uweliez (pPoot H E N F heb de zee in mijn emmertje55 GROENOORD Waarom geen Rode Kruisbus in Groenoord Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Waar blijven de gele strepen c "S o SCHAAKVERENIGING R.S.B.-competitie 1972-1973 De uitslag. Groenoord II-Shah Mata V 8-0 De uitslag Spangen III - Groenoord I 3 x/2 -61/2 KRIJG DE BLAREN - PLANT EEN BOOM. 6 5 6 7 0 0 Mysterie en waarheid. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Markant Rotterdams herkenningsteken verdween HOUD DE SCHORS IN ERE 6 5 6 7 00 Als er ijs komt, begin! de pre!!! De Wijkvereniging zorgt voor Uw STAMBOOM 6 5 6 7 0 0 TELEVISIE-REPARATIE RADIO bij ons geen hoge reparatiekosten f 2.50 korfing u o o TJ )- o o c <u a De verrichtingen van onze teams in de 5e rotide van de R.S.B.-iompetitte zijn zeer succesvol geweest. Hit het volgende zal V begrijpen dat een verslag over de wedstrijd van Groenoord 11 beslist het eerst vermeld moet warden. U leest het goed, het tweede scoorde voor het eerst in het bestaan van onze schaakclub 100% uitslag, iets wat bij schaakwedstrijden sporadisch voor- komt. Niet alleen de uitslag maar ook de wijze waarop de overwinning aan vele borden tot stand kwam was im- ponerend. De heren die dit schitterende resultaat bewerkstelligden waren v. d. Veen, Bouts, Van Wijngaarden, Van Soest, Fick, Meeder, Van der Steeg en Groen. Omdat nog niet alle uitslagen van de afdeling waarin het tweede speelt op dit moment bekend zijn, is het moeilijk te bepalen welke positie wordt ingenomen. Misschien zijn er nog kampioenskansen. Ook het eerste deed van zich spreken. Na het wat teleurstellende gelijike spel uit de vorige ronde, werd nu wederom een royale zege behaald. Het moet gezegd worden een wedstrijd met weinig spanning omdat de over- winning voor ons zich reeds snel af- tekende. De voile punten werden ge- scoord door de heren Reismann, Rusch, Dortland, A. de Groot en Van Troost. De remises kwamen op naam van de heren Schaeben, F. de Groot en Zwart. Groenoord I blijft in zijn afdeling aan de leiding. D'e spanning is echter groot daar ook de directe concurrenten een overwinning boekten. Op dinsdag 23 januari j.l. werd een begin gemaakt met bet tweede gedeeite van de huishoudelijke competitie. De eerste uitslagen zijn reeds bekend. Over enige weken 'kunt U de eerste tussenstand tegemoet zien. GIRO BOOMPLANTAKTIE De zee, de tzee klotst voort in eindeloze deining De zee, waarin mijn ziel zichzelf weerspiegelt ziet; 0, zee, was ik als gij, in al uw onbewustheid, dan zou ik eerst geheel-en gro6t-gelukkig zijn. Deze regels van Willem Kloos inspi- reerden mij tot het nu volgende. Mis schien dat velen van U dit gefilosofeer maar matig ikunnen bewonderen, en ik begrijp dat. Maar aan de andere kant heeft ons mens-zijn toch ook ver- plichtingen, en wel in die zin dat wij moeten nadenken over de verschijn- selen om ons heen en wat daar achter ligt. De zee is voor vele mensen toch altijd een indrukwekkend geheim ge- weest. Het immer voortrollen van de golven van strand tot strand. De ma- jesteitelijke oneindigheid van de zee met de rustige kabbeling maar ook met het tomeloze geweld is voor velen een bron tot overdenking geweest. Hoek van Holland trekt, als de najaarsstor- men woeden talrijike bezoekers om het tumulteuze geweld van de torenhoge golven met ontzag gade te slaan. Maar op een prachtige zomerdag als de zee stil en blank is dan gaat er eveneens diepe bekoring van uit. Hoe- wel voor velen alleen het lijf-aan-lijf- liggen, bradend en brandend in de zon al voldoende is. Maar de kinderen die genieten pas goed van die zee, ze slepen met emmertjes water en gieten dat water uit op het strand en bouwen kastelen en forten en vaak ingenieuze wa-terwerken. Kleine kinderen spelen in hun bont-gekleurde emmertjes en roepen triomfantelijk uit: ik heb de zee in mijn emmertje. De zee in mijn emmertje, voor dat kind is dat waarheid, diepe waarheid. Weet het veel. Ik heb de zee in mijn emmertje, zo roept het kind, enthou- siast uit en hij meent het. Wij, grote mensen moesten beter weten want, niet de zee is in dat emmertje maar slechts een deel van die onmete- lijke watervlakte. Een deel van het mysterieuze geheim van zeeen en oce- anen hebben wij in ons emmertje. Maar toch, wij spelen aan het strand van de zee en vullen ons emmertje en roepen: dat is mijn zee. Kerken, groe- pen, partijen, rangen en standen alien roepen ze: ik heb mijn zee. Het is mijn zee, niet die van jou. Ik heb het ware, ik heb de wijsheid, mijn geloof is het enige ware, mijn partij is de juiste. Denk maar aan de verkiezingen die achter ons liggen. Elke groepering was de beste, de juiste. Het is mijn zee, niet de Uwe. En toch hebben ze ieder maar een deel ervan, een klein en be- scheiden deel. Mysterie en waarheid kunnen niet en nooit in een emmertje worden gevat, nimmer kunnen wij in onze begrensde mogelijkheden en ken- nis ons beroepen op het hebben van DE waarheid, ons is slechts een heel klein deel gegeven. Het mysterie van zee, leven en dood, schepping en natuur kan slechts ten dele worden gekend en dan nog slechts door hem die zich op de schouders van de grote denkers laat dragen om verder te schouwen dan hetgeen voor ogen is. Dat de wereld zo verdeeld is, en ons leven zo vruchteloos, ons streven zo beperkt, en onze uitkomsten zo simpel ligt aan de hoogmoed van hen, die roepen 't is mijn zee, 't is mijn waarheid, 't is mijn bezit. Want wij kunnen de waarheid in al zijn onomvattendheid nimmer bezitten, de waarheid zal ons moeten bezitten, wij moeten gegrepen worden door de grootheid van alles wat ons omringt. Een kind kan ihet verrukt uitroepen: ik heb de zee in mijn emmertje; maar wij, grote mensen weten dat wij in eigen beperktheid samen moeten wer- ken om van de aarde, een tuin te maken, leefbaar voor allemaal. Wij hebben slechts een deel maar wij kunnen er veel mee doen, ten kwade doch ook ten goede. capk. Over de afbraak van de Rotter- damse Koningitinekerk is heel veel te doen geweest en de af braak zelf werd door alle nieuws- media zeer uitvoerig belicht Met piin in hun hart zagen de Rotter- darnmers de beide zo geliefde groene koepels, die zo onverbre- kelijk bij hun stad behoorden, verdwijnen. Gisteren langs Diergaarde Blijdorp rijdend. zagen we ineens dat, ook daar een zeer bekend silhouet was verdwenen n.l. de slanke uitkijk- toren. De uit 1940 daterende toren was er z6 slecht aan toe, dat res- tauratie onvoorstelbaar veel geld zou kosten. Daarom werd tot af braak besloten, die inmiddels is uitgevoerd. Een reden de kostbare restauratie niet uit te voeren was dat er tegenwoordig in en rondom Rot terdam z6 veel hoge gebouwen zijn verrezen, waarin duizenden Rot- terdammers vanuit hun woon- kamer over heel de stad uitkijken, dat het spannende torenbeklim- men of met de lift omhoog gaan er wel een beetje af is gegaan. Maar wij herinneren ons nog goed hoe we als kind genoten van het bezoek aan de Blijdorpse uitkijk- toren. De toegang was een stuiver of een dubbeltje geloven we en als je dan - moe van het klim- men - boven aankwam, kon je niet genoeg krijgen van het uitzicht over stad en omliggende plaatsen, die met zeer fraaie richtingsborden in de vorm van een hand, waren aangegeven. Het mooiste was het als je na lang turen je eigen huis aan de verre einder ontaekte. Maar de toren, die de Rivierahal zo fraai bekroonde en er als het ware een geheel mee vormde, is niet meer. Voor de directie van Blijdorp een financi'ele zorg min der; voor vele bezoekers is met de afbraak een stuk herinnering aan vroeger verdwenen GIRO BOOMPLANTAKTIE Ja, Groenoord-bewoners, vooral de nieuwelingen onder ons, wij hebben een ijsbaan. En wat voor een ijsbaan. De oudere bewoners van Groenoord, Kethel en Tumdorp, ja, die wisten het reeds lang, Maar wat heb je nu aan een ijsbaan zonder ijs. Het zou voor al de schaatslieihebbers en hebsters, wel dringend gevVenst zijn, dat er zeer bin- nenkort nu eens dat water in ijs zou veranderen. Want dan begint pas eerst de pret. Aan de Schiedamseweg, naast het Groenoord-zwembad (dat hebben we ook al) ligt onze waterplas te wach- ten totdat koning winter zijn toverstaf uitstrekt over het water en in ijs doet veranderen. Als dat gebeurd is kunt U volop Uw hart ophalen. De baan is dan de gehele dag geopend, maar om tien uur doven de lichten, dan is het uit met de pret. Verder is er ook muziek zodat de schaatsende gemeente op de maat van de muziek hun achtjes kunnen maken a la Sjoukje Dijkstra. De Heer van Meurs van de afdeling Plantsoenen vertelde mij dat hij inder- daad hoopte dat er toch nog ijs zou komen, dat scheelt de' Gemeente heel wat geld, dat nu moet worden uitge- geven aan vernieling van plantsoenen en andere Gemeente-eigendommen. Verveling van de jeugd is een dure zaak Zou het zo gek zijn te vragen aan de Gemeente: kunt U er soms een kunst- ijs-baan van maken dan kunnen wij vele jongeren en ook de ouderen veel Ianger van deze edele sport laten ge nieten. Toe bestuurders van Schiedam zet dit eens op ons verlanglijstje, en op het Uwe. Of is er weer geen geld?? Een deel van de investering komt toch weer terug doordat de jeugd dan van de straat is. De toegang is nu gratis men zou dan een klein entree-bedrag kunnen heffen en we zijn er. Nu maar hopen op ijs, al weet ik wel dat niet iedereen dat aangenaam zal vinden. Dat is nu eenmaal zo in het leven. Zit de een in de zon, dan is het voor de ander schaduw. Op naar de baan als de winter komt capk. Regelmatig hebben we bij het oude papier thuis tijdsehriften die eigenlijk te mooi en te kostbaar zijn om in de oud-papiercontainer te doen. We den- ken dan vaak: ..Was er maar een bus van het Rode Kruis in de buurt, dan zouden zieken en gehandicapten nog vele aangename uren kunnen door- brengen met die mooie bladen, maar helaas zo'n bus is er in Groen oord niet! We zouden het winkelcen- trum „De Ketel" een prachtige plaats voor zo'n bus vinden; misschien kan het Rode Kruis daar iets aan doen, zodat we in het vervolg geen wroeging meer zullen hebben als we bijv. een ,,Ideaal Wonen" of een ..Avenue" bij de kranten wegdoen I GIRO BOOMPLANTAKTIE We hebben al vaak aangedrongen op het aanbrengen van gele strepen op de trottoirs van de pleinuitgangen van Chopin-, Grieg- en Sibeliusplein, omdat 's-avonds en 's-nachts het uitzicht op het verkeer op de P. van Anrooylaan door geparkeerde auto's belemmef3 wordt. Een zeer bevriende ambtenaar van de Gemeente, die met dit soort zaken veel te maken heeft, zegde ons in december toe ervoor te zorgen dat die gele strepen er binnen 14 dagen zouden zijn Die 14 dagen zijn nu meer dan om, zodat we nogmaals vragen: „Kunnen we de „schilders" nu spoedig tegemoet zien"? Lange Kerkstraat 86 Tel. 26 29 96-70 7143 Op vertoon van deze advertentie WAAR80R0 VOOSVAK KUN DIS H EID Ook s avonds helpen wij U uit de nood Eigen servicedienst, 3 maanden garantie op reparatie DAG EN NACHT BEREIKBAAR.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11