oot TnT INGEZONDEN f tTClcine akkoordjes Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Ilypotheken Fiiiaiieieriiigren Groenoord - Goed betonoord. Heeft U de advertenties^ op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! j Naschrift. De Heer H. C. M. De Heer L. R. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Aktie Bart Verhallenplein, voor Chemisch Reinigen Nappa en Su&de (RfiP Vo(° herenmodes Alle verzekerfiigen: Geachte Redaktie, In he: blad „Groenoord-Akkoorden" las ik een stuk nl., „Ik wandelde door Groenoord en zag dat het goed was etc. en verder „U kent wellicht dat Oude verhaal uit een heel oud Boek". De schrijver is, denk ik, wel thuis in Gods Woord anders zou hij bovenstaande op deze manier niet sahrijven. Maar als u een stuk opmaakt voor uw blad, moet u ook weten wat u sohrijft want e.e.a. heeft niets te maken met wat in Gods Woord staat en daarom staat het ook niet netjes om bij zulk een schrijven onnodig Gods Woord aan te halen. U stoot een heleboel mensen om een gedeelte uit de Bijbel (en niet uit dat oude Boek) te halen wat helemaal niet van pas komt, want de Bijbel bestaat niet uit fabeltjes. Als schrijver er iets van wist wat hij schreef, dan zou hij zulke taal niet bezigen. Ik hoop dat zulke stukken dan ook niet meer in uw blad zullen voorkomen. Maak reclame voor uw blad, zonder meer. L. H. Knipscheer, Voorzitter der S.G.P. Het moet wel een ontzettend mistlge zondagmorgen zijn geweest, die dag dat de heer Kortrijk door Groenoord wandelde „en zag dat het goed was". Het ligt er maar aan wat je onder goed verstaat, mensen hebben nu eenmaal verschillende ambities en de mijne zijn wat Groenoord betreft zeker anders dan die van de heer Kortrijk, _opge- somd in „Groenoord-Akkoorden". Daarom even wat kanttekeningen bij zijn verhaal. De winkelpromenade, veel te klein, veel te duur en enorm druk vooral oudere mensen en moeders met kinde- ren kunnen daar zeker niet plezierig winkelen. En wat Kethel betreft, dat aardige dorp, heeft U niet gezien dat dit zo langzaamaan een grote vuilnis- belt aan het worden is? Dat de sloten en de bomen daar helemaal niet zo sfeervol zijn als U wilt doen voor komen. De vrij grote groene velden, heeft U niet gezien dat daar borden op staan waar WW op staat, VOOR- LOPIG vrij voor voetbal? Het is best mogelijk dat deze velden op de maan- dag na die mistige zondag van de heer Kortrijk al met een bankgebouw of iets dergelijks versiert waren. U wilt meer leden hebben? Waarom? Om te kaarten of te schaken, kom nou. Daar hebben we «een wijkvereniging voor nodig. Welzijnsbeleid, aktie kri- tische opstelling tegen verkeerd beleid door de gemeente, dat moet er komen. Je niet blij laten maken met een dooie mus. (Het zgn. Bachpleimbos die bomen gaan straks weg en komt weer beton op). Als iemand sohrijft dat er verschil is in aanplant en speelgelegenheid tussen de AB-flats en bijv. het Liszt- plein moet U zich daar niet met een Jantje van Leiden afmaken maar gaan kijken als het zicht helder is, en er wat aan gaan doen. Leest U het stukje over speelgelegen heid van av.k in het zelfde nummer van G.-A. maar eens door dan vind U een van de taken, zoek een plaats voor de suggestie van de heer Adri- aanse voor een geaccidenteerd terrein met ruige beplanting waar kinderen kunnen kamperen en fikkie stoken, en hutten kunnen bouwen. En als er geen grand voor is, dan maar geen, te dure flats die men aan de straatstenen niet kwijt kan, U ziet wel beste schrijver, zo goed is het in Groenoord nou ook nog niet, volgens mij dan. L.R. Naar aanleiding van een artikel in „Groenoord-Akkoorden" van 11 okt. wil ik graag enige opmerkingen maken, Het gaat om het artikel „Ik wandelde door Groenoord en zag dat het goed was". Teh eerste wil ik er op wijzen dat er in Groenoord altijd nog mensen wonen die zich wat de sohepping en scheppingsverhaal anders opstellen dan de Heer Kortrijk. Groenoord-Akkoor- den is een Wijkblad en geen Kerkelijk of politiek blad. Dus wensen wij dat we vrij zijn {ook in GiA.) wat onze visie over de schepping aangaat. Maar nu wordt ons een mening opgedrongen of voorgeschoteld waar we het niet mee eens zijn. Om modern te zijn hoeft men deze mening niet toegedaan te zijn. Verder wil ik nog iets opmerken over de laffe diefstallen. Is het met geoorloofd in scholen te stelen, dan daoht ik dat dit ook in Radio- en T.V.-zaken zo is. Maar er wordt gesug- gereerd dat dit geen vergrijp is. Dit is in deze tijd van bankovervallen toch wel onverantwoord. Ik hoop dat de heren dergelijke stukjes niet meer op- nemen of plaatsen. H. C. M. Alle inzenders danken wij voor hun reactie op een artikel in ons vorig nummer. We willen gaarne twee brie- ven van een klein commentaar voorzien Dat zes woordjes uit de Bijbel in het door U bedoelde artikel vermeld, U een mening willen opdringen is toch wel wat erg boud gesproken. Dat wij geen politiek of kerkelijk blad zijn, dat wist V al en met de beste wil van de wereld kunt U of een ander dit nooit uit onze artikelen distilleren. In andere wijkbladen zuit U ongetwtj- feld heel wat meer aanleiding vinden fja, leest U ze maar eens net zo goed als G.A.zich „gegriefd" te voelen. Wij nemen gaarne aan dat U Uw me ning niet door 19 lettertjes laat wyzi- gen. Voor wat betreft Uw aanmerking op het artikel i.z. de diefstallen van T.V.'s e.d. in de scholen, delen wij mede dat wij vanzelfsprekend ELKE diefstal verafschuwen. Wij geven gaar ne toe dat wij dit in het betreffende artikel niet overduidelijk hebben laten uitkomen. Dat Groenoord het paradijs onder de moderne wijken is, dat zult U van ons nooit horen. Vorige artikelen daarover bewijzen U dat. Toch moeten we trach- ten de zaak ook eens van de zonnige kant te bekyken en ons verre houden van mistige scheldpartijen die de zaken - soms helaas - niet meer kunnen ver- anderen. Misschien - en dat willen we toegeven - was de schrijver wat al te optimistisch, zag hij het rooskleurig. Maar dat mag wel eens op zijn tijd. Dat wij alleen leden vragen om te kaarten of te schaken, dat is wel een zeer naieve opmerking. Wij willen op deze plaats niet eens opsommen wat voor andere werkzaamheden de wijk vereniging verricht. Uit de rest van Uw brief maken wij gaarne op te doen te hebben met een modern mens, die goede ideeen voor de wijk kan waar- deren. Wanneer wij in de toekomst - en dat zal zeker wel gebeuren - in ons bestuur weer iemand nodig hebben (die belangeloos het grootste gedeelte van zijn vrije tijd voor de wijk wil opofferen), dan hebben wij nu ten- minste een adres die ons zijn mede- werking zeker niet zal willen ont- houden. v. S. Met succes hebben bewoners van een flat aan het Bart Verhallenplein een actie gevoerd om de verhuurmaat- schappij „Zomerhof-Muijs" te bewegen brand-preventieve voorzieningen te treffen in deze flat. Al enkele keren zijn in de gang bij de opslagboxen op de begane grand brandjes voorgekomen De politie kwam tot de conclusie dat hier sprake was van brandstichting. Nadat enkele weken geleden een kast met electrische leidingen gedeeltelijk is uitgebrand, hebben de flatbewoners Adrie van Dongen en Henk Schaaf besloten het hele „blok" op te roepen zijn afkeuring hierover kenbaar te maken. Er is een vragenlijst opgesteld. Deze werd uitgereikt aan de hoofd- bewoners. Allereerst werd gevraagd of men inderdaad van oordeel was, dat het aan brand-preventieve voor zieningen ontbrak. Unaniem antwoord- den 27 mensen, dat hierin verbetering moest worden gebracht. „Zomerhof-Muijs", die ,deze klacht heel serieus heeft genomen, heeft aller eerst besloten de hal hermetisch te sluiten voor iedereen, die geen sleutel van het nieuw aangebrachte slot bezit. Hiermee hoopt men al een deel van de problemen te hebben opgelost. De grote meerderheid van de geenquet- teerden geloofde ook, dat de boxen zelf onvoldoende zijn afgesloten. Ook waren de bewoners weinig te- vreden over het onderhoud van onder meer het trappenhuis en de service, die de opzichter van de verhuurmaat- sohappij biedt. Een van de aanmerkin- gen: ,,We moeten een huismeester krijgen, die regelmatig toezicht kan houden en onmiddellijk oplossingen kan bieden, als er zich problemen voordoen". De toezegging dat alle klachten zullen worden onderzocht werd verkregen. Er waren ook klachten over het laten rondslingeren van papier en vuilnis in de boxenhal, het trappenhuis en de galerij. Ook vond men bijvoorbeeld, dat de gemeenschappelijke ruimte niet moest worden gebruikt als fietsen- stalling. De initiatiefnemers van de succesvolle actie hebben inmiddels de bewoners in een brief al gewezen op hun gezamenlijke verantwoordelijkheid onder het motto Jaten we elkaar niet ergeren". Er wordt gevraagd nu per- soonlijk het leefgenot in de flat te ver- hogen, nadat de verhuuhmaatschappij zich heel bereidwillig heeft getoond. Naschrift redactie. Door plaatsgebrek gedwongen moesten wij helaas Uw brief wat bekorten. Red. ook voor Uw lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 brand - mbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten - arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeit - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - enz. Alle vormen van levensverzekeringen, studie- en pensioenverzekeringen. ASSURANTIEKANTOOR A. alil Ieiiij II Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58 Tarief: Ieder woord of leesteken f 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke, „De Favoriet" - P. Pons. Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" COMPLETE SCHOONHEIDSBEHAN- DELING BESTAAT BIJ ANS BAKKER- SMIT UIT: Reiniging en stimuleren van gezicht en decollete, epileren van de wenkbrauwen, comedones en hoorn- pareltjes uitdrukken, massage van ge zicht en decollete, masker en make-up 12,50 met vapozone 15.50. Rijksgediplomeerd SGHOONHEIDS- SPECIALISTE A B, MANICURE - PEDICURE ANS BARKER - SM1T, LISZTPLEIN 161. Behandeling volgens afspraak. Telefoon 70 84 94. Bij geen gehoor overdag bellen na 17.00 uur. Verloofd - Verloofd - Getrouwd? HIPKE voor Gero cassettesl En misschien uw geld terug! Coupeuse maakt exclusieve dames- kleding. Telefoon 71 06 90. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: P. Pons, lepenlaan 53, Tuindorp. Ruimte problemen? HIPKE lost ze op met het unieke Tornado wandrek systeem. Mevrouw ELS W1)NT]ES-VAN VELZE, schoonheidsspecialiste, Griegplein 216, Schiedam, Groenoord, telef. 7111 33. Ritmische gymnastiek voor kleuters (4-6 jaar) vanaf donderdag 2 november van 4-5 uur in het Trefcentrum, Martinuskerk. Informatie en opgave Mevr. Fleischmann - Griegplein 82. Telefoon 71 14 36. Te koop: Kreidler Crasser 50 cc. 4 versnellingen. Telefoon 70 41 22. Wordt U 24 oktober 28 jaar, van LEERDAM krijgt U 3 glazen cadeau Inlichtingen bij HIPKE Te koop: Zonwering voor de kamer in de flats breed 269,5 cm, hoog 170 cm. Tims, Rossinistraat 23, tel. 70 98 27 Mevrouw ELS W1JNTJES-VAN VELZE, schoonheidsspecialiste, Griegplein 216, Schiedam, Groenoord, telef. 7111 33. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: „DE FAVORIET", Winkelcentrum „De Ketel". Lange grijs leren jas maat 50-52, in prima staat 45.-. Grote schemer- lampkap 5.-. - Telefoon 70 34 08. Zoekt U beschaafde oppas Belt U 70 34 08.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5