De Sint kwam zich zelf tegen. TILANUS Uw vertrouwen waard! CKleine Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman akkoordjes a U herinnert zich nog wel ons vorig artikeltje van jantje, die zijn schoen voor de verwarming wilde zetten en die dal pro- bleem op zijn manier heeft opgelost. Welnu, we zlllen dat gezin nu verder volgen en eens gaan zien hoe het daar met Sinterklaas toe gaat. Vader, Moeder, Pietje en Marietje ver- keren nog steeds in een opgewonde stemming. Het zal nu gauw het heerlijk avondje worden. De kinderen zingen dat het een lieve lust is. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Laat de voetpaden veilig zijn! Alle verzekeringfeii: Hypotliekeii Ffiiaiicieriiigen c V 13 i- o o -itf "T3 >- O O c <D o )H Zie de maan schynt door de bomen Vader, vraagt Jantje hebt U al wat voor de bomen-plant-aktie gegeven? De maan vindt het vast leuk als er volgend jaar nog meer bomen staan in Groen- oord, dan schijnt-ie met veel meer ge- noegen. Vader hulde zich in een schul- dig zwijgen D'e dagen verstreken en vader en moe der waren het eigenilijk er nog niet over eens of ze nog wel voor een Sinterklaas moesten zorgen. Alles is zo dtiur. En uti sommige opmerkingen van de kin deren konden ze toch al iets van een aankomende twijfel opmaken aangaan- de het werkelijk bestaan van de goed- heilig-man. Komt-ie wel, komt-ie niet. De ene dag was het zeg man, laten we er maar van af zien, later was het weer, zeg, vrouw, we moesten het toch maar doen Maar juist op een avond als ook bij vader en moeder het niet helemaal zo duidelijk meer was of de Sint nu wel of niet moest komen, kwam oom Frans aaniwippen. De kin deren waren dol op hem, en oom Frans was niet minder dol op de kinderen, want hij, oom Frans, moest het zonder nakomelingschap stdlen. Waar zou je nu op zo'n avond vlak voor de 5e de- cerriber anders over spreken dan over dat heerlijke avondje, als de maan door de bomen schijnt, en ook de tocht van Sint-Nicolaas op zaterdag 2 december in Groenoord staat te gebeuren. Oom Frans informeert hee kactisoh naar de plannen van vader en moeder. Die zijn nu net in de fase aangeland, van, neen toeh maar niet dit jaar. Dat wist oom Frans dan tenminste. Want onze oom Frans, was een grote kindervriend en hij kende zijn pappen- heimers heel goed. Hij wist wel, dat, al was er dan enige twijfel als de Sint in al zijn pracht en statie door de CHU straten rijdt, en talrijke zwarte Pieten pepernoten strooien, dat er dan toch weer iets warm gaat worden in de hartjes van de kinderen vooral ook, als de Sint dan straks de kinderen komt bezoeken, vergezeld van zijn trouwe-Pieterbaas, dan valt alle twijfel weg. Oom Frans herinnerde zioh zijn eigen jeugd en wist dat hij op die ogenblikiken toch wel iets van span ning voelde. En als dan de cadeautjes kwamen,. ja, dan gelooft ieder kind toch wel weer aan de goedheid van Sint-Nicolaas. Oom Frans wist nu ge- noeg Sint zou komen dat moest hij doen van Jantje, en Pietje en Marietje, en toch ook een beetje voor Vader en Moeder. Oom Frans stapt weer op. Vader en Moeder blijven achter de kinderen zijn al naar bed en waar zulilen ze het nu eens over hebben? U raadt het al, over Sint- Nicolaas die dan toch maar moet komen Hier wordt de ontknoping van ons verhaal al duidelijk Het is 5 december spanning in het huis van vader, moeder, Jantje, Pietje enMarietje. Op eens een gestom- mel op de galerij een druk ge- praat een Iawaai een gebel alsof er brand is. Daar gaat even een schok door de afwaohtende kinderschaar. Maar wat is dat juist als Vader, zo heel onschuldig zegt: wie belt daar nu zo hard, wie zal dat nu zijn, en de deur opendoet om het vertrouwde be- zoek binnen te laten, komt om de hoek van de galerij een volgende stoet ook een Sint met zwarte Piet en oom Frans en Tante Lies. Beiden, oom en tante, verheugen zich op de blijde en stralende gezichten van de kinderen als de pakjes worden uitgedeeld. Vader schrikt zich lam 2 Sinter- klazen, 2 zwarte Pieten en daar Oom Frans en Tante Lies en hij begrijpt wat er aan de hand is. Het is me een opstopping van belartg aan de deur van ons Groenoord's gezinnetje. Vader houdt de kinderen binnen en probeert tot een overeenstemming te komen. Een Sint is genoeg vindt hij, bovendien is het voor het aan twijf el- onderhevige-geloof van de kinderen ook beter als ze maar de ene Sint zien. Oom Frans weet wat hij doen moet. Uit hoofde van zijn werk en ook door zijn belangstelilng voor andere mensen komt hij hier en daar en overal in de wijk. Hij maakt een afspraakje met de door hem bestelde Sint en vraagt hem of hij naar een ander adres wil gaan. Hij weet zeker dat Sint-Nicolaas daar heel welkom is, omdat daar de Sint zeker niet kan komen dit jaar In de kortst-mogelijke tijd worden cadeautjes en lekkernijen gesplitst en daar vertrekt de andere Sint naar het andere adres Inmiddels was het op de galerij een gezelilge drukte geworden en de kinderen hebben nooit geweten waar- orn het zo lang duurde voordat Sint- Nicolaas binnen kwam. De twee Sinter- klazen hebben elkander niet als con- currenten gezien, maar als mede-wer- kers voor een goed doel. Kinderen blij te maken. capk. Ondanks het feit dat we in dit blad al talloze malen de bestraf- fende vinger ophieven tegen al diegenen die maar steeds met fietsen en bromfietsen over de Groenoordse voetpaden rijden, en ondanks de regelmatige surveil lance van de politie, blijft men dit maar hardnekkig doen. Regemlatig signaleren we moe- ders die met kinderen achterop rustig over alle trottoirs naar huis of school of winkel rijden, om van de jeugdige bromfietsers die met hun knetterende brom- mers het voor de voetganger nog onveiliger maken. maar te zwijgen. Laten we daar met z'n alien nu eens een eind aan maken er is toch geen enkele noodzaak om de brede straten om te ruilen voor de smalle trottoirs. Hoe zou V als fietser/bromfietser het vin- den asl alle voetgangers ineens de straat zouden verkiezen boven het trottoir Dit vermanende stukje moet U niet zien als een uiting van ten of meer zwartgallige bestuurders der wijkvereniging. Het is ont- staan uit een toenemend aantal klachten dat bij ons binnen komt en waarin vaak medilng wordt gemaakt van ernstige botsingen tussen voetgangers en fietsers/ bromfietsers, iwaarbij maar al te vaak ernstige schade wordt toegebracht. Doen we er dus wat aan Tarief: Ieder woord of leesteken a 10 ct Brieven onder nummer 1 gulden extra. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke - P. Pons - „De Favoriet" - F. J. Blderhorst - Slijterij - Wijnhandel ..Chandon". Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. Te Koop Hockeyschaatsen maat 30. Noren met leren schoenen maat 32. Judo.pak 9 jaar. Telefoon 70 38 75. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SHIRA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57. Kethel. Tel. 70 41 28. PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10, Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. COMPLETE SCHOONHEIDSBEHAN- DELING BESTAAT BIJ ANS BAKKER- SMIT UIT: Reiniging en stimuleren van gezicht en decollete, epileren van de wenkbrauwen, comedones en hoorn- pareltjes uitdrukken, massage van ge zicht en decollete, masker en make-up 12,50 met vapozone 15.50. Rijksgediplomeerd SCHOONHEIDS- SPEC1ALISTE A B, MANICURE - PEDICURE ANS BARKER - SMIT, LISZTPLF.IN 161. Behandeling volgens afspraak. Telefoon 70 84 94. Bij geen gehoor overdag bellen na 17.00 uur. Te Koop t.e.a.b. ban.kstel salontafel eethoek opklapbed 2 pers. met matras kinderJedikant met matras nieuwe lTHO-Iuchtbevochtiger met water- ontharder. Bachplein 133, Schiedam. Zelf Witten, Schilderen of Behangen? Dan eerst naar ..PERHAPS", St. Lidui- nastraat 3, telefoon 26 37 08. Voor vakkundige voorliohiting en eerste klas materialen. Iedere zaterdag een geweldige reklame stumtl Mevrouw ELS W1JNTJES-VAN VELZE, schoonheidsspecialiste, Griegplein 216, Schiedam, Groenoord, telef. 7111 33. Ritmische gymnastiek voor kleuters (4-6 jaar) vanaf donderdag 2 november van 4-5 uur in het Trefcentrum, Martinuskerk. Informatie en opgave Mevr. Fleischmann - Griegplein 82. Telefoon 71 14 36. Voor schoonmaken, restaureren en op- nieuw inlijsten van schilderijen, repro- dukties en borduurwerk naar ..PERHAPS", St. Liduinastraat 3, telefoon 26 3 7 08. Te Koop: Mutsaert kinderwagen. Rleur groen-geruit. Prijs 40.-. LUXAFLEX, goudfcleurig. 3.80 breed d.g.st. 150.-. Ghopinplein 122, telefoon 70 08 19. Te koop: Witte kunstschaatsen maat 39 Heyblom - Johann Straussplein 333. brand - inbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeit - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - enz. Alle vormen van Ievensverzekeringen, studie- en pensioenverzekeringen. ASSURANTIEKANTOOR A. IVaalCWijll Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 7