Sibeliusplein wacht met smart op recreatieruimte. 6f ANWB SPAARBANK ANNO 1820 Evenals de bewoners van het Chopin- en Griegplein krijgen die van het Sibeliusplein de beschikking over een recreatieruimte op het dak van hun flat. Had men aanvankelijk gehoopt die ruimte al in aprii van dit jaar in gebruik te kunnen nemen, steeds moest dit worden uitgesteld omdat de verbouwing nog met gereaiiseerd kon worden, Nu hoopt het bestuur toch in november de zo lang verbeidde ruimte voor de bewoners te kunnen openen Doublures voorkomen. Brouwerij hielp. Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en zonder afsluitprovisie verstrekt door de fibers. Sfeervolle verlichting, Nog even geduld. Nieuws'voor de -STEH-ALLI RES. Speciale koopavond bij V D te Vlaardingen. Ds. Gerbrandy in Martinuskerk. Beiangwekkend boek over Schiedam R. HAAN W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord Autorijschool 6R0EN00RD SCHIEDAM Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 In een gesprek met de voorzitter van de Recreatievereniging Sibeliusplein dhr. H. Kramer en de voorzitter van de activiteitengroep dhr. H. van Rijn ontvouwden deze de plannen die men heeft met de beschikbaar zijnde ruimte op het dak der flat. Die plannen zijn geboren uit de suggesties en wensen die de bewoners via een enquetefor- mulier ter tafel brachten. Voorop staat dat men met de al bestaande recreatie- verenigingen op het Chopin- en Grieg plein zo intensief mogelijk wil sarnen- werken. Er moeten beslist doublures in activiteiten voorkomen worden. Heeft de ene flat al een goed inge- richtte donkere kamer, dan is het bijv. zinfoos om zo'n zelfde voorziening ook nog in een andere flat te maken. De bewoners der 3 flats kunnen best ge- zamenlijk van de verschillende facili- teiten gebruik maken. Op het Sibelius plein wil men bijv. de mogelijkheid van filmvertoningen scheppen en daartoe heeft men al een projector, een pro- jectiescherm e.d. op het begroting ge- plaatst. Ook wil men zien op het ge- Died van indoor sport en spel voorzie- ningen te treffen die voor alle 3 de flats voldoende zijn. Wat men natuurlijk wel zoveel mogelijk op de eigen bewoners afstemt is het sociale aspect in de vorm van een eigen bar, e£n voor de volwassenen en e£n voor de jeugd met daaraan ver- bonden een keuken waar men zich voorstelt allerlei heerlijke hapjes klaar te maken. Er zijn al enfihousiasten in de zeer actieve activiteitengroep die op oulinair gebied de nodige plannen hebben. We brachten met onze ge- sprekspartners half oktober een bezoek aan de recreatieruimte en aanschouw- den daar in een grote chaos (maar dat is een fijn bewijs dat de werkzaam- heden goed vorderden) de beide bars al in een aanzienlijk gevorderd sta dium. Beide opgebouwd van fraaie stenen en van een zeer gezellige vorm, die intimiteit en sfeer te over zal geven Men kreeg van Hengelo's bierbrouwe- rijen, die zowel voor tap- als flessenbier zal zorgen, veel medewerking bij de inrichting van de bars, waarvoor men zeer erkentelijk is. De jeugd krijgt de beschikking over enkele frisdrank- apparaten. Het zal bier best fijn toeven zijn over enige tijd! Eerlijk gezegd vind ik dit wel een rot-woord om daar onze medeburgers boven de 65 jaar mee aan te duiden. Maar het beg rip is al zo ingeburgerd dat men met zonder moeite eigenlijk al gaat en ds gaan gebruiken. Wat dat nieuws dan wel is? Of weet U het al? Ik bedoel dat bij de V.V.V. en/of de Schiedamse Gemeenschap voor hen, die ouder zijn dan 65 jaar, een 65 paspoort is aan te vragen. Met dit paspoort gewapend kunt U aanzienlij'ke reductie verkrijgen op het bijwonen van diverse culturele evenementen. Voor bet bezoeken van bioscopen be- staat deze reductie-mogelijfcheid reeds lang. Toen ondergetekende dit pas poort ging faalen, stond bij toch wel even gek te kijken wat was n.l. het geval? hij was de eerste en voor de dienstdoende juffrouw aan het loket was het Iblijkbaar een ge- beurteniis waar zij nog echt aan moest wennen. En dan ga je nadenken Hoe komt dat nou dat van dit voor- recht weinig of geen gebruik wordt gemaakt. Waar liggen hier de moei- lijkheden? Geen interesse? Geen finan- ciele mogelijkheden? Het zou zeer nuttig zijn indien op deze vragen een antwoord zou kunnen worden gegeven. Wie doet dat? Postbus 410. capk. Wat opvalt is dat men in tegenstelling tot het Chopin- en Griegplein de grote bar direct bij de ingang heeft gesitu- eerd. De jeugdbar bevindt zich hele- maal achterin de ruimte, Naast de bar is een bestuurskamer. die men ook qls bibliotheek wil inrichten, terwijl men ook denkt aan de mogelijkheid er grammofoonplaten te draaien. Hier- voor wil men koptelefoons gebruiken en geen stereo-boxen. Die grote stereo- boxen treft U ook niet aan in de bar en de andere ruimten. Men heeft in overleg met Philips gekozen voor een groot aantal kleine luidsprekers, ver- -deeld over de gehele ruimte om daar- mee de mogelijke geluidsoverlast voor de benedenburen tot een minimum te beperken. Wat bijzonder opvalt is de zeer sfeer volle verlichting. Die heeft men met recht bevochten op bet A.B.P. want er was in de ruimte al T.L.-verlichting, overgebleven uit de tijd dat Muys en de Winter er zijn tekenafdeling had onder- gebracht. Trots toonden onze gastheren ons die verlichting in voile glorie. Over vloerbedekking, bardecoraties en verlichting, keuken-inrichting, inrich ting van een peuterspeelzaal en nog 1001 andere facetten worden door de actieve bestuurders van de recreatie vereniging nog dagelijks zeer inten- sieve contacten onderhouden met Zomerhof-Muys, het A.B.P. leveran- ciers etc. De bewoners van het Sibelius plein kunnen gerust zijn; het komt .boven" allemaal best in orde, alleen moet men nog even geduld hebben. Weest U ervan overtuigd dat alle vertraging in de openingsdatum ook Uw bestuur bijzonder onwelgevallig is, doch zij kunnen er echt niets aan doen. Zij zijn volledig afhankelyk van zoveel belemmerende faktoren. dat het ze af en toe wel eens duizelt. Maar we hopen spoedig U in deze krant de openings- datum te kunnen melden. ,,Mooie reclame" zei de man tegen me en hij wees op een grijs bestelautootje dat volgepakt was met kinder en. Op de deur stond „Durex the best there is". „Ja", zei ik aarzelend, de aardigheid even niet inziend. .Reclame, allemaal onzin", vervolgde de man, die naast my op de markt by een kraampje stond Het was een opvallend rnagete man met zo'n tteurig trek/e op zijn gezicht alsof 'ie dagelijks last had van z'n maagzweer. Hy haalde snuivend adem en sprak: ..Moet je dat soms op de televisie zien, de wasmiddelen vliegen om je oren. De een wast hardstikke wit, de under verbleekt niet en de volgende maakt je kleuren niet flets. ]a, me zus! En wie gaat er nou in vredesnaam z'n truitje in tweeen knippen voordat 'ie 't gaat wassenHij keek me vragend aan en toen ik weijelend m'n schouders ophaalde zei hij,,Denken die Heren, dat wy sterkijkers van lotje getikt zijnDat we naar al die slagzinnen luisteren? Drink azijn als 'tzuur moet zijn! Popla mee in de arrestee, hupsekee En wat denk 'ie dan van al die gebitreinigers; kleeft niet in de hand wel in de mond. Mens, je wordt 'r toch kots van!" ,,Toch kjkt U er wel naar" waagde ik op te merken en de man keek me verdrietig-verwonderd aan. „Ja, natuurlijk meneer, anders blijf ik toch niet op de hoogte van die nonsens. Van de week zag ik weer zo'n mooie. Komt d'r een vent - nog half in de lorum - in zijn badkamer. Gaat daar z'n eigen met zijn nieuwe scheerapparaat staan raspen en dan hoor je toch een gejuich van Veyenoordsup- porters! Niet mooi meer! Zaten zeker in de kuip. Allemaal onzin, meneer. En heeft U wel eens opgelet dat je van die knisper-knasper- dingetjes altijd onder de tafel of in 'n verborgen hoekje moet eten?" Hoewel ik wat overdonderd door de woordenstroom geen commen- taar leverde zei de reclamedeskundige Precieszo is het. En denkt U nou maar niet dat het in de winkel beter is. Personeel tegen- woordig! Laatst wilde ik in een grote zaak wat lepels kopen en omdat ik ze voor een verjaardag op moest zenden, vroeg ik een doosje. Waar moet het dan naar toe, vroeg 't-'fuffie me. Naar IJmuiden, zei ik. Zegt dat kind tegen me, waarom koopt U het dan niet in Vlissingen, daar hebben we ook een filiaal. Personeel tegenwoordig!" Voordat hij hoofdschuddend zijn weg over de markt vervolgde, moest hij nog verontwaardigd tegen me kwijt: „U zal't niet geloven, meneer. Vorig jaar november was ik in Rotterdam in een groot warenhuis. 'k Zal de naam maar niet noemen. Daar deden Sinter- klaas en Zwarte Piet inkopen. 'k Geef U te raaien wat de verkoop- ster aan hen vroeg. - ,,Hoort U bij elkaar?" - JAVAS. Van de afdeling Schiedam van het Nederlandse Rode Kruis vernamen wij, dat ten behoeve van invaliden V D te Vlaardingen op maandag 13 novem ber a.s. een speciale koopavond zal houden. Diegenen die hiervan gebruik willen maken en hiervoor een intro- ductiekaart wensen, gelieve zich hier voor zo spoedig mogelijk schriftelijk te wenden tot het Rode Kruis. Adres is Warande 95 te Schiedam. Tevens dient te worden opgegeven of voor eigen vervoer kan worden gezorgd of eventueel gebruik gemaakt zal wor den van vervoer door het Rode Kruis. J. v. S. Op zondag 29 oktober a.s. om half tien 's-morgens zal in de Martinuskerk Ds. Gerbrandy spreken over „Ons Geld of Ons Leven". Een Combo van het Leger des Heils zal hieraan bun mede werking verlenen. Over Schiedam zijn tot nog toe -maar weinig boeken verschenen. Buiten de beide bekende fotoboeken van Hans v. d. Sloot slechts het boek „De Bran- dende stad" van Daan v. d. Zee. Dit boek verscheen reeds in 1932 bij de uitgeverij Querido. Het was een goede gedachte van boekhandel J. S. van Leeuwen te Schiedam dit boek nu op- nieuw uit te geven. Het behandelt het wel en wee van Chris Landstra, opgegroeid in de Gor- zen en later werkzaam in verschillende branderijen. Het is een boeiende le- vensgeschiedenis en met kennis van zaken geschreven, zodat het een zeer goed beeld geeft van een voorbij Schie dam. De zeer oude spelling waarin het boek is gedrukt doet even vreemd aan, maar men went hieraan zeer spoe dig en maakt het geheel zelfs authen- tieker. Deze nieuwe uitgave is verlucht met een groot aantal oude foto's van de molens, havens en andere typisch Schiedamse plekjes, terwijl de bijge- voegde stadskaart uit 1900 zeer inte- ressant is. Een ieder die kennis wil maken 'of hernieuwen) met oud Schiedam en bovendien van een boeiende roman houdt, kunnen wij deze uitgave van J. S. v. Leeuwen bijzonder aanbevelen. J.v.S. Voor een goede veranfwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gedlplomeerd instrucfeur

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3