„BEL-CANTO" Hurzm GROENOORD Postzegel- Nieuws concerteert in de Martinuskerk. Sftorlhuis Ritnian SCHAAKVERENIGING Nederiaiidse Antillen: Vrijdag 13 oktober zal de bekende gemengde zangvereniging "'Bel-Canto" uit Groenoord-Kethel een najaarsconcert ver- zorgen in de Martinuskerk. De aanvang van dit concert - waarin weer een groot aantal operafraginenten voorkomen - is 20.00 u. Avondje uit. Zing mee Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's al gezien g^het is de moeite waard! j loto - film projectors voor dia of film film ,,Jantje Beton". Vinden van nieuwe Doming niet zo makkelijk! Beroep Ds. Mooy. Jubileum Gem. Zangver. 'Excelsior'. Voetbal De sterk vergrote belangstelling voor de sctoaaksport na het duel Spasski - Fischer heeft ook onze vereniging een groei van het ledental bezorgd van bijna 30%. Alhoewel de boerderij, na een korte verbouwingsperiode, een bijzonder gezeilig interieur gekregen heeft, wordt het voor het bestuur wel een hele zorg om iedereen behalve van een stoel ook van de benodigde stukken en klok te voorzien. Het gebrek aan wedstrijdklokken is dank zij de medewerking van de S.R-B. die ons iwelwillend 6 klokken geleend heeft, voorlopig uit de wereld Een compliment is hier zeker op zijn plaats voor de competitieleider, de Heer Boogaard, die behalve de materi- aalvoorziening ook iedere week weer voor een indeling van de te spelen partijen zorgdraagt. In de komende weken zal de R.S.B. competitie van start gaan en zal onze vereniging met twee teams de strijd aanbinden. Van onze kant wensen wij alle deelnemers veel succes toe. In de onderlingen competitie beginnen zich de koplopers in de versohillende groepen al aan te kondigen. Na 6 wed- strijdavonden leidt de Heer J. Rusch in groep I met 4 punten uit 4. In groep 2 moest de tot de vorige week ongeslagen Heer P. Bouts een punt afstaan en leidt nu met 5 uit 6. In groep 3 blijkt de Heer E. v. d. Steeg weinig genade te hebben met zijn op- ponenten en voert de grote groep aan met 6 uit 6. Hier volgt de stand na de wedstrijden van 3 oktober: Groep 1 1. J. Rusch 2. J. Dortland 3. A. de Groot 4. D. Boogaard 5. J. Zwart 6. G. Hen'kelman 7. J. Schoonderwoerd gesp. pnt. 4 4 3 3 2% 2% 1% IVz 8. .J. Reismann 2 1 9, J, Schaeben 3 1 10. F. de Groot 4 1 11. J. van Troost 4 1 12. R. Helsinger 4 y2 Groep 2 1. P. Bouts 6 5 2. D. v. d. Veen 5 4 3. J. Meeder 5 4 4. M. Fick 5 3 5. B. van Wijngaarden 6 2y2 6. M. Buckets 3 2 7. A. Eenlhuizen 6 2 8. J. Smits 4 2 9. M. van Soest 4 1% 10. A. Groeneveld 5 iy2 11. G. Onverwacht 3 12. A. van Mastrigt 4 0 Groep 3 gesp. pnt. 1. E. v. d. Steeg 6 6 2. Mevr. J. Berghuis 5 4 3. H. Zeilstra 5 3 4. R. Berghuis 5 3 5. J. Renskers 6 3 6. A. v. d. Ster 4 2y2 7. N. van Seters 2 2 8. L. Mulder 3 2 9. J. Groen 4 2 10. F. iHeyn 4 2 11. F. Schouten 4 2 12. T. Buurman 6 iy2 13. J. Beech 3 14. D. Bakker 4 15. P. de Jonge 2 16. S. Grootenboer 1 17. J. Bakkers 3 0 18. L. v. d. Broek 5 0 27 oktober: een bijzondere postzegel van 30 cent zonder toeslag ter her- denking van de staatsman Moises Frumencio da Costa, die in 1907 op dezelfde datum werd geboren. Op de zegel is de staatsman afgebeeld en het ontwerp is van M. H N. de Crasto te Bussum. JdG. gesp. pnt. Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Schiedam. Zo zullen een aantal wetken gezongen worden van de grote operacomponist Giuseppe Verdi (1831-1901). zoals Alda, I Lombardi, Nabucco, La Traviata en vele anderen. Minder bekend is de Engelse opera Dido and Aenas van Henri Purcell (1659-1695). Hieruit zal de derde akte gezongen worden. Als solisten zullen optreden de sopraan Bep Damen en de tenor Henk de Vries. Het geheel zal onder leiding staan van Joop Hoogervorst, terwijl Cor Rade- maker voor de pianobegeleiding zorgt. Zoals U ziet echt wel de moeite waard om er eens een avondje uit te gaan. De opzet zou nog grootser kunnen zijn, wanneer er in Groenoord en Kethel wat meer dames en heren zouden zijn die zelf willen meezingen. Houdt U van zingen, kom dan eens luisteren op de wekelijkse repetitie van Bel Canto iedere maandagavond om 19.45 uur in het Trefcentrum van de Martinuskerk. U kunt ook de achterzijde van bet toegangsbewijs gebruiken om U als lid of donateur op te geven. Kaarten voor dit concert zijn a f 3.00 verkrygbaar by: W. G. van Slobbe, W. Pijperstraat 46, telef. 70 08 13; M. Essens, E. 1?. Beinumlaan 26, tel. 70 60 05; H. Dries, Esdoornlaan 18; W. van D'yk, Parkweg 58. De Zaak van vertrouwen voor is fomiTa Baohplein 598 - tel. 70 42 75 Mgr. Nolenslaan 688 - tel. 70 21 31 Tuinlaan 98 - tel. 26 74 64 SCHIEDAM Ook verhuur van dla- en film projectoren Het septembernummer laat een zeer gevarieerd programma zien met o.a. lezingen over antiek, hart- en vaat- ziekten, een ekskursie, een modeshow, een kursus gymnastiek, kegelen, en- gels, kralen, bridge. Voor iedereen is er wel iets aantrekkelijks. Met de op- pascentrale kan een afspraaik gemaakt worden - zo krijgt u de kans er even tussen uit te gaan. Wordy u nieuws- gierig, wilt u er meer van weten? Neem kontakt op met Mevr. A. Zoete- man-Vos, Koelkoekslaan 34, Schiedam. Een vers van Jules de Corte - omdat ook hier veel Jantjes wonen. Gelukkig is in Sohiedam-Noord de situatie niet zo zwart als hier getekend wordt - laat het niet zover komen. Het spijt me voor jantje Beton, Haar het leven stelt velerlei eisen. Van nergens op krassen en slaan en niet op keurige stoelen gaan staan en niet lopen schreeuwen en krijsen en denk alsjeblieft om de rest van de buren en zorg alsjeblieft dat het hondje niet keft. Want haast ieder flatje met keiharde muren is lek als een zee/, wat geluiden betreft. Het spyt me voor Jantje Beton, maar het grasveld is niet om te spelen. Dat is er alleen voor de show. Ja zeker, de mensen die willen het zo. Wat Jantje wil kan ze niet schelen. Nou, helemaal niet, is misschien overtrokken hij kan toch naar een van die speelplaatsen gaan. Daar staat het vol ijzeren rekken en bokken de rots voor de apen ontbreekt er maar aan. Het spijt me voor Jantje Beton, maar het spelen op straat is ter ziele, de straat is er voor het verkeer. Nog even dan zijn er geen voetgangers meer, alleen nog horden op wielen. De welvaart is heer, de reclame is koning. we hebben het somen al heel ver gebracht, het huis is niet longer een veilige woning, Alleen nog parkeerplaats, voor avond en nacht. Het spijt me voor Jantje Beton, maar hij moet het vast leren voor later en doet ie een paar stapjes mis, dan zeggen we dat ie een rotjochie is en moet ie naar de psychiater. Toch is hem 't spel niet voor altijd ontnomen zo bar en boos is het echt niet gesteld is Jan groot genoeg om by 'tleger te komen, dan mag ie weer spelen, met wapen geweld. Jules de Corte. Regelmatig lees je in de krant dat domine die en die beroepen is naar plaats zus en zo en daar in de plaats komt van een domine die dan weer ergens anders beroepen is. Dat het vinden van een nieuwe domine echter niet zo'n eenvoudig karwei is merkten we uit een artikeltje in "De Zondags- bode" van 15 September j.l. De scriba van de wijkgemeente Groen oord geeft daar verslag van de tnoei- lijkheden die de kerkeraad ondervindt bij het zoeken naar een opvolger voor Ds. Verwaal, die deze zomer Groenoord verliet. We citeren "De Zondagsbode". Maandag 11 September j.l. heeft Ds. Mooy ons laten weten, dat hij voor het beroep naar onze gemeente be-, dankt. Welke factoren deze beslissing ook be'invloed mogen hebben, wij heb ben deze beslissing te respecteren. De gemeente heeft tijdens het kennis- makingsbezoek voldoende blijken ran belangstelling gegeven. Velen uit Groenoord en het Dorp'neh- ben deze avond bezocht. De kerkeraad was dan ook verrast en tegelijkertijd blij met deze overweldigende belang stelling. Na het bedanken van Ds. Mooy zijn wij terstond weer begonnen met voorbereidingen te treffen, te komen tot het uitbrengen van een volgend beroep. In de afgelopen maanden hebben wy als hoorcommissie de volgende acti- viteiten ontplooid: 33 predikanten zijn benaderd. Hit een aantal hoofdgroepen hebben wij de redenen gerubriceerd; die heb ben geleid tot het niet uitbrengen van een beroep. A. 6 predikanten vonden dat zij nog te kort in hun gemeente stonden (ongeveer 4 jaar). B. 11 predikanten hadden duidelijk geen interesse. C. 2 predikanten reeds een beroep naar een andere gemeente ontvangen. D. 6 predikanten hadden bezwaren ie- gen het wonen in het Rijnmondgebied. E. 1 predikant vond pastorie, gezien grootte van het gezin, niet acceptabel. F. 5 predikanten niet acceptabel voor Kethel-Groenoord. G. 2 predikanten voor Kethel-Groen oord beroepen. Op 26 oktober a.s. bereikt de gemengde zangvereniging "Excelsior" de leeftijd der sterken, n.m. 70 jaar. Dit jubileum - ondanks de hoge kosten daaraan ver- bonden - niet ongemerkt voorbij gaan. Op Vrijdag 3 novem'ber a.s. geeft men in de Magnalia Del Kerk, Albacda- straat 67 te Schiedam een jubileum- concert. Om het nijpend tekort aan mannenstemmen is het mannenkoor "Orpheus" bereid gevonden hun mede werking te verlenen. De gezamenlijke koren staan onder leiding van dirigent Leo Smit. Kaarten voor deze avond (aanvang 8 uur) zijn A f 3.00 verkrijgbaar bij de S.G., Proveniershuis en Sigarenmaga- zijn B. Stouthandel, Lange Haven 84. J. v. S. Zaalsporten voor al uw sportarfikelen Oranjesfraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 13