Hulp Noord-Ierland ANWB Reakties van lezers VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 Noord-Ierland bron van geweld en haat, haalt keer op keer de pers en t.v. met gruwelbeelden, uit Belfast en Londonderry. Aparte wijken voor katholieken en protestanten, met uitge- brande winkels, cafe's, bioscopen, e.d. R. HAAN W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord Autorijschool GROENOORD SCHIEDAM Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Wat voorbeeldjes: Klachten over vernieling OOK 'i VI A* IKK Keerwand langs singel Leuke flats in Woudhoek DE MAGNEET voor al Uw familiedrukwerk U kunt elke avond tot 9 uur terecht. Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de In deze wijken slapen kinderen onder het bed. Waarom? Dat vertelde mij de 23 jarige katholieke onderwijzeres Mary Clark, uit angst voor bomscher- ven. Odk zij heeft om dezelfde reden de poten van haar bed gezaagd. Kinderen van 9 jaar en ouder in deze wijken waar het geweld heerst, slik- ken valium en librium om de zenuwen de baas te blijven. Ze gaan pas naar bed als de oudeA gaan, eerder durven ze niet. Bedplassen komt veel voor, zelfs tot de zestien jarige leeftijd. Die alles is het gevolg van de ANGST voor het geweld. Kinderen zonder. toekomstverwachting vraag wat ze later gaan doen. Ze weten het met- Ancwoord van de 13 jarige Rose: „M'isschien ben i'k dan wel dood". En zij is helaas niet de enige met dit antwoord. Kinderen zonder levensveflwachting, zondet hoop. Kunnen wij daar wat voor doen? Ja, de landelijke stichting Hulp Noord- Ierland heeft al voor plusminus 700 kinderen uit de ergst getroffen wijken van Belfast een 3 weekse vakantie mogelijk gemaakt. Uiteraard kon de stichting dit niet al- leen, maar wel met behulp van actie Voor ean goede veraniwoorde opleidlng naar Uw rijbewijs Rijkt V.A.M.O.R, - M.I. gedlplomaard Initructeur Dit vragenlijstje zou iedereen met ge- rust geweten moeten kunnen beant- woorden. De 66n maakt een beetje troep, rijdt 1 keertje over het voetpad, de volgende ook, 20.000 mensen. Begrijpelijk dat dit niet kan. Om Schiedam-Noord bewoonbaar te 'houden moet men de spelregels volgen anders is het niet kuk te spelen. a. v. k. Enkele malen is (er in de Groenoord-Akkoorden een stukje varschenen over het werk van de plantsoenendienst. Meestal vol lof, soms met de vraag of een en ander verbeterd kan worden. met name het uiterlijk van het Jac. Urlusplein. Er kwamen nogal wat telefoontfes binnen. die naast lof of kritiek op de plantsoenendienst ook andere zaken lieten horen. - Wie kan er niet lezen, of wil het Ibord niet zien waarop staat: ,,verboden te lopen, gras gezaaid Niet ££n, maar tientaWen mensen liepen dwars over zo'n veldje. - Wie weet nog niet dat voetpaden geen fietspaden zijn? Elke voetgan- ger en vooral kinderen lopen kon- stant het gevaar omver gereden te worden. Dit gebeurd niet alleen door opgroeiende jeugd, maar ook door ouderen, moeders met kinderen op de fiets enz. iNatuurlijk komt er straks een reeks klachten binnen als er een onher- stelbaar ongeluk gebeurd is, waar vraag u dan nu af of iu niet bij de op voetpad fietsende groep behoort. - Wie vindt geraniums en andere plan- ten zo mooi dat hij ze uitgraaft om op eigen balkon te hangen? Een beetje begrip is natuurlijik wel aardig Bloemen en planten blijven duur, voor iedereen. Laat dan ook ieder een van het gemeensohapsgroen ge- nieten. Reserveer het niet voor U alleen. - Wie zit af en toe ontzettend met zijn oud-papier in de maag en laat dit los in de wijk? - Wie vindt het makkelijk de vuile troep over zijn balkonnetje te vegen zodat je struiken met papier i.p.v. ibessen en bloemen ziiet? - Wie is te moe om met zijn hond langs zandbakken en speelterreinen te lopen naar een plekje waar nie- mand er last van heeft. Vorige week werden wij opgebeld door een bewoonster van de Sweelinoksingel die zioh er over beklaagde dat door kinderen die bezig zijn op de school- tuintjes om de Boerderij, zoveel ver- nielingen worden aangericht. De plant soenendienst heeft om de tuintjes - als afrastering - struiken en boompjes ge- plant. Hier rennen de kinderen regel- matig door heen en venmaken zich door k'lei en hompen aarde in de singel te werpen, aldus vermelde bewoonster. Onderwijzend personeel dat aanwezig is, sohijnt hiervan niets te merken of te zeggen. Wij kunnen uiteraard deze kwestie niet controleren, dooh wanneer er in- derdaad zo op onnodig ruwe wijze met de beplanting wordt omgegaan, begrij- pen wij de ontstemming van de me- vrouw die ons belde. Aan haar verzoek hier-aan in ons blad aandacht te wijden ihelbben wij hier- mede voldaan. Wij hopen met haar dat 't helpt. J.v.S. groepen in diverse plaatsen. Een van die plaatsen was Heinkenszand met 14 kleine kerkdorpen in de zak van Zuid-Beveland. Binnen twee maanden brachten de 15.000 inwoners 20.000 op tafel, om het verblijf van 40 Iertjes en hun lei- ders mogelijk te maken. Van 16 april tot en met 5 met waren zij te gast in Heinkenszand. De 40 kin deren, 20 protestant 20 katiholiek, wa ren de eerste dagen erg argwanend tegenover elkaar. Maar na drie weken de beste vrienden. Terug naar huis met de wetenschap, verschillend geloof, hoeft geen vijana- schap te betekenen. In Noord-Ierland de Follow Up, in de vorm van gezamelijke weekends. Dit moet doorgaan, vandaar deze oproep in Groenoord-Akkoorden: WIE START DE ACTIE IN GROENOORD? Onze werkgroep wil als vertegenwoor- diger van het landelijk orgaan, graag een avond naar Groenoord komen om alles omtrent huisvesting, prograrnma's enz. uit de doaken te doen. Met vriendelijke groeten en dank voor plaatsing aan de redactie, oud Groenoorder, Kerklaan 1, Heinkenszand, Wim Hoogerdijik, telefoon 01106 -1843. M'n vrind Peter had at veel baantjes gehad maar kon ket nergens lang uiiliouden. Het verbaasde mij daarom ook dat 'ie al meer dan vijf jaar ambtenaar was. Toch gaf 'ie er plotseling de brui aan, hoewel ze hem nog aan 't inwerken waren. Toen ik'm van de week op de Broersvest teg en kwam had hij weer z'n veel te wijd costuum aan (een soort 6 bordenpak) en over z'n brilletj'e glurend vertelde hij me dat 'ie gesolliciteerd had. Dit maal bij een groot warenhuis waarvan ik de naam maar niet <zal noemen omdat ik 't niet nodig vind om voor de Bijenkorf gratis reclame te maken. Het sollicitatiegesprek met. de sous-chef van de etage- chef van de afdelingschef had tia het invullen van een meters- lange vragenlijst - als volgt plaalsgevonden. ..Doet U aan politiek?" - ,,]a, ik speel viool" - Wanneer V een nieuw kabinet zou moeten samenstellen, hoe (zou U dat dan doen?" -Nou" had Peter gezegd ,,Dat is niet zo moeilijk, daar heb ik geen ISO dagen vooir nodig Als president had ik Johnny Kraaikamp gedacht, minister van financien Johnny Jordaan, buitenlandse zaken Berend Boudewijn, defensie Rita Corita, sociale zaken Pipo ien huis vesting Colli met als reserve Johan Cruyf en van Hanegem". De chef was wat roder geworden toen hij vroeg ,,U bent vroeger in Indie geweest, wat deed U daar?" ,,Nou, niet veel, 't meesle ging ik op jacht"„Op jacht?" was de verbaasde reactie. ,,Ja" zei Peter onverstoorbaar ,,ik jaagde op olifanten". Het ondeirwerp intevesseerde de chef blijkbaar want hij vroeg ..Dat lijkt me een moeilijk karwei". „Ach dat ging wel" antwoordde Peter bescheiden. ,1k ring ze met een vlindernetje:Maar als ik er een gevangen had en ik riant'm over m'n schouder imee naar huis, kwam steeds z'n slurf tussen de spaken van m'n fiets". De warenhuisfunctionaris Hep nu gevaarhjk rood aan en hijgde ..Dat is ongehoord, man!" ..Goed" bromde Peter ..vertel ik 't nog een keer". Meneer blies de chef" ik geloof dat V eens naar de psychiater moiet". ..Inderdaad, m'n haar is wat. t.e lang" antwoordde Peter de kalmte zelve. De chef frommelde zenuwachtig aan z'n das en zei wat te luid .Meneer, ik heb ,t al gezien." ,.lk niet. ik keek ergens anders naar" glimlachte de sollicitant. ..Weet U wat U doet?" schreeuwde de arme man „U hunt gaanl" ,,Fijn, dus ik ben aangenomen?" vroeg Peter vriendelijk. ..Aange- nomen, aangenomen? Hoe komt \J d'r bij?" brulde de Bijenkorfbaas. Kijk antwoordde Peter fijntjes ,.U vraagt iemand voor de af deling klachten en dan moet U iemand hebben die zich van de domme kan houden en dat ben ik!" Vanaf volgende week zit 'ie op de tweede etage, links in de hoek. JAVAS. Langs de singel nabij de woontoren aan het Heijermansplein in Woudhoek-Zd. zal een keerwand worden gebouwd, ter opsluiting van de oever langs de woon toren en het aangfenzende parkeerter- rein. De keerwand wordt vervaardigd, gefundeerd op houten palen, van ge- wapend beton bekleed met graniet- keien. De bouw wordt verzorgd door J. K. Simon Aannemingsbedrijf N.V. te Schiedam voor de aanneemsom van 95.800 exclusief omzetbelasting. Met de bouw zal binnenlkort worden aange- vangen; de werkzaam'heden zullen on- geveer 15 weken in beslag nemen. Woudhoek, dat met z'n eengezinswo- ningen ten Noorden van het Bachplein er wat als een apart dorpje bij ligt, krijgt er binnenkort enkele flats bij. Deze kleinere flatgebouwen (3 etage's hoog) zijn in dezelfde stijl als de een- gezinShuizen gebouwd en vormen daar- door een welkome uitzondering op de recht toe - recht aan - bouw die tot nog toe in Groenoord blijkbaar gebrui- kelijk was. Het worden erg leuke flats met een perfecte afwerking (royaal betegelde keukens en wasruimten), terwijl als bij- zonderheid de bovenste etage's de be- schikking ikrijgen over een vrij grott zolder. De benedenflats krijgen een tuin, ieder beschikt hovendien over een eigen flinke kelder. Bijzonder aardige wonin- gen, die echter o.i. w.at te dioht op elkaar staan. Het viel ons bij ons be- zoekje aan Woudhoek wel op dat de kinderen hun schrijflust wel botvieren. Practisch elke van aardige gele bak- steentjes gemaakte muur is voorzien van krijtverhalen of tckeningen. Geen fraai teken aan de wandl J.v.S.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3