Rijtoer Sint Nicolaas op zaterdag 2 december Een speeltuig kost 5oo tot Boo gulden Q Boerenleenbank voor A L BANKZAKEN ..JASMIN" MS IX GO 5e jaargang no 116 8 november 1972 Evenals vorige jaren zal ook dit jaar Sint Nicolaas weer een rijtoer maken door Groenoord en Kethel. Hij doet dat op zater- dagmiddag 2 december a.s., daartoe in de gelegenheid gesteld door een groot aantal winkeliers uit Schiedam-Noord en de Wijkvereniging Groenoord. Tien zwarte Pieten en de onvol- prezen muziekvereniging Sint Radboud zullen de Sint op zijn tocht vergezellen. Uitgave en advertentie-exploitatie. de bank voor iedereen Lange route. Weer tekenwedstrijd. In de vorige Groenoord-Akkoorden stonden een paar woorden over spelen, de noodzaak daarvan en de vernielingen die door spel of verveling kunnen ontstaan. Nu is het niet de bedoeling oude koeien uit de sloot te halen, maar enkele feiten geven daar toch aanleiding toe. BIJL SUPEIt- ENKABE markt Harde feiten. De harde cijfers. Onmogelijk? Toch niet! Via een omweg naar de oplossing. Boomplantaktie. 65 67 00 UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. Aan alle mensen in Groenoord die van gezelligheid houden! GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkvet. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Posibus 410, Schiedam. - Becalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: j. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan, telefoon 704762. ,,De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 Na 18.00 uur J. Levens jr., Joh. Straussplein 332 Telefoon 70 69 67. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 uw Gestart wordt om 12 uur bij Boerderij Landvreugd aan de Sweelinaksingel. Via de Diepenbrockstraat gaat men dan naar de Laan van Bol'Es, waar de winkels worden bezocht. Dan gaat de Sint de P. van Anrooylaan in naar het Wkikelcentrum „De Ketel" aan de Borodiinlaan. Via de Borodinlaan gaat men naar het Bachplein, waar de win keliers van „De Prelude" worden be- zoohit. Overal langs de route zullen de kinderen door de Pieten van peper- noten worden voorzien. De stoet gaat dan via de Vlaardingseweg naar Kethel waar de winkeliers in de dorpskom eh aan de Schiedamseweg met een bezoek worden vereerd. De gehele Schiedam seweg wordt afgereden en dan gaat men de Iepenlaan in. Ook daar weer bezoeken aan winkeliers. Via de Harg- singel, Zwaluwlaan, Mozartlaan, Jac. Urlusplein, W. Andriessenlaan, Laan van Bol'Es en Valeriusstraat gaat men dan weer naar Boerderij Landvreugd terug, waar de Sint en zijn Pieten om ongeveer 3 uur denken te arriveren. Evenals vorig jaar is er aan deze Sint Nicolaas rijtoer weer een kleurwed- stryd verbonden. Bij de winkeliers die aan de aktie meedoen en dat kenbaar maken met een biljet voor de etalage, kunnen de ouders voor hun kinderen ien of meer kleurtekeningen halen. Aan kinderen zelf worden geen teke- ningen meegegeven! Die tekeningen kunnen worden afgehaald vanaf don- derdag 9 november en kunnen tot 24 november worden ingeleverd hij dezeifde winkeliers Er zullen door de beoordelingscommissie 50 pryswin- naartjes worden aangewezen, die dan uit de handen van Sint Nicolaas na zijn rytoer op 2 december tussen 15.30 en 16.30 uur in Boerderij Land vreugd hun prijs zullen ontvangen. De tekenwedstrijd staat open voor alle kinderen uit Groenoord en Kethel in de leeftyd van 4 tot 9 jaar. zte advertentie ACBTEitPAGIAA - houten speeltuigen gaan in vlammen op; - half afgebrande of verschroeide toestellen breken af; - ijzeren klimrekken worden verbogen en ontwricht; - rubberen autobanden (schommels) werden stukgesneden en verbrand; - grasvelden (met hondenuitwerpse- len) veranderen in een .hobbelig land- schap door onverstandig gebruik; - de bij kinderen geliefde zandbakken blijken ook geliefd bij dieren. Vermoedelijk kost het u geen enkele moeite deze rij aan te vullen. Een speeltuig op de speelterreinen kost zo'n 500 tot 800 gulden. Het afge- lopen jaar is er naar schatting voor tienduizend gulden (schrik niet) ver- nield en vernieuwd. Deze schatting is aan de lage kant. Wie moet dat be- talen? Wei, wij u en ik via de belas- ting. Vindt u het niet jammer, dat dit geld steeds Ojrnieuw uitgegeven moet worden, terwijl het met een beetje zorg en toezicht van ons niet nodig zo'U zijn? Vuurtje stoken is momenteel net zo geliefd als vroeger het priktollen. De gevolgen zijn jammer genoeg wat minder ontspannend. Rode koppen, stank, smeulende rom- mel maken je_ opmerkzaam op deze spannende bezigheid. Je begrijpt dat het leuk is, toch je kan dit niet toestaan. Niet, omdat die kinderen vlakbij auto's gevaar Iopen, niet om dat de buurtbewoners en hun eigen- dommen gevaar iopen, niet omdat ook kinderen moeten leren wat wel en niet kan. Het zal u verbazen maar sommige volwassenen staan met een even rood hoofd als de kinderen te kijken, pakken hun lucifers, en stimu- leren dit spel. Hoe zit dat nou? Hoe zit het met onze mentaliteit - net opvoeden? Het voorbeeld door de ouderen? Als we achteloos voorbijlopen als er een vuurtje gestookt wordt, als we toestaan dat kinderen hun vernielzucht of hun fantasie botvieren op ander- mans spullen zullen we altijd met rom- mel, met hoge schaderekeningen en met kinderen die niet weten wat wel en niet kan, blijven zitten. Het probleem moet op verschillende manieren aangepakt worden. Waar- schijnlijk bent u er dagelijks thuis mee bezig. Een voorbeeldje: U gaat op stap om een nieuwe bank te kopen. Van te voren heeft u als nuchtere Hollander bekeken in welke tijd de bank afgeschreven moet worden. De tijdsduur hangt af van de manier waar op en de mate waarin de bank ge- bruikt wordt. Uw keus is bepaaid, de bank staat thuis en natuurlijk gaat u er op zitten. Vanaf dat moment begint voor die bank het aftakelings- proces. De enige vraag is dan: wat kan ik doen om dit zo langzaam mogelijk te laten verlopen. Het antwoord zal waarsohijnlijk zijn: die bank normaal gebruiken, er niet op dansen, hem schoonhouden, het hout bijwerken als het nodig is. Iedereen in huis moet zijn best doen om er nog Iang en Iekker op te zitten. Dit is een kwestie van afspraak, mentaliteit; zo u wilt van opvoeden. Voor speeltuigen geldt precies hetzelfde, al is het gemeen- sohappelijk eigendom. De schade moet beperkt worden en dit is alleen moge lijk als men het woordje „men" eens in „ik" wilde veranderen ook .buitens- huis. Hoe vaak hoor je niet: als men maar, als men dit, als men dat Wanneer zullen we horen: als ik maar durfde, als ik eens de moeite nam (om bijv. de Plantsoenendienst op te vervolg pag. 3 Tot onze grote vreugde is de eer- ste byschrijving voor onze boom- plantaktie binnen en wel een be- drag van f 100.00. De Heer op het Griegplein die dit op onze giro overschreef zijn wy daarvoor zeer erkentelyk. Het eerste gever is over de dam. Voor de velen die willen volgen geven wy hier nog- maals het gironummer t.n.v. Boomplantaktie, Schiedam- Noord. Laat V niet afschrikken door het hoge bedrag, want elk bedrag is welkom. Help mee uw wijk leefbaarder te maken. Het totaal saldo op de giro is nu f 200,00. Dan naar BOVAG-ryschool V.A.M.O.R., BOVAG en N.B.A. ge- diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 Heeft u ook al gemerkt dat we naar de winter gaan. 's-Morgens is het nauwelyks licht als u het huis uit gaat en als u 's-avonds tegen zessen thuiskomt is het al niet veel beter. Toch heeft deze tijd zyn plezierige kanten. Lekker thuis by de T.V. of een boek of misschien ,,Mens erger je niet". Dan opeens heeft u ook hier ge noeg van en wilt u ecus lets anders. Waarom gaat u dan bijv. 18 NOVEMBER niet eens naar ..Landvreugd"De wijkvereniging organiseert die avond een B1NGO-AVOND. Natuurlyk met leuke prijzen in een gezellige sfeer. U bent al eens geweest? Dan komt u zeker. U was er nog nooitl Probeert u het dan eens, als vari- atie op T.V., boek, krant, enz. De aanvangstyd is 20.30 uur. De sooskommissie.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1