Boerderij „Landvreugd" Sporthuis Hitman Hoe komen we daar? Young-Style Griep vaccinatie bijzonder geslaagd. Leden-sfop!!! Schaak- verenigiitg GROENOORD R S B -competitie Vz Vz Samenwerkingsproject Maalschappelijk werk Kethel-Groenoord. BEL CANTO" op z'n best. Van de mogelijkheid zich tegen griep te laten inenten, waartoe de Vereniging Gezondheidszorg Kethel e.o. zaterdag 14 oktober in ,,De Ark" de gelegenheid bood is door 1160 mensen gebruik gemaakt. Dit aantal - ca. 8% van de bevolking - stemt het bestuur van Gezondheidszorg tot grote tevredenheid. Volgend jaar korter. »Breng eens een Zonnefje«! Voor de Disco-Bar „De Farm" De stare in de R.S.B. competitie 1972/ 1973 is voor de beide teams van de schaakvereniging Groenoord bijzonder suksesvol verlopen. Op vrijdag 6 oktober j.l. speelde Groen oord 1 dit seizoen voor het eerst uit- komend in de 2e klasse van de R.S.B. een uitwedstrijd tegen Unilever 1. Doordat de heer Dortland zijn partij vooruit heeft gespeeld en gewonnen, konden wij deze wedstrijd met een voorsprong van 1-0 beginnen. Al spoedig stonden enkele spelers van ons op winst en naarmate de wedstrijd vorderde werd het duidelijk dat Groen oord 1 deze wedstrijd ging winnen. Het werd uiteindelijk een overwinning van 8-2! De heren Boogaard, Henkel- man, Reismann, Rusch, Sohaeben en Sohoonderwoerd wonnen hun partij, terwijl de heren A. de Groot en F. de Groot remise speelden. Een zeer goed begin voor Groenoord 1. Ook het tweede team van Groenoord deed van zich spreken. Op dinsdag 10 oktober j.l. speelde Groenoord 2 uit tegen Vierpolders 1. Door winst van de heer E. v. d. Steeg stonden wij al spoedig op 1-0. Door overwinningen van resp. de heren B. v. Wijngaarden, T. van Wijngaarden en v. d. Veen werd de stand opgevoerd tot 4-0. Het leek er op dat Groenoord 2 met een grote overwinning naar huis zou keren. Het werd echter een krappe overwinning van ons 2e team, met lis einduitslag 4%-3y2. De heren Meeder, van Troost en Fick verloren hun parrij en de heer Bouts moest zijn partij op remise houden om de 2 matchpunten mee naar huis te nemen. Desalniettemin een zeer goede pres- tatie van ons 2e team. Schaakver. GROENOORD. Groep 1 gesp. pnt. 1. J. Dortland 7 5 2. A. de Groot 6 4Vz 3. J. Rusch 5 4 4. J. Zwart 8 31/2 5. D. Boogaard 5 6. J. Reisman 4 7. F. de Groot 6 2 Vz 8. J. Schoonderwoerd 5 2 9. J. van Troost 5 2 10. G. Henkelman 5 1% 11. J. Schaeben 3 1 12. R. Helsinger 5 Groep 2 gesp. pnt. 1. P. Bouts 7 51/2 2. J. Meeder 6 5 3. D. v. d. Veen 6 5 4. B. van Wijngaarden 7 3 Vi 5. M. Fick 6 3 6. J. Smits 6 3 7. M. van Soest 6 3 8. C. Groeneveld 6 2y2 9. M. Buckers 4 2 10. A. Eenhuizen 8 2 11. A. van Mastrigt 6 1 12. G. Onverwaoht 4 Groep 3 gesp. pnt. 1. E. v. d. Steeg 6 6 2. Mevr. J. Berghuis 5 4 3. Groen 6 4 4. T. Buurman 8 3% 5. F. Heym 5 3 6. L. Mulder 5 3 7. F. Schouten 6 3 8. J. Renskers 8 3 9. A. v. d. Ster 5 2% 10. J. Beech 3 2 11. N. van Seters 4 2 12. R. Berghuis 5 2 13. P. Steenbergen 2 1 14. P. de Jonge 3 1 15. D. Bakker 5 1 16. J. Bakkers 5 1 17. L. v. d. Broek 5 0 Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjeitraat 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kledirtg. Badminton Hockey Spreekuren in „De Ark", Hargplein 101 telefoon 70 82 76, elke donderdag van 2.00 a3.00 uur. donderdag 2 nov.: mej. G. P. Hensen; donderdag 9 nov.: de heer G. Meyer; donderdag 16 nov.: mej. M. Snoek; donderdag 23 nov.: me). G. P. Hensen; donderdag 30 nov.: de heer G. Meyer. Klaverjasver »GR0EN00RD« e.o. Naar aanleiding van ons vorig stukje in de G.A. hebben enige mensen hun schroom overwonnen en zijn naar de Boerderij gekomen. Wij heten hen van harte welkom en hopen dat er nog meer mensen de be- roemde „drempelvrees" overwinnen en eens komen. U hoeft beslist geen uit- muntende klaverjasser te zijn, want al spelenderwijs leert U het vanzelf. ledere maandag om half aoht is er iemand van het bestuur aanwezig die op al uw vragen antwoord zal geven. Enige dingen kunnen wij U nu alvast vertellen en dat zijn: U hoeft beslist tiiet perst in Groenoord te wonen, het kaarten begint om acht uur en er worden drie ronden van ieder 16 spellen gespeeld. leder spel speelt U met andere tegen- en mede- spelers, dit wordt door loting bepaald. Er wordt prettig en sportief gekaart. U schrijft uw punten altijd op en levert die aan het eind van de avond in. Op het ogenblik de stand is bijgehou- den t.e.m. 16 oktober j.l. komt de heer van Schie met een gemiddelde van 5266 punten per avond als eerst uit de bus, nummer twee is de heer Heins- broek met een gemiddelde van 5134 punten en nummer drie is de heer v. d. Heiden jr. met 5031 punten ge- middeld. De dames blijven nog een beetje ach- ter maar de volgende keer staan zij er zeker bij, aangezien Mw. Roos op de vierde plaats staat met maar een verschil van 93 punten. Tot ziens in „Landvreugd". R.S. HERENMODE REIGERLAAN 4 HOLIERHOEK VOOR "NET" EVEN BETERE KLEDING Het moet worden gezegd dat het goed toeven was in de St. Martinuskerk waar het Gemengd koor van Kethel, ..Bel Canto", de bezoekers veel muzi- kaal genoegen heeft verschaft. Door omwisseling van de aangekpndigde tenor met de tenor Henk de Vries konden helaas de duetten niet door- gaan wat menigeen wel jammer zal hebben gevonden. Duetten worden altijd gaarne beluisterd. Niettemin bleek de keus van Henk de Vries een heel goede. Al zong hij dan ook andere nummers dan het pro- gramma aangaf ze waren er niet min der om. Hij voldeed in elk opzicht. Ook de soliste was -buitengewoon goed op dreef en ontlokte voor haar waarde- volle prestaties veel applaus. Het programma stond vooral na de pauze geheel in het teken van de opera. Verdi was de grote favoriet: De pianist speelde op de vleugel dat het een lieve lust was. Het is voorwaar geen geringe opgave de orkestrale be- geleiding te vervangen door een solis- tisohe. Het was een genot naar zijn spel te luisteren. Over het koor niets dan lof. De dirigent J. Hoogervorst heeft een artistieke prestatie geleverd welke grote indruk heeft gemaakt. Met een groter ibezet koor zullen vooral de gekozen koren uit de diverse opera's van Verdi een nog grootsere vertolking kunnen worden. Kethel en Groenoord kunnen trots zijn op zulk een muzikaal bezit. Zangers en zangeressen die onder deskundige leiding zulke prachtige mu- ziek zouden willen brengen zijn van harte welkom, maandagavond in het Trefcentrum. Wij zien weer uit naar de volgende uitvoering. capk. V heeft het natuurlijk al gemerkt. De Boerderij en alles wat daarmee te maken heeft is in voile aktie. Voor velen zal de weg daarheen geen moeilijkheden op- leveren. Voor nieuwe bewoners en nieuwsgierigen misschien wel. Er worden bordjes geplaatst maar het is nog niet zover. Daarom in grote lynen de volgende reis routes. Woont u in Noord-Kethel dan zoek u de Kerklaan op en volgt deze tot de Schiedamseweg. Hier linksaf en volgen tot de Beatrixlaan (zwembad) dan rechts af de Beatrixlaan af en de Laan van Bol'Es. Hier mag u niet links af, wel bij de Willem Pijperstraat, de laatste straat aan uw linkerhand. U rijdt de Willem Pijperstraat helemaal uit en wordt dan gedwongen de Swee- lincksingel op te rijden. Aan uw rech- terhand ziet u de boerderij tussen oude bomen liggen. Vo6r de boerderij is parkeergelegenheid. Houdt u van wan- delen dan kunt u een kortere weg vol gen die echter te ingewikkeld is om hier te besohrijven. Woont u bij de Driesprong, in de Vogel- buurt of Bomenwijk dan kunt u boven- staande beschrijving aanhouden met Schiedamseweg als startpunt. Wie in Groenoord woont moet op zoek gaan naar de Mozartlaan met daarop aansluitend de Eduard van Beinum- laan - u komt dan uit op de Laan van Bol'Es, die u afrijdt, aan het eind rechts af en de laatste straat links Zie boven. Of 11 zoekt de Borodinlaan met daar op aansluitend de Peter van Anrooylaan, u rijdt die uit en komt dan op de Laan van Bol'Es, schuin tegenover de Wil lem Pijperstraat. De rest is u bekend. Of u zoekt de Willem Andriessenlaan, die u rijdend richting Schiedam volgt tot de Laan van Bol'Es, daar rechts af en zie boven. Woont u in Bijdorp dan rijdt u de Schiedamseweg uit richting Schiedam. U slaat rechts af - de Nieuwe Damlaan op en volgt deze, gaat onder het viaduct door, langs de zijkant van het zwembad tot aan de stoplichten. Hier slaat u links af. U volgt de Laan van Bol'Es, slaat de Willem Pijperstraat in enz. Tot ziens allemaal in Boerderij ..Landvreugd". avk. Gezondheidszorg wijt de zeer goede op- komst voor een groot deel aan de grote aandachc die de kranten aan het vacci- natie-experiment hebben gegeven en aan de medewerking van een aantal grote levensmiddelenzaken, een ben- zinepomp en de apotheek gaven door circulates in hun zaken te leggen voor de klanten. Tevens vormde natuurlijk de kleine bijdrage van 5.- voor nie- mand een bezwaar. In de ochtenduren telde men al 750 inentingen en daaruit heeft men de conclusie getrokken dat een volgende keer de inentingstijden beslist enkele uren kunnen worden ingekort. Het speciale inentingsteam kan ruim 300 inentingen per uur doen met de effi- ciente apparatuur die hen ten dienste staat. Niemand heeft dan ook moeten wachten in „De Ark" die zich voor deze inentingen bijzonder goed Ieende. Het inentingsteam werd de gehele dag begeleid door haar medische adviseurs de doktoren v. d. Veer en Scheepe, terwijl ook het bestuur van Gezond heidszorg en de wijkverpleegsters aan wezig waren. Gezondheidszorg zal dit inentings- experiment volgend jaar beslist her- halen dachten we! Waren de bijdragen in de zomermaan- den aan de nogal matige kant nu de vakanties voorbij zijn schijnt men ook weer aan de langdurige zieken en invaliden te denken. Of is het zo dat men tijdens de vakantie beter begrijpt wat zovelen moeten missen? Want al wordt er tegenwoordig veel voor deze groep gedaan niemand zal er willen ruilen! In de afgelopen maand ont- ving ik van 10 Groenoord-bewoners, n.l. van het Johann Straussplein, Bach- plein, Corn, van Zantenplein en Schu- bertplein het aardige bedrag van 74,90. Een persoonlijk bedankje is inmiddels reeds in ieders bezit. Een stimulans voor hen die tot nu toe nog niet meededen. De penningmeester. Wat lezen we nou? Ledenstop voor de Wijkvereniging? Was het maar waar dat wij zoveel leden hadden dat wij moesten stoppen met inschrijven. Neen boor zover is het nog niet, nog lang niet. Een goed verstaander moet aan een half woord genoeg hebben. Hebt U het begrepen? Waarvoor dan wel die leden-stop? Tot alien die alsnog de gezellige ibijeen- komsten van de Disco-bar, op zondag in de Boerderij, zouden willen rnee- maken moeten wij zeggen: tot hiertoe en niet verder Er kan niemand meer bij, dus wij moe ten een leden-stop invoeren. Aan de andere kant is het wel een feli- citatie waard dat het „De Farm" zo goed gaat. Wij. van de wijkverenigiing zijn edht wel een beetje jaloers voelt U de fijne nuance capk.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 11