III Gemak dient de mens. Stinkt het weer??? 150000 ;t twaalfuurtie' WIJMFKE8T (E^uweliet (^pdoot E.H.B.O. Vereniging »ST. LIDUINA« - Kefhel .DE WOELWATERS' Young-Style GROENOORD A. M. Osfe Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman c "2 o o A o Schaak- vereniging Een oud gezegde! Iedereen is crop uit het zieh zo gemakkelijk rnogelijk te maken. In deze moderne tijd is de drang naar gemak zelfs zo geworden, dat het spreekwoord "Stel niet uit tot morgen wat II vandaag nog kunt doen" ai helernaal gewijzigd is in Stel niet uit tot morgen wat U vandaag door een ander kunt laten doen". Auforijschool „de Volkswagen' Wijkvereniging op 21 okfober a.s. Het jaarlijkse wijnfeest van de wijkvereniging zal gehouden worden op zaterdag 21 okt. a.s. Hoewel nadere bijzonder- heden hierover ons nog ont- breken wij komen hierop in ons volgende nuramer terug) raden wij U aan reeds nu deze avond te reserveren. De ver- wachting is dat deze avond zeer snel volgeboekt zal zijn. In de geheel veranderde boer derij zal zeker door de sfeer- volle inrichting dit wijnfeest een groot succes worden. Noteert U even in Uw agenda of op de kalender "21 oktober - WIJNFEEST". Afdelingen Wijkvereniging „Groenoord" Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 T3 o o <u o Sinds het begin van dit seizoen heeft de bloei van onze vereniging geweldige vormen aangenomen. We barsten haast de boerderij uit. Vanaf 15 augustus heb'ben zioh zoveel nieuwe leden aan- gemelri, dat we bovendien moeilijk- heden met ons materiaal beginnen te krijgen. Eigen klokken en borden moe- ten dcor de leden meegenomen wor- den. (sen nieuwe klok kost 50,--). We ibezinnen ons op het ogenblik op de prublemen die ontstaan als we volgenie maand ook nog verenigingen op bezoek krijgen voor onze wed- strijden in de RSB-competitie, waaraan we met twee teams deelnemen. Dan zullen nog meer schakers de boerderij vullen op dinsdagavond. Het bestuur is er echter van overtuigd, dat de huidige leden van deze proble- men weinig last zullen ondervinden. Voor wat betreft de stand in de com- petitie zijn het vooral de heren Bouts en v. d. Steeg, die duidelijk afstand beginnen te nemen van hun acluer- volgers. Hier volgt dan de stand na de wed- strijden van 19 September Groep 1 gesp. pnt. 1. D. Boogaard 3 2 y2 2. A. de Groot 3 2% 3. J. Rusch 3 2 4. J. Dortland 3 2 5. G. Henkelman' 3 V/i 6. J. Schoonderwoerd 3 IVz 7. J. Reisman 2 1 8. F. de Groot 3 1 9. J. Zwart 4 IVz 10. R. Helsinger 2 J/2 11. J. Schaeben 2 0 12. J. van Troost 2 0 Groep 2 gesp. pnt. 1. P. Bouts 4 4 2. D. v. d.Veen 4 3 3. J. Meeder 3 2% 4. C. Groeneveld 4 1% 5. B. van Wijngaarden 4 lx/2 6. J. Smits 1 1 7. Buckers 2 1 8. M. Fick 3 1 9. A. Eenhuizen 4 1 10. M. van Soest 2 V.2 11. G. Onverwacht 1 0 12. A. van Mastrigt 2 0 Groep 3 gesp. pnt. I.E. v. d. Steeg 4 4 2. J. Groen 2 2 3. J. Berghuis 3 2 4. H. Zeilstra 3 2 5. J. Renskers 4 2 6. A. v. d. Ster 2 lJ/2 7. T. Buurman 4 iy2 8. L. Mulder 1 1 9. D. Bakker 2 1 10. F. Heym 2 1 11. F. Schouten 2 1 12. R. Berghuis 3 1 13. P. de Jonge 0 0 14. N. van Seters 0 0 15. J. Bakkers 2 0 16. Mr. Beech 2 0 17. L. v. d. Broek 4 0 Dit laatste manifesteert zich soms heel erg duidelijk bij een straatongeval Het slachtoffer ligt op straat, heeft verwondingen, kermt van de pijn, kort- om een prachtige situatie om veel pu- bliek te trekken. U heeft het zelf ook dikwijls geconstateerd: verbazingwek- kend dat in zo'n korte tijd, zo snel, zo veel mensen bij el'kaar kunnen staan. Het slachtoffer is echter helernaal niet gebaat bij zoveel belangstelling, is helernaal niet blij door zoveel mensen aangegaapt te worden. Mensen, die de toevoer van frisse lueht, waar het slachtoffer dringend behoefte aan heeft erg in de weg staan. Mensen met kri- tiek op het lang-uitiblijven van politie en ziekenwagen. Allemaal mensen, die datgene missen, waar het slachtoffer wel dringend behoefte aan heeft, n.l. "hulp". Directe en verantwoorde hulp. Laten we eerlijk zijn. Ergens is het be- schamend, dat er op een bevolking van 12 millioen mensen zo weinig mensen zijn die "eerste hulp" kunnen verlenen bij een ongeval. En er ge- beuren toch ontstellend veel onge- luklken. Ieder jaar telt men toch zo ongeveer 6000 doden. Door ongevallen in het verkeer, maar ook door andere oorzaken, b.v. hitte, electriciteit, ont- ploffing, e.d. Om nu terug te komen op de titel van dit verhaal "gemak dient de mens" dan komen er twee mogelijkheden duidelijk naar voren. Ten eerste. Je kunt jezelf er "gemak"- kelijk vanaf maken met: "dit is niets voor mij zo'n "EERSTE HULP" cursus. En dan hopen we maar dat U beslist behoort tot die groep verkeers-deel- nemers, die punctueel alle regels in acht neemt. Hopenlijk hoort U tot de groep van "dat kan mij niet over- komen, dat ik door de voorruit van mijn auto geslingerd word, dat ik tegen de vangrail vlieg, dat ik van de trap val en mijn been breek". Mocht U, onvethoopt, dan toch een ongelu'k overkomen, dan hoort U mis- schien gelukkig tot die groep, die direct "EERSTE HULP" ontvangt, om- dat er "TOEVAL! ZEG" zo'n eerste hulp-man u kon helpen. De tweede mogelijkheid is om zo'n "EERSTE HULP" cursus te gaan vol- gen. Een cursus, die "gemak"kelijk is. voor Een verantwoorde rijopleiding met het rijbewijs als resultaat tel. 70 13 28 - Kievitslaan 60 Stinkt het weer zo versohrikkelijk dat U het niet meer uithoudt of maken de vliegtuigen voor Zes- tienhoven teveel lawaai, bel dan onverwijld het klachtennummer van de meld- en regelkamer Rijn- mond, dag en nacht bereikbaar. Er is beslist geen hoge opleiding voor nod g om deze cursus te volgen. 'Gemak"kelijk om te volgen, "gemak"- kelijk om het diploma te bezitten. Want mooht U dan een ongeluk over komen, en er is geen "E,H.B.O.-er" aanwezig, dan kunt U misschien zelf aan de omstanders aanwijzingen geven voor een verantwoorde hulp. Dit doet U dan "gemak"shalve. En wij maken het U ook "gemak"ke- lijkU belt een van onderstaande per- sonen, en U geeft U op voor de nieuwe cursus, die Vrijdag 22 September begon In 'Het Sdhepbuis", aan de Dorps- straat, om half acht. "STEL DUS NU NIET UIT TOT MOR GEN, MAAR DOE HET NU" Bij: P. Lansbergen, Burg Verveenstr. 8; H. P. v. d. Koppel, Molensingel 27, telefoon 70 24 18; Th. de Veth, Kor Kuilerstraat 38, tel. 70 63 03; Mej. M. Kester, Woudweg 26, telefoon 70 55 84. PEUTERSPEELGELEGENHEID OVERBLIJFGELEGENHEID De peuterspeelgelegenheid is in 't Trefcentrum", (naast de St. Martinus- kerk) Willem Andriessenlaan 65. De peuters moeten 3 jaar zijn en door de ouders zelf gebracht en gehaald wor den. Onder leiding van twee leidsters kunnen ze spelen en met allerlei mate riaal creatief bezig zijn. De peuter speelgelegenheid is elke schoolaag ge- opend, van 9.00 tot 11.45 uur, behalve woensdagmorgen. De overblijjgelegenheid is eveneens m ,t Trefcentrum" en geopend op de schooldagen, behalve de woensdag. De kinderen brengen ze.lf hun brood mee, voot drinken wordt gezorgd. Kinderen van de kleuterschool kunnen op verzoek worden afgehaald. De over- iblijfgelegenheid is geopend van: 10.30 tot 13.30 uur. Bankrelatie: Boerenleenbank Schiedam Kethel, Rekeningnummer: 12.54.86.669 Girorekening Boerenleenbank: 38 26 23 t.n.v. Penningmeester Stichting Samen- levingsopbouw, Schiedam-Noord. HERENMODE REIGERLAAN 4 holiErhoek VOOR "NET- EVEN BETERE KLEDING Klaverjasvereniging „Groenoord" elke maandagavond aanvang 20.00 uur. Bridgevereniging „Groenoord" elke maandagavond aanvang 20.00 uur. Schaakvereniging ..Groenoord" elke dinsdagavond aanvang 20.00 uur Toneelvereniging ..Groeton" elke maandagavond aanvang 20.00 uur. Indoortraining Heren elke vrijdagavond Sportschool P. v. Anrooylaan aanvang 21.15 uur Kontaktadres Immerzee! 70 67 76 Indoortraining Dames elke woensdagavond Bachplein aanvang 21.30 uur donderdagavond P. v. Anrooy laan aanvang 21.30 uur Kontaktadres: Immerzeel, 70 67 76 Bejaardensoos 't Praethuys Eenmaal per 14dagen, maandagmiddag aanvang 14.00 uur Kontaktadres: Mevr. G. v.d. Spek, tel. 70 95 38 Postzegelclub. Eenmaal per maand op zater- dagmorgen. Kontaktadres: Dhr. de Graaf, tel. 70 03 90 „Breng eens een Zonnetje" Kontaktadres: Mevr. de Jager, tel. 70 10 65. Bij deelname aan een onzer onderafdelingen is het lidmaatschap van de wijkvereniging verplicht.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 11