Op naar de Kinder-Boer- derij in Groenoord Hmzrn BRAM/fTvt Ook de voetganger had een moeilijk jaar Nieuwe stadskanioor een baken in hei duister! Lammetjes. Klein goed. Dieren verzorgen. foto - film projectors voor dia of film foto film DE MAGNEET Reeds ruim 40 jaar drukkers vakman- schap, maak daar gebruik van. Bel 26 86 66 of 26 66 70 Rotterdamsedijk 279 Schiedam. Oud Papieraktie Stichting Lentefeest Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m. Uitsluitend zaterdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: In ons vorig nummer van Groenoord-Akkoorden kwam een interessant artikel voor over de RET die een moeilijk jaar achter de rug had. Als goed burger en belastingbetaler kan je diep medelijden hebben over deze enorme moeilijkheden maar nog meer kan je je teleurstelling uitspreken over het feit dat al die tekorten toch door de belastingbetaler moeten worden aangezuiverd. Is het niet zo dat ondanks de telkenmale plaats gehad hebbende tariefverhogingen de tekorten niet verminderen maar wel stijgen. Om van de service maar niet te spreken. De niet auto-bezitter. RET. HONDJE UITLATEN! GEEF UW BEEST Z'N EIGEN BOOM. 6 5 67 0 0 Groenoord. Wij nemen aan dat alle Groenoord-bewoners wel weten waar onze Kinder- boerderij is. In het Beatrix-park is er ook een. dat mag wel als bekend worden verondersteld. Ook dat deze groter is en meer toegankelijk poor de jeugd. en de ouderen. Maar by alles wat we in Groenoord al hebben, of nog niet hebben, een soort klein Artis hebben we ook. En ik weet ,dat een bezoek aan deze omheinde, met gaas beschermde verblyfplaats pan tal van kleine dieren vooral voor kinderen van belang kan zijn. In onze flatrijke buurt is deze verzamelplaats van gepluimd, en gevederd g edierte, alsmede bokken en geiten toch wel even wat anders. Wij kunnen U thans. als bijzonderheid mededelen dat er nu ook een 2-tal schapen zijn die, zoals dat heet, in gezegende omstandigheden verkeren, en dus, als de tijd daar is, in het prettige bezit van lammetjes komen. Dat is vooral in het voorjaar een ver- tederend schouwspel. Die lieve kleine dartele wolletjes die al zo vroeg in staat zijn tot eten en drinken en bui- telen. Het zijn lente-'bodes van de eerste orde, evenals de sneeuwklokjes en crocusjes. Jong leven in een oude wereld. Maar wat nu zo ibijzonder is aan die toekomstige lammetjes is, dat wie van dit wonderlijk gebeuren ge- tuige wil zijn, zicih aan dit klein Artis kan vervoegen. Ouders, ga daar eens met Uw kinderen heen. Het is vooral voor stadskinderen, die zo ver van de natuur leven, een machtige ervaring te zien hoe dat nieuwe leven, in de vorm van die lammetjes, zich presen- teert in onze verzakelijkte wereld. Nu de tijd van bijtjes en bloemetjes zo'n beetje vooflbij is (als U begrijpt wat ik bedoel) kan het zeer zeker zijn nut hebben dat Uw kinderen op deze wijze het wonder van de geboorte beleven. U moet maar regelmatig met de beheerder gaan praten, hij houdt U zeker op de hoogte en is genegen allerlei informaties over de aldaar ver- toevende „vee-stapel" te verstrekken. Hoewel nu nog winter, straks wordt ■het toch weer voorjaar. En ook dan zal er weer allerlei klein-goed te zien zijn, kuikentjes, eendjes, konijntjes, enz. Wij willen wel aan de Gemeente vra- gen, of men de wat al te grote mazen van het gaas iets wil verkleinen dat lijkt ons voor de toekomstige bewoners veiliger. Wij dachten dat dit eenvoudig en goedkoop kon gebeuren door langs de onderzijde van de Iberastering een gaasmat te plaatsen met veel kleinere mazen. Dan is er nog wat waar wij de aan- dacht op willen vestigen. Wie heeft er kippen of konijnen? Hetzal wel niet zo veel voorkomen dat men in onze flats er van deze dieren op na houdt. Toch kan ihet gebeuren dat men zijn kinderen, om van het gezeur af te zijn, het begeerde diertje geeft. En dat kunnen er al heel wat zijn. Kippen, konijnen, marmotten, hamsters en niet te vergeten, witte muizen. U hebt Uw kinderen dit genot van zo'n eigen beestje niet willen ont- houden, maar ja, op de duur geeft een en ander toch problemen. Er zijn nu eenmaal in onze opeen-gestapelde blokkedozen niet veel mogelijkheden voor een dergelijke menagerie. Geen nood. Als die diertjes niet meer wel- kom zijn, kunnen Uw kinderen deze beestjes bij de beheerder van onze ..Groenoordse dierentudn" afgeven, en de mogelijkheid is er dan voor Uw kinderen, die voor hen zo waardevolle bezittingen zelf te verzorgen. Echter wel in overleg met de dienstdoende beheerder. Zo ziet U maar wat alle- maal in Groenoord mogelijk is. capk. De Zaak van vertrouwen voor Baohplein 598 - tel. 70 42 75 Mgr. Nolenslaan 688 - tel. 70 21 31 Tuinlaan 98 - tel. 26 74 64 SCHIEDAM Ook verhuur van dia- en iilm projecforen Op zaterdag 3 februari a.s. zullen de tnensen van Stichting Lentefeest met een vrachtauto door Groenoord rijden om U van Uw oud papier te verlossen. Zij starten 's-morgens om 10.00 uur. Bewaar die oude kranten en tijdscihrif- ten voor dit goede doel. Draag op deze eerwoudige wijze Uw steentje bij in de totstandkoming van sportgelegenheid voor invaliden. De stichting heeft tot op heden ruim 90.000,-, (negentig- duizend gulden) bij elkaar weten te sparen. Met Uw hulp zullen zij spoedig de 100.000,- gulden halen. Hartelijk dank. Zr. van Dalen telefoon 70 73 93 Zr. Gie'len telefoon 70 57 74 Zr. Rademaker telefoon 71 01 31 Zr. Wagenaar telefoon 70 90 90 Zr. Smink telefoon 70 53 53 3 februari 1973 itelefoon 70 57 74 10 februari 1973 telefoon 71 01 31 Ergens vraag je >je wel eens af of dit uitstervend ras nog wel meetelt. Links en rechts-kijkend moet hij zich al springend en haastend over de wegen bewegen wil hij niet het slachtoffer worden van dat als-maar voorjakke- rend verkeer. Waarom hebben alle (of toch niet alle) autobestuurders zulk een haast dat men ook op zebra-paden vaak met grote snelheden (zeker meer dan 50 km) voort raast zonder reke- ning te houden met de wachtende yoet- gangers. Eindelijk is er dan wel eens een die blijfcbaar iets minder haast heeft en stopt, waardoor de voetgan- gers wederom gehaast en angstig over- lopen, nu ja, lopen, omdat je van de tegenovergestelde richting nieuw ge- vaar kan verwachten. Ja, die voetganger wordt een moeilijk geval in ons verkeer. Op voetpaden en wandelwegen, welke duidelijk gemar- keerd zijn door paaltjes, wordt hij ook al ibedreigd door fietsende vaders, moeders (met kinderen achterop hun vervoermiddel). En zoals de ouden zingen zo piepen de jongeren, ook zij leveren een minder prettig aandeel in dit ongewenst verkeer op plaatsen waar dit nu eenmaal verboden is. De voetganger had een moeilijk jaar, inderdaad. Maar dat geldt evenzeer en voorname- lijk voor ons zo aangeprezen openbaar vervoer. De auto-bezitters zouden hun voertuigen moeten laten staan om over te schakelen op dat vervoer, dat het algemeen belang zou dienen. De automobilisten zouden wel gek zijn hun wagen in te ruilen voor dat open baar vervoer hoe nodig de verminde- ring van auto's op onze wegen ook zou zijn aan te bevelen. Want, laten we eerlijk worden, zo'n fraai gezioht is het nu ook weer niet, al die straten en pleinen vol geparkeerde auto's zo zelfs, dat het noodzakelijke openbaar ver voer daarvan hinder ondervindt. De autobezitter moet betalen, steeds meer, de lasten van het bezit van dat begeerde object, dat je vlug en gerief- lijk ibrengt van huis tot huis, als alles tenminste medewerkt, worden steeds zwaarder. Moeten deze mensen dan gebruik maken van onze bussen en trams??? Misschien wel, maar dan zal er toch heel wat moeten verande- ren. Het is en blijft toch te gek dat men meer dan een uur nodig heeft om vanuit Groenoord ergens te komen waar men per taxi of eigen auto min der dan een kwartier nodig heeft. Om van het geld, dat deze reis kost, nog maar niet te spreken. 3 knipjes heen, 3 knipjes terug is altijd nog 6 knipjes en met z'n beiden 12x0,40 vlug uitgerekend 4,80. Teneinde de kritiek te smoren kan men zeggen dat het ook voor 4,50 kan door middel van 2 dagkaarten. Nu ja, dan heb je ook dertig cents verdiend, maar je bent wel 2 uur en meer onderweg. GIRO BOOMPLANTAKTIE Wij, gebruikers van het openbaar ver voer -vragen dan ook met klem: waar blijven pasjes voor 65-plussers Waar zouden wij het nu anders over hebben dan over het vervoer in Groen oord maar Groenoord is geen wereldje apart, en de bewoners zijn nu eenmaal geen kluizenaars. Zij willen ook wel eens buiten de grenzen van Groenoord. Moet je op zaterdag- en zondag-morgen eens komen: om het half uur wordt je toegestaan je geiso- leerde vesting te verlaten. Kan een voetganger ook niet eens haast heb ben Waarom komt er niet een rechtstreekse verbinding met Rotter dam. Zoveel heeft Schiedam nu ook niet te bieden aan uitgaansleven en cultuur. Het zal je maar gegeven zijn 's-avonds naar de „stad" d.i. dan voor velen Rotterdam, te moeten. Als de D'oelen om half elf zijn deuren voor je opent mag je al heel dankbaar zijn als je om half twaalf weer thuis bent. Vooral in dit jaargetijde is er dan al een heleboel genot van een goed concert in ergernis over het lange wachten, vergaan. Ben je toevallig op zondagavond in Rotterdam geweest en mis je dan de bus van 23.40 uur dan mag je fijn wachten tot vijf over 12 eer men je naar de plaats van bestem- ming brengt. Zo zou er nog veel meer zijn te noe- men maar het verhaal zou eentonig worden. Ja, de voetganger had een moeilijk jaar. En wij vragen: WAN- NBER zal dat veranderen Er worden sohone beloften gedaan maar wanneer worden ze verwezen- lijkt? Waar blijft de verbinding met Rotterdam Waar blijft de verbin ding, die al zo lang in het vooruitzicht werd gesteld, met Vlaardingen De route om de Kaap de Goede Hoop moet dat een hoop blijven? Kan deze bus dan niet doorrijden naar Rotter dam Vragen zijn er vele, antwoorden weinig. Maak het openbaar vervoer, vlug, veilig en voordelig en wellicht zullen er dan automobilisten worden gevonden, die zeggen: ik ga het ook eens probe- ren maar zover is het nog niet nog lange nietcapk. Het nieuwe stadskantoor, dat als Schiedams hoogste gebouw hoo^ boven alles uittorent, is ook 's-avonds bij- zonder imposant om te zien. Wie van uit Rotterdam onze stad over de Hor- vathweg nadert, ziet het stadskantoor als een machtige, felverlichtte zuil uit de omringende bebouwing oprijzen en als Uw redakteur in Groenoord uit zijn keukenraaim kijkt in het ochtendlijk of avondlijk duister, is het felverliohte stadskantoor een dominerend deel van het toch grootse uitzioht. We hopen spoedig het machtige ge- meentelijke bolwerk eens van binnen te mogen bekijken!

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9