Waar is Lord LISTERDALE ALGEMENE LEDENVERGADERING Wonen, maar ook leven, dus SAMENWERKEN UITNODIGING op 2 4 MEI Het sigarenmagazijn van Groenoord -as Het Listerdale mysterie. Wat is n.l. het geval? Wie is Quentin? Geld te veel? Plant een boom. Geld te weinig? Doe het toch maar! 65 67 00 De ontknoping. Verklaring. En toch komt de zon! Dus denkt om Uw zomergoed. CHEMISCH REINIGEN Woningen voor kleine gezinnen?? Rondvraag in Boerderij ,,Landvreugd' - Aanvang 20.00 uur. O.a. verkiezing-introductie nieuwe voorzitter en gedeelte bestuur. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Reparaties van alle pijpen en aanstekers Sigarenmag. J. S. BOT, Winkelcentrum ,.De Ketel'' Telefoon 70 37 68 c a "TJ Vh O o T3 o o e HI o CJ Er zullen er velen onder U zijn die in hun boekertkast diverse boeken hebben staan van Agathe Christie. Detectives zijn een graag gelezen soort boeken. Deze schryfster staat derhalve hoog genoteerd in de ranglyst van meest gelezen auteurs. Het zal waarschijnlyk inlet zo bekend zyn dat deze schryfster ook korte verhalen schreef waarin het ittiet ging om een detective of /om het oplossen van een of andere \moord. Joch zijn deze verhalen het lezen meer dan waard omdat er toch meestal een mysterieus tintje aan deze verhalen ten grondslag ligt. Een van deze verhalen is: Ik sch-rijf dit stukje niet bij wijze van ..boekbespreking" doch wel orodat de inhoud daarvan mij trof en de strek- king van dit verhaal toepasselijk kan worden geacht niet alleen voor het leven van elk-e dag maat ook, voor onze verhouding tot het werk dat in onze woonwijk Groenoord m-oe-t wor den verrioht. Een weduwe woont met haar twee -kin-deren in povere omstandigheden, omdat wijilen papa heeft gespeculeerd en verloren. Zo pover zijn hun woon- en leefomstandigheden dat de verliefde dochter haar ge-li-efde niet eens thuis durft uit te nodigen. En dan, op een morgen, Ieest mama in de krant een advertentie waarin „een klein, voortreffelijk gemeubileerd huis in Westminster wordt aangeboden aan mensen die graag in zulk een huis zouden women tegen een zeer mini- mate huur". Mama gaat kijken. Zij wordt ontvangen door de butler, zo'n echte, weet U wel, van her soort zoals je z-e alieen maar in Engeland vindt. Deze butler bev-estig-t wat er in de advertentie stond. De eigenaar, al- dus de butter, wil bovenal gesOhikte mensen in zijn huis hebben, die door omstandigheden beter zouden moeten wonen dan ze kunnen betalen, en die zulk een huis met vreugde bewonen en er zich ge-heel en al in thuis kunnen voelen tegen een zeer geringe vergoe- ding. Mama en dochter zijn meteen geweldig enthousiast, de Iaatste vooral omdat zij - nu haar vriendje kan ont vangen. Zoonlief vertrouwt het niet helemaal. Je weet maar nooit wat hier achter zit, in een grote stad gebeuren nu eenmaal vreemde dingen. Zo'n prachtig huis voor zo'n huurtje, dat klopt niet. Als mama dan boven- dien nog het adres noemt, dan roept hij uit: he dat is s-pannen-d, dat is het huis van de verdwenen Lord Lister- dale. Zoonlief vermoedt al mysterieuze dingen. Het huis wordt betrokken en de nieuwe bewoners r-olten van de ene verbazing in de andere. En, dat is typisch engels, ieder van de bewoners vermoedt voor zichzelf toch wel een of andere geheimzinnigiheid in dit huis te zullen ontdekken. Er gebeurt echter niets. Ze worden door de butler op hun wenken bediend en ontvangen allerlei lekkere hapjes. Ook verschij- nen er telkens verse bloemen welke, zoals later blijkt, afk-omsfiig zijn van Lord Listerdale's buitenverblijf. Mama kan het maar steeds niet gieloven en verkeert in de v-eronderstelling, dat ze op een morgen wakker wor-dend, tot de ontdekking zal komen dat alles een mooie droom was. Zoonlief eohter blijft wantrouwend. Hij is er achter gekomen dat de butler geregeld uit- stapjes maakt naar het buitenverblijf van de meer genoemde Lord Listerdale. Hij is beslist van plan het mysterie uit te pluizen. Met een vriend gaat hij naar het buitenverblijf en wat on-tdekt hij daar? De butler, Quentin, in hoogst eigen persoon. Met deze ontdekking gaat hij naar huis, dooh zijn -moe-der beweert dat de butler de geh-dle dag niet is we-g geweest dus dat hij nooit door de zoon kan zijn gezien. Nu wordt het spannend. Maar de zoon antwoordt: Ja, hij was Quentin, maar niet 6nze Quentin. Al lijken ze op elkaar als twee druppels water tot zeilfs de stem is bijna dezelfde. Het zou te ver voe- ren het gehele verhaal op de vo-et te vioigen, U moot - het zeilf maar lezen. Er worden tal van theorieen ontwor- pen maar zekerheid hebben ze niet. GIRO BOOMPLANTAKTIE De zoon geeft het niet op en ook mama wil nu wel het naadje van de kous weten. De butler wordt ontboden en zij vertelt de z.g. butler de erva- r-ingen van haar zoon. En terwijl de ..butler" er wat bedremmeld bij staat en niet goed weet wat hij zal zeggen, komt de zoon binnen met de echte Quentin. De twee Quentins staan nu tegenover elkaar. De z.g. butler en de echte Quentin van het buitenverblijf. Dan zegt de echte Quentin: Deze heer, is mijn meester, Lord Listerdale. En zo blijkt het mystenie te zijn opgelost. Wij zijn U echter nog. wel een ver- klaring sohuldig. De namaak-buoler blijkt dus de echte Lord Listerdale te zijn, waarover tal van vreemde verhalen de rondte deden. Hij was verdwenen en miemand wist waar hij zich bevond. Is hij dood? Verblijft hij in Afrika? On al deze speculates komt nu het antwoord. Lord Listerdale ziet n>u wel an dat hij zijn verklaring niet langier aan de ver- baasde familie kan onthouden, en dat hij de mysterieuze sfeer moet ver- breken. Dan komT zijn verhaal: Ik ben altijd een egoist geweest, leefde voor mij zelf en daoht zelden aan anderen. Ik verschanste mij in mijn eigen veilige omgeving en deed nim- mer iets voor anderen. Totdat ik op- eens tot de ontdekking kwam dat er nog zoveel werk is te doen en dat er zovele mensen holp en stetin nodig hebben. Ik gaf wel hier en daar bij- dragen voor goede doelen, maar, ik gaf niet mij-zelf. Het werd mij duide- lijk dat ik zelf iets moest gaan doen, iets, waar ik persoonlijk bij betrokken moest zijn. Ik had wel een vaag ver- moeden dat er mensen waren die met hun zorgen niet te koop lopen maar toch moesten worden geholpen Toen werd dit idee geboren: ik bezit huizen en zo kwam de gedachte bij mij op, deze huizen aan die mensen voor bijna niets te verhuren en zelf zo goed mogelijk voor de mensen te zorgen. Nu voel ik mij veel gelukfciger en zie niets dan dankbare mensen om mij heen. Quentin is veel meer voor mij geweest dan een butler, hij is mijn vriend. Met zijn goedvinden en met zijn hu'lp, heb ik als het ware zijn persoon geleend en in die verrnom- mirvg anderen kunnen helpen. Lord Listerdale is dus niet weg maar hij is hier. Bij U. Waar zijn de Lords Listerdale bij ons? Het is wel een lang verhaal geworden voor deze eenvoudige vraag. Misschien te lang, maar in zulk een vorm ge- goten, spreekt de inhoud wellicht toch beter tot ons alien. Zijn er Lords Listerdale onder ons? De wijkvereni- ging kan U gebruiken. Bleef U lang, te lang, verborgen? Kom dan nu voor ■het voetlicht. Er is altijd wel iemand voor wie U iets kunt doen. In Groenoord, Kethel en Woudhoek Uggen nog vele taken te wachten. Lord Listerdale, waar zij.t gij capk. /QiEtP If IJ ll herenmodes iepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 Een ieder zal het er wel over eens zijn dat met de bouw van de eengezins- huizen in Wiudhoek (ten noorden van het Bachplein) zeker aan een behoefte is voldaan. Al zijn de huren daar beslist niet aan de lage fcant, veel -mensen hebben voor een dergelijke woning graag een offer over. Toch bekruipt ons -het gevoel dat aan een o.i. vrij grote groep niet wordt ge- dacht. N.m. die van de KLEINE ge zinnen! Deze mensen - die door welke reden dan ook - niet in -staat zijn een huis te kopen, komen -voor een soort- gelijike woning niet in aanmerking en moeten dus op een -flatje blijven wo nen. Ze wonen te klein of te groot. Dat er elders wel mogelijkheden zijn, bewijst de ge-meente Ouderkerk a.d. IJssel waar kort geleden een serie leuke huisjes (met tuintje voor en ach ter) voor alleenstaan-den of kleine ge zinnen gereed -k-wam en tegen een alles- zins redelijke prijs werden ver-huurd. We zouden de plannen-makers in Schie dam de o-verweging gev-en t-och ook aan deze groep mensen eens te den-ken. Ook deze Schiedammers vinden in een der-gelijk huis hun ,,-ideaal". Of komen echtparen die toevallig GEEN kinderen hebben of waarvan b.v. grotere kinderen reeds zijn getrouwd nooit aan de beurt? j. v. S. (vervolg van pag. 1). In de rondvraag werd aandacht ge- vraagd voor: - een overdekt instruktiekinderbad; - het bestaan van de vereni-ging voor huurders-belangen en de kon-takten die zij reeds heeft. Ze kan van belang zijn voor anderen die aan de wij-k werken. - de rekreatierui-mten in de Z-flats en de mogelijkheden voor bewoners. - de 10 mi-ljien die in hej algemeen belang van Schiedam uitgegeven kunnen worden. - een steeds sterkere samenwerking t-ussen de besturen van de S.S.S.N. de vereniging voor gezondheidszorg en-de wij-kvereniging Groenoord e.o. Voorgaan-de gee-ft een beknopt beeld van de vergadering. Natuurliyk zijn er veel meer onderwer-pen, van belang voor de inwoners, te bespreken en uit te werken. Er is een begin gemaa-kt. Als u aanvullingen en suggesties heeft - ook als ,u geen m-ogelijfcheden ziet om in deze vorm mee te werken - graag. I-k den-k bijv. aan de grote groep vr-ou- wen, die geen of wein-ig mogelijkheden hebben met elkaar over-dag in een ont- moetingsruimte, te praten, bezig te zijn met hobby's, k-ursussen e.-d. of aan de grote groep jongeren rond 15 jaar en ouder die buiten de sport hun ver- tier in Schiedam-Centrum of elders moeten zoeken. Zo moeten er veel meer verlangens en behoeften liggen, die nog n-iet op tafel gekomen zijn. Denk er over na, met samenwerken kan men een eind op weg komen. a. v. k. Wij staan met ons verkoopteam altijd voor U klaar. Na sluitingstijd vindt U onze service dag en nacht via onze automaten, met sigaretten, sigaren, shag, pijp- tabak en panty's. REPARATIES AAN ALI.E MERKF N HORLOGES MET i/2 JAAR GARANTIE. TF.VENS REPARAT1E AAN GROTE KLOKKEN EN UURWERKEN. OOK ELEKTRONISCHE UURWER-KEN. Alle schoolbehoeften. R.E.T. agentschap. G-oede sortering horloges, 1 jaar garantie. Boeken. Strippen Luxe artikelen en gesohenken. Betere import taba-kken. Kantoorbehoeften. Het Pooladres voor S.V.V. en Hermes D.V.S. Tevens Foto's afdrukken -en ontwikkelen. Geopend door de week: 's-ochtends ran 7.00 uur Lot 's-avonds 18.30 uur. Zaterdag van 7.00 u. s-morgens tot 18.00 u. 's-avonds

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9