loot'm nakijken voor meubelen} GEEIV GEEUK H PARKWEG201SCHIEDAMJ SPAARBANK Grote Fancy Fair ANN01820 D.R.Z. o o o Boomplantingen luiden de lenfe in Nu naar Kethel Boomplantingen luidden de lente in DOE S HOUTERIG GEEF EEN BOOM 65 67 00 Nog collectanten gevraagd voor collecte Ned. Hartstichting KRIJG DE BLAREN - PLANT EEN BOOM. 6 5 6 7 00 Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en zonder afsluitprovisie verstrekt door de »Breng eens een Zonnetje«! 31 MAART auto-conlroledag T3 »- o o c 0> (vervolg pag. 1) Hoewel wij in Groenoord waarachtig niet te klagen hebhen over „groen" is deze vernieerdering van bomen toch weer een stap in de goede richting. Wie wiil er ook een boom? Wie doet op deze wijze tastbaar mee om geza- nuenlijk van Sohiedam-Noord iets goeds te maken? De koiomimen van Groenoord-Aikkoor- den staan voor het verantwoorden van Uw giften altijd open. Wie is weer de eerste en de tweede enz. Op maandag 19 maart was Kethel aan de beurt. Mevrouw Jongste-Quartel had een kastanjeboom welwillend ter foeschikking gesteld en deze boom werd nu geplant aan de Kerblaan tegenover de bekende kapper, aldaar. Ondengetekende was 's-morgens om 9 uur aanwezig en heeft de verrich- Oingen van de Heer Lansbergen en zijn metgezel nauwlettend gevolgd. Het heeft nogal heel wat schoppen in de aarde nodig aleer zo'n kastanje-boom er staat. Alles bij elkaar was het een karwei van enkele uren. Maar ten- slotte was al het werk gedaan en stond die boom te staan en te kijk voor een ieder die het maar wil zien. Nu moe- ten wij nog vermelden dat de plant- soenendienst op de Kenklaan reeds een aantal bomen had geplant, zodat, ge- zien vanuit het ..pleiintje" er een lange rij jonge bomen staat die na verloop van jaren kunnen uitgroeien tot een praohtig boom-bezit. Het moet me van het hart dat die Kerklaan een praohtig laantje is met als uitzicht de bekende kerktoren van Oversehie. Het is alleen jammer dat de enorme opslag van kratten en leeg fust van Salari het ge- heel zo ontsiert. Voor de bewoners aldaar zou het een verbetering zijn als deze opslagplaats fcon verdwijnen of alithans, aan het ge- zicht kon worden onttrokken. Er schij- nen wel plannen in die richting te zijn maar of en wanneer ze worden gere- aliiseerd is nog een vraag. Namens de bewoners doen wij een dringend be- roep op hen die het aangaat: venwijder deze ontluisterende opslagplaats. De volgende opmerking moet ook nog worden geplaatst. Aan de zijde van de Meeuwensingel liigt nog een stuk grond, juist voor de huizen, hoek Kerk laan - Meeuwensingel, dat nog onbete- geld is. Er ligt een trottoir aan de rechterzijde van de Kerklaan, dat ech- ter zo maar eindigt nog voordat men de hoek naar de Meeuwensingel op gaat. De tegels gaan over in zand, en dat zet zich voort voor de tuinen van de hoek-bewoners aan de genoemde singel. Hoewel er een parkeer-verbod staat wordt deze open ruimte tooh als parkeerplaats gabruikt. En bij regen is deze zandvlakte al gauw in een mod- derpoel herschapen. Waarom kon dat trottoir niet worden doorgetrokken? Er zou dan tevens een looppad ont- staan wat de veiligbeid ten goede zou komen. D'e plantsoenenidienst heeft toegezed, de ruimte die na bestrating tooh nog aan de zijde van de Meeu wensingel zou open blijven in te zaaiien. Maar zolang de tegels niet liggen en men blijft parkeren heeft beplanting aldaar geen zin. Zo ziet U maar weer dat er ondanks al dat blijde gebeuren op deze plantingsdagen tooh ook weer enige wolkjes aan de heme! zijn waar te nemen, welke evenwel kunnen worden weggenomen indien men ter plaatse kennis neemt van deze gesignaleerde onvolkomenheden. Boomplantingen luidden de lente in Atle jaargetijden door staan daar straks de geplante bomen als een teken dat Suhiedam-Noord de voort- durende zorg en aandacht vraagt van alien die het goed menen met ons aller Schiedam-Noord. Of dat nu Kethel is of Groenoord, Tuindorp en Woudhoek, we horen alien bij elkaar. En samen moeten we er iets goeds, iets moois van maken. capk. GIRO BOOMPLANTAKTIE Op de oproep geplaatst in ons vorig nummer om collectanten voor een ge- dedlte van Groenoord voor de collecte van 2 t.m. 8 april a.s„ t.b.v. de Neder- landse Hartstichting kwam inmiddels slechts een reactie bininen. Beste mensen, dat is natuurlijk veel te weinig. Zijn er in heel Groenoord nu werikelijk niet een paar mensen die zich voor dat hele goede doel willen inzetten? Ja toch? Belt U dan even de Heer J. M. C. Lefel Griagplein 87, telefoon 70 41 34, die U alle verdere inlichtingen verstrekt. Toont dat U een GOED hart heeft! J. v. S. GIRO BOOMPLANTAKTIE IdeStan M'n ouwe vriend trans is jniet alleen klein, dock ook een pech- vogeltje. t Begon eigenlyk al wet z'ri geboorle, drie maanden na het huwelijk van z'nouders. IVeel te vraeg geboren en <veel te klein. Zoals ie zelf zegt wSrd hij onmiddellijk in de ouvreuse igestopt. Ook op school, waar ,ik hem leerde kennen, had 'ie altijd pech. Wanneer hij pindelijk eens het antwoord op ieen vraag wist, kreeg 'ie geen beurt; natuurlijk Iwel wanneer hij het jellendige huiswerk maar weer eens had overgeslagen. Hoewel klein van gestalte had hij al erg ivroeg de hazard in zijn keel, wat ook al tot nadelen leidde. Hy kon mamelijk niet fluis- teren, omdat 't door z'n basstem tot in de Verste hoeken wan de klas te horen was. Wij maakten daar igretig geUruik \van door met gemaakt zwaar stemgeluid iets ;tegen )e buurjongetje te jzeggen. De onderwijzer - door jarenlange praktykervalkng hypernerveus geworden - keek dan niet eens op en brulde: ,,Frans, de gang op!" Kleine Frans had erg vroeg verkering en vreemd genoeg wet een heel ilang rhager tmeisje, dat figuurlijk gesproken helemaal niet bij hem paste. In z'n verlovingstijd was het voor hem ook wel moeilijk 's avonds kussend ajscheid tenemen in de gang, ,,'t Leek wel Imastklimmen" had hij ime eens toevertrouwd. Toch was 'ie iwel weer ivindingryk, want hij had in de mete/kast in't gangetje een emmer klaar \gezet. Daar klotn hy dan op, maar ook dat was snel over omdat er in die jaren nog geen plastic emmers waren en de \toenmalige zinken wel wat geluidshinder veroorzaakte. Toch is hy met 't meisje getrouwd en vodir zo ver ik dat kan beoordelen, moet het - ondahks het jeit dat hy z'n hele leven tegen d'r op moet zien - een goed huwelijk zijn. Het gezegde van Frans dat hij een boek ging schrijven "Mijn vmuw en tk" oorlogs- roman) heb life nooit serieus genomen. Nu hoorde ik van de week toevallig dat hij in het ziekenhuis lag. Bij het poetsen van zijn auto was het kofferdeksel plotseling met een klap dichtgeslagen. Nu is dat niet zo dug, ware het niet dat hij net daar de boel aan het schoonmaken was, hetgeen behalve wat consternatie ook nog een hersenschudding en een hoofdwond opleverde. Nu ja, na een beetje aarzelen :(ik vind een ziekenhuis nog altijd een beetje igriezelig) kwaim ik van de week op zaal 308 aan, waar net een beetje heibel iwas. De acht patienten waren met een kopje te bedde en een grijze main zei juist tegen Frans „Welnee, 't is thee". Frans antwoordde „]e kan toch wel proeven dat het slappe koffie is". De linker- buurman mompelde „Jullie weten d'r niks van, 't is gewoon to- matensoep" De zuster die binnenkwam gaf gelukkig de oplossing, want die riep opgewekt „Wie wil er nog een kopje chocolade Frans moest niks. JAVAS De bekende vereniging D.R.Z. houdt deze week - ten behoeve van een nieuw honbbalveld - een grootse fan cy fair. Met reeds bekende en minder bekende spelen zijn waarlijk grote prijzen te winnen. Er zijn meer dan 2000 prijzen. Wel een loopje naar de kantine waard, daohten we. Op 30 maart a.s. vanaf 20.00 uur en op 31 maart en 1 april vanaf 14.00 uur bent U van harte welkorn in de kantine van D.R.Z. Mak- kelijk te vinden tegenover „de Rank" (naast gemeentelijke ijsbaan). Zoals gebruikelijfk geef ik hierbij een overzicht van de binnengekomen centjes in de afgelopen 14 dagen en wel van: Mevr. S., Lisztplein Mevr. W., Lisztplein Fam. G., Corn, van Zantenplein Dr. Sauerschool klas 1, 3 en 4 De Heer H., Sibeliusplein Mevr. S., Sem Dresdenplein Mevr. P., Joh. Wagenaarstraat Fam. E., Corn, van Zantenplein Mevr. v. B„ Huize Spaland Fam. R., Griegplein Fam. V., Sem Dresdenplein Dr. Sauerschool klas 5 Fam. J., Henr. Bosmansplein 132 578 1009 1744 375 174 250 471 353 196 441 578 194 6495 Ofsohoon ieder reeds een persoonlijk bedankje heeft ontvangen, wil ik toch nog al diegenen bedanken die zo spon- taan aan deze aktie bun medewerking verlenen. Mevr. de T Van Mevr. G. wonende Henr. Bosmans plein moohten wij een gift ontvangen van 3.-, waarmede het bedrag dat dit jaar is ontvangen voor „Breng eens een Zonnetje" op totaal 23.- is ge- komen. U weet het gironummer? 267585 t.n.v. Penningmeester Wijkver. Groenoord. Ook de bewoners van het oude dorp Kethel, de Vogelbuurt, het Tuindorp enz. zien wij gaarne meedoen. Ook in deze wijken zijn stellig langdurige zie- ken, invaliden en alleenstaanden die een geregeld bezoefkje van een der dames op prijs Zjouden stellen. Maar hiervoor is geld nodig! Gelukkig zijn er al een aantal bewo ners die met de Centenaktie meedoen. Wij hebben goede moedl De penningmeester. Vereniging VeilAg Verkeer Nederland voert in samenweriking met de Cen- trale Politie Verkeerscommissie een campagne onder het motto „Laat 'm nakijken". Op 31 maart a.s. zal in overleg met de BOVAG in 800 garagebedrijven in Nederland gelegenheid zijn Uw auto op een aantal essentiele punten GRATIS te laten controleren. Een service waarvan zo hoopt Veilig Verkeer Nederland - velen gebruik zullen maken, al was het alleen maar om teleurstelling te voorkomen wan neer de Politie weer eens een controle- actie houdt. U dient van te voren wel even een afspraak met de garage te maken.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3