Kethel weer een stap verder Sporthuis Ritman CKleine akkoordjes Na ons vorig artikel in „Groenoord-Akkoorden" maakte ik weer een wandeling door ons zo geliefd Kethel. En ik moet zeggen, er is hard gewerkt, men vordert gestadig. Er waren wederom blijken van instemming met datgene wat reeds is bereikt. Maar hoewel men tevreden is, is men nog niet voldaan. Wat vooral het struikelblok blijft is het zware verkeer, in de vaak voor dat verkeer te nauwe straten. Stopbord. Internationale Kattententoon- stelling in Den Haag Afrastering. Nogmaais eenrichtingsverkeer. Een nieuw soort vuilnisbak ontdekt Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Deze keer begin ik eens niec direct met vermelding van de binnengekomen cen- ten, maar graag eerst even het vol- gende: Ik stond bij de bushalte te wachten met nog enkele anderen (ook Groenoord-bewoners) toen een Mijn- heer een cent zag liggen en opraapte met de opmerking ,,kijk daar loopt men tegenwoordig overheen, mijn broer heeft zo een bedrag van onge- veer 7.- bij elkaar opgeraapt aldus deze Heer". Ik dadht aan onze eerste centen-aktie in 1971 toen iemand mij een bedrag kwam brengen ook aan centen gevon- den zo in de loop van tijd op straat. Eerst wilde ik erop inhaken, ik ibedacht mij, iedere veertien dagen krijgen de mensen „Groenoord-Akkoorden" huis aan huis bezorgd daarin staat regel- matig lets in over onze centen-aktie, of wordt er misschien overheen ge- lezen? D'at zou ik ontzettend jammer vinden. Iedereen heeft er toch vroeg of laat belang bij. Ik vraag U niet om steeds op straat voorover te lopen om centen op te rapen, het wordt U im- mers veel gemakkelijker gemaakt, U ontvangt ze bij boodschappen, bakker of melkman. Met en voor elkaar moeten wij ze als het maar eventjes kan, zien te sparen, want Groenoord moet een grote familie worden waar lief en leed sa-men gedeeld wordt, dan is bet wonen hier ook prettig. In de Toren-flat komen er oolk steeds meer zij het druppels- gewijs wonen. Niet enkel gezonden, maar ook zieken, eenzamen (daar be- hoeft men niet oud voor te zijn) in- validen en ouden van dagen, zij voelen zich ook al thuis, omdat zij opgeno- men zijn in onze Groenoord-familie. Och, er zullen vanzelfsprekend ook wel wat minder prettige dingen zijn, maar het is met alles, wat maak ik er zelf van. In elk geval doen wij (Mevr. Vis en ondergetekende) ons best om waar het nodig is een zonnetje te brengen. Met lege handen komen wij nooit bij iemand binnen, zelfs de nieuwe wereld- -burger wordt door ons niet vergeten rnits wij ervan bericht krijgen, dat geldt ook voor mensen die in zieken- iiuizen opgenomen worden of er weer uirkomen en bij jubilea. Ik kan het U niet genoeg op Uw hart drukken, geef ons er toch kennis van! Zoals in ons vorig nummer onder centen-aktie ge- schreven, is deze aktie oak bedoeld voor mensen die dringend iets nodig hebben wat door hen zelf niet kan worden bekostigd (geheimhouding ver zekerd). U ziet, U spaart Uw centen heus niet voor niets, maar echt voor een mooi doel en dit moet mij van 't hart, het is zo jammer, dat er nog zo weinig leden zijn die meesparen, altijd dezelfden en heel veel niet-leden waarvoor wij hen zeer dankbaar z'jn. Hebben zij wel oog voor het mooie doel! Wij hebben zo ongeveer 600 leden, ieder een paar centen per week en met diegenen die regelmatig hun opgespaarde centen geven, halen wij iedere veertien dagen dan een mooi bedrag Ibinnen. Kom, met een beetje goede wil, sparen wij dan voor en met elkaar. Hieronder volgen de bedragen die deze twee weken aan centen binnenkwamen en wel van: Mevr. B., Willem Landreplein 926 Mevr. D. de R., Diepenbrockstr. 670 Mevr. B., Diepenbrockstraat 300 Mevr. v. d. H„ Bachplein 1070 Mevr. L., Diepenbrockstraat 201 Mevr. D., Schubertplein 190 De Heer P., Valeriusstraat 160 Fam. J., Henr. Bosmansplein 192 Fam. E„ Corn, van Zantenplein 348 Fam. S., Bachplein 230 Fam. K., Toon Ve'heystraat 150 Fam. R., Dirk Sohaferplein 401 Totaal 4838 Waarvoor wij U alien heel hartelijk dan'kzeggen. Persoonlijk heeft U reeas ons bedankje in Uw bezit. Mevr. de Jager. Een bakend Vervoerbedrijf schijnt in veler ogen de boosdoener te zijn. Doc'h eerlijkheidshalve moet worden toege- geven, dat er meerdere grote vracht- auto's op de weg zijn, zodat men niet een schuldige kan aanwijzen. Waar .vooral oak ap werd gewezen is, dat men van memng was dat er zo weinig mogelijk geparikeerd mag worden in de te smalle straten, of in i6der geval: een parkeerverbod voor een zijde van zulk een te nauwe passage. Ook de Gemeente-bussen vormen een welliswaar voorbij-gaand obstakel, want waar een bus rijdt, kan, vooral als er auto's geparkeerd staan, het andere vetikeer geen doorgang vinden. Klaohten waren er ook dat men vaak grote tank-wagens of andere enormi- teiten van vrachtwagens lang, te lang, parkeert en deze tonnenlast dan maar gedeeltelijk op het trottoir zet, waar- door dit wel goed in de vernieling gaat, en dat is, nu het allemaal zo nieuw is aangelegd wel een doom in het oog van de bewoners, ook al om het geld, dat deze nieuwe bestrating heeft ge- kost. Bovendien gebruikt men het par- keerterrein (als het dat is) bij de nieuwe Apostolische Kerk al als een opslagplaats van enorme voertuigen zodat het niet nodig is in het dorp dergelijke vehikels neer te zetten. Ook gaf men het stopbord aan het eind van de Vlaardingseweg bij het Noordeinde geen lang leven. De weg is daar smal, zeer smal, dan nog een paal met een bord dat maakt de situatie ter plaatse nog moeilijker. Gaande van het Noordeinde naar de Vlaardingseweg is het oppassen gebla- zen dat men niet de etalage van Elder horst in rijdt. Een paaltje staat er nog als waarschuwingsteken, maar het an dere waarschuwingssein dat er voor- dien stond, ongeveer ter hoogte van de slagerij van Van Selm ontbreekt nog. Van de V.V.V. te Den Haag vernamen wij dat in februari een kattententoon- stelling gehouden zal worden. Niet al- leen de prachtige binnen- en buiten- landse kort- en langharige katten zul len te bewonderen zijn. maar ook op de gewone huiskat zal de aandacht gericht zijn. Hier zal ook de HUISKAT VAN HET JAAR worden uitgeroepen. Als bijzondere gast zal de Grote Jacob- kater (lengte 1 tntr. 10) met een ge- wicht van 10/11 kilo aan dit festijn mee doen. Niet alleen voor de dieren, maar ook aan veel bloemen zal op deze tentoonstelling plaats worden inge- ruimd. Voor de liefhebbers een bezoek ten voile waard. De tentoonstelling wordt gehouden op zaterdag 24 en zondag 25 februari a.s. in het Nederlandse Congresgebouw. Toegang f 3.50. kinderen en 65 -ers f 1.75. J.v.S. Op de Kerklaan waren ook nog ver- langens. Ik sprak met Mevr. Van Wijk die destijds al met de Heer van Scha- verbeke contact had gehad. De schilder Van Wijk heeft nu wel een prachtig trottoir voor zijn huis en voor de in- gang van de turn gekregen, maar men verlangt nog een afsoheiding voor het huis en tuiningang. Men is al in onder- handeling met de Gemeente Schiedam, zodat we moeten aannemen dat aan dit .verzoek zal worden voldaan. Echter voelt men niet veel voor een hek, als afscheiding, doch de'voorkeur gaat uit naar een beplanting. Dat weet de Ge meente dan ook weer. Naast de woning van de Heer Van Wijk ligt nu een groot stuk grond braak, welke grond blijkbaar behoort tot de boerderij die daar nog aanwezig is. Deze boerderij wordt bewoond door een alleenstaan- de dame die .zich veiliger zou voelen als deze ruimte zou worden afgeba- kend en niet meer voor iedereen, meestal ongenode gasten, toegankelijk zou zijn. Waar maar steeds op wordt gewezen is, dat de Gemeente eens een grondige studie maakt van de mogelijkheden ter plaatse, en alsdan besluit tot een ge- ordende rij-situatie. Tot vreugde van vele bewoners van Kethel. Zo is dat artikel toch nog een litanie van .klachten geworden maar toch, over het algemeen genomen is men met de thans ontstane situatie bijzon- der tevreden. En het moet maar eens worden gezegd: Gemeente U hebt goed werk verricht. De schoonheidsfoutjes die er nog zijn kunt U zeker ook ver- helpen. Ondanks alles, bewoners van Kethel en vooral ook de winkeliers, nogmaais gefeliciteerd met datgene wat is tot stand gebracht. Want het goede is meer dan het minder goede en dat is toch maar de hoofdzaak. capk. Ons kwam ter ore dat hoe langer hoe meer de afdakjes boven de ingangen van de flats, vooral op het Johann Straussplein worden gebruikt om afval kwijt te raken. De ieugd doet daaraan - je zou haast zeggen - vanzelfsprekend mee. Men zoekt nu eenmaal vormen van vertier. Het schijnt een .prettige bezig- heid te zijn stenen, stukken beton, en ander afval op die afdakjes te gooien met het gevolg dat de boel verstopt. Maar wat erger, of nog erger is, men gebruikt deze luifels ook als stort- plaats voor v.uilnis, vaak met zak en al. Wij dachten dat dit toch wat te ver ging. Beste brave bewoners van Groen- dord, .laten wij dat niet meer doen. Een leefbaar gebied is voor ons alien de rnoeite waard. capk. Tarief: Ieder woord of leesteken a 10 ct Brieven onder nummer 1 gulden extra. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke - P. Pons- ,,De Favoriet" - F. J. Elderhorst Slijterij - Wijnhaadel ..Chandon". COSMETICA Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, be kend van T.V.f Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28 Bij alle, bij ons bestelde geboorte-. verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - ,,De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEID SSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10. Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: F. J. Elderhorst, Noordeinde 1, telefoon 7010 91. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel". Zelf W-itten, Schilderen of Behangen? Dan eerst naar ..PERHAPS", St. Lidui- nastraat 3, telefoon 26 37 08. Voor vakkundige voorlicbting en eerste Mas materialen. Iedere zaterdag een geweldige reklame stunt! Uevrouw ELS WIJNTjES-VAN VELZE. schoonheidsspecialiste, Griegplein 216. Schiedam, Groenoord, telef. 7111 33. Ritmische gymnastiek voor kleuters (4-6 jaar) vanaf donderdag 2 november van 4-5 uur in het Trefcentrum, Martinuskerk. Informatie en opgave Mevr. Fleischmann - Griegplein 82. Telefoon 71 14 36. Voor schoonmaken, restaureren en op- nieuw inlijsten van schilderijen, repro- dukties en borduurwerk naar ..PERHAPS", St. Liduinastraat 3, telefoon 26 37 08. ELS WIJNTJES-VAN VELZE Schoonheidsspecialiste, Griegplein 216, Schiedam-Groenoord, Telef. 71 11 33. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: „DE FAVORIET", Winkelcentrum ,,De Ketel". TE KOOP. Kinderbed (tevens te ge- bruiken als wieg) kompleet met ma- tras, deken, lakens en slopen. Komode met vier laden en deurtje. Geheel wit gelakt. Te bevragen: Johann Strauss plein 332, telefoon 70 69 67. Woningruil aang. 3 kamerflat in de Grensflat Rotterdamsedijk. Prachtig uitzicht, 9e etage. Huur f 220,- inch c,v. Centr. warm water voorziening. Service kosten. - Gevraagd 4dtamer flat in Groenoord liefst orng. Ed. van Bei- numlaan. Brieven onder nr. 1121. Mevrouw de Vries, Sweelincksingel 10 vraagt jonge werkster voor drie uur per week. Frisse lucht te koop. Stort een wille- keurig bedrag op giro 65 67 00 t.n.v. Boomplantaktie Schiedam-Noord. U kunt tevens een plaats vragen en de soort boom. TE KOOP bomen door de hele wijk. Maak Schiedam-Noord groen. Giro 65 67 00 t.n.v. Boomplantaktie Schiedam-Noord. Losse centen zijn lastig en haast niets meer waard. D'e centenaktie heeft ze graag en weet er wel weg mee. Voor bejaarden, invaliden, alleenstaanden, zieken, enz. enz. Bel 7010 65 en ze worden even gehaald. Verloren: Van Lisztplein naar Winkel centrum „De Ketel" v.v. een Gouden armband met naamplaatje zonder in- scriptie. T.b.t.b. Lisztplein 232, telefoon 7-1 00 54. Oranjestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 5