Een gedeelte van Kethel toch door sloop bedreigd.. UW voorAL BANKZAKEN aaspuzzel 1VIEIJW 5e jaargang no. 126 11 april 1973 Uiigave en advertentie-exploitatie. RED, WAT NOG TE REDDEN VALT Onheilspellende berichten melden dat men aan de Schiedamse- weg tot sloop van enkele panden zal overgaan. Wat al jaren werd gevreesd zal dan toch bittere ernst worden. Zie onze speciale op pagina 5 Leuke prijzen! Waarom nog steeds een Verkeerslicht op het Nleuwlandplein? Flinke kritiek op Torenflat Soosleden van het Praethuys OPGELET In verband met de Pasen en Koninginnedag vallen de Soos- middagen op de volgende data maandag 16 april - 7mei en 21 mei. KERMIS Esslinger koor in Schiedam gekleurd Oud-Hollands GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal: f 18.00 per iaar, t.n.v. Penmngmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. Tel. 70 10 65. Opgave leden: telefoon 7010 65. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan, telefoon 704762 B. P. C. van Rijidhoven, telefoon 70 43 80. „De Magneet". Drukkers - Uitgevers. Rotterdamse lijk 279 - 281. Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 Bezorgklachten tot donderdag 19.00 uur, tel. 7019 56. Kerhelaren verenigt U want als de bulldozers komen is er niets meer te redden dan doen zij hun ver- nietigend werk. Toen de plannen be- kend waren, en ter inzage lagen, had- den de bewoners van Kethel zich in grote getale moeten verenigen en zich moeten inzecten voor het behoud van hun Kethel. Men heeft nu wel toege- zegd dat de dorpskern niet door sloop zal worden bedreigd maar als er rond- om gapingen ontstaan en kale plekkcn dan wordt toch veel van de totale sfeer geweld aangedaan, vooral, als dit ge- sCbied om er een garage te bouwen of het nieuwe wiinkelcentrum. Wij hebben vanzelfsprSkend niets te- gen een winikel-centrum, allioht niet, maar wij betreuren het als moderine bouw, welke tooh niet bepaald uit- munt door sfeer en bewonderenswaar- dige architectuur, in de plaats komt van gedeelten van een sfeervolle dorps kern, welke niimmer is te vervangen. Een prachfiige oude boom, welke een sieraad was voor de omgeving, en welke tengevolge van de laatste storm is bezweken, kan met geen tonnen gelds worden vervangen zo is het ook met een oude bebouwing, welke wel gerestaureerd kan worden maar nirrtmer in de oude sarnenstelling kan worden vervangen. Zeker niet door een garage-bedrijf of niets-zeggende nieuwbouw. Dat het oude Raadhuis, thans Poliflie- post, ook aan sloop ten offer moet vallen is voor de bewoners van Kethel maar zeer moeilijk te aanvaarden. Wij kunnen dit begrijpen. Daarom geven wij U, bewoners van Kethel, de raad: traaht dit te voor komen. Steun de heren Laftsbergen en Poot die ter bestemder plaatse hun protesten ail lieten horen. Wellichit is er een kans dat Uw Raadhuis nog zal kunnen wor den gespaard. Wij hopen het van harte. Wij zouden nog veel meer te berde kunnen brengen, vooral, als men de artikelen in de Schiedamse Courant goed heeft gelezen. De plannen tot sloop vervullen ons met zorg vooral als men de indruk krijgt dat men ten koste van alles toch de plannen wil verwezenlijken. Slopen tot diohit bij de winkelgalerij acht men aanvaardbaar evenals het slopen van de woningen in de z.g. ..Booht van Beekman", om aldaar een doorgang voor het verkeer te maken. Wij hadden evenwel de indruk dat men juisit het verkeer uit Kethel moesit weren door een ringlijn om de oude dorpskern, omdat het te zware ver keer al voJdoende schade heeft aan- Itericht. Maar wiie zijn wij dat wij het beter zouden willlen weten dan onze bestuurders, die de plannen maken. Maar wij menen tocih dit protest te moeten laten horen en voor „het nage- slacht" te moeten vastleggen, dat wij hebben wfillen behouden wat als waar- devol moat worden aangemeriet. Kethel let op Uw zaak I 1 Al kunnen we de bulldozers niet keren, laten wij er voor zorgen dat de aan te richiten schade tot een minimum beperkt blijft. capk. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 Zoals iedere Groenoorder wel weet, kost het tegenwoordig nogal wat moeite in Schiedatn«stad te komen door de nog maanden durende afslui- ting van het kruispunt v. Haarenlaan/ Nleuwlandplein. Men dient gebr.uik te maken van Rijksweg 20, hetgeen al daar nogal eens tot ohaodische toe- standen leidit. Een klein gaatje is opengebleven om in Nieuwland te komen. Slechts ver keer uit riohting Groenoord en rechtsaf slaand riohting v. Haarenlaan en in omgekeerde richting kan nog tijdelijk van het oude kruisfpunt gebruik maken. De vreemde situatie doet zich nu voor dat de verkeerslichten aldaar nog steeds op normale wijze in werking zijn en het verkeer uit beide richtingen voor niets - maar dan ook hekmaal voor niets - staat te wachten en zioh hierdoor lange rijen vormen. Wanneer de automobilisten letten op overste- kende fietsers en wandelaars zijn de verkeerslichten overbodig en bevordert ditt een soepele doorstroming. Wij dachiten dat dat feitelijk de be- doeling was. Kom, verkeer&politie, draai daar de knop eent om! J.v. S. In de vorige week gehouden raadsver- gadering werd van veel kanten felle kritiek geuit over de gang van zaken met het beruchte torenflat. Vooral de Heer C. Verhulsdonik (VVD) aarzelde niet fietl uit de hoek te komen en noemde de betreffende wethouder zelfs even „een koekebakker". Nu wiillen wij niet zo ver gaan, daar we koekebakker nog steeds een zeer eerbaar beroep vinden en wij van de produikten van deze man tenminste nog altijd een goede srnaak overhou- den. Over dat torenflat (soms wordt wel eens vergeten dat we er bij het Bachplain nog e£n hebben!) is al veel geschreven en wij waren zelfs de eer- sten die hierover in de pen klommien. Wij blijven het een zeer grote fout vinden dat een dergeliik flat tegen dergelijlke huurprijzen is gebouwd. Treurig dat deze woningen alleen via bijstandwet kunnen worden verbuurd. Treurig, omdat juist vorige week het bureau Huisvesting mededeelde geen bamiiddeMng meer te verlenen bij het verkrijgen van woonruimte. Bemidde- ling wordt npg wel verleend indien het een gemeentewoning betreft, doch hier voor bestaat een elfenlange wachtlijst. Wij houden ons steeds verre van poli- tieke zaken, maar over het huisves- tinigsbeleid kunnen we helaas alleen maar zeggen ..Ba.h, bah J. v. S. M.i.v. morgen is er kermis op het Bachplein. De vreemde plaats (direct tegen een 9 hoog flat) is de wijkvere niging reeds opgevallen. Deze heeft ook reeds aktie genomen tegen deze plaats. En hoopt zodoende dergelijlke fouten van B W van Schiedam in de toekormst te voorkomen. De kermis wordt georganiseerd door Oranje-ver- eniging Wiilhelmina. In het kader van de Internationale uitwisseling brengt het uit 120 leden bestaande Fhiliharmonisohe Chor Ess- lingen een bezook aan Schiedam. Op za-terdag 28 april wordt door dit koor en door het Schiedams Vrouwen- koor een concert gegeven in de kerk van de O.L. Vr. Visitatiekerk in Nieuw land. Het Vro'uwenikoor o.l.v. Ria Borg- meyer treedt v66r de pauze op, het Esslinger Koor n£ de pauze o.l.v. Hel mut Gramlioh. Pianobegeleiding van Regine Vogel en Carl Davis. Toegangsprijs is 2.50 (inclusief con- sumptie). Kaarten kunnen worden af- gehaald bij de S.G.-V.V.V. in het Pro- veniersbuis. J.v.S. Geboorfe-, Verlovings- en Huwalijkskaarfan op papier, leis aparts. 13 kleuren. drukkari DE MAGNEET uligeveri Rotferdamsedijk 279 - Schiedam Telefoon 26 86 66 Dagelljks van 9.00-21.00 uur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1