij in de Wijkvereni- ging al gauw zo blij als we weer eens een succesje hadden. Het laatste wat wij nog zagen en ons verdroot, was het dempen van een stuk van de zeer oude Poldervaart. Ondanks alle, overwegend zakelijke, argumenten vinden wij het zeer, zeer spijtig. Ook ondanks de toezeggingen, dat hele stukken tot singel worden getransformeerd. Ons is de Polder vaart liever zoals ze was. Tenslotte moet ik nog eventjes ver- melden, dat mij de Schiedamse plant soenendienst altijd zeer lief is geweest. Wat deze mensen, met de ongetwijfeld beperkte middelen presteren, heeft mij altijd geboeid. Daarom in Groenoord- Akkoorden bijna altijd lof. Slechts zou ik willen, dat men er toe zou kunnen overgaan eens een bouwspeel- plaats in Schiedam-Noord voor elkaar te krijgen. Die heeft men in al zoveel gemeentes. En wat beter kleuter-speel- plaatsen i.p.v. die winderige zand- bakjes. Mensen als o.a. de heer E. de Braban der, (gemeenteraadslid), die vrijwillig de zo mooie molens van Schiedam schoonmaken en een beetje opknap- pen hebben mijn grootste bewonde- ring. Zelf had ik graag meegedaan, maar door mijn uiterst onregelmatige dienst, is er nooit wat van gekomen. Zulke mensen zouden er meer moeten zijn, want zulk werk kan men in Schie dam goed gebruiken. In Schiedam- Noord smeken wij om actieve mensen. Voor o.a. de wijkvereniging. Jammer is, dat kort na mij de Heer Levens de wijkvereniging zal gaan verlaten. Voor mij als secretaris zal men wel een ander vinden, maar de Heer Levens is bijna niet te vervangen. Uit ervaring weet ik, welk een onvoor- stelbare hoeveelheid werk de Heer Levens verricht voor de wijk. De samenwerking met hem en de Heer de Jager als penningmeester, waar o.a. de Heer v. d. Slot eveneens heel wat werk verzet. In de wijkvereniging ben ik gegaan, omdat ik vooral als lid van de ge- meenteraad veel voor de wijk dacht te kunnen doen. William Blake heeft eens gezegd: „Wie zijn naasten goed wil doen, moet dat in kleine kring doen. Op het algemeen belang beroepen zich de schurk, de scheinheilige en de vleier". Wel wat overtrokken misschien, maar toch ook wel een beetje waar. Jammer is altijd geweest, dat niet wat meer mensen in Schiedam-Noord het belang van de wijkvereniging inzien. Ik heb het in ieder geval verdraaid om me zo maar neer te leggen bij een wijk als Groenoord, de klakkeloze afbraak van mooie poldergebieden. Uiteraard, iedere medaille heeft zijn keerzijde en het maakt een aanzienlijk verschil, uit welke gezichtshoek men het bekijkt. Dit heeft niets met gelijk- hebberij te maken. Een aforisme van Carlyle zegt: de gezonden weten met wat gezondheid is, dat weten alleen de zieken. Men zou dit kunnen ver- anderen in: de bewoners van een mooie buurt, weten niet wat slecht wonen is, dat weten alleen de bewo ners van de geprezen nieuwe wijken. Tot slot hoop ik nog eens dat de wijkvereniging een jeugdkamp kan realiseren. Als allerlei mooie dingen en plannen in Schiedam gerealiseerd zijn, kom ik misschien nog wel eens mijn bijstandje op mijn oude dag in Schiedam halen. Want nogmaals, Schiedam heeft nog steeds grote mogelijkheden als prettige woonstad. Als men het maar wil zien en niet de mensen met 200 per maand gewoon laat wegtrekken. Alhoewel, de Genestet zei het al eens: Doe ik mijn ogen toe, clan wil ik het wel geloven. Maar als ik ze weer open doe, komt weer de twijfel hoven. Tot slot de groetjes aan U alien. Zeg nu niet, het heilige kruis na. U hebt sommige artikeltjes van mij toch wel eens een keertje aardig ge- vonden? Uiteraard laat ik Groenoord- Akkoorden in goede handen achter, in die van de heren van Schaverbeke en Roza, die al veel langer aan het blad verbonden zijn, en het zonder mij ook steeds geklaard hebben. En hoe! Daar het een vrijetijds-besteding is, zagen ze graag een aanvulling in het team. Wat voor U Jan Foppen. De wekelijkse markt van het Johann Straussplein wordt verplaatst naar het Bachplein, achter het noodwinkelcen- trum Prelude. De streefdatum is voor- lopig 3 oktober, doch het is nog niet zeker dat het zal lukken, aangezien er nog heel wat voonbereidend werk verricht moet worden. Reeds enige tijd geleden was de Gemeente in de weer aldaar witte strepen te trekken om de juiste omtrek van de matkt aan te du'iden. Deze verplaatsing van de markt, die zich in een grote belang- stelling - ook van buiten Groenoord - mocht verheugen - is beslist nood- zakelijk. Op het Johann Straussplein (in een Rotterdams advertentieblad steeds hardnekkig Faustplein ge- noemd!) kon men niet meer uit de voeten. Uitbreiding was daar alleen nog in beperkte mate mogelijk wan- neer hiervoor bomen gekapt werden. Gezien het in feite nog spaarzame groen in onze wijk, vinden wij de ver plaatsing naar het Bachplein natuur- lijk een veel betere oplossing. Door de grotere ruimte op het Bachplein kan nu ook aan uitbreiding van het aanta! kramen worden gedacht, hetgeen de zaak voor de Groenoordse en Kethelse huisvrouwen alleen maar aantrekke- lijker kan maken. Vanaf oktober bent U daar elke dinsdag van 's morgens 9 uur tot 's middags 2 uur van harte welkom. J. v. S. Wij vonden het nodig (al hebhen we dat zelf wel persoonlijk reeds gedaan) via ons wijkblad hieraan aandacht te besteden. Veel woorden hebben wij in feite hierbij niet nodig, want in een prachtig afscheidswoord heeft hij zelf de nodige punten - zie hiervoor zijn artikel elders in dit blad - aangestipt. Door zijn vertrek naar Zwijndrecht verliezen wij in hem een zeer aktieve medewerker, die naast zijn functies in het hoofdbestuur ook bijzonder ijverig was als redacteur van Groenoord- Akkoorden. Talloze malen wist hij ons en ongetwijfeld ook de lezers te boeien met zijn interessante onderwerpen. Hij had een bijzondere neus voor juist die zaken, die onze wijk en in ve'e gevallen de gemeente raakten. Het zal zeer moeilijk zijn mensen te vinden, die zo geheel belangeloos zo veel moeite voor Groenoord doen. Jammer dat er een einde aan onze prettige samenwerking moest komen. We begrijpen echter ten voile zijn besluit om wat landelijker en daardoor rustiger te gaan wonen. We wensen Jan Foppen en zijn gezin in Zwijn drecht alle goeds toe, al twyfelen we er niet aan of binnen zeer korte t'jd zal hij ook daar zijn ontembare ener- gie aan andere zaken geven. Namens Hoofdbestuur en redactie: J. v. S. Onze zoon Paultje houdt zich in de vakantie bezig met het vinden van kleding. Hij vond al een bruin overhemd met plastic hangertje en een suedine jongensjasje met ceintuur. U kunt het afhalen by Mevrouw Bakker, Bachplein 215. aanmeldingen Posfbus 410, Schiedam Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3