Frequentieverhoging op koopavond Schiedam" s bevolking weer vermindert Sporthuis Hitman GROENOORD 050700 neemt proef: GELDLENINGEN SCHAAKVERENIGING Deze keer niet de traditionele standenlijst, maar een korte terugblik op de laatste avonden van ons schaakseizoen, Omdat GROENOORD I evenals vorig jaar kampioen werd, waarvoor een proficiat, organiseerde zij voor de schakers een bingo-avond die door de leden met hun vrouw druk bezocht werd, Er waren, mede met de hulp van de Groenoordse midden- stand, fantastische prijzen te winnen waaronder een vouwfiets, een electrische boormachine, een cadeahbon, diverse flessen „Schiedams vocht en wat dies meer zei en de hoofdprijs een week lang vakantie voor 6 personen in een bungalow naar keuze van Sporthuis Centrum. Vrolijke avond. Naar Belgie. Voor al l iv Verzekeringen Hypotheken Finan cieringen A. Waateivijn DE MAGNEET voor al Uw familiedrukwerk U kunt elke avond tot 9 uur terecht. Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Schiedam-Noord Voefbal Zaalsporten voor al uw isportartikelen Oranjeitraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey GIRO BOOMPLANTAKTIE o o TELEFOON 7006 47 En Schiedam-Noord? De tien miljoen Een gemeenschapshuis. capk. Een goede speler offert de kwaliteit voor een winnende zet. Dat kan op ver- schillende manieren. Men neemt een paard dat staat op WAALDRECHT en plaatst dit op de dinsdagavond naar het veld Boerderij 'Landvreugd'Swee- lincksingel 7, en wint. Of men volgt met de loper de diagonaal Bart Ver- hallenplein - Peter van Anrooylaan kruist het veld Laan van Bol'Es en geeft mat op Sweelincksingel 7. De toren(s)-zetten zijn in Groenoord bekend genoeg die slaan we over. Een pion die de overkant (Landvreugd) haalt promoveert. De dame is eok in ons spel het meest waardevolle „stuk" en geeft steeds dat ..zetje" voor de voile winst. De koningszet als laatste. Steeds 66n veld tot het eind van het seizoen. Dan wordt de kampioen bekroond met een wisselbeker en neemt die voor een jaar mee naar huis. Tenslotte wensen de schakers U een plezierige vakantie met veel mooi weer. Tot ziens in het nieuwe seizoen. De anders zo stille schakers beleefden een vrolijke avond die door dans en spel omvloog. De gelukkige hoofdprijs- winnaar N. van Seters nam de bon die recht geeft op een week ontspanning aan uit handen van de spelleider de heer J. Meeder en wil met dit artikel de schaakvereniging in het algemeen en het bestuur in het bijzonder bedan- ken voor hun inspanning en ontspan ning. Het seizoen werd afgesloten met de jaarvergadering waarop de heer H. Reismann gehuldigd werd als de nieuwe clubkampioen en daarvoor de beker in ontvangst mocht nemen. Er werden enkele interne mogelijkheden besproken en ideeen geopperd. Naar het zich laat aanzien zullen in het komende seizoen dat met als streefdatum begint op 21 augustus a.s., met grote mate van zekerheid enkele partijen worden gespeeld tegen onze zuiderburen, de Belgen. Deze wedstrij- den zullen in Antwerpen en Groenoord gespeeld worden. Voor het zover is zal de simultaanwedstrijd van de heer Reismann tegen de rest van de S.V. Groenoord achter de rug zijn. Gezien de enorme belangstelling van schakers uit Schiedam voor onze ver- eniging raden wij hen aan om met hun aanmelding niet te wachten tot het nieuwe seizoen begonnen is maar zich nu reeds aan te melden bij het secre- tariaat Dhr. M. Fick, Koninginnelaan 9, Poortugaal. Wegens verandering van werkkring e.d. moeten enige spelers de schaakvereniging verlaten nu weer de mogelijkheid bestaat om het ledental aan te vullen. Enigszins prozaxsch kan de sfeer op onze vereniging als volgt benaderd worden. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 In de loop van de vorige week zijn in alle trams en bussen affiches opgehangen, waarvan de meest in het oog springende tekstregel luidt: en dat blijft mijn eerste koopje D'eze affiches beogen de aandacht van het publiek te vestigen op de verhoging van de frequentie op een aantal Dus- lijnen tijdens de koopavonden. Zoals u zich nog kunt herinneren be- sloot het college van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam tot deze proef, nadat het door de gemeenteraad daartoe was aangespoord. Als gevolg daarvan rijden de bussen op de lijnen 63 (Zuidplein-Hoogvliet), 70 (Zuidplein Kreekhuizen), 75 (Zuidplein-IJsselmon- de) elke vrijdagavond tot ca. half den om de tien minuten in plaats van om de vijftien minuten! Ook de frequentie van tramlijn 8 (Schiedam-Kralingen) is verbeterd. Reden de trams vroeger op de vrijdag avond om de twaalf minuten, nu rijden ook zij om de tien minuten. Ten einde de reacties van het publiek goed te kunnen peilen, zal deze proef, waarvan de kosten op 50.000,-- worden geraamd, gedurende het gehele jaar worden ukgevoerd. De RET zal onderzoeken of er door deze frequen tieverhoging meer passagiers van de genoemde lijnen gebruik maken. Telkenmale als de cijfers gepubliceerd worden blijkt, dat de bevolking van Schiedam wederom is verminderd. Je vraagt je wel af waar dat aan ligt. Je vraagt je ook af of de Gemeentelijke Administratieve Dienst daarnaar een onderzoek in stelt. Want van die wetenschap „van het waarom" kan men toch altijd iets opsteken, en, als men dat wil, daar lering uit trekken. Men verlaa,- dus Schiedam in grotere getale dan men zich vestigt. Zit men dan niet metlege huizen? Of verlaten grotere gezinnen onze stad, om plaats te maken voor kleinere? He,- is ons wel bekend dat zij die een huis willen kopen veelal door te hoge ergpacht worden gedwongen elders een goed heenkomen te zoeken. Zou wellicht ook de lange duur welke er ligt tussen plan en realisatie een rol spelen? Waarom voelt men zich niet meer thuis in Schiedam? Zou het ont- breken van een gezellige, interessante binnenstad, een stadskern, aanleiding kunnen zijn dat men het niet meer ziet zitten? Jarenlang tegen bouwvallen, lege plekken, en weinig harmonieuse verbindingen tussen oud en nieuw, aan te moeten kijken zonder dat er merk- bare verbeteringen zijn te constateren geeft nu niet bepaald een reden tot binding. Het is ons bekend dat er plannen zijn maar die zijn er al zo lang En dan de oude wijken, heeft men deze wijken te lang „oud" laten worden zonder daarin tijdig dus- danige voorzieningen te treffen dat ook deze wijken toch weer leefbaar konden worden. Als men de kraan vrij-uit zou kunnen opendraaien, de kraan van nieuwe en vooral goedkopere huizen buiten Schiedam, dan, ja dan zou de uittocht zeker nog groter zijn Hoe is het nu in de nieuwe wijken? Het verloop is ook daar vrij groot, dat wel, maar toch altijd zijn de verlaten woningen toch altijd weer direkt ver- huurd omdat er nu eenmaal een groot gebrek blijft bestaan aan nieuwe en min of meer betaalbare huizen. Maar hoewel dus de nieuwe wijken er voor zorgen dat het inwonersaantal van Schiedam toch nog vrijwel op ,peil blijft wordt er tenslotte toch maar weinig gedaan om die nieuwe wijken echt woongebieden te maken. Wij heb- ben Kethel, oud, en voor de bewoners toch altijd nog acceptabel, en als oude dorpskern zeker waard dat het blijven zal zoals het is, zij het dan met inacht- name van restauraties en blijvende voorzieningen. Groenoord dat inmid- dels een behoorlijk aantal inwoners aan de Schiedamse regio heeft toege- voegd. Woudhoek is bezig aan het groeien en breidt zich derhalve steeds meer uit. De 2 torenflats, welke in Groenoord zijn verrezen, zouden heel wat gezinnen hebben kunnen herber- gen, doch tengevolge van het eigen- aardige beleid, waardoor de huren voor jonge gezinnen bijna onbetaalbaar zijn, en zeker f 100,- per maand duurder zijn dan gelijksoortige flats elders. Deze inderdaad mooie huizen worden nu, teneinde ze toch te laten bewonen, „bemand en bevrouwd" door mensen die zeker die huur niet kunnen betalen en tengevolge daarvan een beroep moe ten doen op ..bijstand-regelingen" het- geen toch ook weer een extra belasting vergt van de uit te keren gemeen- schapsgelden. Is het vervolgens niet een vreemde zaak dat men overweegt van de torenflat aan het Heijermans- plein e enbejaardenhuis te maken? Daarvoor werd tenslotte dit torenge- bouw niet ontworpen en gebouwd. Zoals ze ook niet zijn gebouwd om leeg te blijven staan. Al met al een vreemde zaak. Wij weten dat de Gemeente Schiedam inderdaad Groenoord niet zal vergeten als het er om gaat voor deze miljoenen een bestemming te vinden. Er zou, zoals wij reeds eerder schreven, een instruktie-bad komen en men zou een bedrag beschikbaar stellen voor het te bouwen z.g. „Kruisgebouw" dat in derdaad in een grote behoefte zal gaan voorzien. In vooruitzicht is ook de aanleg van een „echt" zwembad ge- steld dat eveneens naast het bestaande „Groenoord-bad" geen luxe is. Maar, vragen wij, waar blijft in onze steeds groeiende woongemeenschap een gemeenschapshuis, een trefpunt, een gebouw waar wij elkander kunnen vin den en ontmoeten. Een gebouw met vergaderzalen, met alle mogelijke loka- liteiten welke in onze wijk nuttig en nodig zijn en die nu steeds maar blijven ontbreken. Een gebouw ook waar men zich gezellig kan verpozen (in de horeca-sector). Tenslotte ook, waar het armetierige culturele leven een beetje op gang kan komen. Maar zult U zeggen, wij heb ben toch de Boerderij ..Landvreugd"? Inderdaad, maar deze ligt voor vele mensen niet centraal genoeg om een echt trefpunt in de wijk te zijn, al voor- ziet hij toch wel in een behoefte. De Wijkvereniging heeft al jaren lang deze Boerderij tot het middelpunt van de aktiviteiten gemaakt. Maar de be woners van Schiedam-Noord hebben toch nog steeds niet deze aanwinst tot de hunne gemaakt, ook al, omdat voor al in de wintermaanden de omgeving nu niet bepaald tot bezoek animeert. Naast deze Boerderij is er in de kern van de wijk dringend behoefte aan een moderne, gezellige pleisterplaats. Mog-en wij met aandrang de autoritei- ten verzoeken bij de verdeling van de miljoenen aan dit object de nodige aktieve aandacht te schenken??? Misschien is het zo dat de nieuwe wijken, waaronder Groenoord, Schie dam behoeden voor plaatsing in een lagere klasse, met voor de Gemeente Schiedam minder aangename financiele gevolgen. Als dat z° is mag daar zeker wel iets tegenover staan, bijvoorbeeld het bouwen van een eigen huis, als een sieraad in de wijk en een aange- naam trefpunt voor hem en voor haar die aan enig menselijk kontakt be hoefte heeft. Wij wachten in spanning af of deze regels dddr aandacht vinden waar wij hopen dat ze gelezen worden, met voor ons gunstige resultaten Maak Schiedam-Noord meer leefbaar. De Wijkvereniging maakt zich, als van- ouds, tot tolk van alle bewoners. Dat trefpuntmoeter komen vlu_ en vlug.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11