ANWB VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 Gemeente Schiedam als Sinierklaas.. Groenoord deelt ook mee. De Lente is al bijna voorbij Afscheid van voorzitter J. J. Levens Jr. Bessenjenever nu 5.98 a Zoals wij uit de diverse bladen konden vernemen gaat de Gemeente Schiedam de 14 iniljoen, welke zij zal ontvangen voor afkoop van het water-contract" met Rotterdam onder tal van objecten verdelen. Het verheugt ons als bewoners van Schiedam-Noord dat ook het door ons bewoonde stadsdeel van dit geld zal profiteren. Een miljoen. Bejaarden pasjes. Bus om de noord. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Welke jongen of meisje Ouders opgelet en weest waakzaam ZET EEN BOOM OP 6 5 6 7 00 Autorijschool GROENOORD Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Vakantie- Bridge -Insiuif Op de op 24 mei j.l. (zie voor verslag elders in dit nummer) gehouden algemene ledenvergadering is tevens afscheid ge nomen van onze voorzitter, de Heer J. J. Levens Jr. Postzegelautomaat in Kethel Heeft U de advertenties"^ op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! j extra fijn alleen bij: s= 4J -o IH o 0 1 -a t— o o c <u o •h Een bedrag van 1 miljoen zal besteed worden voor een instructiebad naast het bestaande openluchtbad Groenoord Wij dachten dat dit een goede zaak is. Verder wordt er door de Gemeente naar gestreefd op iets langere termijn een overdekt zwembad in onze wijk te realiseren. Wij hopen dat het niet al te lang zal duren. Beloften worden wel gauw gedaan maar de vervulling daar- van laat wel eens lang op zic:h wachten Verder wordt een bedrag van iy2 mil joen beschikbaar gesteld voor de bouw van een kruisgebouw dat een reeds lang gekoesterde wens van de „Ge- zond'heidszorg" is. Wij kunnen niet an- ders doen dan onze grote erkentelijk- heid betuigen voor deze beschikbaar- stelling, want dat gebouw moet er snel komen, en zal een niet te overschatten ganwinst zijn voor Schiedam-Noord. Al zal dan het door ons te verbruiken water wel duurder worden er staat toch iets positiefs tegenover en laat ons nu maar hopen dat en het zwem bad en het kruisgebouw de pil van het duurdere water enigszins zal vergulden Een vraag aan de Gemeente Schiedam: Nu U toch Sinterklaas aan het spelen bent en U bovendien nog een voordeel krijgt van ca. 23 miljoen voor gratis blubber, eveneens van de Gemeente Rotterdam, zouden wij willen herinne- ren aan de toezegging van geruime tijd geleden, betreffende het goedkope ta- rief voor bejaarden op tram en bus. Vooral nu binnenkort de tarieven weer zullen stijgen is deze zaak wel zeer urgent. Toe, Gemeente Schiedam, be steed een deel van al die miljoenen om eindelijk met Rotterdam tot overeen- stemming te komen. De bejaarden wachten nu al z6 lang laat hen niet langer wachten. Nu we toch aan het vragen zijn, willen wij ook nog eens herinneren aan de in het uitzicht gestelde buslijn via Vlaar- dingen door Schiedam-Noord. Als wij ons goed herinneren, lazen wij destijds, en dat is al weer heel lang geleden dat de bus desnoods morgen zou kun nen gaan rijdenmaar morgen wordt blijkbaar steeds verschoven naar weer morgen, met het gevolg dat mor gen immer toekomst blijft en geen heden wordt. Wij zijn dankbaar voor de plannen die er zijn maar de realisatie maakt ons altijd nog dankbaarder. Om in de Sinterklaasstijl te blijven eindigen wij ons verzoek met de woor- den vol verwachting klopt ons hart capk. nier jonger dan 14 jaar wil woensdag- middag Groenoord-Akkoorden bezor- gen in Schiedam-Noord (Kethel, Tuin- dorp, Groenoord en Woudhoek) voor invaller(ster) tijdens de vakantie of eventueel voor een vaste wijk. Gaarne aanmelden: D;hr. de Jager, Henr. Bosmansplein 125, tel. 70 10 65; Mevr. de Paepe, Joh. Straussplein 253, telef. 7019 56. Ik zit op het balkon, het is negen uur 's-avonds. De vogels zijn druk bezig met elkaar goede nacht te wensen, de zon is al onder. Ik zit op het balkon met een beetje de pest erin. Ongelooflijk, ik ontdekte daarnet dat de lente bijna voorbij was. Ik heb wel gezien dat de eendjes in het park haast de naam eenden verdienen, wel dat de bomen weer helemaal groen zijn, maar ik heb niet de tijd genomen om daar ech t van te genieten. Zomaar vergetenl Dat vind ik erg, ik vraag mezelf af of de dingen die ik deed wel zo belangrijk waren dat ik de lente er voor liet schieten. BALEN. Lente en herfst zijn de jaargetijden waar ik het meest van houd. De kleuren, de sfeer, het stille, en de snelle veranderingen verbazen me altijd. Gelukkig laten de planten op het balkon me de illusie dat het nog niet te laat is. Ze zijn zelf erg laat en iel. Normaal gesproken voel je )e dan gefopt en zou je besluiten volgend jaar maar niet te zaaien en plantjes te kopen. Nu troost het me omdat ik hen tenminsVe kan volgen in hun groeipogingen. Eigenlijk denk ik dat vrij veel mensen. net als ik, met hun hoofd vol gedachten, met hun ogen dicht, door het leven lopen. Dat hoofd raakt steeds poller, je merkt dat je gesloten wordt, of paniekerig gaat reageren, je probeert daar een oplossing voor te vinden. Maar hatverwege dit zoeken dient zich alweer wat nieuws aan en daar ga je dan weer een beetje de mist in. Een vriend van ons kreeg dit ongeveer vijf jaar geleden in de gaten en schrok hier zo van dat hij meteen probeerde zijn manier van leven te veranderen. Hij ging zich oefenen in het je konsentireren op iets, op het je ontspannen, hij aurfde te zeggen wanneer hij iets niet kon, wanneer hij niet in staat was om rustig te luisteren. Hij leerde afstand nemen, en te erkennen als hij iets goed gedaan had. Een paar weken geleden was hij bij ons. Hij straalde (niet op zo'n vervelende zelfverzekerde manier) rust uit, en be'invloedde je op een prettige manier. je voelde dat het allemaal niet zo erg hoeft, dat je rustig gewoon kunt doen. Zelf vindt hij dat hij nog maar net begonnen is, maar ik zou wel met hem willen ruilen. In elk geval is hij een voorbeeld dat je laat zien dat je er zelf heus wel wat aan kunt doen. Ik hoop dat ik het een beetje leer, hoop dat ik straks van het begin tot het einde de herfst zie, voel, en ruik. En ook maar hopen dat de lente op mijn balkonnetje begint. a. v. k. Nu.de zomer zo langzaam maar zeker zijn intrede gedaan heeft gaat in ons mensen het verlangen ontwaken naar buiten te gaan. Als straks de vakanties aanbreken gaan onze kinderen buiten spelen, en wij kunnen ons gelukkig prijzen dat er in onze wijk het een en ander is tot stand gebracht op het ge- bied van de speelgelegenheid. Maar zoals U weet is er in onze naaste om- geving veel opgespoten land en dat kan heel gevaarlijk zijn indien Uw kin deren daar zonder toezioht zouden spelen. De vraag moet misschien wel worden gesteld of het zelfs wel raad- zaam is dat U Uw kinderen daar laat spelen, ook dan, als U zelf in de buurt bent. Wij herinneren ons alien nog dat droeve bericht dat Bianca Oste in dat gevaarlijke terrein om het leven kwam. Velen zullen dit verlies, samen met de Ouders, hebben betreurd. Daarom, beste Ouders, een ernstige waarschu- wing onzerzijds: zorgt er voor dat Uw kinderen uit de buurt blijven van deze onheilsplaatsen. Laat ze veiliger oor- den opzoeken, of vergezel hen naar die plaatsen vanwaar U ze weer veilig mee naar huis kunt nemen. capk. GIRO BOOMPLANTAKT1E Voor een goede veranfwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O R.-M 1. gediplomeerd instructeur Bridge-club Schiedam-West organiseert wederom in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap, voor de 7e maal een bridge-instuif voor paren ge- durende de vakantiemaanden en wel op de donderdagen 7-14-21 juni en 5-12 en 19 juli. Om een van de mooie prijzen te kun nen winnen moet men tenminste vier maal hebben meegespeeld en een goed resultaat hebben bereikt. Er is een fraaie wisselbeker, die zal worden verdedigd door het paar de heren Stentler-van Velzen. Inschrijving uitsluitend per paar op de speelavonden aan de zaal IRENE", Nieuwe Haven 155. Vooral jeugdige deelnemers zijn harte- lijk welkom. Eventuele nadere inlich- tingen telefoon 70 27 84. Begin april verzocht de wijkvereniging aan de P.T.T. van Schiedam een post zegelautomaat te plaatsen naast de brievenbus in de Kerklaan. Wij deden dit omdat veel inwoners van Kethel ons daarover hadden benaderd. Welnu, deze automaat is er. Op 23 mei j.l. is een postzegelboekjes- automaat op de gewenste plek ge- plaatst. Wij danken de P.T.T. voor hun snelle service. J.v. S. Hij mag inderdaad een werker van het eerste uur genoemd worden, want reeds sinds de oprichting van de wijk vereniging was hij hiervan lid. Na anderhalf jaar 2e voorzitter ge- weest te zijn en een half jaartje plv. voorzitter bezette hij de afgelopen twee jaar de voorzittersplaats. Hij deed dat bijzonder goed en legde een zeer grote aktiviteit aan de dag. Hij was het die de goede verstandhouding met het ge- meentebestuur nog wat verstevigde en de energie wist te vinden om naast deze veel tijd eisende werkzaamheden ook nog zitting te nemen in b.v. de Stichting Samenlevingsopbouw en be- heerscommissie Boerderij Landvreugd. Geen wonder dat wij op 24 mei j.l. slechts node afscheid van hem namen, hetgeen vergezeld ging van goede wen- sen en een cadeau onder couvert. Wij wensen hem in zijn nieuwe woon- plaats het allerbeste toe en wij ver- trouwen dat onze nieuwe voorzitter, de Heer J. Winkelman zijn goede voor beeld zal volgen. J. v. S. DHAIMKE1MEX Pit ESSE WINKELCENTRUM „DE KETEL"

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3