ae old O, tijd die komt BOOMPLANTAKTIE ^potooqel JA vist tocly met zander vergunning) Ingezonden g\g"\ Cl-l-ri voor menbelern XH PARKWEG 201 SCHIEDAMj GELDLENINGEN Hei sigarenmagazijn van Groenoord VADERDAG GESCHENKEN Oude Raadhuis Kethel Voor al Uw Verzekeringen Hypotheken Fin an cieringen A. Wnnleirijn O E PT O o. SCHIEDAM-NOORD (Giro 656700) Amnesty International 1973 Marteljaar. HOUD DE SCHORS IN ERE 6 5 6 7 00 TELEFOON 7006 47 Sigarenmag. J. S. BOT, Winkelcentrum „De Ketel' Telefoon 70 37 68 Iedere liefhebber weet het, sinds vorige week donderdag mag het weer! Maar denkt U er even aan dat U hiervoor een vergunning (of acte) nodig heeft. Want wan- neer U door de politie gesnapt wordt, kan het wel eens een duur visje worden dat U heeft opge- haald. Voor de mensen die nog niet in het bezit van zo'n papier- tje zijn; U kunt het nog aan- vragen en afhalen bij het hulp- kantoor van de gemeentesecre- tarie Jac. Urlusplein op elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. Goede vangst! Wij komen hierbij terug op enkele ingezonden brieven (zie hiervoor o.a. ons nummer van 9 mei) betreffende de a.s. afbraak van het oude Raadhuis van Kethel. Veel inwoners vinden ihet maar jammer dat het raadhuisje - waaraan zij wellicht dierbare herinneringen hebben - gesloopt zal worden. Aanvankelijk lag het in het plan hier- :egen een handtekeningenaktie te be- ginnen, doch deze is niet van start gekomen. En logisch, want dit heeft nu geen enkele zin meer. Een aantal jaren geleden lagen ten stadhuize te Schiedam de plannen voor Kethel voor een ieder ter inzage. In die tijd is hierop geen enkele reactie ge komen. Nu deze plannen dan gereali- seerd gaan worden, beseffen een aantal mensen pas wat er verloren gaat. Spijtig, maar het is te laat om nog iets te doen. Wellicht een waarschuwing om bestemmingsplannen eerder te be- kijken en te reageren. (Hetgeen uiter- aard ook voor ons geldt). J.v.S. ASS URANTIEKANT 0 O R Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 7061 58 i-« o a 3 O o o >t rt 3 Hoewel het niet in de bedoeling lag weer een verslag te geven van de stand door het vrij grote aantal stortingen en de grootte van de bedragen ben ik wel gedwongen een overzicht te geven. In de vorige G.A. was een totaal ver- meld van 1101.33. -De volgende bijdragen kwamen binnen: een bewoner van het Bachplein 5.00 de W. Pijperstraat 10.00 het S. Dresdenplein 20.00 het W. Landreplein 15.00 de Zwaluwlaan f 25.00 U ziet, van alle kanten doet men aan deze aktie mede! En bent U nog achter gebleven? Schiedam-Noord kan nog groener! Het gironummer: 65 67 00, Amro-rekening 40-72-93-736. de penningmeester. een vrolijke vogel vloog snel langs mijn raam heen en weer en stak zijn tong uit toen ik huilde omdat ik zelfs hem niet grijpen kan. J. K. V. m m Een flink bedrag aan centen is door onderstaande personen weer in deze 14 dagen bijeen gespaard, waarvoor wij U alien heel dankbaar zijn. Een persoonlijk bedankje hebt U in- middels reeds ontvangen. Van Mevr. P., Joh. Wagenaarstr. ontvingen wij 300 Fam. E., Corn. v. Zantenplein 322 Mej. T., Bern. Sweersplein 454 De Heer H„ Bart Vernallenplein 151 Mevr. B., Molensingel 378 Fam. K., Louis Zimmermanplein 303 Ledenvergadering 24 mei 379 Mevr. V., Joh. Straussplein 602 Fam. v. d. H., Sem. Dresdenplein 440 Fam. R., Dirk Schaferplein 274 Mevr. H„ Bachplein 390 Dr. Sauerschool klas 1, 4, 6 1766 Totaal 5759 Ik vind het zo geweldig dat ook heel veel niet leden zich inzetten om aan dit mooie doel hun bijdragen te leve- ren. Ook de Dr. Sauerschool kwam deze week weer fantastisch uit de bus. Houden zo! Mevr. de Jager. Herhaaldelijk verschijnen in kranten en tijdschriften grote artikelen of kleine berichtjes over martelingen in verschil- lende landen. Deze berichtjes kunnen meer doen dan ons informeren wat er in een land gebeurt. Zij kunnen ook de betreffende autori- teiten toegestuurd worden, zodat zij weten dat wij hun optreden kennen. Adoptiegroep 65 van Amnesty Interna tional te Schiedam is bezig hiertegen aktie te voeren, evenals vele andere leden. U kunt echter 66k helpen! Knip de berichtjes en artikelen uit, stuur ze op naar de desbetreffende am- bassade met een briefje in de trant van: „Dit lezen wij bij ons in de krant, is dit werkelijk waar? Wat vindt U ervan?" Deze aktie moet het hele jaar duren. Zoveel mogelijk mensen kunnen erbij betrokken worden. Juist de hoe- veelheid en de verscheidenheid van de kranten maakt het doeltreffend. Afzender kunt U gerust vermelden. Als U bericht terugkrijgt, dan horen wij het graag. De adressen van de ambassades kunt U krijgen bij de volgende leden: Mevr. E. Marcus-Spring in 'tVeld, Schiedamseweg 81 - KETHEL. Telefoon (010) 70 73 72. Mej. M. Snoek, Vlaardingsedijk 484 - SCHIEDAM. Telefoon (010) 26 06 91. Hr. D. Peters, Polderweg 228 - KETHEL. Telefoon (010) 7103 60. Zo langzaam maar zeker gaan velen van ons zich voorbereiden op de tijd, die komt, de zomertijd. 21 juni dan is het zo ver. Dan zal het zomer zijn. Nu al hebben wij heerlijke warme dagen gehad en ontvingen wij een voorproefje hoe het straks, als het zomer is, kan zijn Talrijke bewoners van Groenoord en omgeving hebben zich gedurende de weekeinden al naar andere bestemmin- gen begeven, teneinde daar te genieten van datgene wat de natuur in deze tijd van het jaar te bieden heeft. Maar eerst gaan we nog vissen. 1 juni is het vis-seizoen geopend en gaan de ware vissers er vroeg in de morgen op uit en zetten zich langs de waterkant, hun hengel met alles er op en er aan, in gereedheid om de zo zeer begeerde vissen te vangen, welke meestal toch weer aan hun element, het water, wor den terug gegeven. Anderen gaan in een bootje de plassen op, de sloten in, en genieten dobberend op het water van rust, stilte en de wijde omgeving. Ik heb dat glide van vissers altijd be- wonderd en benijd. Bewonderd om de moed op te brengen er met zonsop- gang op uit te gaan, en benijd om het achter zich laten van alle drukte en lawaai, om daar, in de rust van het prille ochtendgloren, te genieten van de aanvang van de nieuwe dag, zonder spitsuur. Ik wens de vissers het aller- beste. Ik geloof dat zij het goede deel hebben gekozen. 0, tijd die komt zomertijd, tijd van vakantie, van genieten en vrij zijn. Zijn de plannen al gemaakt? Weet U al waar de reis henen gaat? Of be- hoort U tot hen die rustig thuis blijven thuis moeten blijven? Want misschien denken wij, die er straks op uittrek- ken, naar verre landen, er niet altijd aan dat er onder ons nog talrijke men- sen zijn die om evenzovele redenen niet met vakantie kunnen gaan. Gelukkig doen vele „instanties„ hun best om vioral de bejaarden toch een week vakantie te bezorgen. Gelukkig doet ook de Wijkvereniging Groenoord en Omstreken al het nodige om straks met vele bejaarden er op uit te gaan. Fijn een week de vrije natuur in, ont- slagen van de dagelijkse zorgen. Het is een voorrecht van deze tijd dat dit voor zeer vele ouderen mogelijk is. Evenwel voor alien is dit niet mogelijk. Ik denk aan zieken, invaliden, en aan hen, die door bepaalde omstandighe- GIRO BOOMPLANTAKTIE den toch niet van 1 zo'n week vakan tie kunnen genieten. En ik geloof dat wij hierbij niet alleen aan oudere mensen moeten denken. Er zullen al- licht ook nog jonge mensen zijn, vaders en moeders met kleine kinderen, ge- zinnen, waarvan de vader ziek is, of werkloos, of ook, waar moeder niet in staat is de broodnodige rust te be- machtigen. Er zou voor al deze men- sen veel meer moeten worden gedaan. Want, vakantie is een groot goed, vrij te zijn van dagelijkse sleur, los te zijn van je werk, eigen bestemming kunnen bepalen en eigen wegen te gaan. O, tijd die komt de tijd van ge nieten en vrij zijn vooral van recreatie, van recreeren. En dan niet alleen in de zin van ontspanning maar van herschepping. Als bet goed is zou- den we door rust en stilte en de vaak adembenemende schoonheid van bos- sen en bergen, als herschapen mensen moeten terugkeren naar onze taak, ons gezin, onze wijk. Want met deze wereld, werd ik nieuw. En ziet, Het is nu alles opgelost. Hier lagen Altijd mijn schatten - maar ik zag ze niet. O, tijd die komt ook in Schiedam- Noord schijnt de zon en komt de zomer En ook hier is er nog volop te genieten van zon en zomer, van natuur en rust. Sons zoeken wij het ver, ver van hier, terwijl datgene wat wij nodig hebben vaak dichtbij is. Hier lagen altijd al mijn schatten maar ik zag ze niet Hoe verdrietig het soms kan lijken, dat men niet met al die anderen mee kan gaan het geluk, de recreatie, de herschepping kan ook dichtbij te vinden zijnMisschien wel in Groenoord, Kethel of Woudhoek Voor hen die weg gaan veel geluk en mooi weer. Voor hen die thuis (moeten) blijven ook hier een goede zomer. capk. Wij staan met ons verkoopteam altijd voor U klaar. Na sluitingstijd vindt U onze service dag en nacbt via onze automaten, met sigaretten, sigaren, shag, pijp- tabak en panty't REPARATIES AAN ALLE MERKEN HORLOGES MET JAAR GARANTIE. TEVENS REPARATIE AAN GROTE KLOKKEN EN UURWERKEN. OOK ELEKTRONISCHE UURWERKEN. Alle schoolbehoeften. R.E.T. agentschap. Goede sortering horloges, 1 jaar garantie. Boeken, Strippen Luxe artikelen en geschenken. Betere import tabakken. Kantoorbehoeften. Het Pooladres voor S.V.V. en Hermes D.V.S. Reparaties van alle pijpen en aanstekers. Tevens Foto's afdrukken en ontwikkelen. Geopend door de week: 's-ochtends van 7.00 uur tot 's-avonds 18.30 uur. Zaterdag van 7.00 u. 's-morgens tot 18.00 u. 's-avonds

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9