poor meubelen 1 PARKWEG 201-SCHIEDAM SPREEKUUR Maatschappelijk Werk VERHUIST. Indoortraining. Ingaande 2 nov. 1972 zal het spreekuur van het bureau maatschappelijk werk Groen- oord-Kethel, dat thans gehou- den wordt op iedere woens- dagmiddag van 14.00 - 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuy-kleu- terschool, Bachplein 581 te Schiedam, worden verplaatst naar: ,,DE ARK" Hargplein 101, Schiedam, (tel. 708276) Ingaande bovengenoemde da tum zal het spreekuur iedere donderdagmiddag van 14.00 - 15.00 uur gehouden worden. Het spreekuur zal wisselend worden waargenomen door Mej. G. P. Hensen, Mej. M. Snoek en de heer G. Meijer. Gemakkelijk bereikbaar. Advies is kosteloos. Hoe staai U met de kontributiebetaling? Wanneer ik de boeken doorsla zijn er nogal wat leden die hun kontributie over 1972 nog geheel niet of ten dele niet hebben be- taald. Waarom wachten tot het jaar uit is? Het is juist de bedoeling dat onze kontributie vooruit wordt betaald, zoals het overal gebruikelijk is. Neem even de moeite en sla even Uw lidmaatschapkaart na om te zien tot wanneer U bij bent. Het laatste kwartaal van dit jaar is al ingegaan. Als U nog noet gireren doe het nu zo spoedig moge lijk. Maakt U al gebruik van een periodieke beta- lingsopdracht Eenmaal zo n opdracht aan bank of giro gegeven en U bent altijd bij! De penningmeester. INGEZONDEN MK^rkaarien. Waar blijven nu toch de 65-plus reductie-kaarten voor het openbaar vervoer? Vlieg er eens uit „'l CENTRUM" fofo - film projectors voor dia of film f!t» Het bestuur van het bureau bestaat uit vertegenwoordigers van de volgende samenwerkende instanties uit Schiedam Gereformeerde vereniging voor zieken- zorg en maatschappelijk werk; Hervormde stiohting voor gezondheids- zorg en maatschappelijk werk; Interparochieel sociaal charitatief centrum; Nederlandse vereniging voor maat schappelijk werk „Humanitas"; Gemeentelijke sociale dienst (afdeling maatschappelijk werk). Deze overplaatsing van het bureau werd noodzakelijk gevonden om de bereikbaarheid van het bureau voor iedereen zo gemakkelijk mogelijk te doen zijn. Bij het bureau kunnen mensen komen met vragen en problemen op sociaal terrein. De moeilijkheden kunnen iig- gen op het gebied van invaliditeit of ouderdom, in het gezin of bij het werk, tussen ouders en kinderen e.d. Soms verwijst de maatschappelijk wer- ker(ster) naar een gespecialiseerd bu reau of instantie. In bepaalde gevallen zal een korte informatie voldoende zijn om te worden geholpen. In de meeste gevallen echter gaat de maat schappelijk werker(ster) met betrok- kene overleggen wat de beste weg is om te trachten de moeilijkheden te boven te komen. Een maatschappelijk werker(ster) lost beslist niet alles op. Men zal, met een beter inzioht in de problemen en gesteund door de maat schappelijk werken(ster) zelf de pro blemen moeten aanpakken. Wanneer u met problemen zit waar- voor u zelf geen oplossing weet, schroomt u dan niet contact op te nemen met bovengenoemd bureau. De maatschappelijk wetkers(sters) zul- len graag proberen u zo te helpen dat u „u zelf weer kan helpen". Wellioht ten overvloede wordt mee- gedeeld dat het inroepen van deze hulp kosteloos is en dat u al uw pro blemen aan de maatschappelijk werker (ster) kunt toevertrouwen, daar ge- heimhouding is verzekerd. Onderstaande adressen zorgden weer voor de nodige hoeveeliheid centen en wel: Familie V. Sohubertplein 450 Familie S. Bachplein 352 Mijnheer Hans uit Rotterdam 126 Familie T. Toon Verheystraat 176 Mevrouw V. Alb. v. Raalteplein en haar zuster uit Goes 825 Mevrouw J. Henr. Bosmansplein 155 Mevrouw R. Diepenbrockstraat 221 Mevrouw S. Sem. Dresdenplein 176 Mevrouw S. Mozartlaan 129 Mevrouw B. Lisztplein 240 Mej. T. Bern. Zweersplein 404 3254 Allen hartelijk dank daarvoor. U weet het! Heeft U centen gespaard graag een telefoontje en ze worden afgehaald. Wij kunnen tevreden zijn, iedere veertien dagen kunnen wij een aardig bedrag wat binnengekomen is aan centen vermelden, maar toch vraag ik mij wel eens af waar blijven de overige leden van de Wijkvereni- ging. Begin vandaag nog iedere cent in een potje te doen en U zult er ver- steld van staan hoe spoedig men in een korte tijd een aardig bedrag voor het mooie doel bij elkaar heeft ver- gaard. Mevr. de J. Het bij ons binnengekomen artikel betr. Griegplein kunnen wij helaas niet opnemen. Anonieme ingezonden stukken mogen door ons niet ge- plaatst worden. Waarbij komt dat dit wel een persoonlijke aangelegenheid betreft. Wij adviseren de schrijver(s) dan oak hierover persoonlijik kontakt op te nemen met het bestuur om deze kwestie eens rustig uit te praten. Red. Als er een zaak een slepend verloop heeft dan is het wel het al of niet anvoeren van goedkoper tarief voor hen die ouder zijn dan 65 jaar, de 65-pIussers of zo U wilt de A.O.W.-ers. Beide van die gezellige verzamelnamen voor een grote groep van onze be- volking, die economised niet meer van belang is en daarom dan ook maar in een soort vergaarbak wordt onderge- bracht als A.O.W.-ers, 65-plussers, be- jaarden enz. enz. Wij lezen telkenmale breedvoerige besohouwingen waarom het niet kan, of waarom het geredu- ceerd tarief er nog niet kan komen, maar nimmer leest men nu eens een positief, een recht op de man af bericht dat dit tarief er komt. Men leest vaak argumenten waarvan je je dan af- vraagt: heeft die man ooit zelf wel eens 's-avonds in een bus of tram gezeten, ik ibedoel het argument, dat ouderen zo weinig gebruik maken van het openbaar vervoer. Vergeet het maar. En op deze wijze zijn meerdere argumenten vanu-it de praktijk van alle dag te weerleggen. Het trieste is en blijft echter dat de strijd van nietes en welles over de hoofden, over het inkomen, van de bejaarden wordt uit- gevochten. En dit vinden wij een stijl- loos gebeuren. Als er dan zo iets is bij onze politieke partijen wat men met een gfoot woord noemt: de sociale bewogenheid, dan menen de bejaarden er recht op te hebben dat nu eindelijk eens snel een besluit moet worden ge- nomen. Waarom moeten Schiedam en Vlaardingen de dupe zijn van een nog lang niet uitgevocbten strijd? Hebben de bejaarden die in deze steden wonen dan niet evenveel recht als zij, die dan toevallig in Rotterdam wonen. Zij kun nen met een goedkopere kaart naar Schiedam komen dan wij naar Rotter dam? Wij vragen U, is dat billijk? Vecht gerust nog een geruime tijd door maar laat de bejaarden daarop niet wachten. capk. Vervolg van pag. 1. De vraag is nu of het werkelijk zo nodig was deze in toch zeer goede staat verkerende woning onbewoon- baar te maken. Volgens een schrijven van de Gemeentelijke Woningdienst, welke wij ter inzage kregen, zouden beide genoemde woningen eerst tegen 1980 worden gesloopt. Zelfs al zijn intussen de plannen gewijzigd, was het dan toch niet mogelijk geweest een gezin - zelfs al was het tijdelijk - aan een voorlopig behoorlijk onderdak te helpen? Of had de woning niet op een andere wijze dienstbaar gemaakt kun nen worden? B.v. zitting van de ge meentelijke raadsman of andere soc- ale diensten. Alles beter dan de beslist ontsierende situatie die er nu gescha- pen is en die o.i. om moeilijkheden vraagt. Wij zijn helaas te eenzijdig cn te slecht gelnformeerd om de kreet „Is dit geen schande" zonder meer te beamen. Meer dan vreemd is wel dat de bewoners van het belendende nr. 47 nog niet weten wat er gaande is. Ondanks verzoeken aan allerlei ge meentelijke instanties weten deze men- sen niet wanneer of wat er met hun woning gaat gebeuren. Wij dachten dat zij er toch recht op hebben, te weten wat hen boven het hoofd hangt. Het feit dat hen die kennis niet verstrekt wordt, zijn wij geneigd wel een schande te noemen. J. v. S. Het begint al vrijdag 20 oktober a.s. met het blijspel: „TWEE OP DE WIP" met Willeke Alberti en Jeroen Krabbe. 10 november: Zo'n meisje om in je binnenzak te stetken. 30 november: Op Hoop van Zegen van Herman Heijermans. Dit toneelstuk behoeft geen nadere aanikondiging. 22 decemiber: Wie is bang voor Virginia Woolf Dit is toneel van de bovenste plank. Dit moet U gezien en gehoord hebben. 5 januard 1973: Blij Blijven, een sprankelende cabaret-revue met Andre van Duin, Conny Vink, Frans van Dusschoten, enz. enz. Het is een verheugend feit dat men in Schiedam ook iets gaat doen aan het uitgaansleven. Het kan goed zijn, ver- frissend en ontsipannend als men er zo nu en dan eens gezellig tussen-uit gaat. Er wordt zo dikwijls geklaagd dat er zo weinig te doen is in Schiedam en dat men te weinig aandacht heeft voor culturele zaken, welnu als er dan een schuchtere poging wordt gedaan laten wij die dan ook in positieve zin be- antwoorden. Laat het op deze data een ware uittocht zijn uit Schiedam-Noord op naar het Passage-Theater capk. Rijwiel- en Bromfieishandel Noordeinde 2, tel. 70 68 74, Kethel Te/ens hef adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen. Misschien is het nog niet bij iedereen bekend dat de wijkvereniging indoor- trainingsavonden verzorgd. Over de belangrijkheid van minstens een uur sport per week hoeft niet meer gediskussieerd te worden, iedereen is hiermee bekend. Bovendien is het niet alleen goed, maar ook gezellig, om in groepsverband sportief bezig te zijn. Het enige pro- bleem is om een avond per week de luie stoel voor de televisie te verlaten en dit moet mogelijk zijn in het belang van uw gezondheid. De training wordt gegeven door gedi- plomeerde trainers, en is mogelijk op de volgende avonden: Dames: woensdag 21.30-22.30 uui; gymnastieklokaal Bachplein. (Deze avond .is helaas al vol). Donderdag 21.30 - 22.30 uur; gymnastieklokaal P. v. Anrooylaan. (Nog enkele plaatsen). Heren: vrijdag 21.15-22.15 uur; gymnastieklokaal P. v. Anrooylaan. (Nog enkele plaatsen). De kosten kunnen u niet afschrikken, 4,50 per maand voor leden en 6,00 per maand voor niet-leden van de wijk vereniging. Kom eens kijken en vergeet dan niet uw sporttenue mee te nemen. Voor inlichtingen: Immerzeel, telefoon 70 67 76. De Zaak van verfrouwen voor is Bachplein 598 - tel. 70 42 75 Mgr. Nolenslaan 688 - tel. 70 21 31 Tuinlaan 98 - tel. 26 74 64 SCHIEDAM Oolc verhuur van dia- en fiim projectoren

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9