Plantenmarkt RUIM 1400 GULDEN VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 BOOMPLANTAKTIE Opbrengst BOZtlGIl- 611 Kethel heeft een handbalelub 7Lijkt wel een sprookje Singelkerk blijft Het is zovei Um maar met de deur in huis te vallen, de totale opbrengst van de mar'kt bedraagt f 1415,51 Een onafgerond getal, een hoog getal, Het is buiten de verwach- tingen van de organisator, buiten de verwachtingen van de deelnemers, het is geweldig! We zullen u de rekensom even laten zien: Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de ^Heeft U de advertenties op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! j SCHIEDAM-NOORD (Giro 6567 00) »Breng eens een Zonnetje«! KRIJG DE BLAREN - PLANT EEN BOOM. 6 5 67 00 Verkoop planten, bakken, en tuinaarde verkoop certificaten Inkoop 1975,81 f 421,00 2396,81 981,30 WINST f 1415,51 Zoals u merkt komen bijkomende kos- ten, bv. kramen, postzegels, papier e.d. niet in deze rekensom voor. De ouderkommissie van de deelnemen- de scholen en de wijkvereniging Groen- oord namen deze onkosten voor hun rekening. Dit gebaar is een goed voor- beeld van alle vormen van samenwer- king die tijdens deze aktie naar voren kwamen. Niec alleen de pure geldwinst die omgezet gaat worden in bomen, telt, maar ook de ervaring dat men wel bereid is samen te denken en praten. U kent de slechte kantjes van kompetities wel, zoals elleboogwerk, roddel, oneerlijkheid. Tijdens de voor- bereiding en uitvoering van de markt was daar echter geen sprake van. Ook niet tussen de scholen en kinde- ren. Dubbele winst! Het is ook leuk om te merken dat nien in Schiedam-Noord nog ergens warm voor loopt. En daarmee doel ik vooral op de kopers. Al vaak bleek dat akties mislukten, deze niet. Een vraag blijft waarom dit lukte. Om de spontaniteit, het nieuwe, de aansluiting op het vele praten over miljeuverbetering, omdat kinderen meewerkten m m Onderstaande personen spaarden voor ons in de afgelopen 14 dagen de nodige centjes bij elkaar en wel: Fam. S„ Popullerenlaan 450 Bejaardensoos „Het Praethuys" 1477 Fam. Z., Henr. Bosmansplein 198 Dr. Sauerschool klas 2 588 Mevr. J., Henr. Bosmansplein 238 Totaal 2951 Nu de vakantietijd weer is aangebro- ken graag een heel vriendelijk verzoek. Er zijn zoveel zieken, heel veel bejaar- den en invaliden voor wie het nooit vakantie is en noodgedwongen thuis moeten blijven. Neem voor hen Uw centen-potje mee en spaar gedurende Uw vakantie eens extra, ook zij die het nog niet deden. Waar U zich bevindt, koper geld ontvangt U overal dat kan geen excuus zijn. Bij voorbaat heel har- telijk dank en een fijne vakantie. Mevr. de Jager. Doordat enkele dames uit Kethel enige inalen een handbaltournooi voor scho- lieren organiseerden, bleek hieruit al ras dat er voor deze tak van sport een grote belangstelling was. Vooral omdat er in Groenoord en Kethel een derge- lijke vereniging niet is en/of hiervoor een hele reis naar de stad gemaakt moest worden, kwamen deze dames tot de oprichting van een speciale Kethelse handbalelub. De belangstelling bleek al direct vrij groot te zijn, want de vereniging heeft nu - ondanks de vrij recente oprichting - al 50 dames gevonden die lid zijn geworden. Jammer is, dat men nog geen geschikt veld heeft gevonden, doch daar deze sport zich ook uitstekend voor zaalspel leent, hoopt men met ingang van okto- ber in de Margriethal te gaan spelen. Inmiddels heeft men de gemeente be- naderd en om medewerking gevraagd bij het vinden van een speel- en trai- ningsveld. Meisjes en dames die inte- resse hebben lid te worden van deze zeer aktieve nieuwe handbal-vereniging kunnen zich nog opgeven. Vanaf 7 jaar - zelfs tot 40 jaar toe - kan men zich melden bij: Ria Willemse, Kerkweg 44, telefoon 70 04 32; Annelies Ham, Noordeinde 13, telefoon 70 81 86; Joke van Beurden, Kerklaan 2, telefoon 70 53 46. J.v.S. Wie zaj het zeggen? Wpet dat uw medewerking en het enthousiasme van de uitvoerders een enorme stimulans is om verder te gaan om het miljeu aan te pakken en daar mee ook onszelf. Blijft u meedoen? Doen! a.v.k. D'r was eens een meisje dat de wat eigenaardige naam Rood kapje droeg. Waarom Vader Jacob Elauwbaard (Moeder heette de GansJ haar zo genoemd had vermeldt de historie niet. Een feit is wel dat t meisje die naam haar hele leven moest meesjouwen Gelukkig was ze nogal fors gebouwd zodat ze daarvoor sterk genoeg was Op een goede Vrijdag (of zal het een kwade geweest zijn?) hoorde ze dat haar tante, Mevrouw Klein-Duim, zjek was Mevrouw Kleindie we verder maar voor 'tgemak Tante Kado zullen noemen was de weduwe van Oom Willem die overleden was. Oom Willem had er vroeger dankzy een tropenkolder warmpjes bijgezeten. Wanneer 'ie - toen hij nog leefde in z'n leunstoel zat (die schommelde omdat 1 poot korter was) deed 'ie graag een dutje en een duit in 'tzakje. Het zakje stond aan z'n voeten en Oompje kraaide van plezier als hij het geldstuk precies in de zak wierp. Oom was wel een vrouwen- en duitendief geweest, maar hij had voor tante Kado toch maar een leuk huisje achtergelaten. Dat stond op de Lage Veluwe midden in het bos. (Voor rustzoe- kenden zei opgemerkt dat men moet ryden via Ede, Otterlo, Harskamp en Stroe. By de eerste paddestoel voorby Hotel Boslust, rechts af tot aan rijksweg E 48. Bij de boerdery van Gerrit Jan Blaesma tweede zandpad links, derde bospad rechts om de Konijnenheuvel heen en dan recht uit via het ruiterpad tot aan de Hazenberg. Kan niet missenl). Maar goed, we dwalen afl Tante Kado woonde dus (zie boven) midden in het bos. Een groot bos, een donker bos, het Stroese bos. Vlakbij de Stroese Duinen en achter het Stroese veld lag daar het huisje met een stroeien dak en een leuk blauw stroepje voor de halve deur. Ofschoon haar vader V haar verbood kocht Roodkapje een trein- kaartje om spoorsslags Tante Kadootje met een mandje Hollands Fruit te verrassen. Hoewel ze wel mooi en niet dom was maakte ze toch een fout. Want al had ze dan met goed gevolg in 12 jaar tyd dehele lagere school doorlopen, wist ze uit het spoorboekje geen raad (hoe bestaat hetl) en vergat ze over te stappen. Daardoor kwam ze via Groningen en Leeuwarden pas tegen de avond in Stroe aan. Met haar pitrieten mandje aan haar pittig armpje ging ze onder het fluiten van „De paden op de lanen in" de lanen op en de paden in van het donkere bos (zie boven). Piet de Wolf die terugkeerde van z'n dagelijkse werk op de kauw- gomplantage van Baas de Reus zag haar en hij wist onmiddellijk en plotseling direct waar ze naar toe ging. Zo snel zijn benen (hy had er twee) hem konden dragen Hep hij vooruit maar het huisje van tante Kado. Onderweg zag hij in de struiken nog Hans en zijn grietje die het echter te druk hadden met - Ja, wist ik het maar - en daarom ook later niet als getuigen konden optreden. Bij het huisje aangekomen kon Piet niet bij de bel, want er was een klopper. „Klop, klop wie is daar?" blafte Tante Kado - want ze had rode hand -. ,,A O Mevrouw" riep de Wolf en stormde naar binnen. Hij duwde Tante Kado in de kast die dat glimlachend toestond omdatdit nu juist de variatie was die ze zo broodnodig nodig had. Piet de Wolf dook in bed en nog juist op tijd, want R.K. stapte binnen. Toen ze argeloos bij de sponde stond kwam de Wolf plotseling van onder de dekens tevoorschijn. Hy riep ,,'K vind je om op te vreten" en onder het zingen van het aloude lied „Als de tros wordt losgesmeten" sleurde hy 't arme kind in bed. Hy had echter buiten de waard gerekend. Nu was er juist op dat moment geen waard beschikbaar, maar gelukkig naderde Arie Prins op z'n mercedes-benzo. Arie was de plaatselyke klompen- maker. Hij had dat beroep gekozen omdat ie niet op een houtje wilde bijten. Hij was een uitstekend vakman en zijn klanten zeiden daarom nooit „Nou breekt m'n klomp". Arie fietste langzaam over het bospad, een plastic zak met klornpen aan het stuur. Hij hoorde R.K. gilten ..Help, moord, brand, hup Ajax, politie". Hij dachl even „wat heb ik nou aan m'n fiets hangen", zette toen zyn ros in het daarvoor bestemde rek en snelde naar de plaats des onheils. Arie Prins die behalve goeie ogen gooide, ze ook had en alleen een bril op het toilet gebruikte, zag onmiddellijk wat er aan de hand was. Hij velde de snoodaard met een karateslag en smeet hem in de diepe, donkere Stroese bosvyver. Roodkapje viel snikkend haar redder om de hals en omdat Arie de Prins was waarop ze zo lang gewacht had, wachten ze niet lang en trouwden pas de volgende dag. Met hulp van de A.O.W. en de Bystand leefden ze nog lang en gelukkig. JAVAS. Van een bewoner van het Bachplein mochten wij een bedrag van 10.-- ontvangen, waarmede de Wijkvereni ging gesteund wordt bij haar werk voor de zieken en invaliden. Hartelijk dank. de penningmeester. GIRO BOOMPLANTAKTIE Een van de weinige Katholieke kerken in de binnenstad van Schiedam zal niet worden gesloopt. Dit in tegenspraak met geruchten die hierover de ronde deden. Weliswaar is ook bij de Singelkerk het bezoek teruggelopen, doch dit heeft nog geen ernstige vormen aangenomen, zodat de kerkdiensten normaal door- gang vinden. Het gebouw zelf verkeert in een uit- stekende staat al moet er binnenkort wel wat werkzaamheden worden uit- gevoerd. Voorlopig blijft de voor Schiedam toch dominerende kerk nog vijf jaar staan waarna opnieuw de situatie zal wor den bezien. J.v.S.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3