„Waar gaat dat heen?" rf)a.ym 1973 VERZEKE- RINGEN ANWB SPAARBANK ANNO 1820 *\Paasdrtve CKaartvereniging Verhuiswagens zijn een dagelijks beeld in Groenoord, zodat er beslist iedere dag nieuwe bewoners hun intrede in onze wijk doen. Je vraagt je wel eens af waar de oude bewoners naar toe gaan en waarom ze Groenoord - loch over het alge- meen vrij snel - de rug toekeren. Uit de oude doos. Niet tevreden. Vooral nieuwe bewoners. Veel schade in Groenoord ZET EEN BOOM OP 6 5 67 00 Het Paasfeest 1973 staat weer voor de deur. Een paar heer- lijke vrije dagen lokken ons best aan. Laten we hopen dat het mooi weer is,want dat zou betekenen dat het feest al voor 75% is geslaagd. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting worden verzorgd door de Autorijschool GROENOORD Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Nu zijn wij tie laats-ten die wilien be- weren, dat dit aHern-ieuwste Schie- da-rnse wijk tot de architeotonisc-h fraaiste van Nederland behoort. Op nieuwelingen en bezoeker-s moet het soms wel de indruk maken of de ont- werpers in een dronken bui met hui- zen hebben gestrooid, zo kris en kras staan op sommige gedeelten de plei- nen en flats doorelkaar. Veel ruimte zit er dikwijls niet tussen en de groen- stroken die er zijn, blijiken t.z.-t. een bijzortdere bestemming te hebben. Jongere miensen die enikele jaren in de overigens zeer goede woningen hebben vertoefd, lijken de kriebel te krijgen en zoeken naar een betere huisvesting, naar een betere leefbaarheid voor hen en bun kinderen. Veelal trekken deze mensen naar ver buiten Schiedam, naar het tegenwoordig zo fel begeerde eensgezinshuis. Want in deze moderne tijd wilien de mensen toch weer terug- val'len op het (al dan niet vrijstaand-e) huis met een tuintje. Vroeger een vrij normaal beeld en nu - zeker in Schie dam - niet te krijgen of niet te betalen. Ook hier spreekt in feite de hang naar „het oude" een ste-v-ig woordje mee. Niet voor niets gaan de mensen in hun moderne flat zich omringen met din- gen uit Grootmoederstijd. Handelaren jn antiek (of z.g.n. antiek) leven in een gouden tijd. Wanneer maar ergens een winkeltje leeg staat, kan je er bijna zeker van zijn dat er zicih een zaakje in would be antiek vestigit. Dikwijls uit- gedost met fraaie namen als „De oude maatkan", „Lost Paradise" of „D'e kopren beddepan". De mensen zijn blij met een oude koffiemolen en de overbekende stoof kan je in menige huiskamer tegen- komen. De nostaLgie viert hoogtij. U bemerkt het in de mode, U hoort het aan de oude liedjes die weer terug- komen. Andere mensen omringen zich met vier- of cweevoeters, die eigenlijk buiten moeten dartelen, de ruimte nodig hebben; doch in de beperktiheid van een flat moeten leven. A1 deze zaken geven ons eigenlijk te denken. Waarom heeft het liedje van de veel verguisde Blote Barend Servet „Waar moet dat heen, hoe zal dat gaan?" zo'n onverwacht succes? Betekent dat in feite niet, dat wij met deze tijd niet tevreden zijn? Ondanks modem comfort verlangen we terug naar een oude tijd, die in veel opzichten toch niet zo goed was. Komt dat nu door de gejaagdheid die we toch allemaal hebben? Want iets rustig doen is er niet meer bij, we moeten „even" naar de bakker, we doen ,,gauw" nog even dit, we doen „vlug" nog even dat. Komt het door de anonimiteit waarin we verkeren? Buren in onze grote flats kennen we nauwelijks, hooguit komt het gezicht van de man die bij je in de lift staat je bekend voor. De mensen uit de supermarkt waar je altijid komt, kennen je veelal niet, geen kruidenier is er meer die je vraagt hoe het met je man of kinderen gaat wan neer die ziek geweest zijn. Al die zaken hinderen veel mensen - wellicht onbewust - toch en we zien daarom de grote trek aan elders, naar een plaats waar je elikaar op straat nog goedendag ze-gt. Naar een dorp waar ze je naam nog kennen. Hen trek naar een gebied waar het leven nog goed sdhijut te zijn. Hen alleszins be- grijpeilijke trek, die vooral in Groen oord zeker merkbaar is. Natuurlijk blijven de vrijkomende wo ningen niet lang leeg staan, want we zitten - 28 jaar na de ooriog - nog steeds met een ontstellend huisvesting- probleem. En voor die nieuwe wijkbewoners is dit artikel eigenlijk zo maar uit de pen gevloeid. Want in zo'n nieuwe wijk is het edht wel wennen. Maar zo vol- komen vreemd hoef je je toch in Groenoord niet te v-oelen, U kunt er snel contact krijgen, U kunt er zich ge- makkelijker thuisvoelen. Dat kan door lid te worden van de Wijkvereniging, die U kernnis laat ma ken met Uw medebewoners. U vindt er vele mogelijkheden, naast gezellige bijeenkomsten en amusement, kunt U ons ook nog meehelpen de wijk meer leefbaar te maken. Natuurlijk kost het geld, 18 gulden per jaar kost U Uw MdmaatsChap! Duur? Ach kom, is vijf cent per dag geen antieke prijs? Elders in dit blad vindt U een speciaal aanme'ldingsformulier Vul het niet morgen in, doe het van- da ag nog! J. v. S. De storm die vorige week over ons land raasde heeft ook in Groenoord dareig huisgehouden. Brandweer en politie hadden de handen vol om aan de vraag om assistentie te voldoen. Laat in de avond was de brandweer nog bezig in bejaardentebuds Spaland waar talrijike ruiten waren uitgewaaid en ook de T.V.-antenne dubbelgevou- wen op het dak lag. Een van de be- woonsters was ljcht gewond door rondvliiegend glas. Op het Bachplein werd een bouwkeet weggevaagd, ter- wijl er grote glas-schade was op o.a. het J. Straussplein en Kor Kuilerstraat. Een van de houten noodscholen (thans in gebruik bij P-lantsoenendienst) moest met touwen worden verankerd, terwijl in het begin van de avond de politie actief was om op de v. Beinum- iaan op drift geraakte auto's weer op een veilige plaats te zetten. Al met al een avondje om niet snel te vergeten. J. v. S. GIRO BOOMPLANTAKTIE U kunt zich vast nog wel die gezellige kaartavond van december 1972 herinneren, dat was de Kerstdriive. Nu op 18 april 1973, gaan wij weer eens zo'n avond geven. Dan is het een PAASD.R1VE, en dat doen wij anders dan anders. Wij kaarten dit keer niet a 11 een voor eieren, maar eens om vele andere leuke prijzen. Onze hoofdprijs is een moderne T.V.-Koffiekan en dan we hebben zeker nog een stuk of 25 andere prijzen. Dan is er nog voor ieder van iedere tafel het hoogsr eindigt, een prijs van 10 eieren. Een ieder kan zich voor 2,25 per persoon laten inschrijven bij A. A. van Buuren, Sem Dresdenplein 90; en bij J. van Schie, Sdiubertplein 203. Uiteraard kunt u ook uw kaarten ibetrekken in Boerderij ..iLandvreugd", waar vanzelfsprekend de Paasdrive gehouden zal worden. Wij hopen op een grote opkomst, en zien u dan ook gaarne op WOENSDAG 18 APRIL 1973 bij onze klaverjasvereniging „Groenoord". De wedstrijd -vangt aan om 's-avonds 8 uur. A. v. B. 10.00 uur in de Dorpsketk van Kethel, met medewerking van koperblazers! Verder 's-middags om 17.00 uur, in de Geref. Kerk „DE ARK", een zangdienst met medewerking van het kerkkoor van Kethel-Dorp. Elders in Schiedam en in Nederland zijn er nog velerlei andere diensten. Kiest u maar uit waar u been zoudt wilien gaan, maar viert in elk gaval Pasen! Omdat het er niet alleen om gaat het feest te vieren, maar ook om op te staan uit de versukkeling, waarin zo- velen hun geloof laten verkommeren, organiseert de Herv. wijkgemeente van Groenoord op dinsdag 24 april om 20.00 uur in ,,DE RANK", Schiedamse- weg, een gemeentevergadering, waar we met elikaar zullen praten over het wel en wee in de gemeente nu en over de planning voor het volgende seizoen. Allen die de Paasdagen zelf uit zijn, zijn dan zeker weer thuis en zullen zeker door naar die gemeentevergade ring te komen uitdrutoking wilien ge ven aan hun hoop, dat we ook met z'n alien uit 6nze dood, de versukkeling, zullen opstaan. P. Magre, hervormd predikant in Groenoord. Voor de Kerk is het Paasfeest het grootste feest van het jaar; het duurt dan eigenlijk ook 50 dagen. De Paas dagen zelf, de Hemdvaartsdag en de Pinksterdagen zijn slechts de hoogte- punten van die 50-dagentijd. U weet het wel: Pasen betekertt voor de christenen bevrijding van de dood, gegarandeerd door de op-standing uit de dood van de Messias Je-zu-s van Nazareth. U moet die dood niet verstaan als alleen maar het m-oment waarop ie- man-d zijn laatste adem uitiblaa-st en de t-oestand daarna. De dood heerst over- al waar onderlinge menselijke relaties gebr-oken zijn of dreigen te breken. Zo z-ou je zel-fs kunnen zeggen, dat de dood heerst tussen twee buren, die el- kaar helemaal niet kennen. De dood heers-t waar de situatie ohaotdsch is, waar slavernij of horighei-d bestaar, waar haat en afgunst de too-n aan- geven. De blijde boodschap dat God Jezus van Nazareth heeft opgewekt uit de dood, betekent v-oor de christenen de grond voor de hoop, dat er iets te doen valt tegen die dood en het be tekent tegelijk de moed om, ondanks duizen-den mislukkingen, steeds weer ten strijde te trekken tegen die dood, die onze maatschappij do-oritreikt met zijn doodsgeest. Zo v-ieren wij met Pasen de opstanding uit de dood van onze Messias Jezus, en de hoop on onze eigen opstanding uit de versukkeling nu en uit de wer- kelijike dood straks. Wij nod-igen u alien uit om dit feest van de opstanding mee te vieren met ons. Het begint al op Goede Vrijdagavond - maar nog uitermate ingetogen - met het gedenken van Jezus' ste-r-ven op het kr-uis: een jonge man n-og, vals be- schuldigd en om politieke motieven ter dood gebracht. Wij vieren dan ook het Heilig Avondmaal, waarbij ieder die zich door het geloof van harte met de Heer Jezus v-er-bonden weet, welkom is. Deze dienst vindt plaats op vrijdag 20 april om 19.30 uur in de St. Mar- -rinuskerk, W. Andriessenlaan. Zacerdag 21 april om 23.00 uur in de Geref. Kerk „DE ARK", viert de Her- vormde Gemeen-te een Paaswakedienst. Dat is een dienst waarin alle grote heilsfeiten worden gevierd: de schep- ping bevrijding van de chaos, de be vrijding uit de slavernij, het m-ogen leven onder de beloften van God, de dood van Jezus, en de d-oop die daar- mee verba-nd houdt, de opstanding van Jezus en het Heilig Avondmaal, waarmee de dood, de opstanding en de v-erwachting van de goede toekomst, die God ons belooft, worden gevierd. Dat al-les gaa-t gepaard met veel zang en met (kaars-jlicht-cerernoniee 1Het kerkkoor „Groenoord" verleent mede werking. Paaszondag 22 april zijn er de gewone kerkdiensten om 9.30 uur in de St. Martinusk-erk, om 8.30 uur een j-ongerendienst, 12-14 jaar, in het Sohephuis, naast de Dorpskerk en om Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rljks V.A.M.O.R.- M.I. gediplomeard Instrucfeur R. HAAN W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3