Het lustrum van de Wijkver. Groenoord e.o. UW Wie wil er mee doen? BOOMPLANTAKTIE AL uw voorAL BANKZAKEN - ICatnaval - 5e jaargang no. 123 28 februari 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332 Telefoon 70 69 67. Een LUSTRUM moet je vieren als er echt iets te vieren valt. Dus je begint tegen die tijd met gepaste nederigheid en kritiese blik aktiviteiten te wegen, je toekomstplannen op een rijtje te zetten, je energie te peilen. Je ziet hoogtepunten en donkere perioden en besluit uiteindelijk dat vijf jaar hard en meestal goed samenwerken een feestje waard is. Volwassen vereniging. Belangen behartiging. HOUD DE SCHORS IN ERE 6 5 6 7 00 3 maart KARNAVAL. Entree 3,50 7 april BINGO-AVOND 18 april KLAVERJASDRIVE 28 april ORANJEBAL. Entree f 0,75 LAMPIONOPTOCHT 30 april STRAATTEKENEN KINDERSPELEN 9 mei BEJAARDENTOCHT Leden 20,00. Niet-leden 25,00. 11 mei FEESTAVOND in het Passage-Theater. Entree 1,75. Na 24.00 uur BAL in Boerderij Landvreugd Kom ook, start goed en zorg voor een goed vervolg. Veel plezier. A.v.K. SCHIEDAM-NOORD (Giro 656700) Bescherm hef milieu, bespaar grondsfoffen wegwerpglas de speciale container in. de bank voor iedereen Uit berichten, zowel in de Groenoord-Akkoorden als in de plaatselijke pers, moet het zo langzamerhand een ieder toch wel duidelijk zijn, dat de wijkvereniging een'bijzonder aktieve is. Het lijkt een beetje pedant dat van je zelf te zeggen, maar het feit is er nu eenmaal. ZET EEN BOOM OP 6 5 6 7 0 0 Op 3 maart om half negen op de Boerderij voor de toegangs- prijs van 350 centen krijgt ieder weer de kans om te laten zien dat ook boven de Moer- dijk karnaval gevierd kan wor den. Waarom ook niet. Er bestaan geen regels die je vertellen hoe je zoiets profes- sioneel moet doen. Ingredienten. GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410. Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85. Schiedam. Re'daktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kprtrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan. telefoon 704762. Aldus gesdiiiedde ook bij de wijkver- enigilng. Met vallen, opstaan en op- nieuw beginnen is langzamerhand de basis gielegd voor het volwassen wor- den van de vereniging. Dit alles met bulp, raad, daad en fenancien van de leden, vrijwilligers en diverse besturen. Dank daarvoor. Een wijkvereniging is en moet een ge- meenschappelijik iets zijn. Ze bestaat imm'ers adleen bij de grade van haar leden, haar inwoners. Zo staat het ook in de statuten: belangenbehartiging van de wijk Groenoord e.o. te Schie dam in het algemeen en belangenbe- hartiging van haar bewoners in het bijzonder. Dit proberen we op de volgende ma- nieren te realiseren: - er zijn klubs waar men zich kan uit- leven in zijn eigen hobby. Er is een soos, die voor ellk vrijdagavond zijn deuren open zet. - er zijn kommissies die zioh bezig houden met Schiedam-Noord als woon- oord. Deze hebben kontakten met ge- meente, planitsoenendienst, politie, ouderverenigangen ejd. - er zijn sooiale aktiviteiten gericht op het individu, de groepen en de samen- werking met en tussen reed's be- staande organisaiiies. - in Groenoord-Akikoorden moet de informatie aan en tussen bewoners een pl'aats krijgen. - er zijn nog gaatjes die goed gevuld kunnen worden met plannen en initi- atieven van de bewoners. Na de vorige vermelding van 8 febr. ad. f 620.33 zijn de volgende posten binnen gekomen: Biewoners van het Bart Verhallenplein, Gh-qpinplein, Sibeliusplein en de Obrechtstraat tocaal 36.00, zodat het saldo pp 21 februari is gestegen tot 656.33. Wie wiil er nu een boom opzetten? De penningimeetser. GIRO BOOMPLANTAKTIE Toegang op vertoon van entreebewys Feestavond. In eon van de volgende G.A. zult u aLle informatie betreffende klubs en aktivi teiten vinden. We beperken ons nu tot het lustrum. Volgens de statuten hebben we nog minstens 24 jaar voor de boeg. Dat biiadt mogelijfcbeden. Een plan kun je nu eenmaal met van de ene dag op de andere dag verwezenlijken. Daar moet je naar toegroeien, in elk opzicht. Hopen'lijk zal dat lukken en za'l) het in de volgende 5 jaar steeds beter wor den voor de inwoners van Schiedam- Noord. We gaan gewoon vender. De start zal niets in de weg sitaan. In de komende maanden zijn een aantal feestdata gepland (agenda!). Sfandplaats container: iedere donderdag in Winkelcenfrum „De Ketel" naast Supermarkf Bijl. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 Wanneer we het gezeMiighoidseffeot - hoe prettig en nu'tttg dat ook is - even uiitsohakelen blijven talloze andere ak- tiiviiteiten over. Nog maar enkede dagen ge'leden hadden wij bijvoorbeeld een bespreking met de gemeente, inzake het .plaatsen van bomen, verkeers- iicihten Ohurchdllweg, de toestand van diverse straten en zo meer. Wij beste- den oak steeds bijzondare aandacht aan het dorp Kethel en aan die sttuc- tuur van Woudhoek. Het is eigenlijk een te lange lijst om op te noemen en U zoudt kunnen dieniken, dat dit artikeltje is geschreven om weer nieu- we leden te warven. Dat is de bedoe- ting niet, al zouden we zeer verheugd zijn wanneer U tot zo n besluit kon komen. Een van de redenen is echt er U er van te overtuigen hoeveel werk er in feite door de Wijkvereniging wordt verricht. Hoe vreselijk veel door erg weinigen wordt gedaan. Tot nog toe waren wij in staat - o.a. door een goede taakverdehng - alles gladjes te laten vetlopen, we vrezen ech'ter dat diiit in cfc nabije toekomst wat moeilijker gaat worden. Want ihinnen en'kele weken verliezen wij en- kele bestuursleden door vertrek naar elders of kunnen door bun dagelijkse iwerkzaamheden niet langer aktief zijn. Voordat dit zo ver is dien't ons bestuur te worden uitgebreid en hebben wij enikele nieuwe bestuursleden nodig. Wij denken, nee we weten zeker, dat er in schiedam-Nooird wel een paar mensen zijn die onze vereniginig aktief kunnen heilpen. D r zijn be si 1st tooh mensen die niet wtiilloos aan de kant blijven staan en mee willen werken om tot een betere leefbaarheid in onze wijk te komen. 't Is soms prettig, soms wel lasttg werk En U verdient er NIETS mee! U helpt al'leen ons en Uw medebewoners! Bent U die man? Bent U die vro.uw? Sohrijf dan even naar Postbus 410 re Schiedam of bel vliegensvlug nummer 70 69 67 of 70 35 18. h v. S. GIRO BOOMPLANTAKTIE (Moeten de onder Moerdijkers gelijk krijgen?) Een goede bui, gezellige muziek, sfeer, een drankje, een boeren'kiel en de rode zakdoek zijn de ingredienten voor een goede karnavalsavond. Tegenargumen- ten? Je zou niet mogen komen als kurkettekker, ijsibeer, abrikoos of Cle opatra? Jawiel, dat is enotm (daarom nu al een stulkje karnaval, dan kunt u aan de gang gaan met otid'e spu'llen, de naaimacbine, vast faetaseren of het laatste stukje moed verzamelen dat nodig kan zijn om als tulp binnen te wandelen). Tegenargumenten? Hoe kunt u afs buur van Feijenoord de wedstrijd tegen Ajax miissen? Wees niet bezorgd. Elke Goal en de eiuduitslag wordt direkt bekend gemaakt. Tegenargumenten? Hoe moet u de uitslag van uw favoriete klu:b vieren op de boerderij? Geen wood, de bar met een drankje, een ruknte vol men- sen die onverhoopt voor troost kunnen zorgen, zijn in uw nabijheid. Nog tegenargumenten? Ongelooflijk. Kom d'an om te zien dat ze niet be staan. - Tot 3 maart, geef de onder moerdijkers onge'Iijk. A. v. K.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1