Aktie flKind help! Kind" Uw strijd tegen het SNOEPMISBRUIK. deStam Mijmeringen van een Groenoorder Sporthuis Hitman vooi meubelen St. Radboud voert weer aktie 201 SCHIEft >E MAGNEET Zaterdag 16 September a.s, voor Groenoord en Kethel Wandeltocht 6 km,, start om 13,30 uur vanaf Dorpskerk Kethel onder begeleiding van Drumband JULIANA". Route: Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportaMikelen Brochures. Film en diaserie. LOOP MEE EN DOE MEE VOOR DE BEDDEN VAN FOUMBAN Inschrijfadressen: Groenoord Kethel Daar /it je dan in Groenoord een langere of kortere tijd of zelfs nog maar heel onlangs. De oude banden met de vroegere buurt en de buurtbewoners van toen zijn opeens weg, wegge- vallen. De wijk is zo geheel anders, U voelt zich er nog niet thuis, zelfs niet als U er al iets langer woont dan de pas aan- gekomenen. Al die flats, al dat beton, al die nieuwe mensen ja een geheel nieuwe omgeving. Zult U het wennen? Voelt U zich ondanks alle mensen om U heen toch eenzaam? Wenst U nieuwe kontakten? Kent U nog niemand in deze veelheid van flats, huizen, woningen? U hebt wel eens gehoord van dat oude spreekwoord: zich voelen als een kat in een vreemd pakhuis. Voelt U zich zo? Of net zo? VOOR I AL UW DRUKWERK Afsluifing van de De Biesfraat. Vanaf 13.00 uur is er nog gelegenheid tot inschrijven bij de Dorpskerk. Aan de wandeltocht kan door jong en oud deelgenomen worden, Insohrijfgeld f 1,50, waarvoor men een genummerde deelnemerskaart ont- vangt, waaraan mooie prijzen zijri verbonden. Aan het eindpunt ontvangt men een "ere-lint" met inscriptie. Dorpskerk Kethel - Vlaardingerweg - Bachplein - ]oh. Straussplein - Borodin- laan - Vivaldilaan - Zwaluwlaan - Beatrixpark (over hoge brug achter volkstuinen om naar hoofdlaan voor samenvoeging met de route uit Schie dam) naar Opstandingskerk (eindpunt) In het Beatrixpark (hoofdlaan) staat "HARPE DAVIDS" gereed om beide groepen te begeleiden naar het eind punt. Medewerking verleent de EHBO, terwijl de Schiedamse Politie zorgt voor regelingen op drukke punten, Verder werken tnee de Jeugdband O.B.K., Jeugd Rijnmondband en de Schiedamse Reddingsbrigade. Om 15.15 uur (eindpunt wandel tocht) zal er in de toenedenzaal van de Opstandingskerk een echte ouder- wetse bazar geopend worden door Mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra, Oranjeiiraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Ga eens met uw medestrijdsters naar het spreekuur van het hoofd der school. Lioht uw argumenten goed toe en vraag of er aandacht aan kan worden besteed in de lessen en of er niet eens op een ouderavond over dit probleem gesproken kan worden. Bij uw zelfgevoerde actie kunnen bro chures en vouwbladen uw woorden toelichten en verduidelijken. Voor ouderavonden op scholen kan een lezing met film of diavertoning aangevraagd worden. Het Voorlich tingsbureau voor de Voeding kan u ermee helpen. Wie weet, lukt het u wel, nd wat moeite, om van uw woon- wijk een "snoep-verstandig-wijk" te maken. nr. 146 Minder kiespijn door een goede voeding 0,15 nr. 147 Verstandig snoepen 0,15 nr. 148 Goed snoep voor feestjes en partijtjes 0,25 nr. 161 Voorkom tandbederf 0,15 nr. 165 In de pauze Biscuits? Schoolmelk? Snoep? Fruit? f 0,10 nr. 166 Snoeptabel 0,10 Brochures kunt it bestellen per brief- kaart met extra postzegels ibijgeplakt aan de adreszijde, tot een maximum van 2,50 per kaart! De ibrdefkaart richt u aan het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag. Vergeet niet de gewenste brochures te vermelden. Van zoet naar zuur, diaserie in kleur, met geluid, huurprijs voor middag of avond 15,- inclusief een lezing 35,-. Deze serie is vooral geschikt als uit- gangspunt voor een groepsdiscussie. (vervolg) Het behoud van ons gebit, kleuren- geluidsfilm, 20 minuten. Deze film is alleen geschikt als er een goede uitleg of lezing bij gegeven wordt. Kosten 50,-. Indien geen filmprojector aan- wezig is wordt 25,- extra in rekening gebracht. Film en diaserie met lezing kunt u eveneens aanvragen bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Prijswijzigingen voorbehouden. Leerkrachten die in hun lessen het snoepprobleem willen behandelen kun nen hiervoor een set materiaal aan vragen bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. de echtgenote van onze burgenieestei, Hier'bij verleent de Jeugd Rijnmond band Laar medewerking. Op de bazar zijn diverse attracties zoals o,a Rad van Avontuur, schoteltjes gooien, hen- gelen, sjoelen, touiwtje trekken, grab- belton, enz. De bazar is afgestemd voor jong en oud en geopend tot 's avonds 22.00 uur. Dhr. J. W. Meulendijk, Joh. Straussplein 62, tel. 70 6018; Mevr. R. van Borselen, Griegplein 225, telefoon 70 85 53; Dhr. v. d. Boef, Bachplein 328, telefoon 70 88 94. Dhr. H. Korpershoek, Schiedamseweg 121, tel. 70 82 63; Dhr. B. Scholten, Dr. Sauerstraat 11, tel. 70 52 50; Dhr. M. Poot, Schiedamseweg 64, tel. 70 27 50. Al deze en dergelijke gevoelens kunnen door U heen gaan als U op welk tijd- stip dan ook in Groenoord bent neer- gestreken met Uw gezin. En wat nu? Men leest veel over eenzaamheid te midden der vele mensen, over span- ningen vooral bij bewoners van flats die dichter bij de hemel sohijnen te zijn dan bij de aarde, ja men leest zoveel ook over het gebrek aan con- tacten onderling en met de naaste buren. Dat kan allemaal waar zijn en soms ook is het waar, maar het ldgt tooh ook vaak aan de manier waarop men zichzelf opstelt tegenover zijn of haar rtieuwe omgeving en tegenover zijn naaste medebewoners. Ja, zo kan er allerlei op U afkomen en U mijmert in Groenoord en U denlkt mis- schien wat ben ik begonnen, hoe zal ik het hier met mijn vrouw en kin- deren wennen. Wij begrijpen dat en er zijn mensen die daar wat aan willen doen. Van de Politie lezen we wel eens: goed dat die er is, zo is het nu ook met de wijkvereniging: GOED DAT DIE ER IS 1 1 En die Wijkvereni ging is er speciaal voor U, en voor U en voor iedereen in Groenoord. Maar U bent er ook voor die Wijkvereniging. Want samen kunnen wij gaan bouwen aan een prettig woon- oord waar het goed is te verblijven. U hebt toch Groenoord-Akkoorden wel eens gelezen? Nu dan weet U toch wat er allemaal gedaan wordt en v/at U allemaal kunt doen. Mijmeraar in Groenoord mijmer niet langer maar zoek kontakten met Uw medemens, en met de Wijkvereniging. Voor iedereen is er iets te doen. Dat kunt U steeds maar weer lezen in onze eigen krant, Uw krant. En dan? Wel in Groenoord-Akkoorden vindt U narnen en adressen waar U zich kunt vervoegen, of telefoonnurn- rners, welke U kunt draaien en dan is daar iemand die met U wil praten en U kan vertellen wat er allemaal te doen is voor U. U behoeft niet aan de kant te blijven staan, U kunt er bij gaan behoren. Kunt U sehaken, brid- gen of klaverjassen. U fcunt bij ons terecht. Bent U goed in het organi- seren van kinderspelen, U kunt het doen. Wilt U oudere mensen helpen Er wordt wel eens gezegd wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Zo dacht het bestuur van St. Radboud er 3 jaar geleden ook over en startte met de opleiding van de jeugd. Dit bracht toen niet veel kosten met zich mee, omdat wij nog beschikten over een aantal van onze oude instrumenten (hoge stemming). Nu na 3 jaar zijn er 21 jongens die opgenomen moeten worden in het senior orkest, maar daar zijn nieuwe instrumenten (lage stemming) voor nodig. Om het geld f 15.000.- voor deze Hebt u iets gevonden de vreemdste instrumenten bij elkaar te krijgen organiseren wij op 6, 7 en 8 oktober een fancy-fair met antiek en rommel- markt. Wil onze aktie echter kans van slagen hebben, dan hebben wij ook uw hulp nodig. U kunt onze aktie steunen niet alleen door de fancy-fair te bezoeken, maat vooral ook door de komende weken uw kast, zolder of sohuur eens een extra beurt te geven en alle spullen oud of nieuw, die u niet gebruikt of die voor u geen waarde hebben aan ons af te staan. dingen, het geeft niet wat dan kunt u dit afgeven op de hieronder vermelde adressen, of als u daarvoor niet in de gelegenheid bent bel dan even telefoon (010) 15 14 64. Adressen; Th. de Vette, Molensinge1! 15, Kethel (Schiedam). P. van Beurden, Dorpsstraat 4, Kethel (Schiedam). L. Heijdra, Kerklaan 138, Kethel (Schiedam). of zo nu en dan eens bezoeken, net kan. Wilt U zo maar eens praten, ook dat kan. Er is altijd wel een club, een vereniging, een adres waar U terecht kunt. De Wijkvereniging is er voor U. Zij helpt U, helpt U haar. Want door voor anderen iets te doen helpt U Uzelf en verlost U zich van Uw isole- ment, en haalt U zich uit de dagelijkse kringloop. En dat kan alleen maar heilzaam zijn. Vele bestuursleden heb ben het druk, vaak te druk, maar zij doen naast hun dagelijkse arbeid, het vele werk voor de Wijkvereniging gaarne omdat men weet dat het nodig is en omdat dit werk vele mensen in Groenoord, maar ook Groenoord-zelf ten goede komt. Door bijzondere om- standigheden is er evenwel een tele- foonnummer bijna dagelijks bereikbaar dat betekent, dat U daar praktisch altijd demand vindt, die U, namens het Bestuur, te woord kan staan en met U wil praten over alles wat U maar wilt, en naar U wil luisteren en dat is heel belangrijk. Noteer even het nummer: 70 4172. Meldt U aan als lid opdat U er alien bij gaat be horen en versterkt alzo onze gelederen. Wij weten wel dat het niet altijd gaat om de Quantiteit maar om de Kwa- liteitmaar ibij ons is het toch wel zo dat vele handen van vele leden veel kunnen doen voor Groenoord. Capk. otterdamsedijk 279™ elefoon 26 86 66 Schiedam ^^chiedam Bij de voortgang van de bouw van het complex van 86 eengezinswondngen op het Hargplein Kethel is dezer dagen begonnen met de bouw van een blok woningen dwars over het trace van de De Biestraat. Deze straat wordt voor het rijverkeer afgesloten. Er is echter een nood-voetpad aangelegd, die een verhinding geeft tussen het Tuindorp- Kethel en het gereformeerde bejaar- dencentrum De Harg, zulks ten gerieve van vooral de bejaarden. De gemeenteraad heeft er de goed- keuring aan gegeven dat de „De Bie straat" zal vervallen en dat dit weg- gedeelte onderdeel wordt van het „Hargplein". De in aanbouw zijnde woniingen zullen dan voor het gehele complex worden genummerd onder een benaming, n.l. Hargplein. Aan de De Biestraat waren vroeger gelegen het hulppostkantoortje van de PTT en het filiaal Kethel van de Ge- meenschappelijke Openbare Bibliotheek wdke gebouwtjes echter zijn verplaatst naar het Jacques Urlusplein. Thans is er geen bebouwing.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9