Sfichfing Anti-Benzinewegen o Pas op de kleintjes Geluk. Afsluiting waterleiding in Kethel. Zondag 20 augustus Oecumenischedienst Grote Kerk. e o -a o o s o Wij lazen, dat de heer Mazure, bekend schrijver van jongens- boeken en tekenaar van veel stripverhalen een ons inziens prachtig idee heeft. Namelijk het oprichten van een stichting anti-benzinewegen. Hij wil trachten allerhande invloedrijke figuren voor zijn plan warm te krijgen. Want dat soort figuren heb je nodig om succes te hebben. Lange toeristische routes. Een heerlijk idee. Waar te beginnen bij Schiedam? Idealistisch? Moeilijk te realiseren? Dames lef op Nu straks de scholen weer een aanvang nemen, leek het ons wijs U nog eens - alsof U dat in feite niet wist - op de gevaren op de weg te atten- deren. Zoals U uit ervaring weet, zijn de scholen in Groen- oord nu eenmaal zo gebouwd, dat bijna elk kind wel een drukke weg dient over te ste- ken. Is het niet de v. Beinum- laan, dan is het wel de Laan van Bol'Es of Vivaldilaan of vult U maar in. Mannenkoot ORPHEUS" herval repetities. Uit het boek „DE KLEINDENKER" van Dr. A. F. G. van Hoesel. Disraeli. ^Heeft U de advertenties^ op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! j 0) T3 hi 0 1 in tu o hi Die A-B-wegen zijn volgens de heer Mazuret toeristische routes, alleen toegankelijk voor voetgangers, fietsers, ruiters etc. Geen korte toeristische wegen waarop men na een paar uren wandelen of fietsen is uitgekeken, maar uitgestrekte routes die dwars door het land lopen, door die gebie- den, die voor het doel geschikt zijn. Door de mooiste streken van ons land. Ze geven ons dan de rust en ontspan- ning waarop we reoht hebben, zegt de heer Mazure. Kosten? Uiteraard heel wat minder als de dure autowe- gen. Vroeger waren er een heleboel wandel- en fietspaden, die allemaal verdwenen voor de autowegen, stads- uitbreidingen e.d. Die paden wil de heer Mazure terug. Wij vonden de idee van de heer Ma zure een heerlijk idee. Zeer zeker zul- len, bij verwerkelijking van het idee, van den beginne reeds velen gebruik maken van die wegen. En er zullen steeds meerdere volgen. Gaat men in den lande over tot de verwerkelijking van het idee, dan doet men eindeiijk eens wat beters dan eindeloos pratcn en schrijven over rust, ontspanning, trimmen, verdikking van het bloed, iets beters dan het aanleggen van miniscule trimibaantjes. Voor Schiedam zouden we kunnen be ginnen met bijvooPbeeld de Harreweg. Die dan wel niet geheel benzinevrij zal kunnen zijn, want de mensen die langs de Harreweg wonen zal men ontheffing moeten geven, evenals de toeleveringsbedrijven e.d. Maar men zou het overige verkeer kunnen weren en leiden over b.v. de Kandelaarse- weg of gewoon de Rijksweg. Gek idee? Of overdreven idealistisch? Of niet haalbaar? Welnee, een gewone logische gevolgtrekking van een paar fietstochtjes van Kethel naar Delft. Waarom mag je op een mooie dag niet eens gewoon van het nog steeds praohtige polderlandschap tussen Schie dam, Delft en Vlaardnigen genieten, rustig trappend op de fiets met je kin- deren, zonder de voortdurende over- last van de angst voor racende, toeter- ende auto's en ibrommers? De Harreweg en Kandelaarseweg lo pen practisch parallel. Het hele leven is een kwestie van igeven en nemen, van dingen tegen elkaar afwegen, van trachten het juiste midden te vinden. Waarom moet dan nog steeds die auto en brommer zo'n groot, al te groot overwicht hebben? Op practisch elite weg en weggetje kom je za tegen. Ter verduidelijking; we willen niet als ex-minister Drees de auto bannen voor duur openbaar vervoer. We willen slechts ontspannende mogelijkheden Ibieden, door reele afwegingen. Een weg voor de auto, de andere voor de fietser. Elk wat wils. Jammer is altijd, dat dit soort dingen altijd zo moeilijk te realiseren zijn. Je hebt met zoveel instanties te ma ken. Je kunt er al zo een stel noemen. Provinciale Staten, bet rijk, gemeen- ten Schiedam, Vlaardingen en Delft. Daarom zijn wij niet erg optimistisch, vooral niet vanuit ons Schiedam. Want bier zul je direct te horen krij gen; te duur, niet haalbaar, later mis- schien, we zullen wel zien. Of; leuk idee zeg, maar ja J. F. In de avond van woensdag 16 op donderdag 17 augustus a.s. zal voor het oude gedeelte van Kethel de water leiding tijdelijk worden afgesloten. Diit ibegint om 7 uur 's avonds en zal tot in de nacht voortduren, doch op donderdagmorgen zal de watertoevoer weer normaal zijn. De bewoners van de woningen aan de Dorpsstraat, Kerk- weg, Joppelaan, Groeneweg, Kerklaan (oude gedeelte), Broekkade, Polderweg en SChiekade (inclusief het woonwa- genkamp) worden dringend verzocht rekening te houden met deze afslui ting, opdat zij tijdig een voorraad drinkwater kunnen reserveren. Deze afsluiting is noodzakelijk om een tijdelijke waterleiding gelegen in de Abel Tasmanweg (de verbindingsweg tussen Kerklaan en Kerkweg) op het leidingnet aan te sluiten. In de komende maanden zullen in de dorpskern van Kethel vrij omvangrijke werkzaamheden worden uitgevoerd in verband met de aanleg van nieuwe gasleidingen en een nieuwe Holering. Daarbij zullen ook de waterleiding- buizen vernieuwd dan wel verlegd worden. Om nut te voorkomen dat in het bovenomschreven gedeelte van Kethel telkenmale de waterleiding moet worden afgesloten, wat hinder- lijk zal zijn, is ibesloten om bedoelde tijdelijke waterleiding in de Abel Tas manweg aan te leggen, waardoor een constante aanvoer van water ver- zekerd is. Naar aanleiding van de vergadering van het centraal comite van de We- reldraad van Kerken organiseert de plaatselijke Raad van Kerken aan- staande zondag 20 augustus een 0ECUMEN1SCHE D1ENST in de GROTE KERK te Schiedam. Aanvang 10 uur v.m. Predicator in deze dienst is Prof. An- drej. Ziak van de Evangelische Kerk in Tsjechoslowakije, lid van het cen traal comite van de Wereldraad, ver- taald door zijn gastheer Ds M. C. Baart. Liturg in deze dienst is Pas- toor Drs Fr. Smit van de Oud-Katho- lieke parochie te Schiedam. Medewerking verlenen het Kerkkoor van de parochie van Johannes de Do- per o.l.v. J. A. M. Remmerswaal, de Chr. Harmonievereniging Harpe Da vids, o.l.v. A. L. Glotzbach en J. P. Bekker, orgel. De Raad van Kerken nodigt U gaarne uit deze dienst mede te maken. Ieder een is hartelijk welkom! Geen geleur aan de deur Maar even bellen 70 50 83 en Uw stoomgoed wordt evenfuee! gehaald. Binnen 1 dag gereed. lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 5083 Uit de stafistieken blijkt dat in 1969 454 tussen de 1 en 14 jaar bij een verkeersongeval om het leven kwamen. Ongelukken die wellicht voorkomen ihadden kunnen worden als er meer aandacht aan de verkeersopvoeding was besteed. Wie zijn kinderen weer veilig thuis wil hebben moet zich aan de tien gulden regels houden; 1.Laat Uw kleuter niet alleen het verkeer in gaan. Tot en met het 9e jaar is het daar te speels voor. 2. Ballen op straat mag nook. Bewaar de bal voor het park of beschermde speelplaats. 3. Breng Uw kind naar school en haal het ook weer af. 4. Kunt U dit soms niet, Maak dan een afspraak met de ouders (of bu- ren) van medescholiertjes. 5. Laat Uw kind nooit alleen een bood- schap doen. 6. Laat het kind bij kruisingen e.d. zelf eens zeggen wanneer de situ- atie veilig is. Controleer dat en prijs Uw kind wanneer het goed is. 7. Roep nooit Uw kind aan de overkant van de straat. 8. Leert Uw kinderen wat goed en verkeerd is in het verkeer. 9. Zorg dat een kind goed zichtbaar is in het verkeer. Laat ze lichte hel- dere kleuren dragen. 10. Geef het goede voorbeeld. Houdt U aan de verkeersregels en gedraag U beheerst in het verkeer. J. v. S. „Heb jij het ook juffrouw dan onbedingbare verlangen maar iets dat toch onmogelijk is naar dingen die niet kunnen maar wat je toch zo mist wat niet te vergeten is en immer zo blijft dringen. Heb jij het ook jonge heer die onvervulde wensen die niet te stuiten en altijd in je zijn als een schrjjnend leed als dag en nacht in pijn maar het behoort bij ons als mensen. Heb jij het ook nog nu je ouder wordt en meent de rust te vinden die bij deze generatie hoort maar het verlangen blijft daar het je rust verstoort en je van tijd tot tijd als in een afgrond stort. Hoe dacht jij nu hiermee te kunnen leVen want het onbestemd verlangen draagt een naam een zonnestraal schijnt tot laat nog door je raam het verlangen dien je de naam geluk" te geven het geluk heb je voor een groot deel zelf in de hand." Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor ..Orpheus" heeft op 15 augustus de repetities weer hervat. Er wacht de Orpheus-zangers o.l.v. Chris Verhoog een druk seizoen. Op dinsdag 29 augustus concerteert men onder auspicien van de Schie- damse Gemeenschap in de Plantage in de Schulp, waarna op 19 oktober een concert volgt in Zevenhuizen. Op 3 november wordt medewerking verleend aan het jubileumconcert van de gem. zangvereniging Excelsior in Schiedam en in januari 1973 zingt het koor in Gouda. In maart 1973 volgt dan het eigen concert. Er zijn tevens plannen om zomer 1973 een concertreis te maken, waarvoor dit maal besprekingen met Engelse koren gaande zijn. Natuurlijk zijn mannen met een rede- lijke stem als nieuw lid hartelijk wel kom op de dinsdagavond in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Verdere in- lichtingen verstrekt gaarne secretaris, B. Stouthandel, Lange Haven 48, telefoon 26 87 04. In dit boek noemt de schrijver een kleindenker: Hij is een meester in het rationaliseren van zijn vooroordelen en negeert domweg alles wat niet in zijn kraam te pas komt. Hij gaat echter voetstoots accoord met een redenering wanneer deze maar tot een conclusie leidt, die met zijn vooroordelen klopt. Hij beweegt zich zonder blikken of blozen van het ene tegenstrydige argument naar het andere, om te kunnen blijven geloven, wat hij altijd heeft geloofd en wat hij graag wil geloven. Hij heeft een grote behoefte aan wat simpel, vertrouwd en bepaald is en nooit zal men van hem horen: ,.lk weet het niet". Hij is de man, die (wanneer alien zijn uitgepraat) tenslotte zegt: „Zo, en nu zal IK eens zeggen hoe het IS!" Hij is er doodsbenauwd voor om te luisteren naar mensen, die anders denken en anders voelen dan hij. Hij zweert bij de kreet: ,,Wie niet voor mij is, is tegen myI" Hij is een geheide conventionalist en volgt slaafs de vooroordelen van zijn eigen groep. Hij is simplistisch, dogmatisch en be- krompen in zijn denken en stereo- tiep in zijn oordelen. Hij ziet de mens dan ook niet als een eigengeaard individu, doch deelt hem onmiddellijk in een vakje in. Hij is bovendien een starre moralist, intolerant t.o.v. de zwakheid van anderen. Kortom: Hij maskeert zijn eigen fun- damentele onzekerheid door een su- perieure houding van: ,,Heer, wat ben ik blij dat ik niet ben als die daar". En dat is dan de kleindenker. We heb ben ons af en toe allemaal wel eens aan een of meer van het bovenstaande bezondigd, dacht ik zo. Sommigen trachten daar wel eens wat aan te doen, sommigen doen het steeds weer. Maar allemaal hebben we wel eens een echte kleindenker ontmoet en die zullen het nooit leren, want door com- binatie van de boven opgesomde eigm- schappen zal hij zijn fouten nooit inzien. We kwamen een leuke uitdrukking van deze bekende Engelse staatsman tegen: Weinig ideeen zijn juist, en welke juist zijn kan niemand zeggen, maar met behulp van woorden regeren wij.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9