De bomen en planten- markt van 5 mei UW BANKZAKEN voorAL ALGEMENE LEDENVERGADERING MIEIW VIJF JAAR UITNODIGING op 2 4 MEI 6e jaargang no. 129 23 mei 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. HET WAS EEN SUKSES. Alles wat tegen kon zitten zat tegen maar op 5 mei van 10.00 tot 12.00 uur was daar niets van te merken. Enthousiaste kinderen konden de vergelijking met een geroutineerde markt- koopman doorstaan. Ouderkommissieleden en mensen uit het onderwijs waren volop aktief en een welkome schakel tussen klant en kind. Ouders en bewoners van de wijk kwamen als kritiese maar toch koopgrage klanten. Beloofde inschrijvingen Certificaat GIRO BOO MPLANTAKTIE 65.67.00 Hartelijk dank Het weer Verkoopkunst Voor herhaling vatbaar Plant als prijs BOMEMEN Waarom? gekleurd Oud-Hollands 'GROENOORD-AKKOORDEN' HOUD DE SCHORS IN ERE 65 67 00 in Boerderij ..Landvreugd" - Aanvang 20.00 uur. O.a. verkiezing-introductie nieuwe voorzitter en gedeelte bestuur. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Afscheid ,,oude" voorzitter. Jaarverslag. GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Verschijnt elke 14 dageh huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; f 18.00 per jaar. t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. Tel. 70 10 65 Opgave leden: telefoon 70 10 65. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bacbpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Koririjk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan. telefoon 704762. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijik 279 - 281. Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 Bezorgklachten tot donderdag 19.00 uur, tel. 7019 56. Enkele scholen schreven in voor een hele boom, andere namen een groot deel voor bun rekening. Alle beetjes bij ellkaar en de winst uit de verkoop zullen straks als boom in Schiedam- Noord te bewonderen zijn. Ook parti- culieren gingen naar huis met een cer- tificaat. Het staat nu al vast dat het niet bij een boom blijft. Ik schat, gebaseerd op beloofde giro's, direkt besohikbaar geld en strookjes met toe- zeggingen, dat rfc 8-9 bomen puur winst zijn. Mijn intultie zegt dan ook nog dat dit voorzichtig geschat is. Het is nu 23 mei - 18 dagen later - op dit moment hebben we enkele be loofde inschrijvingen binnen. Maar ie- dereen weet dat de P.T.T., gezien de afrekeningen, een achterstandje heeft, dus Misschien bent u ook vergeten te gireren of doet u zoiets altijd op het eind van de maand. Vergeet dan niet dat iedereen die aan deze markt mee- werkte erg nieuwsgierig is naar de op- brengst en dit zo gauw mogelijk wil weten. De aktie is nog niet gesloten, net als voorheen kunt u (graag) uw bijdrage leveren door te storten op U krijgt, zolang de voorraad strekt een certificaat thuis waarin met fraaie letters vermeld wordt dat - en - wat u stortte. Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandpleln 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 In oorsprong waren deze certificaten tegen 5 gulden te koop, natuurlijk mag u meer of minder storten voor een hele of gedeeltelijke boom. In mijn enthousiasme maak ik een warboel van dit stukje. Van de hak op de tak springend schiet me in gedach- ten dat alle hardwerkende medewer kers, van organisator tot uitvoerenden en daar tussen in, nog nooit duidelijk een bedankje kregen van de bewoners. Bij deze: het was een geweldige erva- ring om samenwerking op zo'n grote schaal te zien lukken. Bij deze: veel dank voor het enthousiasme het harde werken, de volledige inzet. Bij deze: DANK. Van de hak op de enz. herinner ik me het weer weer. Normaal gespro- ken valt dit niemand op. Maar weet u dat het op 5 mei om 8 uur 's-morgens blank stond van de regen? Toen kwa men de kramen, de bloemen, de bak- ken, toen moest er uitgeladen worden. Om 9 uur, toen de marktkramen op- gezet en gevuld werden sijpelde het nog wat na. Om 10 uur scheen de zon! Om 10.30 uur dacht iedereen dat het zomer was en stond men met tassen vol plantjes. Om 11 uur stak de wind z'n kop op en wipten de tentzeilen om- hoog. Rond 11.20 sloeg de wind onder de zeilen en vlogen plantjes en kramen de luoht in. Rond 12 uur stormde bet, maar gelukkig was toen alle koopwaar in veifigheid gebraoht. Om 1 uur was er niet meer te zien waar de markt geweest was. Alles opgeruimd en ge- veegd. Net op tfjd voor regen en storm. Hoe het weer de rest van de dag was weet ik niet. Er was al genoeg afwis- seling geweest. Van de hak op enz. Heeft u 5de en 6de klassers wel eens horen ver- kopen? Je moet bijna onvermurwbaar zijn als je dan niet bezwijkt voor hun argumenten. Het was duidelijk dat men op de scholen aandacht besteed had aan het onderiwerp miljeu en groen. De benaderingen die gebruikt werden waren heel verschillend, maar allemaal takties. Een paar verklede meisjes met bloemen in een bak liepen af op elke mogelijke koopgegadigde. Anderen vroegen min of meer of me- vrouw/meneer het voor zichzelf kon den verantwoorden geen bijdrage te leveren.' Weer een andere manier was het inspelen op het eigenbelang van de koper bv.: mevrouw, hier prachtige peturia's, nu nog klein, maar over 3 weken groeien ze op het balkon van uw ondeoburen. Gek, ondanks al deze intense pogingen zag ik toch enkelen die glimlachend, maar met even veel geld, weer weg wandelden. Vermoedelijk heb ik veel vergeten op te sohrijven. Het zijn allemaal samen- raapsels van 5 mei en voorafgaande weken. Ik herinner me nog wel dat er vaag gezegd werd: zo'n markt zou je nog eens moeten herhalen. Komt u dan weer? Komt u dan ook? Als het te lang op zich laat waohten kunt u ook een certificaat kopen via giro: Boomplantaktie 65.67.CX). Wacht niet op uw buurman, want die waoht op u. De totale opbrengst hopen we in de volgende Groenoord-Akkoorden te ver- melden. Wacht daar ook niet °P- het kan steeds groener. Nop een hak-takje De markt zag er erg Ieuk uit door tekeningen van alle scholen en alle klassen. Eigen ge- fantaseerde, bloemen en bomen en woonwijken en kamers en mensen en sprookjes en bossen en en en De meest originele, rnooie, en gekleur- de tekeningen werden met een plantje als prijs beloond. En tot slot een opstel van Caroline klas lb in groenoord zijn niet veel bomen missgien komen er wel bomen bij ik hoop het ze zijn wel fijn voor u en voor mij en voor de vogels en als er geen bomen zijn dan hebben we geen fruit, de bomen zijn egt wel goed ik klaag er niet over ik doe de groet aan de bomen doen jelie ook de groeten aan de bloemen. Waarom doen we dit eigenlijk? Omdat straks 15 miljoen mensen iets behoorlijks zullen moeten inhaleren! a. v. k. Geboorte-, Verlovings- en Huwelijkskaartan op papier, lets aparts. 13 kleuren. drukkers DE MAGNEET uiigeven Rotterdamsudijk 279 - Schiedam Telefoon 26 86 66 D a g e I ij k s van 9 00 21 00 uur Ja, ook Groenoord-Akkoorden" bestaat nu 5 jaar en hoewel het niet zo'n enorm jubileum is, wil- len wij er toch wel even by stil staan. Want toen op 16 mei 1968 ans eerste nummer werscheen vonden we dat al heel wat en we kunneti er nu alleen nog met verbazing (en een tikje vertede- ring) naar kyken. Een blaadje van 4 pagina's, hoofd- zakelijk bestaande uit adverten- ties en wat verenigingsmedede- lingen. Enkele aktieve medewerkers wis- ten het blad wat meer allure te geven. Eerst onder de leiding van de Heer D. Roza en sinds 30 Sep tember 1971 met redacteur van Schaverbeke aan het roer is het krantje uitgegroeid tot een haast niet meer weg te cijferen wijk- blad. Een blad dat graag gelezen en vaak geciteerd wordt, dat naast specifiek Groenoordse (en Schiedamse) wetenswaardigheden zich ook wel eens aan andere zaken waagt. Dat alles vervult ons toch wel met ten beetje trots. Wy beginnen daarom nu vol ver- trouwen met onze 6e Jaargang. Nr. 129. De uitgevers. GIRO BOOMPLANTAKTIE

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1