Het Texaco - servicestation open Een schelp en onze iaak... (Epuweliez Sporthuis Hitman Wijkvereniging Groenoord e.o. IS Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman u De prinses en de schelp. De weg terug Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Schaak- vereniging GROENOORD Interne kompetitie schaakvereniging Groenoord R.S.B. Voorronde Snelschaak- kampioenschap Clubteams Afstamming. ZET EEN BOOM OP 6 5 67 00 AANMELDINGSFORMULIER Wij doen mee!!! c 13 u. O o o o c 0> o Er kan dan oak van alles en nog wat ten gerieve van de auto-bezitters ge- beuren. Het geheel is modern en smaakvol in^ericht. Men biedt de klanten een v'olledige service, dat houdt in een volledige verzorging van Uw auto. Alle reparaties, doorsmeren olie- verversen en bovenal wordt Uw auto op een ingenieuse wijze gewassen. In een agenblik komt Uw vuile auto er glanzend schoon nit. Gewassen, ge- droogd en in de was gezet, en iblinkend aisof Uw auto weer nieuw :is. Een uit- komst .voor hen die het z^lf-wassen niet meer zo zien zitten. Het service- station biedt vooral ook wat het leve- ren van benzine betreft, een unieke service. Door zelf te anken bespaart men 2 cent op een liter benzine. Voor bromfietsen zelfs nog meer. Heeft men getankt dan wordt per computer het aantal liters, en het te besteden bedrag aan de kassa doorgegeven. Automa- tisch wordt dan ook de bon geprint zodat U in no-time wordt geholpen. En vergissingen zijn uitgesloten. Wat ondergetekende ook opviel was Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Gelooft U in sprookjes? In echte sprookjesU zult antwoorden: hoe kan je nu zoiets vragen. In onze harde, zakelijke wereld hebben wij dat toch immers verleerd. En dat Is waar, helaas. Want, heus, het kan ondanks alles toch goed zijn nog in sprookjes te geloven. Vanzelfsprekend bedoel ik niet dat U nog zou moeten geloven in sprookjes, welke reeds lang door beter inzioht en redelijk denken zijn aohtenhaald. Veel wat vroeger als waarheid en als regel werd aanv-aard is door de voortschrij- d de wetenschap tot klaanheid en nieuw inzicht herleid. En daar moeten wij dankbaar voor zijn. Op dit gebied mogen en kunnen wij de klok niet meer terug draaien. Oude vormen en gedachten hebben plaats moeten ma- ken voor nieuwe inzichten. Wij reizen niet meer met de trekschuit, hoe knus dat dan oak geweest moet zijn. Maar toch het is jammer als wij de ont- vankelijkheid voor het sprookje mis- sen. Er gaat dan toch iets van het zaohte, het tedere, voor ons verloren. Er was eens lang geleden een prinses, die woonde aan de kust van de zee. Van jongs-af-aan was zij een met de zee en dagen-lang kan ze aan het strand zitten en maar turen over die wijde watervlakte. Haar zee, haar domein. Maar op zekeren dag koimit, zoals dat nu eenmaal gaat in sprookjes, de prins. Of het de prins is van haar dromen? Dat geloof ik niet. Maar toch de prins krijgt haar lief en neemt haar mee naar zijn rijk, dat ligt tussen hoge bergen, met machtige rui- sende wouderf. Hier zou haar taak M~ gen, hier, ver van de zee Maar zij mist de zee, haar zee. In deze beslotenheid van bergen en bossen krijgt zij heimwee naar de openheid van de zee en verlangt zij terug naar de uitgestrektheid van het eindeloze water. Passage-Theater 11 mei APOLLO kwartet. Zij houdt het vol zolang zij kan maar dan gaat zij de weg terug, en wij vinden haar op haar oude p'lekje tu- rend over het water zij is haar taak ontvluoht. Dan komt een grote golf en spoelt over het strand en brengt de eerste schelp. En als zij de schelp aan haar oor houdt, hoort zij het ruisen van de zee, maar ook een stem, die haar zegt: prinses Uw taak ligt niet hier, maar daar, waar de Iiefde en Uw verant- woordelijkheid U roepen Maar neem deze schelp mee naar daar waar taak en roeping waohten en tel- kemmale als ge deze schelp aan het oor zult houden zult ge U toch veribonden weten met de steeds voortgaande golf- slag van de zee, welke een beeld is van het leven dat imtner in beweging is. En dan gaat de prinses weer naar haar taak en haar opdraoht omdat ze nu begrepen heejit dat zij niet voor haar- zelf leeft maar dat de zin van het leven ligt in het vervullen van pldchten welke kunnen worden tot een lichte last. Gelooft U nu in het sprookje? Het wondere van sprookjes is immers dat zij een verborgen waarheid en soms ook een les bevafiten. Het geluk lligt niet daar waar wij het zelf ze aange- naam vinden, niet daar, waar onze eigen rust wordt gediend, maar daar waar men beroep op ons doet En dan doet het er niet zoveel toe wie die roep op ons claknt, en waar precies diie taak ligt, die om vervul- ling vraagt Kijk eens goed om U heen en zie waar U kunt helpen. Het geluk ligt niet in het zichzelf die- nen maar in het dienstbaar zijn voor anderen. Mi'sschien in Schiedam-Noord. capk. TON VAN VLIET met zijn Anpollo's zorgen voor sfeer in 't Passage-Theater. MINI EN MAXI bekend van T.V. nu in Passage-Theater op 11 mei. Zoals wij in September j.l. reeds meldden is op 15 September 1972 de eerste paal gestagen van het te bouwen service-station. En op zaterdag 14 april j.l. werd het station feestelijk geopend. Met muziek. Het was voolr Peter Stolker B.V. een grote dag. Wat aan de Laan van Bol'Es is tot stand gebracht kan een grote aanwinst voor Groenoord genoemd worden. Het service-station meet een oppervlakte van 600 vierkante meter, inderdaad een imposante oppervlakte. het grote assortment dat ten verkoop wordt aangeboden. Alles voor Uw auto. Volop geschenken voor moeder- dag en vaderdag. Gaat U op stap en hebt U nog iets ver- geten op het gebied van frisdranken, er is ruime keuze in blikjes dorstles- sende dranken. Blij met iblik maar niet uit de auto werpen Wij raden de auto-bezitters in Groen oord aan een ibezoek aan het nieuwe service-station te brengen en U zult versteld staan wat U allemaal wordt geboden, Uw auto betreffende, en de aangename zaken daarbij behorende. De redactie van Groenoord-Akkoorden wenst Peter Stolker B.V. veel succes. Automobilisten, manlijke zowel als vrouwelijke, rijdt er eens langs, ga er eens naar binnen. Komt, ziet en over- tuigt U. Texaco-Stolker B.V. onze beste wensen vergezellen U op Uw zakelijke reis. Groenoorders, Kethelaars en Woud- hoekers, en wie er nog meer zijn U weet het nu Laan van Bol'Es bij Beethovenplein daar is Uw adres. capk. 11 mei Trio Los Alegres in het Passage-Theater. Op maandag 16 april j.l. zijn in het „Atrium" gebouw te Rotterdam de voorronde wedstrijden gespeeld om het snelschaafckampioenschap cluibteams R.S.B. Aan deze wedstrijden deden 11 tientallen mee t.w.: S'hah Mata 1, Europoort 2, Gharlois 3, Dordrecht 2, Oversohie 2, Spangen 2, Hillegersberg 1, Krimpen a/d IJssel 1, Charlois 4, Europoort 3 en Groenoord 1. Ons team samengesteld uit de heren J. Rusch, A. de Groot, D. Boogaard, B. van Wijn- gaarden, J. Bakkers, G. Henkelman, J. Sohaeben, J. van Troost, J. Groen en H. Meeder is er helaas niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale die op 27 april a.s. worden gehouden. Onze le-bord speler dhr. J. Rusch be- haalde met 6y2 punt uit 10 wedstrij den een uitstekend resultaat. In de kampioensgroep om het clubkam- pioenschap hebben de heren J. Dort- land, A. de Groot en Rusch de beste kansen voor het behalen van de titel. iD'e beslissing valt waarschijnlijk pas in de laatste ronde. In groep 1 man de heren F. de Groot en D. v. d. Veen aan kop, op afstand gevolgd door M. Fick en J. van Troost. In groep 2 heeft de heer A. Eenhuizen met 8i/2 punt uit 10 wedstrijden de leiding, gevolgd door J. Groen met 6yz punt uit 8 wedstrijden. De heer Mulder heeft met 10 punten uit 11 wedstrijden het kampioenschap behaald in groep 3. Populier Tekenlng uit Bomen en Heesters In kleuren van MeulenhoH Nederland Amsterdam. Oak bomen hebben vaders en moeders. In een folder van de Boomkwekerij ..Udenhout" trof ik een paar familie- stambomen van bomen aan. Zo heeft de Popukis Canescens als vader vermoedelijlk een Esp en als moeder een Grauwe Abeel. Soms is zelfs de plaats bekend van de boreling zoals bij de Populus Canescens ..Limibrichter Bos", de moederboom staat vlakbij Sittard in Noord-Limburg. Bijna elke Populus soort met plaats- naam verraadt zijn geografische af- komst. Tot slot een kinderversje: Op de dijlk staan met z'n vieren hoge zilver populieren ze buigen maar, ze wuiven maar van elkaar en naar elkaar. En hun ritselende blaadjes vertellen duizend fluisterpraatjes: "Wist je dit, wist je dat?" Ik zou wel willen weten wat. En zo wordt de ratelpopulier of esp ook wel vrouwentongen genoemd. Juist? U weet nu dat sommige papuliersoor- ten zeer sterk tegen veel bestand zijn. Weet u oak waar ze te vinden zijn? Populieren staan op het Cornelia van Zantenplein en verder verspreid door heel Groenoord. Bovendien zijn er nog „diepriiool" populieren te zien. Mis- schien iets voor een zondagse wande- ling, misschien ook iets voor de Boom- plantaktie? Het is maar een hint! A. v. K. GIRO BO OM PL ANT AKTIE Omdat wij van mening zijn dat een vereniging, be- staande uit bewoners van de wijk Schiedam-Noord van groot nut is, geef ik mij h'iermede met rnijn gezin op als lid van de Wijkvereniging „Groenoord e.o.", waardoor ik mij verplidht tot de betaling van een contributie van 1.50 per maand. (Vooruit te voldoen) Naam gezinshoofd: Adres: Geb. d.d.: Telefoon: Handtekening: Ingeviulde formulieren zenden aan Postibus 410 te Schiedam. N.B. Na betaling van de contributie (liefst op giro 26 75 85 t.n.v. Penmingmeesiter Wijkver. Groenoord e.o. Schiedam) wordt de lid- maatsohapskaart, welke geldig is voor het gehele gezin, tioegezonden

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11