Plastic vuilniszak hoofdbestuur van uw WIJKVERENIGING (E^-uweliex (^5oot ,SPEL' en 'JE MOET TOCH WAT' CKleine akkoordjes Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman a o o o o c o a In de Groenoord-Akkoorden van 16 augustus schreven wij: Plastic vuilniszak verplicht", Hct besluit is gevallen. Er is gediskussieerd over de voordelen en nadelen. Er is waarschijnlijk een voordeel meer gevveest. Herman van Veen. Doen. En dan Voor het zover is Een willekeurig rijtje. Alle lerzekeriiigen: Ilypotliekeii Fiiiaiiciei'iiig'eii ASSURANTIEKANTOOR A. Uttil IClVlj II Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58 Een veel geuite klacht: de jeugd vernielt zoveel. Dit vooral in "De Ketel" en in hallen van flats. Dat is ver- velend. Het verhoogt de leef- baarheid in de wijk niet. Hoe komt dat nu Echt spelen. Wat is dat Speelruimte. Vernielingen. Uitslag loferij Sportver. „D.R.Z." J. J. Levens J. B. Winkelman G de jager H. O, Gusman C. A. P. Kortrijk Mevr, van Eerdewijk J. van Schaverbeke B. D. Roza Mevr. van Kan Mej. J. J. ter Borg J. v. d. Slot F. M. Perdaems Mevr. Jongste-Quartel Mevr. Wark P. Pons „'t CENTRUM" Opbrengst van de collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds 1972. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 V T3 H TJ >H 4J Hij zegt in een liedje (uit zijn verband gerukt): soms heb ik het gevoel dat het niets geeft, hoe je ook denkt, 'hoe je ook praat Ken: u dat gevoel ook? We weten dat er talloze akties tegen miljeuvervui- ling zijn. We kennen de voordelen van de plasticzak. We zijn 'het praten moe. Willen we wat doen? Natuurlijk ligt de oplossing van ait probleem niet alleen in individuele pogingen. De pogingen kunnen wel een rnentaliteitsverandering op gang brengen, andere mensen wakker maken In mijn achterhoofd zie ik een naiio- nale feestdag geboren worden, omdat de zwanebrood&bloem weer overal staat, de koolwitjes weer' bekende vlindertjes zijn. ledereen zal a'ktief moeten worden. Bloemen eri bo-men laten staan, geen verdere'verspilling van voedsel en ma- terialen, zorg voor dieren. Kortom aandacht voor het leven. Voor de enthousiasteling die ergens wil beginnen: gekleurd W.C.-papier, plastic iboterhammenzakjes, alumirii- umfolie, zeeppoeders, wasverzachtres. spuiDbussen, statieloze flessen, weg- werpartikelen. Met deze woordjes kun je alle kanten uit. Suggestie: sohrappen uit uw dagelij'ks bestaan. Dit was het dan, alles n.a.v. een zinnetje. avk brand - inbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten - arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeit - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - enz. Alle vormen van Ievensverzekeringen, studie- en pensioenverzekeringen. I,k ikan dat niet zo goed bekijken. Als jonge Groenoorder zie ik wel verschil- len in het opgroeien in een flatwij-k en bijv. een oude bevoordeelde stadskern. Je hebt daar smalle, soms stille straten met achter- en voortuintjes. Gekke hoeken, irihammen, portieken. Bofte je erg, dan was er een veldje waar je hutten en holen bouwde. Alles nodigde uit tot spelen. Onze oude "Van Dale" zegt 'het vol- gende: Spel - bezigheid tot vermaak die volgens ze'kere regels plaats heeft, hetzij voor een of meer personen. Misschien zegt U: spelen gaat vanzelf. Ja, als de voorwaarden daarvoor ge- schapen zijn. In onze huidige maat- schappij wordt het bijna een kwestie van leren spelen. Dat leren is nodig. We verlangen van volwassen mensen dat ze op eigen wijze antwoord kunnen geven op aller- lei vragen. Je moet de wereld steeds opnieuw en steeds intensiever ver- 'kennen, haar verstandelijk en gevoels- matig kunnen benaderen. Een van de voorwaarden is speelruimte, kunnen oefenen. Van Dale zegt: ruimte waarbinnen, grenzen waartussen een lichaarn zich vrij kan bewegen. Je kan daarop zeg- gen dat hier nog ruimte genoeg is. O.K. Is er ook genoeg uitdaging in die ruimte, doet een moderne woonwijk beroep op onze fantasie Mijn antwoord is: nee. Ik hoop dat velen onder u - ja - zeggen, waarschijn lijk kunnen uw kinderen dan ook echt spelen. Maar dan komen we terug op de jeugd die muren volkladt, lantaarnlampen stuk gooit, bloemen uitrukt. Mijn lekenmening (ruilbaar voor een betere) de jeugd vindt geen on'konventionele gezelligheid, geen ruimtelijke gebor- genheid, „geen uitdaging, geen stimu- lans, geen evenwicht. Daarom wil ik een lans broken voor de - in veler ogen - afbrekende jeugd. Daarom wil ik u vragen mee te helpen zoeken en hulp te bieden toij het realiseren van alternatieven. Het is in ieders belang, het proberen waard. Spel - spelen - er staat iets op spel avk. Op 30 September j.l. was de trekking van de grote D.R.Z./verloting. Op de volgende lotnummers zijn de prijzen gevallen; Nr. 0234, Draagbare T.V.; op Nr. 0450 de vouwfiets en op Nr. 0949 de radio. Prijzen zijn tegen overlegging van de winnende nummers af te halen: Dirk Sohaferplein 145. J. v. S. Voorzitter, Beheerscommissie, S.S.S.N. Johann Straussplein 332, telefoon 70 69 67; C. van Zantenplein 23, tel. 70 97 01; Secretaris. Henriette Bosmansplein 125, telefoon 7010 65; Penningmeester, toneel, bejaarden ,'Breng eens een Zonnetje". Bart Verhallenplein 80, telefoon 71 03 21; 2e Voorzitter, soc. comm., beheerscommissie, Bejaarden tocht. Johann Straussplein 327, telefoon 7041 72; 2e secretaris, archivaris, schaakvereniging, cultureel werk. Red. Groenoord-Akkoorden. Sibeliusplein 125, telefoon 70 05 15; 2e penningmeester, S.S.S.N. Bachplein 189, telefoon 70 35 18; Redactie Groenoord-Akkoorden, S.S.S.N. Griegplein 193, telefoon 70 82 47; Redactie Groenoord-Akkoorden, cultureel werk. Toon Verheystraat 55, telefoon 70 47 62; Redactie Groenoord-Akkoorden, cultureel werk, kontakten gemeente, Oudercommissie. B. Zweersplein 70, telefoon 70 49 29; Commissie wijkcentrum, Lustrum org., St. Nicolaasfeest, Bejaarden tocht. Dirk Schaferplein 90, telefoon 70 48 53; Beheers Commissie, soc. commissie, sportcomm.. VjN.F.G., Bridge afd., Bejaarden tocht. Valeriusstraat 71, telefoon 70 38 52; Postzegelclub, Klaverjas afd., soc. commissie. Schiedamseweg 7, telefoon 70 58 51; Kinderspelen, kontakt Kethelbewoners. Choubertplein 49, telefoon 70 47 01; Sportcommissie, kontakten Gemeente. Iepenlaan 53, telefoon 71 04 07; Kontakt Tuindorp. Rijwiel- en Bromflefshandel Noordeinde 2, tel. 7068 74, Kethel Te/ens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen. Dank zij de medewerking en de offer- vaardigheid van de bewoners van onze stad heeft de jaarlijkse collecte van het K.W.F. al weer meer opgebracht dan het jaar te voren, n.l. 22590,07. Het aandeel van Kethel-Groenoord in dit bedrag is f 5282,92, terwijl de bus- collecte, waarvoor leerlingen van het Spierings'hoeklyceum, de Rijksscholen- gemeenschap en de huishoudschool Liedewyde zich enthousiast inzetten, 2645,30 opbracht. Bovendien leverde de ledenwerfactie ons 467 nieuwe leden op, die alien een minimum contributie van 5,00 be- talen, velen eohter hebben ons een veel hoger bijdrage toegezegd. Het bestuur van de afdeling Schiedam- Kethel van het K.W.F. dankt alle mede- werkers en medewerksters, die ons hielpen dit geld in te zamelen en alle guile gevers, die hun vaak moeilijke en altijd vermoeiende werk met succes bekroonden door dit prachtige resul- taat. Tarief: Ieder woord of leesteken f 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij fa. J. Hipke, huishou delijke- luxe artikelen en speelgoed, en bij „de Favoriet", Rijwielhandel in winkelcentrum „DE KETEL". Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 4128. COMPLETE S CHO ONHEID SB EH AN- DELING BESTAAT BIJ ANS BAKKER- SMIT UIT: Reiniging en stimuleren van gezicht en decollete, epileren van de wenkbrauwen, comedones en hoom- pareltjes uitdrukken, massage van ge zicht en decollete, masker en make-up 12,50 met vapozone 15.50. Rijksgediplomeerd SQHOONHEIDS- SPECIALISTE A 4- B, MANICURE - PEDICURE ANS BAKKER - SMIT, LISZTPLEIN 161. Behandeling volgens afspraak. Telefoon 70 84 94. Bij geen gehoor overdag bellen na 17.00 uur. Verloofd - Verloofd - Getrouwd? HIPKE voor Gero cassettes! En missohien uw geld terug! Coupeuse maakt exclusieve dames- kleding. Telefoon 71 06 90. Ruimte problemen? HIPKE lost ze op met het unieke Tornado wandrek systeem. Mevrouw ELS W1JNTJES-VAN VELZE, schoonheidsspecialiste. Griegplein 216, Schiedam, Groenoord, telef. 7111 33. Ritmische gymnastiek voor kleuters (4-6 jaar) vanaf donderdag 2 november van 4-5 uur in het Trefcentrum, Martinuskerk. Informatie en opgave Mevr. Fleischmann - Griegplein 82. Telefoon 71 14 36. Te koop; Kreidler Crosser 50 cc. 4 versnellingen. Telefoon 70 41 22.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 11