School tuinen in Groenoord uwelier (^%oot n voorm dill PARKWEG 201 SCHIEDAM 'I Praethuys met vakantie Speelplaats B. Verhallenplein verbeterd VRIJE VOLK Nog geen nieuw dierenasiel •v, 5 vergeet iets Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman J J B: Winkelman J v. Schaverbeke G, de Jager H, 0. Gusman C. A. P. Kortrijk H. F. W. Haan R. de Leeuw P. Pons A. Hellwig B. D. Roza S. W. S. Roelands Bejaardensoos Op verzoek van enkele bewo- ners stelde de Wijkvereniging zich met de gemeente in ver binding om het boomstam- men-fort wat te wijzigen. Decentralisatie. ZET EEN BOOM OP 6 5 67 00 o o o o s o DE MAGNEET Voor Uw verlovings- kaartjes. Grote kollektie Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Dr. Wibautplein 15. Telefoon 70 69 05 Enorm enthousiastme. Groente en bloemen Bericht. Planten onlusten in Den Haag. In ons vong nummer deelden wy U reeds zo een en ander mede over het op 24 met j.i. gekozen nieuwe hoofdbestuur van de wijkvereniging waarin overi- gens naast enige nieuwe leden ook enkele „oude" bestuursleden zitting hebben. Van dit nieuwe bestuur vindt U. elders in die blad een foto. Naast het) feilt dat al deze mensen hoofdbestuursleden zijn, hebben de meesten nog een aantal nevenfuncties en wy Iaten hieronder gaarne de nadere bijzonderheden volgen. voorzitter - lid Beheerscommissie. secretaris - redacteur Groenoord-Akkoorden. penningmeester - contactman afd. Toneel en bejaardensoos. 2e voorzitter - lid Beheerscommissie. 2e secretaris - archivaris, redactie-medewerker G.A., contactman afd. schaken. 2e penninmeester - contactman afd. sport. Mevr.L.C. de Jongste lid werkgroep Oud Kethel. Mevr. A. van Kan lid werkgroep Groenoord - redactiemedewerkster G.A. Mevr. M. Poortvliet 1 id werkgroep Oud Kethel. Mevr. W. van Wijk Hd werkgroep Oud Kethel. contactman afd. Klaverjas, lid werkgroep Groenoord. contactman afd. fotoclub. contactman afd, bridge. lid werkgroep Groenoord en afgev. S.R.J.J. De Heer B.D. Roza die jarenlang een zeer aktief bestuurslid was, kon zeer tot zijn spijt geen nevenfuncties aanvaarden, dit in verband met zijn a.s. vertrek naar Noord-Brabant. Wij zullen met ingang van het nieuwe seizoen bovenstaande lijst zo af en toe nog eens in de Groenoord-Akkoorden afdrukken, opdat U weet met wie U in een voorkomend geval zich het beste in verbinding kunt stellen. In de loop der tijd was daar namelijk zo een en ander gesneuveld, uit de voegen gerukt e.d. Daar de paaltjes daardoor zeer ongelijk en soms ver uit elkaar kwamen te staan. kon hieruit met klauterende kinderen gemakkelijk een gevaarlijke situatie ontstaan. Vrijwel onmiddellijk na ons verzoek is door de gemeente - inmiddels al weer een paar weken geleden - de nodige maatregelen genomen en is het fort nu aanmerkelijk verbeterd. Dank aan de gemeente voor de wel zeer vlotte wijze van werken. In een artikel op 12 juni in het Vrije Volk vrschenen, wordt vermeld dat tijdens een bijeenkomst van de Ge meente en de Stichting Samenl. opb. Schiedam Noord het besluit tot de aanstelling van een opbouwwerker is genomen. Mt verwijzing naar ons artikel hier- over-zie onze uitgave van 6 juni- wijzen wij er op dat ook de wijkver- vereniging hierin een groot aandeel heeft gehad en 6ok bij de vermelde bespreking aanwezig was. 'T is maar dat U het even weet! J-V-S. Op maandag 4 juni j.l. vond de laatste soosmiddag van dit seizoen plaats. We begonnen de middag met het be- kend maken van de winnaar van onze kegel-competitie n.l. dhr. J. Wolvers, die onder hartelijk applaus de daarbij behorende prijs in ontvangst nam. De kegels werden voor de laatst keer dit seizoen opgezet voor een laatste spelletje voor een extra prijsje. Inmiddels was de koffie klaar en ieder zocht een plaatsje aan een van de tafeltjes. Na de koffie iwas het tijd voor Bingo. Er waren drie ronden te spelen en voor elke ronde waren er drie prijs- jes beschikbaar. Tussen door vielen er ook nog prijsjes te verdienen. De mid dag vloog voorbij. Zo kwam er dan weer een eind aan deze laatste soos middag en ik meen namens alle be- jaarden te kunnen zeggen, dat het weer een gezellig seizoen is geweest. Langs deze weg spreek ik ook nog mijn har- telijke dank uit voor al die mensen, die spontaan bereid waren de slecht ter been zijnde bejaarden van en naar de soos te vervoeren. Tenslotte wensen we al onze leden een prettige zomer toe en hopen alien bij de aanvang van het nieuwe seizoen in goede gezondheid weer te zien. De eerste datum waarop de soos weer gaat draaien wordt in G.A. bekend ge- maakt en dat zal ongeveer begin Sep tember zijn. Tot weerziens. Hier volgt nog het adres van de heer J. Wolvers: Dijkzicht Ziekenhuis, 9e verdieping, kamer 919, Rotterdam. bidien U wel eens op de Sweelincksingel bent geweest, hetzij om een bezoek aan onze onovertroffen Boerdery Landvreugd" te brengen, hetzij om andere redenen, zult U wel hebben opgemerkt, dat onze betonnen wijk er sinds 1972 een nieuwe attractie bij heeft. De ca. 235 kinderen, die hier tweemaal per week hun schooltuintje bijwerken, al dan niet vergezeld van vader of moeder, vriendjes of vriendinnetjes zul len volop beamen met hoeveel plezier zij een deel van hun vrije tijd door- brengen tussen de radijsjes en de on- bespoten, overheerlijke spinazie. De vereniging „De SChiedamse School- tuinen" heeft zich bijzonder beijverd voor de totstandkoming van dir nieu we complex, daarmee beogend tot de- centralisaie te komen van de Schie- damse schooltuinen. Immers het com plex aan de Vlaardingerdijk, waar ve- len van de ouderen eertijds ook vele inspannende uurtjes hebben doorge- bracht, ligt te ver van de diverse stads- wijken verwijder, vooral in deze ver- keersdrukke tijd. De Schiedamse plantsoenendienst heeft zijn beste beentje voor gezet, om de naaste omgeving van ..Boerderij Land vreugd" tot een waar ..Kindervreugd" in te richten. De voormalige boomgaard is omgeto- verd tot een proeftuin, waarin naast de autochone vruchtbomen vele nieu we soorten vruchtbomen en -struiken zijn geplant en zelfs gewassen als rog- ge, haver, tarwe, boekweit, vlas, lupine klaver en boerekool zijn ingezaaid. Alles ter nadere informatie voor de kinderen, die aldus even uit de grauwe sfeer van de steeds hoger wordende flats van de "creatie" Groenoord weg zijn. Het oorspronkelijke plan 200.000 gul den beschikbaar te stellen (afkomstig van het beroemde waterconract) voor de bouw van het zo broodnodige die renasiel is van de baan. De gemeente- raad heeft het voorstel voorlopig ge- weigerd. Wij kunnen ons niet voorstellen dat men her toegezegde bedrag nie,t zal toekennen. Zoals het huidige dieren asiel eruit ziet, zowel binnen als bui- ten, achten wij een schande voor een stad als Schiedam. Bouwvallig, hokke- rig en mef veel tt weinig plaats voor b.v. zwerfdieren staat het "dierenasiel" nog alleen in een saneringsbuurt. Wij zouden de toestand beestachtig willen noemen wanneer wij de honden en katten hiermee niet zouden beledigen. Wij vertrouwen dat de gemeenteraad zal inzien dat ook onze huisdieren een behoorlijk onderkomen vtrdienen. An ders zou naast Amerika met z'n Wa tergate-affaire ook Schiedam z'n wa- tergeld-affaire hebben. Of heef,. het die al? J. v. S. GIRO BOOMPLANTAKTIE 0> Zes leiders, alien werkzaam bij het onderwijs, trachten het enorme en thousiastme van de jeugdige agrariers in de juise banen te leiden. Dat dit niet altijd meevalt, in een groep van veertig kinderen, valt te begrijpen. Vooral in de zaaitijd zijn de leidtrs druk bezig ieder kind apart te helpen, naar ieders tuintje te komen kijken, ieder vreemd onkruidje te taxeren, veertig keer te vertellen dat de boon- tjes niet 30 cm diep gelegd moeten worden en dat winterpeen geen on- kruid is. Naast een groentebedje hebben de kinderen ook een bloemenbed, waarin zeven verschillende soorten bloemen zijn gezaaid of geplant. Het valt te begrijpen, dat dit alles een behoorlijke hoeveelheid voorbereiding en organisatie van de kant van de lei ders 6n inzet en geestdrift van de kin deren vereist. Verheugend is, dat veel ouders af en toe het werk van de kinderen komen bewonderen en zelf de schoffel ter hand nemen. ledere vorm van balangstelling is wel- kom, tijdens de tuinuren staan de hek- ken open. Het zal de bezoeker dui- delijk worden, dat „onze" kinderen niet ruw met de beplanting omspring- en en geen heesters vernielen. Zij ver- wonderen zich over alles, wat ze tot voile wasdom zien komen en waaraan ze zelf mogen meewerken. En dat is een alleszins verheugende zaak. A. Gerringa, Hoofdleider. Overgenomen uit ..Natuurbehoud" geschreven door de brugklassers van de Rijswijkse Openbare Scholengemeensehap. Dames en heren, op het 'kampeerterrein ..V'rijheid Blijheid" is iets vreselijks ge- beurd. 's-Morgens om een uur of zes kwamen bloemen aangelopen. Ze ibekogelden de mensen met hun eigen TRGEP die ze in bet bos achter lieten. (Verdere inlichtingen nog niet bekend). In het Haagse Bos zijn de mensen die daar aan het wandelen waren opeens geschrokken en bekogeld door bomen. De bomen gooiden met vruchten die ze hadden ingesmeerd met bars. De gras- sprieten hielpen ook mee; ze lieten de mensen struikelen. Op het F.C. Den Haag terrein was het ook niet beter: de spelers werden tel- kens (als ze nog konden opstaan) ge- vloerd en tegen de grond gedrukt, het- geen door de grassprieten werd ver- oorzaakt. (En nu maar kijken wat er in Schiedam gebeurd. Misschien is het nog niet te Iaat en kunnen we de bomen en bloe men laten merken dat we hen erg waarderen. We moeten er wel haast mee maken, want via, via hoorden we dat de boterbloemen al een aktiegroep gevormd hebben en de dovenetels heb ben het ministerie voor miljeu al inge- licht over hun represaillemaatregelen. Ook hebben bomen en bloemen al kon- takt opgenomen met de dieren). a. v. k.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9