ANWB G LA SAKTIE Wonen, maar ook leven, dus samenwerken (2) SPAARBANK ANNO 1820 Mioet je nog peultjes? U In de vorige Groenoord-Akkoorden vond u de uitgangspunten die leidden tot het idee samenwerkingsverband. Een samen- werkingsverband zou vorm kunnen krijgen in een opbouw- orgaan Schiedam-Noord. Opbouwwerk(st)er. Gezamenlijk beleidsplan. Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en zonder afsluitprovisie verstrekt door de Autorijschool GR0EN00RD Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Spontaan. HOEVEELHEDEN GLAS IN STIJGENDE LIJN. Nog hoger. De container. Help proef slagen. Dank voor gele strepen E <u T3 v- O o O o E 0) o i- Dit orgaan moet o.a. onderzoeken waar de situatie van de bewoners niet iaan de gestelde wensen voldoet, welke mogelijkheden er zijn om daar verandering in aan te brengen. Het zal de uitvoering van de verbetering moeten stimuleren en waar nodig, begeleiden. Het zal de spontane ukties van bewoners, groepen en verenigingen kodrdineren. Het zal de bewoners op de hoogte houden van het werk van verenigingen en waar mogelijk is ondersteunen. Het zal de bewoners proberen te betrekken by alle iwerkzaamheden en kontakten onderhouden met anderen die soortgelijk \werk doen. D'e man/vrouw die de regie in handen krijgt zal een duizendpotige opbouw- werk(st)er kunnen zijn, in dienst van dit opbouworgaan. Het opbouworgaan is een overkoepe- ling van alle werkzame verenigingen en organisatias die alle zelfstandig blijven werken maar gezamenlijk ver- antwoordelykheid dragen voor het welzijn van de bewoners. De Stioh'tinig Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord heeft al een taak op dit gebied. In haar doellstelling staat: bevorderen van het maatschappelijk en kultureel welzijn. De Verendgiing van Gezondheidszorg Kethel e.o. heeft ten doel: behartiging van de algemene gezondheids belan- gen en het verspreiden van kennis daarover, verpleging en verzorging, en het voorkomen van ziekten en kwalen. De wij'kvereniging Groenoord e.o.: be- langenbehartiging van de wijk in het algemeen en van haar bewoners in het bijzonder. Bovenstaande doelstellingen hebben al le gemeen dat het welzijn van de mens voorop staat. Ook niet genoemde ver enigingen houden zich hiermee bezig. Men is spontaan begonnen, de aktivi- ceiten nemen toe en bestrijken een steeds breder wordend terrein. Die spontaniteit moet blijven, maar dat is alleen mogelijk als men elkaar steunt. Niets is erger dan keihard werken zonder merkbare resultaten. Gebrek aan overleg, gebrek aan bun- deling van initiatieven en planning is vaak de dood van een enthousiast be gonnen aktie. Wanneer alle belangen verzameld kun nen worden op een centraa! punt, kan men van daar uit bekijken wie wat het beste kan doen. Men zou een onderverdeling kunnen maken. Bijvoorbeeld: - Kuiltuur en rekreatie. Alle vereni gingen die zich tot nu toe hiermee beziiig houden zouden hieronder^ kun nen vallen en samen moeten bekijken waar de behoeften liggen of elke be- volkiingsgroep aan zijn trekken komt, of de mogelijkheden uit te breiden zjjn, of samenwerking met organisaties bui- ten de wijik wenselijk is. - Ruimtelijke ordening. Hieronder valt allies wat met de bewoowbaarheid van de wijik te maken heeft. Dit kan een elfde snackbar zijn, planning van nieu- we woniingen, aanleggen van verkeers- wegen, enz. - Dienstverlendng. Daarin kan men levensbeschouwelijike-, maatschappelij- ke-, medisohe- en sociaal geriohte orga nisaties winden. De belangen in deze sektor hebben meestal met elkaar te maken. Ben gezamenlijk beleidsplan zou tijdbesparend en inzichtvormend kunnen werken, waardoor men beter in staat zal zijn problemen op te lessen. Deze indeling kan door diverse andere vervangen worden. Hoe het eruit ziet is niet het belangrijkste, wel hoe het werkt, of het werkt. Voor een goede veranfwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R.- M.I. gediplomeerd instructeur Dat het kan werken blijtkt uit een rapport van de Raad van Maatschap- pelijike Qpboow in Nijtnegen. Het rap port heet: Samen-Leven in Neerbosch- Oost. De situatie is min of meer te vergelij.ken met Schiedam-Noord. Na enige jaren wonen in de wijk be- merkte men de mogelijk- en onmoge- lijkheden van de ornigeving en ging men aan de slag. Er ontstond een wijk- raad, opgezet door de bewoners die van altes organiseerde, zowel op mate- rieel als immaterieel gebied. D'e wijkraad, later het opbouworgaan denkt over en werkt mee aan verfraai- ing van de wijk, bejaardenservice, kinderoppas, speelgelegenheid, demo- kratiseriing van het beleid dat de ge- meente m.b.t. de wijk voert. Dit werk kwain spontaan op gang omdat men- sen zich bewust waren van bun situatie Het opbouwwerk tractate deze pro- cessen te stimhleren en richting te geven, alle bewoners bij beleidsplan- ning en besluitvorming te betrekken. In Neenbosch-Oost is de samenwerking geslaagd te noemen. De resultaten liegen er niet om. In Schiiedam-iNoord hebben we dezeTfde problemen, veel aktieve mensen en nu ook bijna een samenwerkingsverband ofwel Opbouworgaan Sc'hiedam-Noord. Hoe denkt u daarover? Reakties graag aan Postbus 410. A. v. K. Op onze wekelykse tocht door vreetzaam Zuid-Holland kwamen we ook in Schiedam terecht. Voor velen Uwer heeft deze plaats teen bekende klank, (A perdwynen de distilleerderyen die voor die troem zorgden bijna dagelyks naar elders en zijn de vroeger bekende namen in het niets opgegaan. Samen met Stinkie namen swe plaats dan een van de tafeltjes in Restaurant ,,De Langzame Bok". Het was er bepaald niet druk en het verbaasde me dat de kelner in jz'n hoekje treurig ien suffig voor zich uit bleef staren. Eindelijk stond 'ie op en gooide alle remmen los (schijfremmen voor en trommel achter) en hy kwam op z'n sloffies naar ons toe. Stinkie vond het wel \aardige slofjes, rood geruit op een grijs veld ten Ivan een degelyke cosy-zool voorzien. ..Blieftuuu?" vroeg de kelner. Op mijn vraag of er wat gegeten kon worden zei 'hij berustend ..Ddken" ten hy overhandigde my een menu ter grootte van een tramkaart. „Waar gaatjes in zitten is uitver- kocht bromde de ober, grote stojwolken uit de asbak blazend toen hy gedienstig met een vale theedoek etensrestjes van de tafel sloeg. ..Drinkuuwat" vroeg hy. Ik bestelde een sju en Stinkie een Victoria. Na een kwartier kwam hy weer aansloffen en de goede man bleek lichtelyk doof te zijn, want hy gaf me een pilsje zonder schuim en Stinkie een Spawatertje. ..Watsallutweze"We bestelden een ..Toneelsoep" en teen ..Creme de Bartje". Al waren het ons onbekende jsoepies, het bleek later toch niet zo moeilijk te zijn. De toneelsoep bestond uit tomaten met subsidiesaus, terwyl de Creme de Bartje doodgewone bruine bonensoep was. De smaak was raak te noemen, vooral de uien- smaak in mijn soep was geweldig hoewel er helemaal geen uien in bleken te zitten. Het duurde wel een hele tyd voordat het hoofdgerecht op tafel stond en we kregen daardoor volop gelegenheid het interieur te bekijken. Het zae er allemaal tamelyk proper uit, all moet gezegd worden dat de plastic hertekoppen wel een sopje konden gebruiken en de imitatie-persjes de beste tijd allang achter de dubbel inge- naaide rug hadden. De crepe de Sujet die de kelner al schuifelend op tafel zette naast de compote de gorzenaise zag er heel goed uit. De chaufrise avec saucisson (boerenkool met worst) noodde tat snavelen en de Zeiksteiner Krotenbrunner was goed op temperatuur. Ook de Filet far contenti ii vostra di sono una vera en nutriente allevano d'ella gabbia smaakte geweldig. De koffie - we \zaten er toen al zo'n anderhalf <uur - bleek d'r naar te smaken en was zelfs voorzien van een loodrecht gebakken boterbiesjen. De kelner bleef z'n best doen, zelfs toen hy saus morste op mijn zondagse broek bleef 'ie hartelijk glimlachen. Al bleef hy wel hardnekkig doof. V/ant toen Stinkie vroeg ..Heeft U kroketten"antwoordde hij dat 'ie altijd zo Hep. De prijs konden we voor 80 gulden toch wel reaelijk noemen. Beoordeling in punten: Voorgerecht 17, hoofdgerecht 25 (jammer van het aOngebrande spekkiekoffie 12, sfeer 2, bediening 11%, algemene indruk 91/4, prijs 1. Dat is 77% iuit maximaal 50 punten. JAVAS. Konden wij V lover de eerste dag van deze aktie berichten over een opbrengst van circa 2000 kg. glas of 1/5 van de theoretische hoeveelheid. de tweede donderdag lag het al op 3 kubieke meter of 25%, terwyl dit de derde keer al ruim 4 kubieke meter was, dus rond de 35%. Dit laatste percentage had nog hoger kunnen zijn, als niet door ziekte van *een der chauffeurs van Handelsonder- neming Maltha, die voor het vervoer e.d. zorgt, de container reeds noodge- dwongen op donderdagavond om half acta moesc worden weggehaald. Wij hopen eobter dat diegenen, die na deze tijd voor niiets met hun glas naar een lege plaats zijn gekomen, begrip voor deze overmaaht zullen hebben. Het spijt ons echt, doch wij vertrouwen er op dat U het glas, dat U afgelopen donderdag niet kwijt kon morgen toch weer naar de container zuilt brengen. Voor de inwoners, die nog niet ge- weest zijn of moailijkheden hebben ge- had met het vinden van de container, het volgende: De speciale glas-con- rainer (alleen glas, de plastic zakken moet U mee terug nemen, goed voor de volgende keer) is 4 meter lang, 2 meter breed en iy2 meter hoog, dus veel groter dan de normale vuilnis- oontainers, en is geplaatst bij Winkel- centrum „De Ketel" achter Super- markit Bijll, van donderdagmorgen tot donderdagavond (of vrijdagmorgen). Zoals U reeds weet is deze glasaktie een proef over een kleine 3 maanden en het hangt van de haeveelheden glas af, dus uw medewerking, of dit een blijvende aktie wordt. Nu is een op brengst van 4 kubieke meter op een potenitiieel van 12 kubieke meter nog ,te weinig, doch gezien de stijgende lijn van de afgelopen weken moet dit be- Slist beter kunnen gaan. Wij vragen daarom aan de 65% van de inwoners, die nog niet, om w-elke redenen dan ook, hebben meegedaan, doet U s.-v.p. iedere week mee; dan stelt U oak de andere inwoners van Schiedam-Noord, die alreeds het belang ervan hebben ingezien en regelmatig hun medewer king verlenen niet teleur. Het is al geschreven, doch wij willen het graag herhalen; alle glazen potjes en flessen, welke vorm, kleur of grootte doet er niet toe, helpen daarbij, dus ook die van U. Het vermindert de steeds groeiende berg huisafval en het bespaart grond- stoffen. De gele strepen op de trottoirs van de plainuitgangen van Chopin- Grdeg- en Sibeliusplein zijn er dan eindelijk. We hebben er in onze krant al zo vaak am gevraagd, dat we het redelijk vinden dat we - nu de strepen er zijn - er ook voor bedanken. Dus merci gemeente!

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3