7fjall& 1973! x tuifi ;no x 19 Boerenleenbank UW Nieuwjaarsdag - ..JASMIN" BOOMPLANTAKTIE BANKZAKEN HXKXXXHHXKHXHMKKMXHXXH voorAL Oud papier - geef maar hier de dag van de goede voornemens 5e jaargang no. 119 3 januari 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Laten we beginnen, zoals we beginnen moeten; uitgever, redactie en medewerkers van Uw lijf- en wijkblad ,,Groenoord- Akkoorden" wen sen U een voorspoedig 1973 toe. UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. Bingo avond 27 januari Het is goed te zien dat er dure dagen zijn geweest, niemand heeft aan de Boomplantaktie kunnen denken, hoe gaarne men ook had gewild. De stand van de rekening was per 31 december 360.--. Alleen de Amrobank heeft er wat rente bij gedaan, zodat de stand nu precies is 360.33. Voor hen die een rekening bij de Amrobank hebben lopen vermelden wij nog dat U ook rechtstreeks deze bank op- dracht kunt geven op de reke ning van de Boomplantaktie over te schrijven. Ten slotte nog dit opgemerkt: Hoewel het nu winter is en er nu geen bomen worden ge- plant moeten wij toch door- gaan met het sparen, zodat wij als de tijd weer daar is met een dikke rekening bij de Ge- meente kunnen gaan praten. Dit is een aktie waarvan ieder- een plezier heeft. Het Bestuur. (XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX GIRO BOOMPLANTAKTIE H y Schiedam-Noord y de bank voor iedereen Hoewel steeds meer mensen bezwaar schijnen te hebben tegen de oude gewoonte om met oudejaarsdag je blik nog eens te laten glijden over het afgelopen jaar, neem ik dit niet al te serieus en ga dus nu van start. EEN GOED BEGIN LID VAN DE WIJKVERENIGING Wie kent niet de enthousiastelingen die onvermoeibaar en optimisties langs de deuren gaan om ons van bergen oud papier te verlossenPWie is er niet blij als hij de grote stapel papier die met de dag groeit, mee kan geven aan iemand die het kan gebruiken? Wie twijfelt er nog aan dat oud papier geld waard is? Wie? Waarom een praatje over oud papier op papier dat ook weer oud wordt? »Beau Rivage« GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85. Schiedam. Re'daktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan, telefoon 704762. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332. Telefoon 70 69 67. leder mens is zo aan het begin van - alweer - een nieuw jaar vast van plan verschillende zaken eens anders aan te pakken. Welnu, wij ook! Wij zullen trachten „G.A." nog beter, nog aantrekkelijker te maken. Zo zullen wij in de loop van dit jaar op gezette tijden een puzzle uitschrijven (mede gezien het succes van onze Kerstpuzzle), we gaan een speciaal ,,'kinderhoekje" fabriceren (hier werd tot dusver weinig of geen aandacht aan geschonken), er komt weer een feuilleton. Zo ziet U dat ook wij met de beste voornemens bezield 1973 te lijf gaan, we zullen trachten van Uw huisblad1 een gezellig familieblad te maken, ter- wijl we - natu/urlij'k - het Schiedamse en wijknieuws niet zullen vergeten. Vanzelfsprekend krijgt U het blad (zo als gewoonlijk) om de 14 dagen GRATIS in Uw brievenbus. Maar daarom mag U best lid van de wijkvereniging wordenl Altijd! J.v. S. Dan naar BOVAG-rjj school V.A.M.O.R., BOVAG en N.B.A. g*- diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 .,47". „]a, die heb ik". „62". Vliegensvlug kijken, nee jammer. De kaart is bijna vol. Even kijken, die naast my heeft nog maar drie lege plaatsen. Ik moet nog 3 en 98 hebben. Wat werd er gezegd? Acht, nee, jam mer. „Vol". Peek, maar wat geeft het. Het is hier gezellig, je bent er eens een avondje uit. Je ziet eens wat anderen. Eigenlijk wel leuk dat dit kan, want je moet nog zolang wachten voordat je vakantie krijgt. Dit geeft ontspan- ning. Gelukkig dat ik de kinder- oppas een paar weken van te voren kon vragen. ,,91". Ze zijn alweer begonnen. Tja Bingo-Bingo avonden. ZATERDAG 27 JANUARI is het weer zover. Komt U ook? a. v. k. y WW WW WW w WW WW y Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 Ik wil me hierbij vooral riahten op alles wat er in Schiedam-Noord ge- beurde in de laatste maanden. Een heel nauiwkeurig of genuanceerd geheel zal dit niet worden omdat ik me pas een klein poosje een klein beetje thuis voel. Uit mijn hoofd kan ik het volgende opsommen: voetbal- en handibaltoer- nooi voor de jeugd, vakantietocht voor 'bejaarden, soosavonden, bejaardensoos iklubaktiviteiten, heropening van de iboerderij, het aanleggen van een nieu- we riolering, feestavonden zoals Bingo, 't wij'kfeest (en de komende nieuw- jaarssoos op vrijdagavond 5 januari), het Sinterklaasfeest, verwijdering van prikkeldraad, aanplanten van groen, verhogen van stoepen, witte strepen op de' weg, kontakten met verenigingen en groepen die het hier leefbaarder willen maken, het wegwaaien van lood- sen, caravans en andere voor wind grijpbare dingen, het Schiedam-Noord gidsje, de Boomplantaktie giro 656700 de centenaktie, aktie en nog eens aktie. Aktie valt te registreren, het niet aktie voeren niet, maar daarmee is niet ge- zegd dat dit laatste onverand'erd moet blijven. Dit niet komplete lijstje, er is geen opzet in het spel, laat zien dat men wil. Dat men niet alles neemt zoals het is, niet bij de pakken neerzit. Er zit zeker bedoeling aohter, visie. Met het terugkijken op gedane, ge- voelde dingen en ervaringen komt de vraag: hoe gaan we verder, waarom, met wie? Nieuwjaarsdag is de dag waarop grootse plannen alleen nog maar uitgevoerd hoeven te worden. Het klinkt simpel, zou 1973 het jaar worden waarin het ook simpel is? Niemand weet dit, we kunnen er hoog- stens voorwaarden voor scheppen. Dat betekenit konkreet: medewerking van en aan iedereen op elke manier, ad- viezen, opbouiwende kritiek, een beetje tijd en hart voor het leefklimaat in Schiedam-Noord. Ik hoop dat u niet denkt dat uw medewerking niet nodig is, ik hoop dat u, overtuigd dat alle beetjes helpen, helpt. Nieuwjaarsdag - goede voornemensdag Tot slot wens ik alle Groenoord-Ak- koordenlezers, oak priv^, een heel goed 1973. A. v. K. Postbus 410 - Schiedam De wijkvereniging Groenoord e.o. viert haar lustrum en dat kost geld. Want we streven ernaar zoveel aktiviteiten op touw te zetten, dat iedere bewoner zin krijgt mee te doen. Een van de manieren om aan geld te komen is het ophalen van oud papier op zaterdag 13 januari a.s. Grif deze datum in uw hoofd. Houdt er rekening mee en verdeel uw stapel oud papier in 2 pakjes als u het gewoonlijk voor een ander doel weggeeft. Maar dit is maar eenmalig. We hopen daarom dat we mogen rekenen op alles wat u aan oud papier in huis heeft. Als u 13 januari niet thuis bent, toch mee wilt doen, dan kunt u de volgende nummers bellen: Mevr. Haan, telefoon 70 25 93; Mevr. Immerzeel, telefoon 70 67 76 Dhr. v. d. Slot, telefoon 70 48 53 Dhr. Gusman, telefoon 7103 21. Dit papier wordt dan te voren even opgehaald. Een andere vraag: wie wil er mee- helpen? Het is een hele organisatie en nog steeds geldt: vele handen maken licht werk. We hopen dat veel jongens en meisjes boven de 12 jaar zich zaterdag 13 jan. om 10 uur op Boerderij „Landvreugd" melden. Ouderen zijn natuurlijk ook welkam. U kunt het zien als een vorm van trimmen! Oud papier, geef maar hier. Vele handen maken licht werk. Niet thuis bel bovenstaande nummers. En nu maar sparen. Vast veel dank voor de verwachte medewerking. a v k Groeton speelt op 6 januari 1973 in „De Rank" de onvergetelijke thriller Aanvang 8.00 uur n.m. Kaarfen a f 2.50 aan de zaal en op de bekende adressen. Zie paglna 3.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1