Wat hoort er in dit rijtje niet thuis Jngezonden voor meubelen FWRKWEG 201-SCHIEDAM Onze bomen „hielden het" a a ..Stank in Kethel99 Naschrift redaktie: Stormschade Met gepaste trots kunnen wij vaststellen dat alle voor en door de Wijkvereniging ge- plante bomen de niets ontzien- de storm hebben doorstaan. Voor hen, die door bun gaven bet planten van deze bomen hebben mogelijk gemaakt, zal het een voldoening zijn, dat alle geplante bomen nog aan- wezig zijn, en de ramp hebben overleefd. (in t kader van bomen - planten - aktie - 5 mei). Wortels - bieten - suikerklonten - ui - pitten - bonen - pinda's - erwten. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m. zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Veel klachfen over kermis 65 07 OO foto - lilm projectors voor dia of film film Spreekuur maafschapp. werk a> T3 hi o o T3 )H O o e <D o Aan de redactie van Groenoord-Akkoorden. (G.A. 11 april 1973). Bovenstaand artikel hebben we ge- 1-ezen. Met de Kethelse inwoner zijn we zeer verontrus-t over het mogelijke modderspuiten in Schiedam-Noord. Want ook aan U gaf men van gemeen- tezijide niet de zekerheid dat dit niet zou gebeuren en hield men de moge- lijkheid van het wel te doen open. Het door de gemeente genoemde „te zijner tijd" zop wel eens heel gauw kunnen zijn daar we gehoord hebben dat de gemeente van het waterschap (of poldersohap) binnen 14 dagen toe- stemming wil hebben om op de gron- den ten Noorden van Woudihoek „sub- stantie" uit de Rotterd'amse havens te spuiten. Voor het mogen opspuiten van deze grond is Rotterdam zelfs bereid aan Schiedam te betalen! - Dit betreft hier beschermd vogelge- bied zoals opgemaakt kan worden uit de bordjes die hier geplaatst zijn door de „Ned. vereniiging tot bescherming van vogels". - Rond Kethel liggen nu al jarenlang onproductieve zandvlaktes die door verstuiving een bedreiging vormen voor de begroeiing van de uitgespaarde natuurgebieden. - Door dit nieuwe opspuiten zal er weer een stuk polderlandschap ver- dwijnen. Met welk doel?? Alleen om geldelijk gewin? En wat zal het gaan kosten om het nadien voor woon- of recreatiegebied weer bruikbaar te maken? - Nu zijn we nog voorbij gegaan aan mogelijke milieu-overlast door stank tijdens en na het spuiten. Hopelijk is ieder die een beslissing neemt in deze zich bewust van de ver- antwoordelijkheid die hij draagt omdat hier geldt dat gedane zaken geen keer nemen I Ook wij zouden het erg jammer vinden als het oude Kethelse raadhuis ge- sloopt zou moeten worden. Maar hoe de heren Lansbergen en Poot steunen? v.N. Oezien de recente publicaties in de Schiedamse Courant van vorige week vrezen wij inderdaad dat Schiedam- Noord van de .blubber" zal worden voorzien. Mits dit tenminste in de raad zal worden goedgekeurd. hetgeen wij met V niet hopen. Voor wat betreft het Kethelse raadhuis. dachten wij dat er door een inwoonster van Kethel een handtekeningenaktie zou of zal worden gehouden. Zodra wij hierover meet weten. komen iwe hier zeker op terug. J.v.S. Mijne Heren. Vriendelijk dank voor Uw artikel be- treffende de stormschade in Groenoord waarin de gebroken ruiten van de Kor Kuiierstr. met name worden genoemd. Hieraan wil ik wel iets toevoegen. Deze ruiten zijn n.l. niet direct door de storm gebroken d.i. ingedrukt. De oorzaak hier is het losliggende grint (soms met een doorsnee van 7 cm.) dat o.a. op de flats Toon Verheystraat en Alib. van Raalteplein ligt. Dit grint heeft ook veel autoruiten vernield (wij zelf hadden Sen gebroken voor- en achtterruit - ko-sten f 400,-) en zo stonden bij ons in de buurt zeker 8 auto's. Een bewoner had in november j.I. 'n gebroken voorruit en vorige week weer voor BN achter. Moeten deze stenen los blijven liggen? Waar kunnen wij de sohade claimen? Met dank voor Uw aandacht. A. M. v. G. Naschrift redactie. Van verzekeringskwesties weten we te weinig af om U een goed advies te get 'en. Toch lijkt het ons wel zaaks zich hierov&r met <fe gemeente Schiedam (die toch eigenaren van de door U ge noemde flats zijn) in verbinding te stellen. Wellicht dat zij zich voor der- gelijke schadegevalien zeker -hebben gesteld. Wij wensen U reel succes. J. v. S. LUSTRUMFEEST Wijkvereniging Groenoord in Passage-Theater op 11 mei. Met een gevoel van teleurstelling heb ben wij moeten constateren, dat vele bomen, waaronder van zeer eerbied- waardige leeftijd, de tol aan de brute kracht hebben moeten betalen. En dan te bedenken dat vooral in de bewoon- de centra bomen van zeer grote waarde zijn. Gelukkig is men al weer druk in de weer om geld te verzarnelen om enigermate de verloren gegane bomen te vervangen. Want al is er dan vreug- de over het behoud van 6nze bomen, dat neemt niet weg, dat men de aan- gerichte schade elders niet mag klei- ■neren. Met meer klem nog vragen wij de bewoners van Groenoord: PLANT BOMEN Want het is nu gebleken dat Uw gaven, omgezet in bomen, van soliede aard zijn. Het is inderdaad het geven waard. Zonder nu overmoedig te worden kun nen wij toch zeggen: bomen, door en voor de Wijkvereniging geplant zullen de storm doorstaan. Daarom gedenkt de boomplant-aktie. Het gironummer is U ibekend. Of wilt U het toch nog eens zien? Hier is het: ITartelijk dank aan onderstaande adressen die zo spontaan in deze 14 dagen aan onze centen-aktie hebben meegedaan. Zoals U ziet is er een flink bedrag binnengekomen. Tn 'tbijzonder dank aan de kinderen van de Dr Sauer- school die weer een geweldig bedrag aan centen bijeen hebben gespaard, ik hoop dat zij in de toekomst hun best voor onze aktie blijven doen. Spontaan komen zij iedere vrijdag hun opge- spaarde centjes afdragen. Volhouden! Wij ontvingen van: Mevr. R., Diepenbrockstraat 300 Bejaardensoos ,,'t Praethuys" 1514 Familie S., Sibeliusplein x 905 Mevr. P., Bachplein 506 Familie B., Joh. Straussplein 310 Mevr. S., Mozartlaan 237 Familie P., Valeriusstraat 153 Dr. Sauersohool, Klas 1, 3, 4 en 6 2314 Mevr. G„ Beethovenplein 102 Mej. W., Sem Dresdenplein 180 Familie M„ Obrechtstraat 235 Familie R„ Jozef Oreliosingel 171 Familie J., Henr. Bosmansplein 227 Totaal 7154 Ieder heeft persoonlijk een bedankje reeds ontvangen. Langs deze weg alien nogmaals hartelijk dank. Mevr. de Jager. RITA en COEN CORITA zorgen voor daverend slot van avond op 11 me; in het Passage-Theater. De rest schiet welig op met een minimum aan zorgen en kosten. Voor bijna niets ontstaat een aardig oerwoud dat metde dag veranderd. Zelfs iemand die graag snel resultaat ziet kan niet teleurgesteld worden. Probeer het ntaar. - Neem een ui en zet hem met zijn achterste net in 't water op een glazen potje. Na enkele dagen komen er wor tels, na een weekje begint een heuse plant met bloemen uit te groeien. - Spaar allerlei soorten pitten zoals sinaasappel - meloen - citroen en prui- menpitten. Leg ze op een voentige spons of een vodhtig lapje. Na enkele dagen barst de pit open en komen er kleine worteltjes. Deze plantjes mogen dan in goede, losse grond. Zorg ervoor dat ze niet verdrogen, dan heeft u het begin van een echite boomgaard. - Strooi sterrefeerszaadjes op een voch- tige lap. Zet de lap warm en donker weg. Na enkele dagen komen er plan tjes die voor het raam kunnen staan. - Haal van een wortel en een biet her bovenste kapje. Leg dat in water en houd het goed in de gaten. Binnen een week groeit het lekker. - Koop een gemberwortel met vreemde bult. Stop hem in de aarde en zet hem warm, voohtig en in de schaduw. Na ongeveer een maand gaat hij groeien. Hij kan 1 a iy2 m. boost worden voor zien van blaadjes die een trap vormen. - Zet bonen op een vochtige lap, warm en in de sohaduw. Na 2 weken heeft u een grillige plantenverzameling. Zet ze in het lioht maar niet in de felle zon. Veel plezier ermee. a. v. k. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. Rademaker-van Klink Zr. Wagenaar-Walta Zr. Smink-van Kasteel telefoon 70 73 93 telefoon 70 57 74 telefoon 7101 31 telefoon 70 90 90 telefoon 70 53 53 28 - 29 - 30 april telefoon 710131 5-6 mei telefoon 70 53 53 capk. De kermis die op het Bachplein werd gehouden heeft vrijwel onmiddellijk vele klachten van omwonenden tot re sultaat gehad. Zoals reeds in ons vorig nummer werd vermeld, waren ook wij verbaasd dat deze kermis zo dicht tegen een groot flatgebouw was opge- zet. Juist omdat er in de naaste om- geving twee braakliggende terreinen zijn (daar was voorheen ook steeds de standplaats van deze kermis) is het een raadsel waarom de gemeente nu plotseling het parkeerterrein voor het le flat van het Bachplein beschikbaar stelde. De wijkvereniging was van een en ander niet op de hoogte gesteld, noch door de gemeente, nooh door de initi- atiefnemer de Oranjevere-niging Wil- helmina uit Kethel. Met laatstgenoem- de vereniging kunnen wij helaas - on- danks onze pogingen in die ric'hting - geen eoede contacten krijgen. Ware dit wel het geval geweest, was wellioht de o.i. wat absurde standplaats van de kermis voonkomen. Enkele bewoners van Ihet eerste flat op het Bachplein zijn een actie gestart en hebben door middel van een handteke- ningenlijst protest aangetekend tegen de overlast (o.a. in hoofdzaak geluids- hinder) van de kermis ondervonden. Deze lijst die door 90% van de bewo ners is ■ondertekend is vorige week - vergezeld van een begeleidend schrij- ven - door de wijkvereniging aan B&W toegezonden. Wij hopen hierdoor dat in de toekomst door een andere standplaats wat meer rekening met de belangen van de be woners zal worden gehouden. J.v.S. De Zaak van vertrouwen voor Bachplein 598 - tel. 70 42 75 Mgr. Nolenslaan 688 - tel. 70 21 31 Tuinlaan 98 - tel. 26 74 64 SCHIEDAM Ook verhuur van dla- en film projeetoren Het spreekuur voor het samenwer- kingsproject maatsohappelijk werk Kethel-Groenoord wordt elke donder- dagmaddag van 2 tot 3 uur gehouden. En wel in gebouw „De Ark", Harg- plein 101, telefoon 7082 76. Acrobatiek in topvorm door: de COMO BROS. - 11 mei.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9