Loopt de Glasaktie ten einde? Huizm BrabahK BOOMPLANTAKTIE voor meubelerr Lain RARKWEG 201 SCHIEDAM i Waren wij bij de vorige uitgave van G.A, nog hoopvol door de stijgende tendens, de laatste twee donderdagen zijn de hoeveelheden jammer genoeg niet gestegen, dit ondanks alle oproepen tot medewerking, waardoor de kwantiteiten te ge- ring zijn om met deze aktie door te kunnen gaan. Elders veel beter. Bent U niet millieubewust? 16-25IMAART HISWA 73 in de RAI meer dan 1000 boten »Breng eens een Zonnetje«! foto - film S [projectors voor dia of film foto film Opening Renbaan Duindigt Nog twee maal. Er moet veel meer komen. Hr. Bijl en medewerkers bedankt. 3 JAAR Winkelcenfrum „De Ketel" Judoleraar Gerard Vroegh nu 3e dan DE MAGNEET Voor Uw verlovings- kaartjes. Grote kollektie Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m. zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: ZET EEN BOOM OP 6 5 67 0 0 SCHIEDAM-NOORD (Giro 656700) Collecte Nederl. Hartsf ichting Die is een opmerkelijk verschijnsel, daar het landelijk projekt van de Spar in samenwerking met de Glasfabrie- ken en Handelsonderneming Maltha 7X3 goed loopt, dat men o.a. in Utrecht zelfs extra hulp in heeft moeten roe- pen om de grote hoeveelheden glas af te voeren. Dit grote aanbod elders is ook de oorzaak geweest van de late komist van de container de laatste twee donderdagen (blijkbaar heeft men gedacht dat waar de zaak over- loopt is zo'n bak harder nodiig dan waar maar net de bodem wordt be- dekt). Doch ondanks het grote rumoer dat door de late komst is ontstaan, waardoor zo langzamerhand toch wel heel Schiedam-Noord van de zaak iets moet hebben gehoord, is het aantal inwoners wat zijn glas kornt brengen nog steeds veel te gering. D'e "vraag is nu: hoe komt het dat zo'n aktie, waarbij een enorme hoeveelheid afval (alleen voor Groenoord al 12 ton glas per week) in plaats van de vu.il- nisbelt te vergroten, nu weer gebruikt kan worden voor het maken van niieuw glas, in andere steden in Neder- land wel slaagt en bij ons niet. Zien de meesten van ons het nut er niet van in om de hoeveelheden afval zo klein mogelijk te houden? Zou het miisschien gemakzuch.t zijn, zo van nou die twee of drie flessen van mij zijn tooh niet belangrijk? (als iedereen zo dacht zou deze glas aktie nergens slagen). De internationale watersporttentoon- stelling HISWA zal dit jaar van 16 tot en met 25 maart in het RAI-gebouw in Amsterdam de maritieme harten feller doen kloppen. Alle hallen worden weer gevuld met meer dan duizend pleziier- vaartuigen. Het aantal deelnemers dat exposeert in de bij het RAI-gebouw gelegen haven is belangrijk uitgebreid. De tentoon9telling is hierdoor groter dan ooit. Op de tentooonstelling worden tra- ditiegetrouw ook kampeer- en hengel- sportartikelen geexposeerd. Naast de vaartuigen is er verder alles te zien wat nodiig is voor een comfortabele, ontspannen vrijetijdsbesteding op het water. De vrees dat de belangstelling voor deze aktie wat aan het tanen is blijkt deze keer niet gegrond te zijn. Wij ontvingen van de heer S., Henr. Bosmansplein 10.- mevrouw H„ Vivaldilaan f 10.- Zij die moeilijk aan de „Centenaktie" kunnen deelnemen en tooh iets voor de zieken en invaliden uit Sohiedam- Noord over hebben kunnen hun bij- dragen storten op girorekening 267585 t.n.v. Penniingimeester v. d. Wijfcvereni- ging Groenoord met de vermelding „Breng eens 'n Zonnetje". de Penningmeester De Zaak van vertrouwen voor Baohplein 598 - tel. 70 42 75 Mgr. Nolenslaan 688 - tel. 70 21 31 Tuinlaan 98 - tel. 26 74 64 SCHIEDAM Ook verhuur van dla- en film projecforen Voor de liefhebbers van de paarden- sport zij opgemerkt dat op zaterdag 17 maart a.s. renbaan Duindigt weer haar poorten opent en met rennen van hoge kwaliteiit het seiaoen begint. Op zondag 18 maart wordt dit even- eenis op de baan te Hilversum gedaan. Voor liefhebbers; „een kruisje in Uw agenda". Of zou het wij weten het niet waarom het nog niet lukt, wel kunnen wij U zeggen dat er nog 2 dagen zijn, en wel donderdag 15 en donderdag 22 maart, om te bewijzen dat ook Schiedam-Noord zijn best doet om deze ftlasaktie te doen slagen. Zijn de hoeveelheden dan nog te wei- nig, om de kosten van het transport te defcken dan moet Maltha, die in deze proefperiode alle onkosten op zioh heeft genomen, het projekt bij ons in Groenoord stoppen, hetgeen betekent, dat wij weer ouderwets het wegwerpglas in de vuilniszakken kun nen stoppen, wat in ieder geval een fliinke stap terug is. Laten wij met deze stap zien te voor- komen en het wegwerpglas, zolang dit nog blijft gezien de motie in de Tweede Kamer, niet bij het afval, doch in de speciale g'lascontainer te depo- neren en ons zeJf het bewijs Ieveren dat O'ok Groenoord millieubewust is Last but not least willen wij nog de heer Bijl en zijn medewerkers van de gelijiknamiige supermarkt bedanken voor hun medewerking tijdens de af- gelopen donderdagen, dat was uit de kunst. Als iedereen op deze wijze mee w>il werken dan behoeven wij ons over bet voortbestaan van de glasaktie geen zorgen te maken, zoals nu wel het geval is, daarom vragen wij nog- maals: WERK MEE. J. B. W. Op 19 maart a.s. bestaat het bekende winkelcentrum „De Ketel" alweer drie jaar. Menigeen zal de bekende kreet „Waar blijft de tijd" slaken, want het staat ons alien todh nog vers in het geheugen dat burgemeester Roelfsema op 19 maart om 10 uur 's-morgens het wiinkelcentrum opende. De pioniers in onze wijk slaakten Men een zucht van op'Iudhting dat het verre boodschappen halen tot het verleden behioorde. Wij kunnen nu na drie jaar dan ook niet anders zeggen, dat in de afgelopen jaren ons winkelcentrum aan de behoeften heeft voldaan, al viinden wij het tooh nog steeds wat te klein. Wachttijden zijn in de winkels niet te vermijden, want er zijn in die drie jaar een zeer groot aantal bewo- ners bijgekomen. Toch verloopt o.i. alles naar wens en geven de 11 win- keliers alle service die te verlenen is. In het begin was het gemis van b.v. schoenenzaak, textielwinkel duidelijk te merken, doch door de vestiging van deze branches in winkelcentrum „Pre- lude" is ook aan deze vraag voldaan. Voor kapper, modezaak, electrisohe apparaten e.d. waohten we nog op het nog te bouwen grote winkelcentrum, waarin nog niet veel schot sohijnt te zitten. Al met al zijn we met „De Ketel" diiik tevredenl J. v. S. De Schied. judo leraar Gerard Vroegh was zaterdag 3 maart j.l. bij de hogere dangraad examens in Amersfoort de uitverkorene tussen de 14 kandidaten voor de 3e dangraad. Een exainen dat aileen bestaat uit een techmisoh uitgebreid examen, en me- rendeel wordt gedaan door judo- leraren. Van de 14 kandidaten werden er 12 afgewezen. Gerard Vroegh die nu de jongste .3e dan houder is van Nederland is daar met recht trots op, mede omdat hij nu opgenomen wordt in de examencommissie voor het af- nemen van zwarte band examens. De exarrtencomimissiie bestond uit de Heren: Schutte 7e dan, Koning 6e dan, Sohilder 6e dan en de Korte 5e dan. Hier ziet U Judoleraar Gerard Vroegh een geslaagde Se beenworp uitvoeren tijdens een training voor het 3e dan examen. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. Rademaker-van Klink Zr. Wagenaar-Walta Zr. S'tnink-van Kasteel telefoon 70 73 93 telefoon 70 57 74 telefoon 71 01 31 telefoon 70 90 90 telefoon 70 53 53 17/18 maart telefoon 70 53 53 24/25 maart telefoon 710131 GIRO BOOMPLANTAKTIE De afgelopen 2 weken mochten wij weer een gift noteren van 50.— ge- schonken door een echtpaar wonende Toon Verheijstraat, waardoor de stand op 8 maart is gekomen op 706.33. Was U reeds eerder van plan geweest met deze aktie mee te doen, doch U gaf bieraan geen uitvoering doe het dan sjv.d. zo spoedig mogelijk, binnen zeer korte tijd wordt tot de eerste boomplanting overgegaan. Na deze aanplant blijven wij echiter doorgaan. Hier nog even het gironummer 656700 t.n.v. Boomplantaktie Schiedam-Noord of Amrobankrekening 40 - 72 - 93 - 736 eveneens t.n.v. Boomplantaktie Schie dam-Noord. de Penningmeester. Van 2 t.m. 8 aptil a.s. zal wederom een nationale collecte worden gehou- den ten bate van de Nederlandse Hart- stichting. Wij plaatsen deze medede- ling niet alleen om U op het hart te drukken deze collecte niet te vergeten,. doch ook omdat er nog grote behoefte aan collectanten is. Voor een gededte van Groenoord wor den enkele mensen gevraagd die - door middel van coHeotelijsten - enkele flats willen ,,'bewerken". Diegenen die aan dit zeer goede doel medewerking willen verlenen, gelieve zich in verbinding te 9tellen met de Heer J. M. C. Lefel, Griegplein 87, telefoon 70 41 34, die U gaarne alle verdere inlichtingen zal verstrekken. J.v. S.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3