Boomplantingen luidden de lente in... UW fZi Boerenleenbank voorAL BANKZAKEN BINGO 5e jaargang no. 125 28 maart 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. GROENOORD WEER GROENER Het waren belangrijke dagen, donderdag 15, vrijdag 16, en maandag 19 maart. Belangrijke dagen, inderdaad, voor Kethel, Woudhoek en Groenoord. Want er werden bomen geplant, en dat moet voor een ieder die het wel meent met het leefbaar maken van nieuwe wijken een reden tot vreugde zijn. Op naar Woudhoek. Welkom Woudhoek. Vrijdag 16 maart Bart Verhallenplein en Albert van Raalteplein. 29 maart GEEN glascontainer in Groenoord de bank voor iedereen REKTIFICATIE GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. Tel. 70 10 65. Opgave leden: telefoon 7010 65. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan. telefoon 704762. B. P. C. van Rijithoven, telefoon 70 43 80. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers. Rotterdamsr dijk 279 - 281. Schiedam Tel 10101 26 86 66 - 26 66 70 Bezorgklachten tot donderdag 19.00 uur, tel. 70 19 56. Donderdag was het dan zo ver en zou Woudhoek zijn boom krijgen. Om drie uur waren de genodigden gearriveerd en kon de planting een aanvang ne- men. Alle hulde aan de heer Panne- koek die zijn leerlingen op zulk een deskundige wijze heeft voorbereid op het grote moment dat rondom zijn school, grenzend aan de nieuwe wijk Woudhoek-Zuid, een enorm aantal „ikleine bomen" konden worden ge plant. 8x8 groepjes leerlingen stelden zich op en daar ging men geestdriftig aan het werk. De kuiltjes waren ge- graven, de boompjes lagen klaar, en daar kon het karwei beginnen. Men plantte dat het een lieve lust was. Opvoedkundig lij'kt men dat een goed idee. Wat daar door de kinderen zelf in de grond is gezet zal later als hun eigendom worden beschouwd en dus met meer zorg worden behandeld. Rondom die school, zullen deze beplan- tingen, met de reeds aangebraehte be- planting, een welkome groene versie- ring vormen. Dit alles geschiedde on- der het toezicht van vele genodigden, waaronder onze wethouder, Mevrouw G. D. Verwey-de Graaff. Vooral de Heer Wolthuis, van de Plant soenendienst had een werkzaam en deskundig aandeel in deze planting, uiteraard bijgestaan door zijn mede werkers van de plantsoenendienst. Nadat de leerlingen hun omvangrijk werk hadden tot stand gebracht kon men overgaan tot het meer officiele gedeelte van de middag: het planten van de IBP in Woudhoek. Deze iep werd geschonken door het bekende Wageningen-Team, waarvan een vertegenwoordigster aanwezig was Dank U wel „Wageningers" dat U op deze wijze een welkom heeft willen beredden aan de nieuwe bewoners van deze nieuwe wijk. Al gaven de bewo ners, althans door hun aanwezigheid, of Iiever afwezigheid blijk van niet al te veel belangstelling, toch zullen de bewoners van het Hermiuspad, de ver- richtingen van de planters, van achter hun ramen wel hebben gevolgd. Dat er toch wel belangstelling bestaat vanuit de nieuwe wijk, en vooral onder de eerste bewoners aan het Hermus- pad, blij'kt dat een familie op nummer 3, als eerste zich sponaan als lid van de Wijkvereniging heeft opgegeven. Dat noem ik nu nog eens pioniers- werk. Hartelijk welkom in onze gele- deren. Dat velen Uw voorbeeld zullen volgen. Ziezo, de boom staat er, en nu maar groeien. Blijf daar staan als een symbool van de band die er ontstaan kan als men zich in wil zetten voor een leefbaar maken van een wijk, die aan het ontstaan is. D'e bewoners mogen hierin een gebaar zien dat hun belangen niet worden vergeten. Dank U wel Wageningen. 1 uur Winkelcentrum ,,De Ketel". Een klein groepje is verzameld om dit gebeuren mee te maken. Allereerst zien wij weer de Heer Wolthuis en de Heer Monster die, met hun medewer kers de planting van een 5-tal bomen in het centrum zullen bewerkstelligen. Een aantal bestuursileden van de Wijk vereniging is aanwezig, omdat dit aller eerst een manifestatie is van de Wijk vereniging ..Groenoord". Maar dit be- stuur staat daar in de naam van hen, die door bun gaven deze boomplantin gen hebben mogelijk gemaakt. Deze tastbare realisatie van hun gaven moet voor de gevers en geefsters, een vol- doening zijn, en tevens een aansporing om dit voorbeeld alsnog te volgen wantGroenoord kan n6g groener Daags tevoren waren al enorme kuilen gegraven, welke om veiligheids-rede- nen weer moesten worden gedicht, om op vrijdag 16 maart weer te worden geopend om de 5 Prunus avium-bomen de z.g. zoete of witte kers te ontvan- gen. Een woord van hartelijke dank en bewondering voor de medewerkers van de plantsoenendienst voor hun zwaar en deskundig werk. Na veel gra ven en spitten konden dan tenslotte de bomen worden geplant. Ook de be- stuursleden staken hun handen uit de mouwen en deden ijverig mee de wortels van de bomen met de aanwe- zige grond te bedekken. Eerlijkheids- ihalve moet er aan worden toegevoegd dat dit vooral geschiedde terwille van de foto, welke in dit nummer moest verschijnen. Maar heus, beste mensen in Schiedam-Noord, die handen gaan toch wel uit de mouwen al is het dan niet altijd op deze wijze! Daar staan ze dan, de 5 kerse-bomen, die als het mee zit, straks, of later, hun bloesems zullen ten toon spreiden tot vreugde van een ieder die in dit winkelcentrum komt winkelen. Het is een prettig idee, als een dergelijk ge beuren mogelijk is door Uw medewer- king, lezers van ons blad. Dat nog meerdere bomen zullen vol gen. Bloesems geven een idee van nieuw leven en verlevigen de hoop op vruchten. Dat de voortdurende samen- werking van U met het Bestuur van de Wijkvereniging in de toekomst teke- nen van bloesems en vruchten zal laten zien. Het was al vrij Iaat geworden toen de stoet zich in beweging zette naar de volgende planting-plaatsen. We zetten nu koers naar het Bart Verhallenplein waar op de hoelk van de Peter van Anrooijlaan een boom zou worden ge- plaatst, en wel een Fraxinus excelsior ..Wallastonii" of te wel in gewoon Nederlands een ES. Een es is vooral bekend om zijn stevig en bruikbaar bout, voornamelijk voor het maken van gereedschappen, zoals hamerstelen enz. Degene die verzocht „zijn" boom daar te plaatsen kan nu met voldoe- nin" constateren op welke wijze zijn suggestie werkelijkheid is geworden. Nadat deze boom was geplant ging het verder naar de volgende plantings- plaats, nJ. Albert van Raalteplein, ter hoogte van de Kor Ruilerstraat. Ook deze planting geschiedde op verzoek van de gever, die nu zijn eigen boom, telkenmale als hij passeert, kan zien staan en het groeiproces kan volgen. (vervolg op pagina 3) Wij maken U er op attent dat op don derdag 29 MAART a.s. GEEN glascon tainer bij Winkelcentrum „De Ketel" zal worden geplaatst. D'aar wij hier- over nog besprekingen (o.a. met de gemeente) voeren, zullen wij in een volgend nummer hierop nog nader terugkomen. Maakt U dus met Uw glas op 29 maart a.s. geen vergeefse reis. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandpleln 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 I.p.v. 7 april wordt de BINGO-AVOND op 4 APRIL woensdagavond om 8 uur in Boerderij „Landvreugd" georgani- seerd. Deze datumverandering komt beter uit in verband met het T.V. pro- gramma op zaterdagavond. Bingo is: samen met anderen, onder praten en drin'.-.en, met wat geluk een kaart vol cijfertjes leggen en een prijs in de wacht slepen. Bingo is: zo gezellig dat het niet erg is als je geen prijs wint, U heeft in elk geval een prettige avond gewonnen. Bingo-avonden moeten nu al vrij ge- houden worden, want iedereen zoekt dan een baby-oppas. Regel het, dan kunt u op 4 april komen.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1