Stinkt het weer 15OOO0 E.H.BO.-Vereniging ST. LIDUINA. KETHEL. Sporthuis Hitman <~J)zo{)zantMa Plastic vuilniszak verplicht per 1 September a.s. 4 Praethuys Hoofdriool. CKleinc akkoordjes SCHOOL-SPORTTOERNOOI. Handbaltoernooi. Voetbaltoernooi. J. v. S. U kunt helpen. Nieuwe cursus. Bejaardensoos gaat weer van start. Met ingang van 1 September 1972 zal, zo heeft de gemeenteraad bepaald, voor het aanbieden van huisvuil door de bewoners van Schiedam aan de Reinigings dienst uitsluitend de plastic vuilniszak, voorzien van het KOMO-keurmerk mogen worden gebruikt. Dit betekent dat de traditionele metalen vuilnisemmer geheel uit het straatbeeld zal gaan verdwijnen. De plastic vuilniszak heeft per 1 mei votig jaar officieel de intrede gedaan in Schiedam, na een vvijziging van het desbetreffende artikel in de Algem. Politie-verordening. Doch reeds tevo- ren maakten zeer veel huisvrouwen gebruik van de plastic zak, als handig middel om het huisvuil af te voeren. Sindsdien is de populairiteit van de plastic vuilniszak nog aanmerkelijk gestegen, zodat momenteel reeds een ruime meerderheid van de Schiedamse gezinnen gebruik maakt van de zakken Per 1 sept, aanstaande eohter zal uit sluitend de plastic vuilniszak gebruikt mogen worden voor het meegeven van huisvuil aan de Reinigingsdienst. Het gevolg van deze nieuwe regeling is wel, dat de metalen standaard vuil nisemmer niet langer gebruikt mag worden voor het aanbieden van huis vuil aan de Reinigingsdienst. De eerste tijd zullen de vuilnisophalers uiteraard nog soepel optreden, doch na de „in- loopperiode" van twee weken zullen zij de metalen emmer laten staan. En ook dozen, pakken, kratten, rollen en verder alle huisvuil dat niet in een goed dichtgebonden plastic vuilniszak zit, zullen de ophalers gewoon laten staan. De in onbruik gekomen metalen standaard vuilnisemmer mag men hou- den. Doch uitsluitend voor intern ge bruik. Stelt men geen prijs op het bezit van de emmer, dan kan men de emmers inleveren bij de Reinigings dienst, die ze ventueel komt ophalen. Enkele aanwijzingen: - De plastic vuilniszakken moeten ge- sloten en goed dichtgebonden worden aangeboden. Alstublieft, laat na het diohtbinden een flinke „kruif" over aan de bovenkant, zodat de vuilop- haler de zak makkelijk kan aanpakken. Dit maakt dat er snel en ook netjes gewerkt kan worden. - De te gebruiken vuilniszakken moe ten voorzien zijn van het z.g. „KOMO- keur" die op de zak is afgedrukt. Dit is het teken dat het een goede en goedgekeurde vuilniszak is. - De zakken mogen niet te Iang van te voren op straat worden gezet. Bij voorkeur op de ochtend waarop de zak zal worden opgehaald. Plaatst men de zak langer dan 12 uur voor het ophalen buiten, dan is men strafbaar volgens de Alg. Politieverordening. Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjeitraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Zoals wij U reeds in ons vorig numrner mededeelden organiseert de Wijkvereniging - evenals andere jaren - weer een schoolhandbal- en voetbaltoernooi. Wij geven U hierbij de volledige te spelen wedstrijden. Vrijdag 18 augustus: 18.30 uur Dr. v. d. Kuyschool - Mgr. Bekkersschool; 18.30 uur Dr. Sauerschool - St. Jaco- busschool; 19.05 uur Kon. Juliana- school - Notenkraker. Maandag 21 augustus: 18.30 uur Mgr. Bekkersschool - Burg. Verveenschool; 18.30 u. St. Jacobusschool - Ouverture; 19.05 Notenkraker - W. Gehrelsschool. Dinsdag 22 augustus: 18.30 uur Burg. Verveenschool - Dr. v. d. Kuyschool; 18.30 uur Ouverture - Dr. Sauerschool: 19.05 uur W. Gehrelsschool - Kon. Julianaschool. Donderdag 24 augustus: 18.30 uur: Dr. v.d. Kuyschool-Mgr. Bekkersschool 19.05 u. Dr. Sauerschool - St. Jacobus- school. Vrijdag 25 augustus: 18.30 uur Kon. Julianaschool-Notenkraker; 19.05 Mgr. Bekkersschool - B. Verveenschool. Zaterdag 26 augustus: 9.00 uur St. Jacabusschool - Ouverture; 9.45 uur Notenkraker - W. Gehrelsschool; 10.15 Dr. v. d. Kuyschool - B. Verveenschool. Maandag 28 augustus 18.30 uur Dr. Sauerschool - Ouverture en ten slotte op dinsdag 29 augustus Kon. Juliana- school - W. Gehrelsschool. Alle wedstrijden worden gespeeld op het sportterrein, gelegen op de hoek van de Churchillweg en de Laan van Bol'Es. Naast een wisselbeker is een le, 2e en 3e prijs bescbikbaar. Voor de deelnemende scholieren is het vanzelfsprekend plezierig wat aanmoe- digingen en belangstelling te onder- vinden en wij roepen gaarne ouders, kennissen en sportliefhebbers op een of meerdere wedstrijden bij te wonen. Stinkt het weer zo versohrikkelijk dat U het niet meer uithoudt of ma'ken de vliegtuigen voor Zes- tienhoven teveel lawaai, bel dan onverwijld het klachtennummer van de meld- en regelkamer Rijn- mond, dag en nacht bereikbaar. Veel mensen hebben een hekel aan NAKAARTEN. Het is nu eenmaal gebeurd, en het leven gaat verder, zegt men dan. Een veel gehoord gezegde, doch met een heel grote maaaaaaaaaar. Wanneer wij, die nog kunnen nakaarten, dit b.v. doen over het grote aantal verkeersslachtoffers van de laatste vakantie, dan mogen wij ons gerust afvragen, of dit getal niet lager had kunnen zijn. En het antwoord is zeer zeker: JA. Het staat namelijk vast dat voor vele slachtoffers de hulp te laat kwam. Dat voor velen geen hulp was, omdat men eenvoudig niet wist "HOE" men hulp moest bieden. En hierover willen wij even "nakaar ten". Tussen haakjes: Bent U al eens ge- tuige geweest van een ernstig ongeval? Heeft U zich al eens afgevraagd wat U in zo'n geval zou willen of moeten doen? Heeft U er al eens aan gedacht hoe dankbaar het slachtoffer zou zijn met Uw deskundige hulp? Heeft U er eigenlijk wel eens bij stil gestaan dat U zelf slachtoffer zou kunnen zijn? Meer of minder ernstig gewond door een vferkeersongeval, door een gas-explosie, of misschien door een val van de trap? Het moet een geruststellende ge- dachte zijn te weten dat er een team E.H.B.O.-ers bestaat, die bij derge- lijke ongevallen direct hulp kan bie den. Mensen, zoals ,U, die onmiddel- lijk klaar staan om te helpen, leed te verzachten, levens te redden. Hoort U eigenlijk ook niet in dit team thuis? Natuurlijk, want dit team E.H.B.O.-ers komt handen tekort. Het aantal ongevallen stijgt schrik- barend. Een E.H.B.O.-er helpt bij ver- keersongevallen, op sportvelden, op kantoor, in fabriek of werkplaats, in Uw woonwijk en in het gezin. Een E.H.B.O.-er helpt waar zijn hulp ge- vraagd of vereist wordt. Als U nu overtuigd bent, dat U beslist tot dit team wilt toetreden, geeft U dan "NU" direct op voor de nieuwe cursus, die in September begint. Uw diploma zal een waardevol bezit folij- ken. Er zullen mensen zijn, die, getrof- fen door een ongeval, aan Uw deskun dige hulp het te danken hebben dat zij over hun ongeval kunnen "NA KAARTEN". Meldt U schriftelijk of telefonisch bij. P. Lansbergen, Burg. Verveenstr. 8, Schiedam. H. P. v. d. Koppel, Molensingel 27, Tel. 70 24 18. Th. de Veth, Kor Kuilerstraat 38, Tel. 70 63 03. Mej. R. Kester, Woudweg 26, Tel. 70 55 84. Op maandag 28 augustus 1972 gaan we weer aan een nieuw seizoen be- ginnen. Ik hoop dat we al onze trouwe bezoekers weer kunnen begroeten. Natuurlijk zijn nieuwe leden van harte welkom. Voor hen nog even de soos- tijden: Maandagmiddag van twee tor. vier uur eens in de veertien dagen. Nadere inlichtingen: Mevr. G. v.d. Spek Obrechtstraat 86, telefoon 70 95 38. Na de "bouwvak-vakantie" is het om- vangrijke werk aan het leggen van het nieuwe hoofdriool van Groenoord naar Nieuwland hervat en het laat zich aanzien dat nog deze maand het leg gen van het riool over de Mozartlaan tot diep in Woudhoek-Zuid gereed zal komen. Daarna zal de "bouwtrein" zich venplaatsen naar de Churchillweg, waar 'in de strook tussen Churchillweg en Willem Andriessenlaan de gigan- tische rioolbuizen ingegraven worden en de hele leiding zal voortkruipen in de richting van het Bad Groenoord en de Poldervaart. De "locomotief" van de bouwtrein, de hoge Franki-stelling, is reeds vooruit gesneld en staat nu in Bijdorp, bezig met het aanbrengen van de paal- fundering. Langs de Nieuwe Damiaan, in het deel tussen Schiedamseweg en de spoorbaan is het palenspoor reeds gelegd; de machine werkt zich nu in de richting van de Poldervaart. Deze vaart is, zoals reeds gemeld, afgedamd en met zand opgevuld om zo een ondergrond te bieden voor de zwaie machines. Over een dag of tien zal de Franki-stelling "de Poldervaart in- duiken" of wat daar van over is en daarna op weg gaan naar de tunnel in de dijk van de Rijksweg 20. Door deze tunnel heeft tot voor kort de Poldervaart gelopen doch zal in de toekomst doorgang bieden aan het hoofdriool, waarvoor eohter ter plaatse een ihevel-installatie aangelegd nodig zal zijn. Het maken van deze hevel-constructie is een hoofdstuk apart, evenals het "doorboren" van de spoordijk voor de lijn Schiedam - Vlaardingen. Daar komen we later op terug. Tarief: Ieder woord of Ieesteken f 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Tevens bij fa. J. Hipke, huishoudelijke- luxe artikelen en speel- goed in winkelcentrum „DE KETEL". Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. Balletstudio TOSCA BALM geeft per 16 augustus weer beat- en klassiek- lessen voor kinderen en volwassenen in trefcentrum Groenoord. Voor nadere inlichtingen: Mevrouw Van Alphen, Fazantlaan 32, Schiedam, tel. 7013 89. Verliefd, verloofd, Getrouwd Gero cassettes - Bavaria serviezen - Leerdam Glaswerk HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10. Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28. RITMISCHE GYMNASTIEK VOOR DA MES, vanaf dinsdag 5 sept, 's avonds van 7 - 8, 8 - 9, 9 -10 uur, in het Tref centrum W. Andriessenlaan 65, (Mar- tinuskerk), Groenoord, o.l.v. Mevrouw Fleischmann, Griegplein 82, opgave tel. 71 14 36. Ruimte problemen zijn snel opgelost met het unieke TOMADO Wandrek- systeem HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" TE KOOP: D. 'blauwe Kinderwagen t.e.a.b. Schubertplein 32. Na 7 uur telefoon 70 94 87. Groene parkiet weggevlogen. f 5,00 beloning. v. d. Poel, H. Bosmanspl. 118. Complete schoonheidsbehandeling be staat uit: Reiniging en stimuleren van gezicht en decollete, epileren van de wenkbrauwen, comedones en hoorn- pareltjes uitdrukken, massage van ge zicht en decollete, masker en make-up 12.50 met vapozone 15.50. Rijksgediplomeerd Schoonheidsspecia- liste A B, manicure - pedicure ANS BAKKER-SMIT, Lisztplein 161. Behandeling volgens afspraak. Telefoon 70 84 94. Bij geen gehoor overdag bellen na 17.00 uur.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5