Gids voor Schiedam-Noord T uberova-onderzoek. it fSi Boerenleenbank voorAL BANKZAKEN ANWB ..JASMIN" Half november verschijnt: .•-.■I 9 BIJL Ledenvergadering 21 September slecht bezocht. Weer Volkskerstzang in Mariinuskerk. SCHIEDAM-NOORD 5e jaargang no. 113 27 September 1972 Uitgave en advertentie-exploitatie. Bij Drukkerij-Uitgeverij "De Magneet" (de drukker van ons blad) wordt momenteel hard gewerkt aan de samenstelling van een Gids voor Schiedam-Noord; een up-to-date informatiegids op sociaal-cultureel en kerkelijk gebied voor geheel Kethel en Groenoord. De bedoeling is deze gids - die aan alle gezinnen gratis zal worden uitgereikt - jaarlijks te laten verschijnen. Actieve Redactiecommissie. Kat in vreemd pakhuis. de bank voor iedereen SVPER- ENKABE MARKT Evenals vorige jaren zal de wijkvereniging weer een volks- kerstzangavond organ iseren in De Martinuskerk. Dit jaar zal dat zijn op zaterdag 23 de- cember en de aanvangstijd is vastgesteld op 20.15 uur. Houdt avond vrij. Autorijschool GROENOORD Bridge-Vereniging Elke maandag 20.00 uur. UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. Donderdag 28 September a.s. te 14.00 uur, zal in Kethel/ Groenoord het periodieke Tuberova-onderzoek voor Schiedam beginnen. De ingebruikstelling zal geschieden door Wethouder B. E. Colle. Het is de bedoeling dit onderzoek op 4 plaatsen in de stad te houden, ROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: f 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. EL\" Z..,' i, Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 70151* B. D. Roza, teJef. 70 82 47. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70. Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. In deze gids zullen alle kerkelijke, ■sociale, culturele en recreatiieve groe- peringen in Groenoord en Kethel el- kaar vinden. Vaak gaven zij al zelf beperkte informatiegidsjes uit, die eohter een onvoldoende toereik hadden en snel verouderden. Het idee om ge- zamenlijk een totale gids uit te geven werd dit voorjaar geboren en toen het dhr. Levens van Drukkerij-Uitgeverij "De Magneet" ter ore kwam stelde hij zich onmiddellijk als drukker en coor dinator ibeschikbaar. Er werd een re- dactiestaf samengesteld bestaande uit medewerkers van de verschillende ker- ken, de wijkvereniging, gezondheids- zorg en de Sdchting Samenlevingsop- bouw Schiedam-Noord, die in regel- matige besprekingen hun informaties inleveren en doornemen. Alle druk- proeven van het boekje worden door de redactiecommissie verschillende malen gecorrigeerd om de kans op fouten of "missers" zo klein mogelijk te maken. Dat de behoefte aan een gids met zo kompleet mogelijke informatie over het sociaal-culturele en geestelijke leven zeer groot is, heeft vooral de wijkver eniging de Iaatste jaren gemerkt. Er zijn ontzettend veel bewoners van Groenoord niet uit Schiedam afkom- stig en het aantal mutaties is vooral de Iaatste jaren bijzonder groot. Mensen die van buiten Schiedam komen voelen zich als een kat in een vreemd pakihuis en ze kunnen de be- nodigde informatie over de stromingen en voorzieningen in de wijk slechts zeer moeilijk veikrijgen. Daar komt - met het verschijnen van de Gids voor Schiedam nu gelukkig een eind aan, als half november alle 'bewoners dit handige boekje, waarin o.a. oak de sluitingstijden der winkels, alarm,num- mers gemeentediensten, raadsleden en wethouders etc. vermeld worden zullen ontvangen. Ook de nieuwe bewoners, die tijdens de looptijd, van het boekje in Kethel en Groenoord zullen komen wonen, zullen het boekje direct na hun verhuizing ontvangen. Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 uw zim advmrtfntie ACBTERPAGiNA Zoals reeds enkele malen in ons blad was vermeld, was het door het af- treden van enkele bestuursleden nood- zakelijk een bijzondere ledenvergade ring uit te schrijven. Aan de dringende oproep om deze vergadering bij te wonen werd op 21 sept. j.l. slechts door enkelen gehoor gegeven. Met algemene stemmen werd die avond de goedkeuring gegeven aan de intrede van de vier nieuwe bestuursleden, t.w. Mevr. I. Eerdewijk, Mevr. E. Wark, Mevr. A. van Kan en de Heer Winkel- man. De namen van het nieuwe Hoofd- bestuur zijn elders in dit blad vermeld. Voorzitter J. Levens Jr. memoreerde in zijn openingswoord nog de vele ver- diensten van de Heer J. Foppen die door zijn verhuizing naar Zwijndrecht de wijkvereniging heeft verlaten. Ook weerlegde hij enkele publicaties in de pers, dat ook hij was verhuisd. Zijn aanwezigheid Iogenstrafte dit al. De rondvraag bracht enkele interes- sante punten op tafel, waarbij de eeu- wige brekerij en de nieuwe weg tussen Bachplein en Joh. Straussplein een be- langrijk onderdeel vormden. Na afloop van de vrij korte vergade ring volgde een zeer gezellig samer.zijn in de Boerderij. Mede door de nieuwe leuke aankleding van "Landvreugd" maakten de aanwezigen weinig haast huiswaarts te keren. J. v. S. De culturele commissie van de wijk vereniging, bestaande uit Mevr. A. van Kan, Dhr. Pluym, Dhr. Hagenaars, Dhr. Kortrijk en Dhr. Roza is al druk bezig met de voorbereidingen voor deze avond. De dirigenten van de ver schillende koren uit Groenoord en Kethel worden gepolst en gaan daarna met hun koren de gezamenlijk te zingen werken instuderen. Dit jaar wil men ook graag het R.K. Kinderkoor aan de zangavond laten mee doen. Tevens wordt nog gedacht aan begeleiding van een trompet en/of enkele hobo-soli. U zult van de commissie over deze avond ongetwijfeld t.z.t. nog wel meer horen, doch reserveert U de avond vast in Uw agenda. LEST IN OPEL en MORRIS MINI Rijkq V.A.M.O.1R.-M.I. gediplomeerd instructeur Bachplein 269 Tel. 70 91 15 nodigt U uit eens vrijblijvend kennis te komen maken. Dart naar BOVAG-ryschool V.A.M.O.R.. BOVAG en N.B.A. ge diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 of 70 70 87 Van donderdag 28 September af, in GROENOORD/KETHEL, in de grote zaal van de St. Martinuskerk aan de W. Andriessenlaan 65. Na een korte onderbreking op 13 okt. zal het onderzoek op 25 okt. worden voortgezet tot en met woensdag 1 november a.s. De openingstij'den zijn als het volgt: maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en vair 18.30 tot 21.00 uur; dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 12.00 u. en van 14.00 tot 17.00 uur. Oorspronkelijk werd dit massa-onder- zoek ingesteld tot het opsporen van lijders aan tuberculose. Thans wordt echter ook bijzonder aan- dacht besteed aan andere ziekten der borstorganen, waarbij de praktijk de noodzaak van een regelmatige contrfile heeft aangetoond. Door het Tuberova-team wordt ge werkt met een onlangs in gebruik genomen rontgenapparatuur, dat tot de modernste behoort, wat er op het moment voor dit doel wordt gebruikt. Gezien de medische resultaten van vorige onderzoeken, is de onderste leef- tijdsgrens tot deelname aan het huidig onderzoek vastgesteld op 20 jaar. Het behoeft geen nader betoog dat deelnemen aan dit belangrijke onder zoek, door een ieder die daarvoor in aanmerking komt, van groot belang is voor de volksgezondheid. Alle in aanmerking komende personen ontvangen een persoonlij'ke oproep waarop is vermeld; de datum, plaats en tijdstip waar men wordt verwacht. Speciaal wordt de aandacht gevraagd voor de op de kaart vermelde aanwij- zingen wat betreft de te dragen kleding bij het onderzoek. Indien men meent niet aan het onderzoek te moeten deel nemen, wordt dringend verzocht de oproepkaart aan het betreffende onder- zoek'bureau terug te zenden en daarop aan te geven waarom men wegblijft. Om de kosten van dit onderzoek te bestrijden, wordt naast de gemeente- lijke subsidie aan de bevolking een bydrage gevraagd van f 2.- (te vol- doen bij het onderzoek). DEZE BIJDRAGE IS ECHTER GEHEEL VR1JW1LL1G! Een ieder wordt onder- zocht, ongeacht de bijdrage De kosten kunnen dus nooit een oe- zwaar zijn, en als reden worden aan- gevoerd om niet aan dit belangrijke onderzoek deel te nemen.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1