Wonen, maar ook leven, dus samenwerken (3) 16 MAART voorAL BANKZAKEN DANK U! Groenoords Bloemenkiosk 5e jaargang no. 124 14 maart 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Na twee artikeltjes over dit onderwerp een samenvatting en een uitnodiging voor een OPENBARE BIJEENKOMST op 19 MAART A.S., om 8 UUR, in „DE ARK", Hargplein 101. In het kort. Voordelen. PROGRAMMA. Iedereen is welkom. Tot 19 maart 8 uur in »De Ark« Alle dagen van de week Samenwerkingsprojekt Maatschappelijk werk Kethel-Groenoord BOOMPLANTDAG Zoals U uit de vele publicaties in Groenoord-Akkoorden be- kend zal zijn, heeft wijkvere niging Groenoord een bomen- actie opgezet. Uitgangspunt is dat de bewoners, door het storten van een bedrag op een speciale girorekening, het aan tal bomen in de wijk kunnen vermeerderen. 65 67OO KRIJG DE BLAREN - PLANT EEN BOOM. Geld te veel? Plant een boom. Geld te weinig? Doe het toch maar! GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: f 4.50 per kwartaal; f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan, telefoon 704762. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332. Telefoon 70 69 67. In Schiedam-Noord zijn een aantal or- ganisatiesaktief bezig met het meer leefbaar maken van onze omgeving. D'e organisaties werken elk op eigen -manier, op verscbillende terrednen. De een besteedt aandacht aan ont- spanningsmogelijfcheden, de ander aan ruimtelijke ordening, gezondheidszorg, miljeuibesoherming, kulturele manifes- tatiies enz. Drie groepen hebben ziiOh verdiept in de mogelijkheden voor een opbouw orgaan. Het zijn: - Stichting Samenlevingsopibouw Schiedam-Noord - Wijikverenigiing Groenoord e.o.; - Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Een opbouworgaan zou een overkoe- peling van allerlei organisaties kunnen zijn. Ze moeten dan met elkaar willen overleggen, en hun werkwijze op elkaar willen afstemmen. Ze behouden bun zelfstandigheid. De opbouwwerker in een opbouworgaan is met alleen bezig met eigen indtiatieven, maar vooral met de plannen en wensen van bewo- ners en organisaties. - Men krijgt een beter overzicht van wenseri en klachten v. d. bewoners. - De kanos dat een bepaalde groep vergeten wordt is kleiner. - Men is beter is staat te bekijken wat wie het beste kan doen. - Men kan effektiever werken. - Men kan zich als een grote groep presenteren aan overbeds- en andere instellingen. - Men stimuleert elkaar en geeft elkaar een steuntje in de rug. Het tweede steuntje moet van de be woners komen. Uiteindelijk gaat het om ons alilemaal. Alleen een intenstief kontakt tussen mensen met wensen en plannen en mensen die er iets aan kunnen/willen doen maakt verande- ringen/verbeteringen mogelijk. Daarom: Een uitnodiging aan iedereen, wel of geen lid van eerder genooemde orga- nasatiies. KOM op 19 MAART A.S. om 8 UUR naar de ARK voor de OPEN- BARE BIJEENKOMST waar de moge lijkheden voor een opbouworgaan be- sproken zullen worden. - 8 uur begin. - Informatie over werkzaanxheden en toekomstplannen van (in volgorde van spreekbeurt). 1 Wijkvereniging Groenoord e.o.. 2 Gezondheidszorg. 3 Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Elk krijgt 10 minuten. - een praatje over - hoe het kan - door een opbouwwerker uit een wijk vergelijkbaar met Schiedam-Noord. - PAUZE - waarin koffie, overleg en voorbereiding van komende diskiusS'ie. - diskussie, geleid door dhr van Veen. Hierin kan men alle opbouwende kriciek, wensen en plannen spuien. - naar huis, moe, maar met hoop voor de toekomst. Ieder, met zijn eigen gezin in zijn eigen huisje, teleurgesteld door wat er niet is of wat niet kan, kan zo nog jaren iblijiven zitten. Maar hij kan ook komen om mee te praten over en te zoeken naar oplossingen zodat eoht wonen en leven door samenwerking mogelijk wordt. in de Laan van Bol es tegenover Otto Jansen behalve dinsdag, maar dan kunf u ons vlnden op de markf op het Bachpleln fjpreekuren in „De Ark", Hargplein 101 ■tel. 70 82 76, elke donderdagmiddag 2-3 uur. In maart Mej. T. de Boer. Zij zit daar voor a-lle organisaties op dit gebied in heel Schiedam. Nu kunnen we niet bepaald zeggen dat deze actie een eclatant sukses is ge- worden, want in de 4 maanden dat we nu bezig zijn kwam een bedrag binnen van slechts f 706.33. Als we de bedragen zien die elders in het land, vooral na de bomenvernie- lende novemberstorm binnen kwamen, dan kunnen we, gezien het aantal in- woners van Groenoord zelfs van een zeer teleurstellend resultaat spreken. Ook omdat er bij het totaalbedrag enkele zeer grote schenikingen zitten. In totaal waren er 22 bewoners die een bedrag stortten. Ondanks het geringe bedrag heeft de wijkvereniging besloten niet Ianger te wachten met het aankopen en planten van bomen. In samenwerking met de plantsoenendienst is nu vrijdag 16 maart als boomplantdag uitvetkoren. Op verzoek van 2 begunstigers van de bomenactie zullen een tweetal bomen worden geplaatst voor bun woningen of zo dicht mogelijk daarbij. Dat zijn dan de P. van Anrooylaan ter hoogte van het B. Verhallenplein en de W. Andriessenlaan ter hoogte van de Kor Kuilerstraat. De andere bomen die uit onze bomenpot betaald kunnen wor den, zullen in een groepje worden ge plaatst bij het wiinkelcentrum De Ketel We hopen dat dit eerste zichtbare resultaat van de bomenactie veel be woners zal aanzetten om alsnog een bedrag te storten op de speciale giro rekening, want we gaan met onze actie gewoon door. Het plantseizoen loopt per ongeveer 1 april af; la ten we proberen om in het najaar, als er wter geplant kan worden, een veelvoud van het huidige bedrag te kunnen besteden aan nieuwe bomen. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 Onze oproep in „Groenoord-Akkoor- den" van 14 februari is niet onbeant- woord gebleven. Wij vroegen toen: „Wiie heeft een kast voor ons?" Nu, ze zijn gekomen! Een enorme kast, een drie-delige, waarin een gewddiige hoe- veelheid paperassen kan worden op- geborgen. Vervolgens nog een grote kasit welke eveneens eea grote opberg- capaciteit heeft. Tevens werden wij met een commode verblijd welke met zijn vele mogelijkheden plaats biedt aan tal van alle mogeilijke dingetjes welke anders maar her en der ver- spreid liggen. Dan nog een stoel, zodat het er nu al aardig op gaat lijken. Een vloerkleed was ons reeds ten ge- schenke aangeboden zo wordt het al een gezellig geheel. Nu kunt U komen, want het kleedj-e ligt. Er zullen nog wat meer stoelen komen dan is de zaak gereed. IJverige handen zijn nog bezig het geheel „bewoon- baar" te maken. Het spreekt wel van- zelf dat wij de vriendelijike gevers van harte danken voor bun spontane hulp. Dank zij U kunnen wij nu eerst echt beginnen. Het heeft ons goed gedaan dat U de Wijkvereniging op deze wijze hebt willen helpen. Onze bijzondere dank gaat vervolgens uit naar de Heer A. Kersbergen die ons op die bewuste zaterdagmorgen zo geweldig heeft ge- holpen al deze zware meubelen te ver- voeren naar de Valeriusstraat. Hem komt wel een bijzonder woord van dank toe. Het is hartverwarmend dat er altijd op het juiste ogenblik mensen klaar staan om zich verdienstelijik te maken. Hartelijk dank daarvoor. De Wijkvereniging doet veel, heel veel, maar zij zou dat ninxmer kunnen doen als U niet helpt. Daarom blijven wij een beroep op U doen om ons zoveel mogelijk te helpen. Slechts door samenwerking kan iets worden bereikt. Nogmaals onze har.telijke dank. Het Bestuur. J. Krabbendam (Corona) Hoogstraaf 75 - Schiedam Tel.26 6118 GIRO BOOMPLANTAKTIE GIRO B 0 OMPLANT AKTIE

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1