Waarschuwingsborden langs de landbouwstraat. Hulp-bureau gemeentesecretarie in Groenoord. Schaak- vereniging GR0EN00RD R.S.B.-competitie seizoen 1972/1973. Stand klasse 2a na 4 ronden: i even tegenover dood. n Nieuwe landbouwmethode. Interesse? Moderne manieren. Afdelingen Wijkvereniging ^Groenoord" Hulde aan hef vierde flat op hef Bachplein. Bewoners J. Oreliosingel boos over verhoging Klaverjdiver .GROENOORD" e.o Nu het nieuwe jaar al weer begonnen is, wil iik ieder een spottief 1973 toe wensen. Toch wil iik nog even terug naar het afgelo,pen jaar. In de eerste plaats moet ik -de dames van Buren en Smits hartelijk danken voor de prac-htige prijzen, die zij voor ons tegen redelijke prijs hebben kunnen inkopen. Wat deze dames hebben gepresteerd is met geen pen te beschrijven, (tk doe het toch). Als je zo zag wat er op het gebied van huishoudelijke prijzen waren, dat was werkelijk at, grandi- oos zelfs. Nogmaals dames het was geweldig. Kijk beste vrienden? Dat is nou precies wat iedere vereniging tiodig heeft. De voile medewerking van alien. Doet U ook mee in onze vereniging? Ja toch? Dan volgt nu de stand over de maand decerriber. gesp. punten A. Verhoev 3 15676 A. van Buuren 3 15610 C. A. de Koning 3 15064 J. van Schie 3 15056 Dhr. Moonen 3 14555 Mevr. Martveld, Thea 3 14305 Mevr. de Koning 3 13878 Mevr. Verhoev 3 13876 L. Heinsbroek 3 13837 D.hr. Kemperman 3 13818 Mevr. de Roos 3 13728 Mej. Berends 3 13690 Dhr. de Koniing jr. 3 13689 S. Peul 3 13611 W. P. H. v. Heiden 3 13589 Dhr. v. d. Berg 3 13402 Overdijk de Lange 3 13304 Mej. van Duivenbode 3 13265 Dhr. Holierthoek 3 13068 Mej. R. Smits 3 12945 J. J. A. van Heiden 3 12944 Mevr. v. d. Berg 3 12717 Mevr. Visser 3 12685 H. Perdaems 3 12584 D'hr. Zwang 3 12466 P. Meijer 3 12443 Dhr. Schenk 3 12387 In de 4e ronde van de R.S.B. competitie Masse 2a stuitte ons eerste team op een grotere tegenstand dan men oor- spronkelijk had verwaciht. Onze tegenstander Het Houten Paard 1 uit Oostvoorne nam zelfs een voor- sprong van 2-1 en het zag er voor GROENOORD 1 ndet zo bijster goed uit. Het werd tenslotte een gelijk spel 5-5. D'it betdkent tevens het eerste ver- liespunt van GROENOORD 1 in deze competitie. De overwinningen kwamen op naam van de heren Reisman en Schaeben. De heren Rusch, Dortland, A. de Groot, Boogaard, van Troost en Schoonderwcsrd sooorden elk een half punt. Ondanks het gelijke spel blijft ons eerste team aan de leiding in de 2e klasse A. 1. Groenoord 1 4 3 1 0 7 261/2-131/2 2. Shell 1 4 3 0 1 6 23-17 3. Overschie 2 3 2 0 1 4 18-12 4. Unilever 1 4 2 0 2 4 16y2-22!/2 4- 1 afg. partij 5. Onesimus 1 4 112 3 17y2-22y2 6. Shah Mata 2 3 0 2 1 2 14-16 7. Het Houten Paard 4 0 2 2 2 171/2-221/2 8. Sipangen 3 4 1 0 3 2 16-23 1 afg. partij Het tweede team van Groenoord ont- moette in de 4e ronde SPIJKENISSE 3. Het nam al vrij spoedig een voorsprong door debutant J. Groen die door af- wezigheid van een der onze spelers alsnog moest invallen (met als handi cap een klokachterstand van 15 min.ll) Het werd echter een verrassende nederlaag van 21/2-51/2. De heren Bouts, B. van Wijngaarden en v. d. Steeg speelden remise, terwijl de overige borden verloren gingen. Het bestuur van de S.V. „GROEN- OORD" wenst alle leden een voor- spoedig 1973. Schaakvereniging GROENOORD" Dhr. Visser 3 12379 Mevr. Overdijk-C-oedikoop 3 12378 Dhr. Verkeik 3 11703 Dhr. Hanng 3 11022 Dit was het dan weer, tot maandag 8 januari in Boerderij Landvreugd". De wedstrijdleider. Sedert 1 mei 1972 is een bulp-bureau van de gemeentesecretarie /gevestigd in het postkantoortje van de PTT op het Jacques Urlusplein, waar een loket in gebruik is genomen voor het afhan- delen van een aantal zaken betreffende de bevolkingsadministrarie. Hiermee heeft het gemeentebestuur tegemoet willen komen aan de bezwaren van de bewoners van de wijk Groenoord in het bijzonder en van die in Schiedam- Noord in het algemeen, aangezien men tevoren voor genoemde zaken moest zijn bij de afd. Bevolkiing c.a. aan de Oversohiesestraat 2 (v.m. rijks-hbs). Gedurende een seizoen is de gang van zaken bekeken, doch het bezoek aan het hulp-bureau heeft niet aan de vet- wachcingen voldaan. Was er in de maanden mei, jtini en juli nog een redelijk bezoek van gemiddeld ca. 30 personen per dag, daarna daalde het aantal tot gemiddeld 8 personen per dag. Kennelijik is er toch weinig be- hoefte aan een hulp-ibureau van de ge meentesecretarie in Sohiedam-Noord. Burgemeester en Wethouders hebben nu besloten het hulp-bureau weliswaar te handhaven, doch de openstellings- tijden te bekorten. Met ingang van 1 januari 1973 zal daarom het loket voor het publiek geopend zijn van 8.30 uur tot 10.00 uur. Indien in de zomer zou blijken, dat deze tijd te kort is, dan kan het loket in de zomer- maanden eventueel langer geopend zijn Bij dit hulp-bureau kunnen de bewo ners van Schiedam-Noord terecht voor: aanvragen van paspoorten en toeris- tenkaarten, aangifte van verhuizmg binnen de gemeente en het inleveren van verhuiskaarten, verstrekken van visakten, aanvragen rijbewijs, inen- tingspapieren, het uitbetalen van kost- winnersvergoedingen aan verwanten van dienstplichtige militairen, enz. Men kan er echter niet terecht voor zaken betreffende de Burgerlijke Stand aangifte van geboorte, huwelijken en overlijden. Vele dingen bevmden zioh op het ogenblik in een krisis. Wie goed kijkt ziet overal letterlijk en symbolisch waarschuwingsborden. Zo'n bord staat ook langs de weg van de landbouw. De landbouw is uit haar natuurlyke situatie en ritme gehaald. We vragen produktie, produkten op elk moment dat onze maag om inhoud vraagt. Meestal betekent di.t niet dat we eten wat er in een bepaald sei zoen is, maar dat we ook midden in de winter onze aardbeien met slagroom willen In Schiedam-Noord is het mogelijk eten te kopen dat ,,eerlijk" verbouwd is. Deze produkten weten niets af van kunstmatigheid. Hoe gek het ook rnag lijken, juist deze produkten zijn de zorgenkindjes, de aandachovragers ge- worden. De heer H. Hofland kan dit bevestigen. De voorafgaande zwart-wit schildering maakt duidelijk dat men moet kiezen, en van ziin keus de konsekwenties moet dragen. Willen we met oud- en nieuwjaar aard beien, willen we alles op zijn tijd? Aan u, aan ons de keus. Wat u ook kiest, de gevolgen achtervolgen ons. Er zijn versohillende methoden om on- bespoten landbouw produkten te krij- gen. De folder waaruit deze informatie gehaald werd verteld ons iets over de biologies dynamiese landbouwmethode Deze methode gaat ervan uit dat leven- de wezens van uit het leven gevoed moeten worden. Zo streeft men ernaar dat de akkerbodem bemest wordt met organiese mest; dat er bodemplanten groeien die goed zijn voor 'tvee, die later weer hun bijdrage leveren door zjuivere mest; dat de akker een natuur- lijke flora en fauna heeft. Het meest ideale hiervoor is een ge- m-engid bedrijf (landbouw en veeteelt), maar gespecialiseerde bedrijven zoals fruit- en groentebedrijven kunnen ge- lukkig organiese mest aanko.pen. D'aarnaast maakt men gebruik van organiese preparaten, zoals: kruiden, aftrbksels van planten, koemest-prepa- raten en een kiezelpreparaat. De ervaring leert dat plantenziekten bij deze landbouw methode weinig voor komen en ook met natuurlijke midde- len bestreden kunnen worden, in tegen- stelling tot de matig tot zeer giftige bestrijdingsmiddelen (men adviseert niet voor niets fruit eerst te wassen voor men zijn tanden er in zet) bij de moderne landbouw. In de moderne landbouw met zijn foef- jes om ons op de wenken te bedienen komt men middelen tegen die ons de schrik op het lijf jagen. Een pessimisties man zou zeggen: het is op elk terrein miljeuvervuilend, want: bemesten (modern) veroorzaakt waterverontreiniging, insektenbestrij- ding veroorzaakt vogelsterfte en ver- giftigingsgevaar voor de mens, on- kruidbestrijding doodt het lagere plan- tenleven, zware machines bederven de bodemstruktuur, grote oppervlakten zonder hagen en bomen verarmen flora en fauna met als gevolg toe- neming van ziekten, plagen en epi- demien. Klaverjas-vereniging ..Groenoord" Elke maandagavond in Boerderij ..Landvreugd", 20.00 uur. Kontaktadres: Mej. H. Smits, van Hogendorplaan 114d, Vlaar- dingen, telefoon 34 10 67. Schaakvereniging ..Groenoord" Elke dinsdagavond 20.00 uur, in Boerderij ..Landvreugd". Kontaktadres: R. M. J. Helsinger Mozartlaan 99, telefoon 70 39 69. Bridge-vereniging ..Groenoord" Elke maandagavond 20.00 uur, in Boerderij ..Landvreugd" Kontaktadres: Heer G. Brouwer, Joh. Straussplein 3, tel. 70 56 42. Indoortraining Heren Elke vrijdagavond 21.15 uur in de sportschool P. van Anrooylaan. Kontakt adres: Heer P. Immerzeel Dirk Schaeferplein 88, tel. 706776 Indoortraining Dames Elke woensdagavond 21.30 uur, Bachplein. Elke donderdagavond 21.30 uur, Sportschool P. van Anrooylaan. Kontakt adres: Heer P. Immerzeel Dirk Schaeferplein 88, tel. 706776 Toneelvereniging „Groeton" Elke maandagavond 20.00 uur. Boerderij ..Landvreugd". Kontaktadres: Mevr. L. Bonneur- Coelers, Johann Straussplein 345 Telefoon 70 40 34. „Breng eens een Zonnetje". Kontaktadres: Mevr. de Jager. Henr. Bosmansplein 125, telefoon 7010 65. Bejaardensoos ,,'t Praethuys". Eenmaal per 14 dagen. Maandagmiddag 14.00 uur. Boerderij ..Landvreugd". Kontaktadres: Mevr. G. v. d. Spek Obrechtstraat 86, tel. 70 95 38. Jeugd-Postzegelclub. Eenmaal per maand, op zaterdagmorgen. Kontaktadres: Heer Jac. de Graaf, Diepenbrockstr. 90, tel. 70 03 90. Bij deelname aan een onzer onderafdelingen is het lidmaatschap van de wijkvereniging verplicht. Kreeg u belangstelling voor biologies- dynamiese produkten? Wilt u weten waar ze te koop zijn, wilt u er meer van weten? Het secretariaa-t van de Nederlandse Vereniging tot bevordering der biolo- gies-dynamiese landbouw is gevestigd: Ooster Tuindorpslaan 14, Haarlem. Een bijdrage is natuurlijk altijd welkom Probeert u het oak eens. A. v.K. Het is in feite al een paar jaar zo, we zijn er steeds zonder commentaar aan voorbijgegaan. Nu willen wij huismees- ter en bewoners toch eens een compli- mentje maken voor hun bijzonder aar- dige kerstversiering. Want reeds van verre is hun meters- hoge verlichte kerstboom tegen de balcons van het vierde flat ziohtbaar. Een welkome afwisseling in onze wat dorre en verstrakte wijk. We hopen hem volgend jaar weer te zien. J. v. S. Juist voor het ter perse gaan van dit nummer, werden wij door enkele be woners van de J. Oreliosingel benaderd over een schrijven dat zij via Gemeen- tewege ontvingen. Hierin werd hen medegedeeld dat de huur van hun wo- ning met 8.80 per maand is ver- hoogd; dit voor verhoogde service- en stookkosten. De bewoners vragen zich af of dit nu zo maar mogelijk is en gezien de zeer korte tijd die ons restte, kunnen wij op dit moment hier niet afdoende op antwoorden. Zo op het oog gezien lijkt het wat vreemd dat er tussentijds een verhoging wordt toegepast en blijkbaar slerhts voor enkele Groenoordbewoners. Het Ms natuurlijk mogelijk dat juist in die flats de servicekosten in het verleden llager waren dan elders. Het lijkt ons echter beter dat dit dan bij de e.k. huurverhoging aangepast zou zijn of dat er nu een betere teksr en uitleg van was gegeven. Nu werd er o.m. medeg»deeld dat men niet elke bewoner hierover een schrijven kon zenden en die zinsnede vetbaast ons nog het meest. Wij dachten dat elke huurder er het volste recht op had te weten hoe en waarom een zo plotsf- linge vethoging in elkaar steekt. Het is toch logisch dat de bewoners in onze wijk - die toch al extra belast zijn ten opzichte van woningen elders in Schiedam - nu niet meer weten wat er nog meer boven 't hoofd hangt. Duidelijkheid en openheid is ook voor gemeentelijke instanties naar onze me- ning een eerste vereiste. Wij stellen onze kolommen nog steeds voor der- gelijke doeleinden GRATIS ter beschik- king. Wanneer de gemeente niet in staat is elke huurder een brief te schrij ven en/of nu op vragen antwoord wil geven, welnu dan lig-t hier hun kans. J.V. S.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11