PRECIOSA" g/,uweliet (^P^oot SCHIEDAM Ouderen Societeit Martinuskerk. kort en klein Schiedam Festival POSTZEGELS SPAREN Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman c -a o o a Nieuwe schoolgebouwen in gebruik. voor Chemisch Reinigen ook voor Uw Nappa en Su£de Vo herenmodes Help niee Aangezien ons verenigingsjaar loopt van September t.e.m. augustus - met een vakantie-onderbreking in de maand juli - start op dinsdagmiddag 5 September a.s. onze eerste bijeen- komst in het nieuwe soos-seizoen 1972/1973, Er is op die datum echter nog een aantal leden op vakantie, reden waarom de min of meer officiele opening van het "nieuwe jaar" tot dinsdagmiddag 12 September wordt uitgesteld Denk aan zakkenrollers op de markt!!! 31 augustus: 1 September: 2 September: CENTRUM" Dubbelmannenkwarfet II Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Restauratie Molen twee ton duurder. Geldkistje met 9000,- weg. Uit een advertentieblad. Nog een advertentie. Afkoop watercontract met Rotterdam. Vuilniszakken. P.T.T.-tarieven. Zakkenrollers op markt Groenoord. ^Heeft U de advertenties op de andere pagina's al gezien het is de moeite waard! j <D H3 O 0 1 IH 0 c 01 Vh Bij de aanvang van het nieuwe school- jaar 1972-73 zijn maandag 14 augustus twee nieuwe schoolgebouwen in ge bruik gekomen bij het openbare onder- wijs te Schiedam: de W. A. Liefland- school voor LOM aan de Schiedamse- weg (tegenover het Bad Groenoord) en het vier-klassige noodgebouw op het z.g. "Metropad" ten noord-oosten van het Bachplein. De W. A. Lieflandschool, tevoren ge- vestigd aan de Fahrenheitstraat 2, is gestart met ongeveer 50 leerlingen in de vier groepen, doch dit aantal zal deze maand nog wel groeien tot onge veer 65 leerlingen totaal. Afgelopen week zijn de twee kleutergroepen be- gonnen met ongeveer 18 kleuters. De omgeving van de school zal nog afgewerkt dienen te worden voor wat betreftt de oprit, bestrating, de speel- velden en beplanting. Het nood-gebouwtje op het Metropad telt vier lokalen. Daarvan zijn er twee lokalen in gebruik genomen met 66 leerlingen door de openbare basis- school "Ouverture" van het Bachplein en een lokaal met 37 leerlingen door de openbare kleuterschool "Malle- molen" eveneens van het Bachplein. Het vierde lokaal zal (voorlopig) leeg blijven aangezien de leerkracht ont- breekt. Ook deze school is op eon enkel puntje na, geheel gereed geko men, zowel inwendig als buiten. Wel moet men het voorlopig nog doen met oud materiaal, aangezien het nieuwe nog niet is aangekomen. De "Ouverture"-school telt in totaal ongeveer 290 leerlingen op het Bach plein plus de dependance op het Metropad. lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 Wij verzoeken nogmaals alle be- woners van Schiedam-Noord de postzegels die zij op hun brieven ontvangen te sparen. Ook de meest gewone, het geeft ook niet als zy haast allemaal hetzelfde zijn. De Jeugdpostzegelclub is U er dankbaar voor. De postzegels die zij niet zelf kun- nen gebruiken worden doorge- zonden naar "Het Dorp" waar men ze uitzoekt en verkoopt. Het is dus voor een goed doel. V kunt Uw postzegels zenden aan Dhr. de Graaf, Diepenbrockstraat 90; Schiedam Groenoord, of aan postbus 410, Schiedam, t.n.v. Wijkvereniging Groenoord. Op die dag vindt 's-morgens te 9.15 uur in de St. Martinuskerk een Eucharis- tieviering (de zogenoemde marktmis) plaats tot intentie van de levende en ter nagedachtenis aan onze in de af gelopen maanden overleden leden Jan van Rhijn en Hendrikus Zijlmans. Daarna, als gebruikelij'k, de koffie- pauze in de aula. Vervolgens verwacht het bestuur om uiterlijk 14.00 uur een voltallige bij- een komst om aan het nieuwe seizoen een ietwat feestelijk tintje te geven. Er zal eerst een korte bespreking ge- houden worden, waarna nog voldoende tijd voor spel en ontspanning overlblijft Onze soos telt op het ogenblik 71 leden Degenen, die de 60-65-jarige leeftijd bereiken of bereikt hebben en met onze societeit nader kennis wen- sen te maken - zij zullen daarvan geen spijt hebben - kunnen zich elke dins dagmiddag te 14.00 uur in het Tref- centrum aanmelden. Indien zij eerst nadere inlichtingen willen inwinnen, zo kunnen zij zich wenden tot onze dames-bestuursleden Mevr. E. v. Vliet- v, Beurden, Ribeslaan 17 of Mevr. M. Hoenderkamp-Kleinekoort, Jos. Orelio- singel 135, telefoon 70 18 55 of Mevr. P. Verzijden-Hulselmans, J. Strauss plein 323, telefoon 70 24 22. Het Bestuur. De laatste tijd bereiken ons berichten over een sterke toename van het aantal diefstallen van portemonnaies op de weekmarkt op het Johann Straussplein. Recent werd een marktende huisvrouw een portemonnaie met maar liefst f 300.- ontvreemd. Het is natuurlyk niet zo verstandig om met zo'n groot bedrag de markt op te gaan maar het neemt natuurlyk niets weg van de misselijke handelwijze van de in Groenoord opererende marktdieven. Van een marktkoopman hoorden we dat volgens hem het aantal diefstallen op onze markt wel het grootst was wat hij ooit had meegemaakt Wel een fijne reclame! Dus dames let er voortaan nog eens extra op dat Uw portemonnaie niet boven in Uwboodschappenmand voor het grypen ligt. Stop hem wat verder weg of beter nog, houdt hem voortdurend in Uw hand. Ook in Uw zak is hij het veiligst als U Uw hand er constant op houdt. georganiseerd door de S.G. om 19.00 uur Plantage Podium Nederlands Marionettentheater van Bert Grugman met Porgy and Bess. om 20.15 uur in Sporthal Margriet, concert van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, o.l.v. Edo de Waard. De toegangsprijs is f 3,--. Kaarten verkrijgbaar V.V.V. Om 14.00 uur in zaal Irene, Nieuwe Haven. Kindertoneel. Gespeeld zal worden: "Ploef de domme boef". Toegangsprijs 0,50. Beginnende om 17.00 uur zal een manifestatie gehouden worden in Sporthal Margriet, onder auspicien van de Schiedamse Raad voor Jeugd en jongeren. Deze manifestatie zal een voile 24 uur duren. Houders van een cultureel jongeren paspoort en donateurs van de S.G. hebben bij alle bovengenoemde pro- grammapunten reduktie op de toe- gangsprijzen. De avond in het Plantage Podium is vrij te bezoeken. 1 September 2,00. Rijwiel- en Bromlietshandel Noordelnde 2, lei. 706874, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische arfikelen Wat velen van U ongetwijfeld niet weten is dat Kethel-Groenoord een dubbelmannenkwartet rijk is en dat dit reeds meer dan 40 jaar bestaat. Dat dit tevens een prettige vrienden- kring is bewijst wel het feit dat enige leden reeds 40 jaar lid zijn. Helaas moeten enige leden om gezond- heidsredenen gaan vertrekken zodat wij dringend. nieuwe leden nodig hebben. De bedoeling is nu dit dubbelmannen kwartet een (zij het dan ook beschei- den) mannenkoor te gaan vormen. Wanneer U van plan was deze winter iets positiefs te gaan doen, naast het kijken naar televisie en mopperen op betonflats, te weinig groen enz. hier ligt een mogelijkheid. Muzikale kennis is natuurlijk nuttig maar helemaal niet noodzakelijk. Waarom zou Kethel-Groenoord niet een mannenkoor rijk kunnen zijn? Wij zijn benieuwd, heren zangliefheb- bers, naar uw reactie, en verwachten U graag a.s. zondag om 11.00 uur in "De Rank" ter kennismaking. Wilt U eerst toch nog inlichtingen: bel even 70 74 66. Namens de andere leden: G. H. Prein, Molensingel 29 De restauratie van de molen "De Vrijheid" zal meer dan 200.000.- duurder zijn dan was beraamd. De glo'bale kosten worden geraamd op 363.000.-. De molen die in 1971 door de gemeente werd gekocht was reeds ten dele door de vorige eigenaar gerestaureerd, bij nader inzien iblijkt dit nu veel ernstiger en duurder te zijn. Wat betreft verkeerde begrotin- gen heeft Schiedam wel de wind in de zeilen. Een klant die zaterdag 19 augustus de verlichtingszaak van de fa. de lager in het Broersveld bezocht, heeft urt een kantoorttje een geldkistje met f 9.000.- meegenomen. Was dit daar nu zo makkelijk te grijpen of had "de klant" daarover reeds eerder zijn licht opgestoken? Het speciale adres voor fijne vlees- waren. Uw slager Iedere dag vers gekoeld. Herdershond te koop. Goed afgericht. Eet alles, dol op kinderen. Met een simpele hamerslag van burge- meester W. Thomassen was de ge meente 14 miljoen armer. Het betrof hier de afkoop van het uit 1921 stam- mende contract i.z. waterleverantie van Rotterdam aan Schiedam. Wat Schiedam met de 14 miljoen guldens gaat doen is nog niet bekend. Een gedeelte hiervan wordt gereserveerd om kostenstijgingen op te vangen. Het restant van 10 miljoen zal voor nog nader vast te stellen doeleinden worden gebruikt, doch dit is nog niet bekend. Wel eens van Groenoord gehoord? Met ingang van 1 September is men verplicht i.p.v. vuilnisbakken e.d. de originele KOMO-keurmertk vuilniszak ken te gebruiken. Vuilnis niet in deze zakken aangeboden wordt door het G.E.B. met ingang van deze datum niet meer meegenomen. De vuilniszakken mogen 's-morgens na zonsopgang buiten geplaatst wor den, dus beslist niet de avond tevoren. Met ingang van 1 September gaan de reeds eerder aangekondigde verhoogde P.T.T.-tarieven in. Brieven 0,35 cent. Briefkaarten 0,30 cent. Prentibrief- kaarten 0,25 cent. Pakken en pakket- teniworden verhoogd met 0,25 cent. Niet vergeten want anders gaat het een hoop strafport kosten. Waren 14 dagen geleden twee dames hun portemonnee met inhoud kwijt, Mevr. A. C. M. B. uit Schiedam deed aangifte van diefstal van haar pote- monnee op de markt van 22 augustus op het Johann Straussplein. Ja, op de markt in Groenoord is Uw rijksdaalder een gulden waard. J. v. S.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5