Algemene Jaarverg:adering: a loerenleenbank BANKZAKEN Schiedam-Noord krijgt OPBOUWWERKER voorAL NIEUW 6e jaargang no. 130 6 juni 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Tijdens de Algemene jaarvergadering van de Wijkvereniging in Boerderij ,,Landvreugd" op 24 mei j.l., bezocht door zo'n twintigtal leden, is naast de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester, ook een voorstel tot contributie-verhoging aan de orde geweest. Dit laatste heeft geleid tot de aanstelling van een uit drie man bestaande commissie, die tot taak heeft gekregen na te gaan, hoe de leden tegen deze eerste verhoging sedert de oprichting van de Wijkvereniging staan. Een ander alternatief om aan een verhoging te ontkomen is een flinke uit- breiding van het ledental, zodat de vereniging zijn aktiviteiten niet alleen kan blijven uitoefenen, maar meer initiatieven kan ontplooien, en gesteund door meer leden, ook sterker in zijn schoenen staat. Nieuwe bestuursleden. Afscheid aftredende bestuursleden. c le bank voor iedereen Nieuwe bestuursleden. J. B. Winkelman, voorzitter J. v. Schaverbeke, secretaris G. de Jager, penningmeester H. O. Gusman, 2de voorzitter C. A. P. Kortrijk, 2de seer. H. F. W. Haan, 2de penningm. Mevr. A. van Kan Mevr. Jongste Mevr. van Wijk Mevr. Poortvliet B. D. Roza S. W. S. Roelands R. de Leeuw P. Pons A. Hellwig j. b. w. i* I In het Stadskantoor is op 30 mei j.l. een zeer belangrijke be- slissing genomen. Op die middag was er een bespreking onder voorzitterschap van de Heer Marrevee (S.S.S.N.) en in gezel- schap van twee andere leden van de Stichting, afgevaardigden van de Gemeente, Federatie, N.B.V. en Prov. Opb. met de Heer de Bruin van Cult. Recr. en Maatschappelijk Werk. Namens de Wijkvereniging waren de Heren J. Winkelman en J. J. Levens aanwezig. Hij komt. Spreekuur Samenwerkingsprojekt Maatschappelijk werk Kethel-Groenoord gekleurd Oud-Hollands GROENOORD akkoordert Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. Tel. 70 10 65. Opgave leden: telefoon 70 10 65. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: B. D. Roza, tel. 708247; C. A. P. Kortrijk, telefoon 704172; Mevr. A. van Kan, telefoon 704762. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70. Bezorgklachten tot donderdag 19.00 uur, tel. 70 19 56. Een van de belangrijkste agenda-pun- ten op deze avond was de verkiezing van zowel een nieuwe voorzitter als een nieuwe secretaris, met eveneens de benoeming van vijf nieuwe Hoofd- bestuursleden. Tijdens de rondvraag kwamen er van- uit de leden enkele zeer nuttige sug- gesties, die zeker tijdens de volgende Hoofdbestuursvergaderingen op hun bruikbaarheid zullen worden getoetst. Het voorlaatste punt was het afscheid van de aftredende H.B.-leden, waarbij de eerste voorzitter en tevens oprichter van de vereniging, de heer K. Vlug aan, de, door verhuizing tot aftreden genoodzaa-kte heer J. J. Levens jr. en mej. J. J. ter Borg en de heren F. M. Perdaems en J. v. d. Slot een dank- woord richtte. In zijn speech tot de heer Levens me- moreerde de heer Vlug vooral de moeilijke overgangsperiode, waarbij ook overdag meer tijd aan de Wijk vereniging werd gegeven dan misschien verantwoord t.o.v. de zaak; dodh dit tekende tevens de ernst, die demon- stratief was en is voor zijn werkwijze, om het ideaal zoveel mogelijk te be- naderen. Als dank voor het vele werk werd de scheidende voorzitter een kado-bon aangeboden en mocht Mevr. Levens als een late pleister ^op de wonde voor haar vele „eenzame" avon- den een voorjaarsboeket in ontvangst nemen. Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telet 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 uw Bij mej. ter Borg haalde de heer Vlug de moeilijke situatie aan, waarin zij zich wel eens door haar enthousiasme voor de belangen van de wijk en de verwevenheid met haar werk verwik- kelde. De heer Perdaems werd in het zonnetje gezet met zijn gelijkmatig op- treden en de ijver, waarin hij zich in- zette terwijl, last but not least, de heer v. d. Slot werd geroemd voor zijn vechtlust en zijn organisatie-talent. Ook zij kregen een kado-bon voor het vele werk, dat zij met inzet van veel vrije tijd voor de Wijkvereniging en voor de wijk hebben gedaan, waarbij natuurlijk een bloemenruiker aan mej. ter Borg en de dames Perdaems en v. d. Slot werden aangeboden. Ter afsluiting van deze vergadering be- dankte de nieuwe voorzitter, de heer J. B. Winkelman, de aftredende Hoofd- bestuursleden voor de zeer prettige samenwerking in de afgelopen periode; waarbij hij tevens de verwachting uit- sprak, dat dit nieuwe bestuur alles in het werk zal stellen om de belangen van de wijk Groenoord en haar ornge- ving in het algemeen en dat van haar bewoners in het bijzonder te behartigen Na afloop van het officiele gedeelte bleven de aanwezigen om onder het genot van een drankje persoonlijk af scheid te nemen van de „oude" be stuursleden. Van het nieuw gekozen Hoofdbestuur waarvan in een van de volgende Groenoord-Akkoorden een foto ge- plaatst zal worden met de gegevens van hun aktiviteiten voor de wijkver eniging, volgen flier de namen: r- Ook in Giroenoord kunnen liefhebbers weer hun hart (en vis) ophalen. Laatstgenoemde was hiermede aan zijn laatste werkzaamheden voor de Wijk vereniging bezig in verband met zijn afscheid als voorzitter. (Zie hiervoor het artikel elders in dit tblad). De bespreking had in hoofdzaak tot doe! het aanstellen van een opbouw- werker in Schiedam-Noord. Welnu alle partijen zagen hiervoor niet alleen het nut maar ook de noodzaak in zodat nu aan een lang gekoesterde wens zal worden voldaan. Pogingen zullen in bet werk worden gesteld deze opbouwwerker (die als „werkgever" de Stichting Samenle- Op donderdagmiddag van 2 tot 3 uur houdt Mejuffr. T. de Boer namens het Samenwerkingsproj ect Maatschappelijk Werk in „D'e Ark" haar spreekuur. vingsopbouw Schiedam-Noord krijgt) reeds op 1 September a.s. in functie te laten treden. Of dit op genoemde datum een feit zal zijn, is natuurlijk niet geheel en al zeker, daar allerlei factoren hierbij een rol spelen. De streefdatum blijft het echter wel. Met de bevolking van Schiedam-Noord als clienten - waarvan de Wijkvereni ging, SSSN en Gezondheidszorg als representanten optreden - zal deze op bouwwerker bijzonder goed werk kun nen verrichten. Nadere bijzonderheden hierover zullen wij in een van onze vol gende uitgaven vermelden. J.v.S. Geboorle-, Verlovings- en Huwelijkskaarten op papier, lets aparts. 13 kleuren. drukkers DE MAGNEET uitgevers Rotterdamsedijk 279 - Schiedam Telefoon 26 86 66 Dagelijks van 9.00-21.00 uur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1