UW Griep Vaccinatie ANWB voorAL BANKZAKEN ..JASMIN" Ik wandelde door Groenoord „en zagdat het goed was" SCHIEDAM-NOORD 5e jaargang no. 114 11 oktober 1972 I ."tdjjlifc'nry'fl Uitgave en advertentie-exploitatie. Wat hebben we nou, zult U zeggen, hoe kan iemand nu zo iets schrijven. Wandelen door Groenoord en dan zeggen dat het goed is. U kent wellicht dat oude verhaal uit een heel oud Boek, in het begin van dat Boek komen wij, met betrekking tot de schepping steeds deze majesteitelijke lofzang tegen: en God zag dat het goed was en toen dan de mens verscheen staat er zelfs dat het zeer goed was. BIJ Li SUPEtt- lBE markt de bank voor iedereen Zoals iedere maandagavond- bezoeker weet, is sinds begin September het klaverjassen weer begonnen. Wij zijn met een nieuw bestuur gestart. De nieuwe bestuursleden zijn met algemene stemmen gekozen. Het zijn Mej. H. C. Smits (voorzitter) de heer W. v. d. Heide (secretaris) de heer A. van Buuren (penningmeester). Zij. bedanken hierbij de heer Levens Sr. en de heer v. Steen- hoven, die vorig seizoen het bestuur tot grote steun zijn geweest. UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. Bridge-Vereniging Elke maandag 20.00 uur. Elk jaar weer zijn duizenden min of meer ernstig ziek door GRIEP (influenza). Huisvrou- wen, die nooit ziek kunnen zijn; kinderen, die hun school eigenlijk niet kunnen verzui- men; mannen, voor wie het werk zich opstapelt tijdens hun ziek zijn; kleine kinderen, die weer weken nodig hebben om er bovenop te komen. GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar. t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan, telefoon 704762. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70. Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. Nu weet ik wel dat wij als moderne mensen dit oude verhaal moeten zien tegen de achtergronden van die tijd, en dat men toen alleen nog maar dichterlijk, poetisch, de realiteit bena- derde en beschreef, maar dat neemt niet weg, dat men oude geschriften ■hun eigen taal moet laten spreken, en dat in oude legenden en sprookjes en ook in oude mythen diepe levens- waarden en levenswaarheden liggen verborgen. Nu is Groenoord geen sprookje maar een levende zich uit- breidende realiteit. Een woonoord waar men zich ondanks alles thuis moet kunnen voelen. Want ondanks alles wat men ten nadele van onze woon- wijk zou kunnen zeggen is een wande- ling door die wijk toch werkelijk een prettige ja een gezellige bezigheid. Maar zou het ook kunnen zijn dat velen niet meer ontvankelijk zijn voor het groen dat wij, hebben, voor de bomen enz., omdat men gewend is zich te snel te verplaatsen. Sinds de auto zijn intrede deed in ons leven is dat leven er alleen maar jachtiger op geworden, men raast en vliegt en jakkert langs bomen, bloemen en plamten been om maar zo spoedig mogelijk elders te zijn om dan te ervaren dat dit eigenlijk ook vlakbij huis is waar te nemen als men het maar zien wil Wat hebben wij dan in Groenoord dat zo de moeite waard is? Een gezellige winkeK'promenade" "De Ketel" ge- volgd door het aardige "Prelude". De omgeving van "Prelude" is nog wat woest en ledig maar de straat is toch gezellig, wandelend langs de etalages. Een speelplaats voor de kinderen er naast doet eveneens prettig aan. Wandel maar gerust eens door once wijk U vindt er meer rust, meer sfeer dan in onze drukke steden. De vrij grote groene velden tussen de flats in zijn toch niet overal zodanig te vinden. Vindt U de Jozef Oreliosingel soms niet liefelijk? Wandel eens langs al die gezellige huizen met prachtige tuinen van de Smetenalaan. Bovendien hebben wij dichtbij ons bet aardige Kethel met zijn eigen sfeer waar je proeft de traditie van jaren her. De Vogelbuurt wat denkt U daarvan? Overal is men heerlijk buiten, overal is het rustig en stil tenzij bromfiets-lawaai de rust bederft. En beste mensen laten wij toch vooral ook niet het Beatrix-park vergeten. Aldaar wandelend op een stille zondag- morgen komen de ibovengenoemde woorden bij je naar boven ik zag dat het goed was, dat het mooi is en lieflijk. De Pieter van Anrooylaan en Borodinlaan zijn vooral 's avonds een lust voor het oog met de tairijke lampjes en verlichte vensters van die muur van flats die Groenoord naar die zijde afsluit. Wat hebben we nog meer? Ach zoekt U zelf maar. Speelplaatsen voor de kinderen, singels met zwanen, bloemen en planten. Het is goed, maar we moeten het wel goed ihouden en daar kan jong en oud aan medewerken. Zo is het toch eigenlijk ook met onze wereld? Laten wij dan maar aannemen dat die oude wereld goed was maar wat hebben wij met elkaar er dan van gemaakt? Tenslotte kan ik het niet laten er toch nog maar eens op te wijzen dat veel van al die voorzieningen mede tot stand zijn gekomen door het moei- zaam onderhandelen en streven en werken van het Bestuur van de wijk vereniging Groenoord en Omstreken, of zo U liever wilt de wijkvereniging Schiedam-Noord. Alle bewoners van Schiedam-Noord, ook Gij Kethelaars, zouden zich moeten scharen achter dit Bestuur om nog meer te kunnen bereiken. Want, en dat weet U reeds lang, in onze maatschappij geldt: na- mens hoevelen spreekt gij? Dit houdt derhalve in, dat namens zoveel meer leden dan thans, het Bestuur bij de Gemeentelijke instanties kan spreken, hoemeer indruk het aldaar zal maken. Daarom mensen van Schiedam- Noord geeft U op als lid van Uw wijk vereniging. Wat U alleen niet kunt bereiken, doen wij met z'n alien. Dan nog dit: bent U moe van het wandelen? Ga dan eens naar onze vernieuwde Boerderij "Landvreugd", het gezellige centrum van de wijk Sohiedam-Noord. Als U lid bent kunt U daar iedere vrijdagavond terecht. Leg daar contacten en merk dat U erbij hoort. Groenoord Betonoord Groenoord Slaapstad Ik geloof er niets van. Of toch wel? Het kan anders, het kan nog beter maar dan met Uw ihulp, Uw steun, Uw medewerking. Postbus 410 kan al Uw aanmeldingen verwerken. caok. Autorijschool GROENOORD LEST IN OPEL en MORRIS MINI Rijkn V.A.M.OjR.-M.I. gediplomeerd instructeur Bachplein 269 Tel. 70 91 15 EUGO sim advmrtentie ACHTERPA GiXA Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 - Klaverjasver »GR0EN00RD« e.o. Op 25 September hebben wij afscheid genomen van onze wedstrijdleider de heer Holler. De heer Holler die van de oprichting af een trouw bestuurslid en goed wedstrijdleider is geweest gaat verhuizen naar Noordwijkerhout. Hij iheeft beloofd dat hij daar igaat pro- beren een kaartvereniging op te rich- ten en dan nog eens tegen zijn "oude vereniging" te komen spelen. Wij nodigen iedereen, die graag kaart, uit om ook eens in de gezellige Boer derij te komen kijken. Als U eerst eens inliohtingen wilt hebben, kunt U dat telefonisch doen onder nr. 341067 iedere avond en mondeling bij de heer A. van Buuren, Sem Dresdenplein 90 te Schiedam of 's-maandags avonds in de Boerderij om kwart voor acht. Tot ziens, R.S. Dan naar BOVAG-rijschool V.A.M.O.R., BOVAG tn N.B.A. ge diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 of 70 70 87 nodigt U uit eens vrijblijvend kennis te komen maken. Boerderij "Landvreugd". Sweelincksingel 7, Schiedam. Voor sommige mensen, die suikerziekte of een hart- of longaandoening hebben (gehad) is Griepvaccinatie medisch noodzakelijk - de huisarts regelt dat. Voor gezonden is griepvaccinatie niet noodzakelijk, maar eigenlijk VOOR IEDEREEN WEL GEWENST. De Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel en Omstreken stelt daarom, in overleg met haar medische adviseurs dr. Scheepe en Van der Veer, de bevol- king van Schiedam-Noord (Kethel, Groenoord, Bijdorp en Tuindorp) in de gelegenheid zich tegen griep te laten vaccineren op ZATERDAG 14 OKTOBER a.s. waar: "DE ARK" (Gereformeerde Kerk naast de Apotheek/Boerenleenbank). wanneer: 's-ochtends van 9-12.30 uur, 's-middags van 1 uur tot 4.30 uur. wie: IEDEREEN vanaf 4 jaar (ook en juist ZWANGEREN en OVDEN VAN DAGEN). kosten: 5 gulden per persoon. )ioe: van 4 tot 12 jaar met een injectie in de bovenarm; boven 12 jaar met een bijzon- dere techniek, waarbij de prik vermeden wordt. N.B. Rekent U er met Uw kleding op, dat de LINKER bovenarm ontbloot kan worden zonder U uit te kleden. nawerking: een licht pijnlijk gevoel in de bovenarm gedurende 24 uur (de meeste mensen voelen helemaal niets). Om de, ongetwijfeld grote toeloop enigszins te regelen verzoeken wij U ZO MOGELIJK te komen op de onder- staande tijden, aangegeven door de beginletters van Uw achternaam. A t.m. D tussen 9.00 -10.00 uur. E t.m. H tussen 10.00-11.00 uur. I t.m. K tussen 11.00 -12.00 uur. L t.m. M tussen 12.00 -12.30 uur. N t.m. P tussen 13.00 -14.00 uur. 0 t.m. T tussen 14.00 -15.00 uur. U t.m. W tussen 15.00 -16.00 uur. X t.m. Z tussen 16.00 -16.30 uur. Het bestuur.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1