Het is toch een ANWB SPAARBANK ANNO 1820 a ja, U kunt op de stippellijn invullen wat U wilt, maar toch zou ik in dir speciale geval kiezen voor: Het is toch een zalige tijd waarin wij leven. In gedachte hoor ik L! al mompelen dat het allemaal nogal tegenvalt met deze tijd, inflatie, milieu, Vietnam, apartheidspolitiek, palestijnse vluchtelingen, roof overvallen en noem maar op. Toch ben ik van mening dat wij het nu veel beter hebben dan vroeger en wil dit graag met enkele voorbeelden bewijzen. Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en zonder afsluitprovisie verstrekt door de Ziet U 't graag groen en geel voor de ogen? PLANT EEN BOOM. 6 5 6 7 00 Nieuws over Fotoclub Groenoord Bastiaan Behandelf Barbara Bijster Bitter. Autorijschool GROENOORD Lest nu ook in Morris-Mini R. HAAN W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Uifverkoop of Landelijke Loterij voor de Kankerbestrijding Jaarverslag Zeekadetfencorps Schiedam Papierakfie brachf niet veel op c OJ -a o o O o c aj o u hoeven af te wassen of terug te bren- gen, doch zo in de vuilniszak of stort- koker kunnen gooien. Maar ho, dat gaat zo eigenlijk niet meer langer, want nu komt het mo ment dat U wel nets aktief ikan doen aan een van de kwalen van deze tijd, nl. de steeds groter wordende hoeveel- heid huishoudelijk afval. Als U zich af- vraagt hoe, dan its het antwoord heel eenvoudig: spoel het glas schoon in het afwaswater nadat U met de rest klaar bent en bewaar het, zonder dop of schroefdeksel, .tot U ze in de speciale container kunt deponeren, die (reeds rnorgen) iedere donderdag op het gras- veldje naast het Winkelcentrum „De Ketel" in Groenoord komt te staan. Zo kunt U heel eenvoudig meewerken aan de besparing van grondstoffen, uit 't glas wordt weer nieuw gemaakt, en aan het terugdringen van de hoeveel- heid afval. Tenslotte staan wij Hol landers bekend om onze properheid, dus milieu-bewust, en om onze zuinig- heid (misschien spaart het u nog regel- matig een vuilniszak uit, dat is dan duhbele milieu-bescherming) dus gooi en wij niets weg dat nog zeer .goed ge- bruikt kan worden en daar Groen- oorders ook Hollanders zijn rekenen wij er op, dat er vanaf heden geen glas meer ergens anders heengaat dan in de containers. J. B. W. Komen we 's-avonds echt doodmoe van het sjouwen op het werk thuis of zijn we alleen een beetje geprtkkeld omdat we weer tien minuten langer met de auto voor allerlei stopliohten moesten wachten. En hebben wij het niet zo goed dat we liever naar de TV zitten te kijiken met een drankje en een zoutje dan ons daadwerkelijk Ibezig houden met andere problemen, waar we toch niets (of toch wel) aan kunnen doen. Tenslotte verdienen we goed, al willen we natuurlijik ieder jaar weer meer, hebben een auto, lange week-ends en kunnen op vakantie gaan, Iiefst naar het buitenland waar je Iekkere vreemde dingen kunt eten en drinken. Juist over dit eten en drinken wil ik wat dieper ingaan daar dacht ik ieder- een het er toch mee eens is dat je daar een „zali.ge" tijd mee door kunt bren- gen. Wat vroeger slechts in huis kwam op verjaar- en/of op feestdagen, en dan nog in flessen met statiegeld of het snoepgoed verpakt in het bruine puntzakje, komt nu dagelijks op tafel, doch keurig door de fabrikant reeds van te voren in de fraaiste verpakkin- gen gedaan. Daar we het lang niet slecht hebben kunnen we aardig wat van deze zaken kopen en consumeren, doch niet alleen de inhoud maar ook de verpakking. Wist U, dat een gamiddeld gezin mo- menteel reeds zo'n 4 kg tot 5 kg een- malig glas per week ..consumeert"? Dit lijkt misschien veel, maar Iheeft U wel eens opgemerkt wat er zo regel- matig in glas op tafel komt? Het begint al bij de broodmaaltijden, een pot jam, pindakaas, honing of spread (allemaal zonder statiegeld), bij het avondeten moet er toch een fles mayonaisse, een potje piccalilli of een ander flesje saus voor het vlees op tafel staan. Hebben we een verjaardag of visite dan drinken we een borrel (in negen van de tien gevallen uit een fles zonder statiegeld), we eten kaas met een uitje, augurkje of een stukje .gem- ber, maken een potje knakworst open of versieren de zoutjes met wat dip- saus uit de fles. In het weekend nemen we een fles wijn bij de gebakken aardappeltjes en de .groenten uit een (gratis) glazen pot, nemen koffie met een likeurtje of een Irish Whisky toe en genieten van het leven. Het zalige van al deze dingen, en er zijn er nog veel meer, is, dat ze verpakt zijn in fles zonder statiegeld, wegwerpglas, of, wel de mooiste uit- drukking GRATIS glas, zodat we al deze potten en glazen niet meer be- GIRO BOOMPLANTAKTIE Ons berichtje in ons vorig nummer, dat de wijikvereniging vergevorderde plan- nen had voor de oprichting van een fotoclub heeft een succesvol resultant gehad. Op dit moment hebben zich reeds 15 rnensen hiervoor opgegeven en wij zijn hlermede bijzonder tevreden. Toch kunnen we nog wat rnensen ge- brui.ken, vandaar dat we onze oproep nog eens iherhalen. We willen boven- dien de nadruk leggen op het feit dat ook rnensen die weinig of .niets van fotografie weten zich .met een gerust hart kunnen opgeven. Juist voor deze f.oto-amateurs hebben wij heel wat in petto en zij kunnen - geheel gratis - van onze apparatuur gebruik maken. Want et is reeds zeer veel apparatuur in ons ibeziit, terwijl straks hiervoor de benodiigde ruimte tot onze beschikking zal staan. Een pracht gelegenheid voor bewoners van Groenoord en Kethel eens te zien of zij met bun a.s. hobby verder kun nen komen zonder eerst al van te voren kostbare apparaturen aan te schaffen. Een eerste bijeenkomst van de nieuwe onderafdel'ing zal reeds plaatsvinden op 1 februari a.s. des avonds om 8 uur in Boerderij ..Landvreugd". Hier zal dan wat meer over de club worden verteld, U hoort waar de hobbyruimte zal zijn en kan men .met elkaar kenms maken. Nadere beriohten hierover krijigt men nog thuis. Haast U zich nog als belangstellende op te geven aan de Heer P. Pons, Iepen- laan 53, telefoon 7104 07 of kom ge- woon op 1 februari a.s. om 8 uur in Boerderij „Landvreugd". J. v. S. Bejaardensoos 'tPreaihuys 1 2 februari a.s. om 2 uur in Boerderij Landvreugd". In ons allernieuwste Nieuwe Stadsblad van vorige week Vrijdag schreef Sebastiaanhet volgende verhaaltje; ..Meisje Barbara verkocht op de veiling rabarber en men noemde ze daarom Rabarber-Barbara. Ze opende in Utrecht een bar, - Rabarber- barbara- bar - geheten. Luidruchtige studenten werden daar vaste klant en werden - Rabarber-Barbara-Bar-Barbaren - genoemd." Het verhaaltje eindigde met de woorden Probeert U het voor de aardlgheid eens na te vertellen." Wel, dat wil ik graag doen, ik vertel het zelfs verder! Want die studenten lieten ter herkenningsteken hun baarden staan, die weer „Rabarber-Barbara-Bar-Barbaren-Baarden" heetten. Ze hielden er een vaste kapper op na, die in korte tijd „Rabarber-Barbara-Bar- Barbaren-Baarden-Barbier" genoemd werd. Deze man was daar ijselijk trots op en liet een bord maken, dat boven de spiegels een plaatsje vond. Dat was dus 'n ,,Rabarber-Barbara-Bar-Barbaren- Baarden-Barbier-Bord' Nu kwam er helaas in dat bord een barst en ieder keek naar die lelijke „Rabarber-Barbara-Bar-Barbaren- Baarden-Barbier-Bord-Barst"Ze gingen d'r mee naar de Borden- bakker en Enfin wie probeert het voor de aardigheid eens nog verder te ver tellen? Buurt buw brieven baar bedactie Broenoord-Bakkoorden, Bachpleiti. Bdaadag JAVAS. Voor een goede veranfwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd insfructeur hoe kom ik van m'n geld af Jacht o,p koopjes schijnt zo langzamer- hand tot de verleden tijd te behoren. Dat dames de kledingzaken bestormen of heren fotowinikels plunderen heb ben we niet gezien. Zouden de mensen geen geld meer hebben of weten ze d'r ergens geen raad mee? Voor de laat- sten hebben we wel een hulpmiddeltje. Wat denkt U b.v. van het lidmaatschap 18.- per jaar) van de Wijkvereni- ging? Voelt U daar niet veel voor, maar wilt U t-ooh een beetje .geld kwijt, wel een donatie wordt gaarne op giroreke- ning 26 75 85 (tjn.v. Penningmeester Wijikver. ..Groenoord" e.o.) ontvangen. Wat denkt U van „Breng eens een Zon- netje" zal.fde girorekening). Goed be- steed - en GROTE bedragen zijn ook al welkom - blij.ft de Boomplantaktie giro 65 67 00. U ziet het, U hoeft echt niet met Uw centjes in Uw maag te zitten. Wij helpen U er .graag van af. v. S. Voor de landelijke loterij 1972 zijn nog loten te koop. De loten kosten slechts 1,25 per stuk en kunnen door stor ting op GIRO 1812 besteld worden. Bij tien loten ontvangt U een gratis trekkingslijst. De loten zijn verder verkrijgbaar bij de AMRO bank. De trekking zal plaatsvinden op 31 maart a.s. Dus niet meer wachten nu bestellen, of even halen. Het is voor een goed doel en er zijn zoals bekend prachtige prijzen te winnen. Uit het door ons ontvangen jaarverslag van het zeekadetcorps „Jacob van Heemskerck" te Schiedam blijkt dat 1972 voor dat corps een niet onver- dienstelijk jaar is geweest. Naast het feit dat het ledenaantal tot 53 is ge- stegen werd de afd. Schiedam roei- kampioen van Nederland, terwijl ook nog een prijs werd ver.kregen (De groene wimpel) voor netheid, sloepen e,d. Een en ander vond nog een plaatsje in de al overvolle prijzenkast. Al met al een hartelijk gemeende ge- lukwens waard. J. v. S. Soms vraag je je wel eens af, „waar maak ik me druk om" en toch doe je het dan maar weer. Zo geeft het resultaat -van de op zaterdajg 13 januari j.l. gehouden oud- papieraktie je weer te denken. Slechts met een handjevol .getrouwen moest op die dag de hele wijk ibewer.kt wor den en dat leek al een moeilijke - of Mever onmogelijike - taak. De opbrengst was al direct 'teleurstellend. Vrij grote pleinen brachten niet meer dan 1 of 2 zakken papier op. De om circa half twee totaal ingezamelde ihoeveelheid was nog zo klein, dat IbeSloten werd hiermede te stoppen. jammer voor de paar leden van de wij'kvereniging die hiervoor hun vrije zaterdag opofferden. Toch wordt de moed nog iniet opge geven en bewoners van de wijk die een bahoorlijke stapel oude kranten hebben liggen, .kunnen nog steeds bellen Nrs. 70 67 76 (Mevr. Immerzeel); 70 48 53 (Dhr. v. d. Slot) of nr. 7103 21 (Dhr. Gusman). Het wordt bijU afgehaald. v. S

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3