ANWB KLOK SPAARBANK ANNO 1820 voor meubelen [1 PARKWEG 201 SCHIEDAM Grasveld als Parkeerterrein. Archiel PROFICIAT u Heeft U de advertenties I op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! j moeilijk te zien. Wijkvereniging in eigen ruimte. Het archief van de wijkvereni ging, dat gedurende de ruim 4 J/2 jaar van haar bestaan steeds ten huize van de ver- schillende secretarissen was ondergebracht, zal vanaf 1 September worden onderge bracht in een eigen ruimte. Allerlei werkzaamheden. Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en coulant verstrekt door de Autorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 „'f Heerlijk avondje is gekomen Sommige mensen schijnen het nog steeds nodig te vinden om het grasveldje aan de Mozart- laan hoek J. Urlusplein als parkeerterrein te gebruiken. Dagelijks - en zeker in de avonduren - vindt men daar 6 tot 8 auto's geparkeerd. Data Schoolvoetbal- toernooi gewijzigd. J. v. S. c V "O O 0 1 -o >- o 0 c 01 o I- m m Ondanks de vakantie hebben velen nog een grote hoeveelheid eenten bijeengebracht wat wij zeer op prijs stellen en vanzelfsprekend hen daar- voor heel hartelijk dankzeggen. Van onderstaande adressen ontvingen wij hun bijdragen, persoonlijk hebben zij hun bedankje daarvoor reeds ont- vangen: Een familie van het Dirk Schaferplein gaf 695 Een familie van het Sem Dresdenplein 170 Een familie van het Lisztplein 499 Een Mevrouw van het Lisztplein 209 Een familie van het Dirk Schaferplein 600 Een familie van de Toon Verheystraat 298 Een familie van het Bachplein 292 Een familie van van het Bachplein 371 Een familie van de Vivaldilaan 158 Een familie van het Corn, van Zantenplein 320 Totaal aan centen 3612 Mocht U nog centjes op te ruimen hebben, bel dan s.v.p. naar onder staande adressen: Mevrouw v. d. Spek, Obrechtstraat 86, telefoon 70 95 38; Mevrouw Vis, Jozef Oreliosingel 21, telefoon 70 24 74; Mevrouw de Jager, Henr. Bosmansplein 125, tel. 70 10 65. Toen de klok in het winkelcentrum "De Ketel" dit voorjaar werd geplaatst was hij van alle kanten goed zichtbaar doch nu de bomen waartussen hij geplaatst is goed zijn uitgelopen is de klok alleen nog te zien als je er vlak bij staat. Aanlopend van beide kanten vanuit de P. van Anrooylaan en de Borodinlaan is tie niet te zien en dat was nu juist wel de bedoeling! Misschien kan het G.T.B. de klok wat meer het trottoir op plaatsen, dus dichter naar de winkels toe. Dat kost G.T.B. dan wel een extra paal.' want nu is de klok aan een lichtmast bevestigd. Hiertoe werd door de vereniiging van de Woningbouwvereniging Volkshuis- vesting Schiedam een ruimte gehuurd aan de Valeriusstr. 33. In deze ruimte, die za! worden gestoffeerd met de nodige kast- en bureau-voorzieningen kan onze archivarus dhr. Kortrijk in alle rust zijn werkzaamheden aan het archief verrichten. Ook kunnen er andere administratieve werkjes wor den gedaan, zoals stencillen, secreta- riaatswerk etc. De wijkvereniging heeft dus eindelijk een eigen administratief home gekregen! De archiefruimte zal uitsluitend voor leden van het hoofdibestuur toeganke- lijk zijn. Wil een ander - al dan niet lid van de wijkvereniging - inzage in het archief hebben, dan kan hij aldjd met dhr. Kortrijk (Joh. Straussplein 327 tel. 70 41 72) of £6n der andere be- stuursleden der wijkvereniging een afspraak maken. En mochten er mensen zijn die ons kunnen helpen aan bijv. bergkasten, een bureau, stoelen, vloerbedekking (ca. 30 m2) of attributen waarmee ons archief een beetje aaptrekkelijk ban worden aatigekleed, dan is een tele- foontje voldoende. nn Op 18 augustus j.l. werd Mevr. M. W. Slavenburg, wonende Sem. Dresden plein 120, 80 jaar, waarom wij haar verrasten met een bloemetje. Nogmaals onze felicitaties! Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R.- M.I. gediplomeerd instructeur Mjn vrouw stond er vorige week op, dat we naar de verjaardag van neef fan zouden gaan, want hij was vorig jaar (per ongeluk) ook op de mijne geweest, dus Om echtelijke twisten, met alle gevolgen van dien, te voorkomen gaf ik - niet al te enthousiast - toe. Neef Jan, 'n keurig beleefd jongmens, dank te ons hartelijk voor het meegebrachte flesje after-shave, dat hij wat achteloos bij de andere cadeautjes scltoof, bij de after-shave, de after-shave ten de after-shave Er werd me een plaats aangewezen tussen twee volslagen onbe- kenden, waarvan de een mompelde dat 'ie Kubbuduldefubbel" heette of wat er dan ook op mocht lijken. De ander vergat zich voor te stellen en hervatte zijn gesprek met z'n buurman. Ik kon in het begin niet zo best volgen waar het nu precies over ging, woorden als geelfilter, din, diafragma dwarrelden een beetje langs me heen. "Doet U ook aan fotografie?" vroeg meneer X plotseling. Ik schrok uit m'n gedachten op en zei haastig "Eh jazeker". "Wat voor toestel heeft U" wilde 'ie weten. "Een klik-klak, geloof ik" stamelde ik. X keek me wat lodderig aan en wendde zich van me af. Ik had zeker wat stoms gezegd, want ik ben nu eenmaal maar een doodgewone kiekjesmaker, die ijselijk trots is wanneer d'r maar drie zijn mislukt. Toen m'n buren even uitgesproken wareti, zei ik "Ja ik ben in fotografie niet zo thuis. Eigenlijk had ik er een hekel aan". Met enige stemverheffing grapte ik; "Dat komt d'r is bij my thuis eens een fotograaf geweest, die vroeg of 'ie m.n familie mocht vergroten". Ze keken me stomverbaasd aan en hielden de gebruikelijke stilte bij het overlijden van een mop je. "Bedankt voor de ovatie" zei ik bitter. Eensklaps zag ik Jan met de strijkplank binnenkomen en net toen ik uitbundig wilde vragen. wie er uitgestreken moest worden, volgde z'n vrouw Annie met een dia-scherm. Binnen vijf minuten was de kamer een grote troep. De tafel was aan de wand geschoven, de kopjes - we hadden pas 1 bakje koffie gehad - verdwenen in de keuken, de stoelen stonden doorelkaar in bioscoop-slagorde op- gesteld. Er werd door Jan en zijn lieftallig vrouwtje hevig naar het stofzuigersnoer gezocht, een tweedelige Winkler Prins hield de projector op de juiste hoogte. Er werd hartelijk geapplaudiseerd toen het licht uitging en dikke Tante Mien op het scherm verscheen. Ze zat op een ezeltje, die zwaar doorgezakt droefgeestig naar de grond staarde. Een aan- wijspijltje verscheen plotseling op de bloemetjesjurk en Jan zei plechtig "Dat is Tante Mien". Het bleek helemaal geen grap te zijn, want ik was de enige die luidkeels lachte. We kregen daarna nog Oom Jacob in een bootje, Tante Mien voor een fontein, Oom Krelis op een bankje en de vakantie's in Zwitserland, Spanje, Italie en Duitsland. "M'n been slaapt" zei ik tegen m'n vrouw die achter me zat. "Ssst" deed ze. Ik slingerde met m'n been wat heen en weer en wat ik niet verwachtte gebeurde, ik schopte het stofzuigersnoer weg, daarmee de kamer in het stikkedonker zettend. Toen ik ge- dienstig opstond om het snoer te zoeken, gooide ik ook nog de strijkplank om en de 486 dia's, de WP en projector kletterden tegen de grond. U begrijpt; toen een kennis my van de week vroeg of ik interesse had z'n projector over te nemen, kon ik wel gillen! JAVAS. Was het wellicht tijdens de aanleg van het riool wat lastig de wagen kwijt te raken (hoewel het supergrote parkeerterrein op het Bachplein nu ook weer niet zo ver weg is), nu het Jac. Urlusplein weer te bereiken is, is het beslist niet. noodzakelijk meer. Daar we over parkeerterreinen in Groenoord niet te klagen hebben,, be- grijpen we deze situatie niet zo goed. Wanneer deze auto's 's-morgens ver- trekken, steken deze het trottoir over om op de weg te komen. Zeker door het feit dat deze daardoor vrij onver- wachts achter de houten noodschool tevoorschijn komen, is het niet denk- beeldig dat daar ongelukken van moe- ten komen. Buiten het feit dat een attente politieman daar een heel ritije bonnen kan uitschrijven, geloven wij zeker dat de bewoners van bedoeld flat nu wel weer van de normale parkeer- plaatsen gebruik zullen maken. En dat hopen we dan maar. J. v. S. Daar ook de St. Martinusschool aan het eerder genoemde voetbaltoernooi zal deelnemen, zijn de door ons oor- spronkelijk opgegeven data gewijzigd. Deze zijn nu als volgt: Woensdag 30 augustus: Kon. Julianaschool - W. Gehrelschool (Poule C). Donderdag 31 augustus: Notenkraker - St. Martinusschool (Poule C). Vrijdag 1 September: Mgr. Bekkersschool - Burg. Verveen- school (Poule A). Maandag 4 September: St. Jacobusschool - Ouverture (Poulg B). Dinsdag 5 September: Notenkraker - W. Gehrelschool (Poule C). Woensdag 6 September: Kon. Julianaschool - St. Martinus school (Poule C). Donderdag 7 September: Finale: Winnaar Poule A - Winnaar Poule B. Vrijdag 8 September: Finale: Winnaar Poule B - Winnaar Poule C. Maandag 11 September: Finale: Winnaar Poule A - Winnaar Poule C. Alle wedstrijden worden gespeeld op het sportterrein Laan van Bol'Es, hoek Churchillweg en de aanvang is om 18.30 uur.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3